dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Podloga drewniana,szukam porady

    Witam pierwszy raz na forum!
    Szukam porady/pomocy zwiazanej z podloga drewniana.
    1.Czy istnieja magazyny,firmy zajmujace sie sprzedaza desek podlogowych z rynku wtornego,rozbiorki itd.
    2.Jaki jest koszt polozenia takiej podlogi w zaleznosci oczywiscie od drewna i jakie drewno?
    3.Prosze o wszelkie kontakty w w/w temacie na terenie Szczecina i okolic.
    Sprawa dosc pilna,mieszkanie juz w trakcie remontu i trwa dyskusja,dziekuje za wszelka pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    1. Nie wiem, ale raczej nie - sprawa zbyt nieprzewidywalna.
    2. Najtaniej:
    * legary (sosnowe) = 2mb na 1m2 ~ 3 zł/m2
    * wełna (5cm) ~ 6 zł/m2
    * deska sosnowa, pióro-wpust, strugana, 3cm ~44zł/m2
    * folia, wkręty, gwoździe, etc ~ 3 zł/m2
    * lakier puszka 1l ~25 zł = 10 m2 jedna warstwa = 3-4m2 3 warstwy ~8 zł/m2
    * narzędzia (głównie cykliniarka) i koszty montażu - jak się dogadasz
    W sumie minimum 60 zł/m2 (jak będziesz robił sam). Górnej granicy nie ma Firmy które robią podłogi zaczynają rozmowę od 100 zł/m2 typowej podłogi (chyba sosnowej ?)
    3. Namiary:
    * materiały: tartaki i składy drewna - może też być Castorama, ale drogo
    * wykonawcy: wielu - proponuję PKT
    Jasiu

  3. #3

    Domyślnie

    Jasiu!
    Dziekuje za wszystkie dane,wiem juz z grubsza o co chodzi,dzieki

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że:

    1. Podłoga sosnowa nie jest brzydka, ale:
    * jest mało oryginalna (dla tych co muszą miec wszystko the best)
    * jest dosyć miękka - nie nadaje się na mocno używane podłogi - choć można to trochę poprawić - patrz pkt.2
    * cenę robi wymiar desek - szerokie i na całą długośc pokoju są drogie - te co opisałem mają 10-15 cm szerokości i 2-4 m długości
    * za to jest najtańsza

    2. 20-30 zł kosztuje litr zwykłego lakieru. Lakiery supertwarde, dwuskładnikowe, etc.. są circa dwa razy droższe. Przy wielu lakierach trzeba stosować dodatkowo podkład.

    3. Wypożyczenie cykliniarki na weekend (tyle wystarczy) kosztuje 50-200 zł
    Jasiu

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja miałam wycene podłogi z jesionu...firma sprzedawała podłoge ,sama kładła...robiła wszelkie prace...przygotowawcze


    40 m2 jesionu lakiery itp , robocizna wszelkie lakiery itp....wyszło 3500 zł.


    jesion nowy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    basso



    zapraszam do grupy szczecinskiej.....tam znajdziesz wszystkie namiary

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    basso


    klub budujących - grupa szczecinska

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki Jasiu i Teska,
    raczej jesion nie wchodzilby w gre,chodzi takze o koszty.Ja jestem tutaj posrednikiem bo staram sie przekonac przyjaciela w Szczecinie co do podlog drewnianych,jestem wielbicielem drewna.Natomiast zgadzam sie z Jasiem,ze nie kazdemu sosna odpowiada(z powodow juz przez Ciebie wymienionych),ja bardzo lubie akurat tego rodzaju fakture,miekkosc tez mnie nie przeraza,wydaje mi sie,ze slady uzywalnosci na podlogach dodaja im uroku.Jesli chodzi o malowanie uzyl bym techniki wpierw pomalowania/bejcowania biala wodna farba,a pozniej wtarcia delikatnie jakiegos innego koloru(white wash-jak to u nas mowia).Bardzo ciekawy i modny obecnie sposob na podlogi z jasnego drewna.
    Dziekuje za informacje i zajrze do grupy szczecinskiej.

  9. #9

    Domyślnie

    Jasiu!
    I jeszcze dodam,ze laczenie desek na dlugosci,zmieniajac w ten sposob ciaglosc to jest dopiero urok,dlugosci od 0.6m do 2.4 pomieszane wygladaja wspaniale.Zrobilem swoja podloge(pierwszy raz w zyciu)z innego co prawda drewna i wyszla tak,ze musialem zrobic powtorke u znajomych.Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie w domu znajdziesz podloge z modrzewia, deski w calosci, od sciany do sciany, sa juz troche porysowane, ale mnie sie to akurat podoba, wyszlo okolo 70 PLN za m2

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał basso
    Dzieki Jasiu i Teska,
    raczej jesion nie wchodzilby w gre,chodzi takze o koszty.Ja jestem tutaj posrednikiem bo staram sie przekonac przyjaciela w Szczecinie co do podlog drewnianych,jestem wielbicielem drewna.Natomiast zgadzam sie z Jasiem,ze nie kazdemu sosna odpowiada(z powodow juz przez Ciebie wymienionych),ja bardzo lubie akurat tego rodzaju fakture,miekkosc tez mnie nie przeraza,wydaje mi sie,ze slady uzywalnosci na podlogach dodaja im uroku.Jesli chodzi o malowanie uzyl bym techniki wpierw pomalowania/bejcowania biala wodna farba,a pozniej wtarcia delikatnie jakiegos innego koloru(white wash-jak to u nas mowia).Bardzo ciekawy i modny obecnie sposob na podlogi z jasnego drewna.
    Dziekuje za informacje i zajrze do grupy szczecinskiej.
    mniej więcej w ten sposób zrobiłem sobie podłogę z dębu - pobejcowałem na kolor "cherry" i pomalowałem farbą poliuretanową na super błysk.
    Wygląda super ale były problemy z równomiernym położeniem bejcy.

    Nie dawno widziałem nową technikę patynowania drewna - wygląda extra. Podłoga jest gładka a wygląda jak zurzyta. Chodzi o sposób lakierowania.
    Pozdr...

  12. #12

    Domyślnie

    Charlie,
    Na czym polega ta technika patynowania drewna?
    Wlasnie stoje przed decyzja co zrobic z nowa deska z sosny.
    Myslalam tez o bejcowaniu - wiem, ze moze to byc dosc trudne, jak sobie poradziles z rownomiernym rozprowadzaniem bejcy?
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  13. #13

    Domyślnie

    Charlie,
    Na czym polega ta technika patynowania drewna?
    Wlasnie stoje przed decyzja co zrobic z nowa deska z sosny.
    Myslalam tez o bejcowaniu - wiem, ze moze to byc dosc trudne, jak sobie poradziles z rownomiernym rozprowadzaniem bejcy?
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Patyny sama nie zrobisz - drewno trzeba pomalować metodą hydrodynamiczną (ok. 160 atmosfer a do tego potrzeba urządzenia i specjalnego pistoletu - drogie to jest) specjalnym rodzajem wodnej farby firmy Remmers następnie w odpowiedni sposób i specjalnymi ścierakami nadaje się wygląd. Później ( w przypadku podłogi) maluje się lakierem do podłóg (polecam o wysokiej twardości do sosny).

    Natomiast bejca nie ma większego problemu - musisz naszykować sobie kilka szmatek bawełnianych + bejcę i liniowymi (tak jak się kiedyś szorowało podłogi), równomiernymi ruchami w pozycji kolankowo-łokciowej smarować wycyklinowaną podłogą.
    Staraj się nie smarować wielokrotnie tego samego miejsca bo wystąpią za mocne przebarwienia drewna.
    Jak Ci się nie uda bądz nie będzie podobało to swobodnie można jeszcze raz wycyklinować parkiet czy deski.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Dzieki za poradę! Będę bejcowac.
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  16. #16

    Domyślnie

    Wszystko zależy, w jakim pomieszczeniu tę podłogę chcesz robić.
    Jeśli chodzi o pokój dzienny, to odradzam. Mamy tak w tej chwili i po prostu sosna jest zbyt miękkim drewnem do intensywanego deptania. Po trzech latach nadawaje się już ewidentnie do powtórnego szlifowania...

    Ja bym jeszcze zasugerowała, żeby rozważyć mozaikę parkietową. To jest moim zdaniem najtańsza możliwa podłoga drewniana. Odpadają legary i wełna, ukłąda się to, tak jak parkiet, bezpośrednio na wylewce (ewentualnie z masą samopoziomującą, jeśli wylewka nierówna).
    Koszt mozaiki z twardego drewna liściastego (dąb, jesion, buk, klon) to około 32-35 zł/m2. Plus szlifowanie i lakierowanie.
    Wadę ma ta podłoga tylko jedną: jest cieńsza niż deski albo parkiet, ma 0,8cm grubości. Co w praktyce oznacza, że można ją odnawić, jakieś 3 razy maksymalnie. Ale ponieważ wymaga ondawiania co jakieś 8-10 lat (sprawdzone w praktyce), to chyba wystarczy...

    No i oczywiście pozostaje kwestia gustu. Jest to podłoga drewniane w innym stylu niż deski (mnie osobiście i deski siępodobają, i mozaika). Ale, gdy ograniczenie kosztów jest istotne, warto roważyć taką opcję.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiu
    1. Nie wiem, ale raczej nie - sprawa zbyt nieprzewidywalna.
    2. Najtaniej:
    * legary (sosnowe) = 2mb na 1m2 ~ 3 zł/m2
    * wełna (5cm) ~ 6 zł/m2
    * deska sosnowa, pióro-wpust, strugana, 3cm ~44zł/m2
    * folia, wkręty, gwoździe, etc ~ 3 zł/m2
    * lakier puszka 1l ~25 zł = 10 m2 jedna warstwa = 3-4m2 3 warstwy ~8 zł/m2
    * narzędzia (głównie cykliniarka) i koszty montażu - jak się dogadasz
    W sumie minimum 60 zł/m2 (jak będziesz robił sam). Górnej granicy nie ma Firmy które robią podłogi zaczynają rozmowę od 100 zł/m2 typowej podłogi (chyba sosnowej ?)
    3. Namiary:
    * materiały: tartaki i składy drewna - może też być Castorama, ale drogo
    * wykonawcy: wielu - proponuję PKT
    jasiu
    rozumiem ze to ceny materialu. ile moze kosztowac ulozenie deski na klej, cyklinowanie i lakierowanie? ja mam wycene na 45PLN/m2; (22PLN samo cyklionowanie i malowanie/ czyli odnowienie podlogi - to mnie czeka na parterze)

    kogo mozecie polecic z Wlkp do takiej roboty?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No jak najbardziej same materiały.

    Jak już pisałem firmy parkieciarskie zaczynają rozmowy od 100 zł/m2 gotowej podłogi (R+M). Ponieważ koszty materiałów wyliczyłem na minimum 60,- zł więc robocizna wychodzi 40,-. A nawet więcej - bo takie misie pewno lepsze ceny mają.

    PS. Właśnie zbieram materiały na poddasze - 100 m2 - będę kładł sam.
    Na razie zrobiłem (na próbę) jedną kanciapę. To nie jest ani trudne ani żmudne. Problemy są dwa:
    1. Przykręcanie legarów do posadzki betonowej - wymaga nawiercenia otworu minimum co 1 m czyli w moim przypadku >200 odwiertów
    2. Dostęp do cykliniarki
    Reszta to buła z masłem
    Jasiu

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    pobejcowałem na kolor "cherry" i pomalowałem farbą poliuretanową na super błysk. Wygląda super ale były problemy z równomiernym położeniem bejcy.
    Mam pytanie odnośnie parkietu. Czy zamiast kupować za cenę z kosmosu podłogę z drewna egzotycznego, można kupić gorszej klasy klepkę i upodobnić ją do takowej za pomocą porządnej bejcy? Strasznie mnie ciekawi czy oprócz Charlie ktoś jeszcze próbował się w to bawić. Wyszłoby pewnie duuuużo taniej ale nie mam pojęcia jak by to wyglądało. No i czy bejcowanie nie zawilgoci klepy przed lakierowaniem...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Słyszałem, że są duże problemy z uzyskaniem jednolitej barwy, mogą wystąpić przebarwienia, może zmienić się (z czasem) kolor, wytrzeć się, etc...

    W każdym razie stolarze bronią się rękami i nogami przed barwieniem posadzek i schodów. Każdy z którym rozmawiałem (chciałem ciemne schody bukowe) zastrzegał, że kolor tylko i wyłącznie na moją odpowiedzialność, a jeden wręcz powiedział, że jeśli chcę barwić to on się tego nie podejmuje (ponoć jeden z lepszych w mieście).

    W sumie też jestem ciekaw opinii tych co się na to zdecydowali
    Jasiu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony