dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Grupa z okolic Jelcza-Laskowic kupująca ekogroszek latem 2011.

    Z powodu kiepskiej jakości i wysokich cen ekogroszku sprzedawanego przez firmy nim handlujące planuję latem 2011 zamówić Tira (24 tony) workowanego przez kopalnię ekogroszku dla grupy chętnych osób z okolicy Jelcza-Laskowic.

    Znajomy zamówił tak zeszłego lata pół tira Pieklorza (resztę wziął jego sąsiad) i ma zapas na kilka lat - nie dość, że kupił duuużo taniej to nawet nie wie, że są jakieś problemy z jakością (woda, domieszki typu miał, spieki), podwyżki itp.

    Sam planuję zamówić 3-6 ton, mam też potencjalnie 3 sąsiadów (po 4 tony) do spółki, więc 15-18 ton już się zebrało.

    Możliwy jest też zakup porządnego węgla u porządnego dystrybutora - może by tak zrobić coś a'la przetarg internetowy - co o tym sądzicie ?
    Ten pomysł sobie odpuszczam, bo nie znalazłem ciekawych propozycji, a nie ma czasu na przetargi [zresztą ilość też jest na to zbyt mała].

    W zeszłym roku zamówiłem grupowo z sąsiadami, więc pewne doświadczenie już mam.

    Lista chętnych do zakupu grupowego na wiosnę [gdy w kopalniach i składach będzie coroczne minimum cenowe]:

    1. Suspenser 3 000 kg + 5 500 kg [J] + 3 000 kg [S] + 3 000 kg [M]
    2. Trociu 5 000 kg
    3. ssbau 4 500 kg
    4. futurs 5 000 kg
    5. Malawi 3 000 kg
    6. lucat 3 000 kg [może nawet 4]
    7. lasche 5 000 kg
    8. Crocodile79 4 500 kg

    Skasowałem ilości palet, bo to każdy sobie już sam domówi jak mu pasuje [po 750, 800, 1 000 kg].

    PS osobiście sprawdziłem wybrany węgiel przed zakupem, mam w tym doświadczenie i jestem wymagający - jeśli ktoś sam chce kupić kilka worków na próbę niech kontaktuje się z karoka65.

    Na razie w sumie jest ok 50 ton.

    Mam już ofertę na węgiel - jak już pisałem jest to ekogroszek z Bobrek w Bytomiu, workowany po 25 kg - cena z dostawą to 840 zł/tonę, a przy dostawach w 1 miejsce co najmniej 5 ton 830 zł/tonę.
    Dostawa po świętach.

    Dzwoniłem także do dystrybutorów przy kopalniach - tam na miejscu pakowany Pieklorz kosztuje 800 zł/tonę brutto przy 24 tonach + trzeba dać palety na wymianę, do tego trzeba by doliczyć transport.
    Czas oczekiwania na zakup to ok. miesiąca tak trudno kupić ten węgiel pakowany w kopalni !

    Cena podawana przez kopalnię na stronie www to 725 zł/tonę brutto za workowany.

    Według mnie nie warto kombinować i najlepiej zamówić z dostawą po 830/840 - sam się ku temu skłaniam.

    Wszystkich chcących zamówić proszę o przesłanie adresu, nazwiska i nr tel. na priv do karoka65 [ma wpisy na 2 stronie wątku] z podaniem zamawianej ilości [np. 3 palety po 1 000 kg].

    Jeśli ktoś ma lepszą ofertę proszę o info na priv do mnie.

    Można zamawiać pełne palety 750 kg lub tony [wtedy palety będą wyższe].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 18-04-2011 o 14:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony