dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 14
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 261
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    @sheila
    Tak, jeśli mogę to poproszę namiary na ekipę od SSO.
    Musicie mieć długie auta, skoro tak mało zostaje miejsca z przodu , ale racja, garaż nigdy nie będzie za duży i oczywiście z przejsciem do domu. My też planujemy podłogowke po całości - te dodatkowe grzejniki do suszenia to jak rozumiem na prąd, a nie zasilane z c.o.?
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 05-02-2016 o 15:58

  2. #222

    Domyślnie

    sheila, odwiedzam to miejsce z przyjemnością. Jestem absolutnie pod wrażeniem przede wszystkim konekwentności! A dzieciaki na pewno mają raj

  3. #223

    Domyślnie

    Sheilo, zdjęciem schodków Twoich Córek przekonałam ostatecznie chłopa do zrobienia Młodej (docelowo dwóm Młodym) wyjścia na strych bezpośrednio z pokoju, jeśli się uda dodamy jeszcze ściankę wspinaczkową - dzięki!
    Romby wyszły pierwszorzędnie! Jak pisał Hłasko - idealna symetria jest estetyką głupców

  4. #224

    Domyślnie

    Jestem pod nieustającym wrażeniem Twoich wnętrz, Sheila. Cudnie! I chyba też coś niecoś zaczerpnę
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wygląda wszystko coraz piękniej. Tyle mogę powiedzieć bo dech zapiera

  6. #226

    Domyślnie

    Dom CUDOWNY Zazdroszcze tego etapu bo my dopiero ruszamy z budową naszej stodółki dla rodziny 2+3 . Wnętrza piekne i przytulne . Pozdrawiam

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alila Zobacz post
    Dom CUDOWNY Zazdroszcze tego etapu bo my dopiero ruszamy z budową naszej stodółki dla rodziny 2+3 . Wnętrza piekne i przytulne . Pozdrawiam
    Bardzo dziękuję. Niestety czasu i kasy mamy za mało żeby teraz skończyć to co skończenia wymaga - normalna sprawa zdaje się, chyba każdy budujący przez to przechodzi.
    Pwodzenia w budowaniu - fajna przygoda!

    A skoro już zajrzałam, to tak na szybko wrzucę fotkę najnowszego "nabytku":



    Zjeżdżalnia jest składana - teoretycznie moglibyśmy ją rozkładać tylko gdy młodociani chcą szaleć, ale w praktyce nikomu nie chce się jej ruszać a dzieci mają tyle radochy, że jakoś nam to rekompensuje straty wizualne w widoku schodów. Oczywiście konstrukcja jest demontowalna - jak się znudzi, to ją zdejmiemy. Kiedyś.

  8. #228

    Domyślnie

    <3 świetna! Ciężar dorosłego wytrzymuje? Mogłabyś podać przybliżony koszt tego cuda?
    a dzieciaki nie wpadają na ścianę przy lądowaniu? Z tego, co pamiętam macie spocznik na dole i schody skręcają.

    U mnie na dole będzie zabieg, bo spocznik się raczej nie zmieści. Ale skoro zjeżdżalnia z wylotem na spoczniku względnie blisko ściany nie skutkuje rozbitymi głowami, to może pokombinuję z tym spocznikiem w miejsce zabiegu.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ekstra zjeżdżalnia, tylko moje by się na tym na pewno pozabijaly zwłaszcza bez barierki

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    <3 świetna! Ciężar dorosłego wytrzymuje? Mogłabyś podać przybliżony koszt tego cuda?
    a dzieciaki nie wpadają na ścianę przy lądowaniu? Z tego, co pamiętam macie spocznik na dole i schody skręcają.

    U mnie na dole będzie zabieg, bo spocznik się raczej nie zmieści. Ale skoro zjeżdżalnia z wylotem na spoczniku względnie blisko ściany nie skutkuje rozbitymi głowami, to może pokombinuję z tym spocznikiem w miejsce zabiegu.
    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Ekstra zjeżdżalnia, tylko moje by się na tym na pewno pozabijaly zwłaszcza bez barierki
    He he - jak nam stolarz montował tę zjeżdżalnię, to też miał strach w oczach - to jest w końcu dość długi i wysoki bieg, można się naprawdę nieźle rozpędzić.
    Dlatego na dole, na tym naszym spoczniku właśnie wcisnęłam taki worek sako oraz 2 zagłówki z ikeowej kanapy - wyglądają może słabo, ale robią swoje, tzn. chronią dzieci oraz nas - bo my też zjeżdżamy - przed bliskim kontaktem ze ścianą.
    Brak barierki z boku nie jest problemem - w sumie mogłaby być barierka - to białe na czym się wspiera zjeżdżalnia mogłoby być wyższe, no ale jakoś nie pomyślałam jak rysowałam stolarzowi co ma zrobić.
    Oczywiście pierwsze urazy już były, ale nie w wyniku zderzenia ze ścianą ale podrapania małej rączki o wystające ze ściany gwoździe (okazało się, że część ramek z przyszłej galerii wisi za nisko więc musieliśmy je zdjąć, ale gwoździe jeszcze sterczą...).

    Niechaj - koszt dla nas jest zerowy - dostaliśmy ją gratis od tego naszego stolarza patałacha, co to kuchnię mi po pół roku od terminu zrobił... Nadal czekam na tarasy - zaraz minie rok od kiedy wpłaciłam zaliczkę... Gość jest niereformowalny niestety - tani, bardzo porządny jakościowo, ale katastrofalny jeśli chodzi o terminowość. I tak mi robi kolejne gratisy jako rekompensatę (oczywiście po potwornych i bardzo burzliwych awanturach) - mamy już w ten sposób zrobione parapety, półkę w hallu na piętrze, zjeżdżalnię a obiecaną także szafkę łazienkową...

    Tak jak napisałam, zjeżdżalnia spokojnie wytrzymuje ciężar dorosłego - mój mąż jest duuuży, zjeżdża i nic się nie dzieje.

    A tak zjeżdżalnia wygląda po złożeniu:


    Można rozłożyć tylko jej dolną część:


    A to jest ta konstrukcja z worka sako o której pisałam:




    A jako bonus pokażę Wam moją zbuntowaną najmłodszą panienkę - najfajniejsze jest to, że mnie też każe nosić po domu koronę.



    PS. Placyku zabaw chyba jeszcze nie pokazywałam? Tu jest jeszcze bardzo surowy - jak się zrobi cieplej, to go dopieszczę. Będzie w nim piaskownica i kuchenka, myślę nad tym żeby drewniane belki pociągnąć niebieską bejcą. Rozwieszę też dzieciakom hamak.

    Ostatnio edytowane przez sheila ; 07-03-2016 o 23:02

  11. #231

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia! Sako-konstrukcja dałaby radę i u mnie, więc będę kombinować
    Stolarz to pewnie prawdziwy artysta, terminy nie dla takich ale jest szansa, że tarasy będą wiosną/latem?
    Złożona zjeżdżalnia wygląda jak dekoracja, jakaś designerska barierka
    zbuntowana księżniczka przesłodka. Sprytny ten plac zabaw, tylko taki przyjazny dzieciom dom to jednak ryzyko, że wszystkie z okolicy się u Was zabunkrują na stałe

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheila Zobacz post
    Gość jest niereformowalny niestety - tani, bardzo porządny jakościowo, ale katastrofalny jeśli chodzi o terminowość.
    Bo wiesz jak to jest:
    Tanio i szybko - nie będzie dobrze.
    Dobrze i szybko - nie będzie tanio.
    Tanio i dobrze - nie będzie szybko
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Bo wiesz jak to jest:
    Tanio i szybko - nie będzie dobrze.
    Dobrze i szybko - nie będzie tanio.
    Tanio i dobrze - nie będzie szybko
    Bardzo prawdziwe. Dzięki! Zmniejsza to trochę frustrację. Generalnie to już się do gościa przyzwyczailiśmy - najtrudniej było z kuchnią, bo suma zaliczek które od nas wziął była naprawdę duża.
    A czy do wiosny / lata zdąży - no do wiosny to bankowo nie. Do lata - mhmmm... Miał być 2 tygodnie temu, nadal go ni ma, nawet nie zadzwonił...

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pytlakos

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jest na to tylko jedna rada, płacić po skończonej robocie. Niestety trzeba czasami pozbyć się odruchu dobroci serca.

  15. #235

    Domyślnie

    Jutro minie nam 250 dni od kiedy mieszkamy w Stodole. To absolutnie cudowne uczucie -zdecydowanie mamy w sobie gen wieśniaków, bo jest nam na tej podwarszawskiej wsi bardzo bardzo dobrze. Każdego dnia naprawdę bardzo doceniam to, że mieszkamy w domu - kocham wszystkie pomieszczenia "funkcyjne" czyli pralnie/ spiżarnie/ SZATNIĘ (oj tę kocham bardzo bardzo!)/ garaż/ garderobę. Doceniam niezmiernie 3 kibelki (wierzcie mi, że przy 5 osobach czasem wszystkie 3 są w użyciu :masakra: Za nic w świecie nie zamieniłabym mojej otwartej kuchni na zamkniętą - wspaniale się sprawdza, jest tak jak planowaliśmy: po szkole dzieciaki najpierw szybciutko zaganiam do lekcji, które robią przy dużym stole, ja w tym czasie pichcę coś mając ich cały czas na oku, potem jemy a potem wyganiam wesołą gromadę na nasz ugór i nadal mając ich na oku ogarniam ten chlewik, który zawsze u nas powstaje w czasie posiłków. Do szczęścia brakuje nam jeszcze tarasów - prace już się rozpoczęły ale robi je - tak tak ten sam fatałach, tzn. stolarz. :/ Jesteśmy na niego skazani, bo ma gość naszą zaliczkę (to wszystko jeszcze z zeszłego roku, wtedy gdy nic nie wskazywało na to, że jest takim patafianem). Stan bieżący - wylane mamy betonowe fundamenty pod legary oraz słupy zadaszenia, górny taras nawet nie ruszony...

    Krótki update w fotkach:

    W styczniu gość od ogrodzenia wymienił nam furtki i bramę na właściwe (już nie wiem czy pisałam o tym, że się rąbnął i zamontował nam inne niż wyceniałam ) - trzeba przyznać, że wyglądają lepiej:



    Elewacja ma już właściwy kolor. Możecie też zobaczyć jak daleko będzie wychodził dolny taras:



    Placyk zabaw to strzał w dziesiątkę - praktycznie codziennie w użyciu. Dorobił się też piaskownicy. Muszę go jeszcze podrasować estetycznie (kamyczki, kolor, takie tam ).



    W salonie zawisły "arrasy" - widoki najpiękniejszych zakątków naszej rodzinnej Łodzi utkane w materiale (będę wdzięczna za podpowiedź jak się taka technika nazywa):



    Nasza jedyna póki co rabatka - cebulowo-bratkowa. Niby nic, a nieustannie cieszy - najpierw były krokusy:





    potem rozgościły się na niej żonkile i bratki:



    a od kilku dni dołączyły do nich czerwone tulipany:



    W kuchni mamy w końcu kinkiety nad blatem roboczym:



    A w sypialni bardzo zniszczony, pełen purchli blat starej ikeowskiej komody okleiłam pocztówkami dźwiękowymi (wiem, mam do nich słabość ):



    tu jeszcze przed przyklejeniem:



    Także w sypialni w końcu pojawiła się skończona przeze mnie ta brzydota:





    Obecnie wygląda tak:





    A na koniec dowód, że nie tylko dzieciaki korzystają ze zjeżdzalni - mój ukochany i bardzo zestrachany teść:


  16. #236

    Domyślnie

    Jak przyjemnie popatrzeć na zasiedlony dom Pozdrowienia dla teścia - jest uroczy!

  17. #237

    Domyślnie

    Sheila, ostatnio często przejeżdżam koło Ciebie podrzucając do domu koleżankę córki (która mieszka niemal po sąsiedzku z Tobą). Domek i działka wyglądają REWELACYJNIE
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Sheila, ostatnio często przejeżdżam koło Ciebie podrzucając do domu koleżankę córki (która mieszka niemal po sąsiedzku z Tobą). Domek i działka wyglądają REWELACYJNIE
    cyprysku - z tą działką to mocno przesadzasz - zbyt miły jesteś i wyrozumiały w stosunku do naszego ugoru.
    Ale spokojna głowa - jeszcze będzie pięknie, niechże tylko ten nasz patafian skończy robić taras na dole (kiedy, ach kiedy????)

    Pomachaj jak będziesz przejeżdżał - jak zobaczę, to na pewno odmacham.

  19. #239
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Wszystko jest śliczne

  20. #240

    Domyślnie

    Uciekłam przed cywilizacją na podlaską wieś gdzie zasięg tylko bywa (jak świeci słońce i nie wieje za mocno ) ale nijak nie mogę się powstrzymać przed króciutkim rocznicowym update'em. Albowiem kilka dni temu minął nam pierwszy rok w naszej stodole. :hurra:
    Mieszka się wspaniale i choć tarasów nadal nie mamy (rodzą się w bólach, głównie mojej głowy bo walczę z tym naszym stolarzem- popaprańcem już od półtora roku i nie wiem na ile mi cierpliwości wystarczy...).
    We wnętrzach zmiany niewielkie - troszkę obrastamy, porządkujemy, udamawiamy. Szykują nam się rewolucje jeśli chodzi o część kanapową, bo wkrótce przybędzie do nas wymarzone pianino (takie stuletnie dębowe cudo ). I dopiero wtedy będzie można pomału przymierzać się do docelowych kanap/ foteli - na razie króluje mebel odzyskany.
    Nadal brakuje nam drzwi wewnętrznych ale żyje się nam bez nich na tyle dobrze, że wylądowały na liście "tudusów" dopiero po ogrodzie, kostce brukowej i napędzie do bramy czyli za lat co najmniej 2.

    A poniżej to co udało nam się zrobić póki co w ogrodzie - liczę na to, że jeszcze w tym roku wsadzimy iglaki i wiśnię piłkowaną. Brzozy, buki i owocowe pewnie dopiero na wiosnę.

    Jama Hobbita wreszcie nie straszy :



    Placyk zabaw nieco wyszlachetniał w nowych barwach:



    Rabaty przy wejściu dostały docelowe rośliny:



    Warzywniak się tworzy - mamy już ładny nowy kranik i wreszcie funkcjonalną pokrywę do studni głębinowej:



    Liczę na to, że wkrótce zamieszczę zdjęcia skończonych tarasów oraz pianina.
    Ostatnio edytowane przez sheila ; 26-08-2016 o 12:06

Strona 12 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony