dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie Wylewki z mixokreta - czy wykonane są prawidłowo?



    Witam.

    Jestem po wylewkach robionych przez jedną z firm obecną tu na forum. Na razie nie będę wskazywał tej firmy z nazwy i nazwiska właściciela.

    Proszę ludzi którzy znają się na rzeczy o opinie czy moje posadzki sa wykonane prawidłowo i zgodnie z normami.


    W branży budowlanej jestem ponad 7 lat, swój dom postawiłem sam tymi recami i nie wiem może normy na posadzki się ostatnio zmieniły a ja jestem tylko nadgorliwym i czepliwym inwestorem który chce idealnych posadzek.


    W celu wyjaśnienia na filmach łata ma 2m, to co podkładam pod łatę to pręt gwintowany 6 który ma około 5,7mm.
    Na filmie w którym używam sznurka ciężko było mi nagrać nierówność. Sznurek przez połowę salonu leży na posadzce a dalej jest w górze o jakieś 2cm.


    Pan fachowiec nanosił poziomy przy pomocy poziomnicy elektronicznej wężowej.
    Moje pomiary od posadzki do tej kreski różniły się tylko o 12mm.





    Wykończenie posadzki przy ścianach, nic tylko kłaść panele!



    Oto filmy:
    https://www.youtube.com/watch?v=MpNA...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=38t0...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=-D8i...ature=youtu.be


    Niestety nie mam więcej czasu na więcej filmów, to powinno wystarczyć do sensowej oceny.


    Ogólnie rzecz ujmując posadzki są tragicznie wykończone przy ścianach, każda cięta dylatacja to wypiętrzenie betonu (zeskrobałem w większości)
    Liczne dołki i górki średnio do 5mm. We wnękach drzwi tarasowych, w przejściach jest wyżej, też w granicach 3-4mm. Poziomy są ale tylko złudne, gdzie nie przyłożyć łaty oko w poziomnicy dotyka do kreski ograniczającej.



    Co do samej firmy i jej kultury...zostałem zlinczowany za to ze zwróciłem uwagę o ubrudzone okna tarasowe betonem, pełno butelek po piwie pozostawianych w rożnych miejscach, jedna przerzucona nawet na działkę sąsiada, petów na parapetach, kapsli...


    Posadzka robiona na kruszywie, wiec nie czepiam się niedokładnie zatartej powierzchni.

    Uwibrowanie i wytrzymałość tej posadzki to też niewiadoma.

    Średnio poziom podłóg podniósł się o około 6cm. Strop był zagięty o około 7mm, chudziak też idealny nie był (zapewne lepszy niż posadzki), 100% podłogówki, 700mb rury (tez jakąś objętość to ma).

    Powierzchnia podłóg to 178m2 uzyto 2600kg cementu.

    178m2 x 0,055 = 9,79m3

    2600kg / 9,79 = 265,5kg cementu na m3



    Czyżby WYLEWKA.COM cześć II?...

    Żeby nie było niedomówień i nieporozumienia, WYLEWKI TO NIE DZIEŁO PANA OD WYLEWKI.COM

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    na ogół w Polsce wykonuje się podkłady podłogowe wg. PN EN 13813. Niestety nie ma tam nic na temat równości powierzchni czy jej poziomów.
    W związku z tym przyjmuje się normę niemiecką DIN 18201 i DIN 18202. Akurat w Twoim przypadku dla DIN 18202 nierównośc powierzchni jest spełniona. Dopuszcza się na 1mb 4mm prześwit pod łatą. Na 2mb prześwit ten może być nawet 6mm. Pręt ma 6,9mm, a więc jest tutaj drobna niedokładność 0,9mm. Masz prawo nakazać wyrównanie tej nierówności o te 0,9mm.
    Jezeli w umowie macie inne parametry dotyczące równości powierzchni, to należy je egzekwować.

    Są również wytyczne dla podkładów, na których mają być ułożone posadzki podłogowe.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie

    A jakie są normy na posadzki podłogowe? I co kryje się pod tym "tajemniczym' zwrotem?

    To mam uważać ze moje posadzki są wykonane prawidłowo?

    Chyba ta norma PN- 62/B-10144 jest bliżej prawdy. Niemiecka norma w Polsce?


    Niestety ale na moich posadzkach nie da rady położyć paneli, tym bardziej parkietów czy desek bez jakiegokolwiek wyrównywania. Jak taka norma była by jedyną to niestety ale każdy z nowo budujących musiałby robić wylewki samopoziomujące.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    zasadniczo nawet, jeżeli na 2mb są dozwolone 2 muldy 3mm to powinno się pod panele (laminat) wykonać wylewkę wyrównującą!
    Norma DIN 18202 jest związana z normą DIN 18356 dla parkieciarzy. Faktycznie jest tak, że jezeli wykona się wylewkę wyrównującą po posadzkę podłogową, to powierzchnia posadzki podłogowej z parkietu, może mieć nierówność na 1mb 3mm a na 2mb 5mm.
    W Polsce mamy np. europejską specyfikację techniczną CEN/TS 15717 2008r., która jest oparta na m. innymi tych dwóch normach niemieckich.
    Możesz jedynie sprawdzić nierówności według wytycznych ITB. One mówią o 3mm/2mb i odejście od poziomu 5mm we wszystkich kierunkach pomieszczenia.
    Obowiązujące jest jednak to według jakiej normy, wytycznych czy specyfikacji technicznych prace zostały wykonane. O tym mówi umowa. Są również wytyczne dwóch polskich stowarzyszeń parkieciarskich. One także się różnią od siebie i od pozostałych.
    norma PN/B-10144 straciła swoją uzyteczność i jest nie obowiązująca.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie

    Zatem mam rozumieć że jeśli nie mam umowy z wykonawca to zarówno wykonawca jak i ja możemy wybrać sobie dowolną normę i przy niej obstawać?

    I nie ma co szukać normy która odnosi się tylko i wyłącznie do budownictwa mieszkaniowego (domu)?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenixx Zobacz post
    Zatem mam rozumieć że jeśli nie mam umowy z wykonawca to zarówno wykonawca jak i ja możemy wybrać sobie dowolną normę i przy niej obstawać?

    I nie ma co szukać normy która odnosi się tylko i wyłącznie do budownictwa mieszkaniowego (domu)?
    Nie jest tak do końca! brak powołania się na konkretną z wielu wytycznych w umowie stawia wykonawcę pod pręgierzem. To właśnie on jako profesjonalista i obyty z normami i wytycznymi, powinien zaproponować i wyjaśnić różnicę między tymi zróżnicowanymi normami/wytycznymi etc. Krótko ujmując to on proponuje wykonanie według ..... i wyjaśnia na czym polega różnica między tą czy inną normą lub wytyczną!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie

    A jeśli ten "profesjonalista" nie wskazał ani jednej normy, wogole o tym nie rozmawialismy, nie mam umowy, wylewki mam jakie mam to co teraz?

    Widziałem paredziesiąt wylewek, na kiludziesieciu kładłem płytki i takich cyrków jak tu nie widziałem nigdy. Tamci byli lepsi? Czy ten co u mnie robił gorszy?

    Człowiek polecany na forum i co? Fachowiec od głaskania piasku na plaży!


    Teraz musze wywalić pare tysiecy na wylewki samopoziomujące bo człowiekowi nie chciało się zachować troche "kultury budowlanej"?



    Jednak maszyna za ponad 100 kzł i machanie łatą to nie wszystko!

    Fachowiec z betoniarki zrobi równiutkie wylewki a PAPROK na mixokrecie odwala lipe.


    Smiać mi się chce, naprawde z jednej rzeczy. Ten "ON" poświecił prawie godzine czasu na nanoszenie poziomów przy pomocy bardzo drogiej (ponad 3kzł) poziomnicy wodno-elektronicznej.

    Pytam się PO CO jak jego dokładność wykonania posadzki wynosi 1,5cm!!!

    Murując fundamenty przy łacie 2m miałem najwiecej 3mm różnicy i to nie starając się za wiele!

  8. #8

    Domyślnie

    kolego zamiast smarować i jechać po kimś porozmawiaj z wykonawcą. Forum nie służy do osmarowywania ludzi, każdy jest tylko człowiekiem i wszystko da się naprawić a ty tylko jedziesz po kimś. Najpierw dzwonisz do wykonawcy i z nim załatwiasz sprawę a nie robisz to przez forum. A dostarczyłeś taki materiał jak chciał wykonawca? Bo coś mi się zdaje że nie (widać to po betonie).
    Ogólnie widzę że bardzo podniecił cię ten temat na forum tylko zamiast tu załatw to z wykonawcą, a nie na forum. Wtedy możesz napisać że poszło coś nie tak ale wszystko jest ok, naprawione i spoko.

    A ty wyzywasz kogoś tu, zamiast dogadać się.
    Nie ma co się denerwować.
    Ostatnio edytowane przez lukasz860910 ; 08-06-2014 o 17:07

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie

    A nie uważasz Łukaszu ze probowałem rozmawiać? Tylko wykonawca uważa ze posadzki sa ok.

    Dogadać się? Pewnie bez zająknięcia zrobi mi wylewki samopoziomujące za grube pieniądze. Bo innego sposobu naprawy nie ma.


    Kruszywo widział przed, nie dokładnie to na jakim robił ale z tego samego źródła, nawet krytykował je że na całej kupie 25t jest może z 2-3 tony kruszywa (oglądając kupke 3-4 ton). Potem kruszywa było za duzo i za grube.

    JASNE NIERÓWNE POSADZKI TO WINA KRUSZYWA NO I WODA BYŁA ZA MOKRA!!!

    Chciał osobno kruszywo i osobno piasek. Sam miał mieszać. Jednak ze względu na dodatkowy koszt transportu uzgodnilismy że zamówie juz mieszanke. Zgodził się wiec tak zamówiłem.

    Zresztą czy ja mu kazałem robić posadzki z tego akurat kruszywa? Jak było złe mógl nie robić. Przecież nie stałem nad nim z batem czy bronią Mógł się zwinąć i pojechać skąd przybył. I może było by lepiej.

    Po moim temacie odezwały się 3 osoby z forum które strzelając w ciemno wskazały ze to ta firma i każdy z nich ma uwagi do wykonanych posadzek.

    Wielu inwestorów nie zna się na budowlance, nie dysponuje łatą czy czymkolwiek zeby sprawdzić posadzki. Patrzy tylko na gładkość co przy piasku 0-2 jest naprawde ładna! Ale czy posadzka ma być ładna czy równa!?
    To samo tyczy się tynku maszynowych gipsowych, są białe, gładkie ale nie równe. Ludzie oceniają/kupują oczami!

    Temat napisałem zeby się poradzić. Widziałem juz pare posadzek z mixa, kładłem paresetek m2 płytek i czegoś takiego nie widziałem a ze to dotyczy mnie dlatego draże.


    Ja od wykonawcy nie chce naprawy bo żeby cos naprawić trzeba umieć zrobić coś dobrze a wątpie w profesjonalizm i umiejetności tej firmy.
    Wbrew pozorom "głupia" wylewka samopoziomująca sama się nie poziomuje. Kto robił ten wie. A frezarki czy kucie...o zgrozo nawet nie mysle...

    Chce poprostu poinformować wykonawce bo na 100% czyta ten temat ze nie jest taki profesjonalista za jakiego się uważa.

    Dla przypomnienia, pierwsze zdjęcie, pierwszy film, pokój zaniżony o 9mm wzgledem korytarza...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Uważam, że zachowujesz swoją klasę pisząc o problemie bez wymieniania osoby czy firmy. Taki sposób powinien dać pole do rozmowy w rzeczowych klimatach.
    Ja ze swej strony mogę powiedzieć, iż dla mnie ważniejszym jest wytrzymałość powierzchniowa wylewki od jej równości. Zależność ta dotyczy głównie desek na ogrzewaniu podłogowym.
    Kiepska wytrzymałość to kosztowna naprawa lub póżniejsze wybrzuszenia podłogi znacznie większe niż Twoja nierówność rzędu kilku czy kilkunastu milimetrów.
    Wylewkę nierówną można naprawić, słabą, tę czy taką z mixokreta, powinno się wyrzucić.

    Wylewka z piasku, bez kruszywa to żaden beton, łatwo się robi ale i łatwo się "zbiera". Kruszywo istotnie wzmacnia wylewkę ale znacznie trudniej się ją układa, szczególnie, kiedy zaczyna wiązać.
    Ja osobiście bardziej akceptuję nierówności od słabości.
    Nierówność można zobaczyć dzisiaj, słabość po paru miesiącach czy latach.
    Nie chcę wyłącznie bronić wykonawcy, są rzeczy które widać ale nie one należą do wyjątku.
    Rozumiem Ciebie, bo to Twoja podłoga i wcale się temu nie dziwię.
    Proponuję wziąć powyższe pod uwagę i próbować domówić się z wykonawcą. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 08-06-2014 o 20:51

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie

    Wytrzymałości posadzek na dzień dzisiejszy nieokresle. Jedynie mogę przypomnieć ilości cementu użytego do wykonania posadzek. To było około 265kg na m3 betonu.

    Według mojej wiedzy takie minimalne minimum...Szczegolnie gdy jest dużo kruszywa a mało cząsek drobnych - mułku.

    Bardziej martwi mnie zageszczenie betonu, szczegolnie gdy mam 100% podłogówki.


    Wykonawca, powtórze ciągle uważa że posadzki sa ok. I tu nic bez sadu prawdopodobnie nic nie zdziałam...

    Sadu nie chce, nie mam czasu, checi ani kasy na takie rzeczy...


    Korci mnie powiem szczerze aby ujawnić dane wykonawcy, napewno zaszkodzi mu to w zdobywaniu nowych klientów...ale ja nie lubie tak załatwiać spraw... bądz co bądz troche to było by wrednie ale i nie bezpodstawne.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenixx Zobacz post
    Wytrzymałości posadzek na dzień dzisiejszy nieokresle. Jedynie mogę przypomnieć ilości cementu użytego do wykonania posadzek. To było około 265kg na m3 betonu.

    Według mojej wiedzy takie minimalne minimum...Szczegolnie gdy jest dużo kruszywa a mało cząsek drobnych - mułku.

    Bardziej martwi mnie zageszczenie betonu, szczegolnie gdy mam 100% podłogówki.


    Wykonawca, powtórze ciągle uważa że posadzki sa ok. I tu nic bez sadu prawdopodobnie nic nie zdziałam...

    Sadu nie chce, nie mam czasu, checi ani kasy na takie rzeczy...


    Korci mnie powiem szczerze aby ujawnić dane wykonawcy, napewno zaszkodzi mu to w zdobywaniu nowych klientów...ale ja nie lubie tak załatwiać spraw... bądz co bądz troche to było by wrednie ale i nie bezpodstawne.
    Przy kruszywie cement nie jest w ilości minimum, natomiast im więcej mułku tym więcej cementu, czymś to wszystko trzeba posklejać. Najlepiej jak wszystko jest w odpowiednich proporcjach. Wytrzymałość po związaniu można sprawdzić, dla "świętego spokoju". Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 08-06-2014 o 21:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony