Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
Defro Duo to kocioł z palnikiem fajkowym i rusztem wodnym. Nie bierz takiego - ruszt wodny to fabryka sadzy. Jak Defro - to PZ albo Uni. Chyba że zamierzasz palić wyłącznie ekogroszkiem ( bez możliwości spalania miału ) - wtedy można jeszcze Komfort Eko. Defro robi dobre, trwałe kotły, tak grubych blach wymiennika chyba teraz nikt nie oferuje. Ale jest też wiele innych możliwości wyboru kotła na ekogroszek. Moc to tak 12 - 17 kW, i nie więcej. CWU będzie grzane kotłem? Nie musisz mieć do układu zamkniętego - podłogówka nie ma nic do rzeczy. Ja na 200m2 zakładu mam 17kW Skama z palnikiem obrotowym Ardeo i sterownikiem SPP - dobra maszynka, pali ekogroszek i miał czysto i bez problemów. A w domu mam 10-cio letnie Defro Eko - tutaj tylko ekogroszkiem da się palić.
Tak cwu bedzie grzane kotlem , i mysle ze bede palil tylko ekogroszkiem, pakowanym w worki, mam nie zaduza kotlownie. Instalator mowi ze ten dodatek do ukladu zamknietego ktory oferuje Defro to dobra rzecz, nie trzeba zbiornika wyrownawczego i podlogowka razem z grzejnikami chodzi bardzo dobrze.. Przez te 10 lat uzytkowania Defro Eko jakie miales z Nim problemy.