dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Dom pod pistacją -niedokończony

    witam!
    To nie jest debiut na forum- próbowałam już pisać dziennik...ale nie wyszło. Teraz też nie wiem czy wyjdzie, ale jestem pełna nadziei, a przy tym mam swój dość ważny interes w tym aby Was zainteresować swoim domem. Mianowicie- wypalenie, całkowite wypalenie spowodowane dwoma latami budowy na pełnych obrotach, kiedy wszystko zawsze było na wczoraj, milionem decyzji wcale nie niezawisłych jak by się wydawało, a wręcz przeciwnie- obwarowanych tyloma zakazami i nakazami, że już w momencie ich wprowadzania w życie, wydawały się być podrzuconymi przez ślepy los znajdami. No ale zamieszkać się udało- bez euforii, bardziej z konieczności. przeprowadzkę planowaliśmy na wiosnę lub lato tego roku, ale w listopadzie 2010(po kolejnej poważnej kradzieży) wstawiliśmy kupiony pół roku wcześniej tapczan do salonu i zamieszkaliśmy. Początkowo były to tylko noclegi- rano wracaliśmy do naszego kochanego i wygodnego mieszkania w centrum. Możecie więc sobie wyobrazić jakie żywiłam uczucia do mojego ponurego i niewykończonego domku w te listopadowe noce próbując usnąć na salonowym niedużym skórzanym narożniku(żeby zmieścić się w trzy osoby podkładaliśmy sobie pod nogi karton po telewizorze).
    W tym miejscu i nastroju zastał nas grudzień, a wraz z nim nadeszła radosna wiadomość od męża, iż zaprosił na sylwestra do naszego nowego domu 20 osób- w tym część z daleka, co się wiązało z kilkudniowym noclegiem. A nie było jeszcze kuchni ani schodów, ani drzwi. Zaczął się szalony czas kiedy próbowaliśmy zrobić wszystko na raz. I muszę przyznać, że ten sylwester był naprawdę świetną imprezą. Apotem nadeszła wiosna, póżniej lato...a u nas nic się nie zmienia, to co zdążyliśmy zrobić na tym jednym przedimprezowym oddechu- to jest- i nic więcej.mam całkowitą pustkę w głowie i totalną awersję do podejmowania jakichkolwiek decyzji. wybór wzoru firanki zajął mi trzy miesiące, a rodzaju zasłony do niej nie potrafię wymyślić do dziś.
    i tutaj właśnie jest ten mój interes- chciałabym aby mądre głowy tego forum spojrzały swieżym okiem na ten mój domek i pomogły, poprawiły, podpowiedziały. pole do popisu jeszcze bardzo duże- brak szafki pod telewizor, szafy w jadalni, nie zrobiony korytarz, kuchnia nie skończona, brak dodatków. boję się jednak, że to już trochę musztarda po obiedzie, bo dużo rzeczy jest i zmienić ich na razie nie da rady- no tak zwyczajnie boję się że spaprałam. ale pokażę i tak, choćby po to aby zrehabilitować się przed tymi osobami, które tak miło przyjęły mnie na forum przy próbie pisania dziennika- Dabell, Olgierd.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 013.jpg
Wyświetleń:	812
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	67077  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Tak wygląda dom z zewnątrz- rewelacja jeśli wziąć pod uwagę, że zawsze chciałam mieć nowoczesną kostkę

    a teraz trochę o wnętrzu. dom ma 145 metrów, na dole jest kuchnia częściowo połączona z jadalnią i salonikiem, dodatkowy pokój, mini łazieneczka i mini spiżareczka, a na górze trzy pokoje, łazienka, garderoba i pralnia. garderoba i pralnia powstały z podzielenia jednego pokoju i nie są wnętrzami imponującymi, ale i tak uważam je za najfajniejsze z całego domu- po latach w bloku gdzie pranie ciągle wędrowało z sypialni do salonu i na odwrót- teraz jestem szczęśliwa że nie muszę go oglądać poza tymi momentami kiedy piorę i prasuję. no i jeszcze na górze jest taka nieduża skrytka- to też wynik kompleksu blokowego braku schowków.

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj
    Wklej jakies wnętrza domku
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    no właśnie z tym mam problem, dużo się zmieniło odkąd ostatni raz wklejałam zdjecia i chyba już nie umiem


    no to zobaczymy czy się udało jeśli tak to powinien być nasz salonik

    no może teraz będzie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 001.jpg
Wyświetleń:	740
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	67082  

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    W tym tempie to was zanudzę na amen
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 004.jpg
Wyświetleń:	938
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	67083   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 005.jpg
Wyświetleń:	855
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	67084   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 006.jpg
Wyświetleń:	873
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	67085   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 007.jpg
Wyświetleń:	866
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	67086  

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    tak wygląda parter domu, w zasadzie jest otwartą przestrzenią, choć niezbyt dużą. jak widać zdjęcia nie są zbyt nowe(okolice wielkanocy)ale uwierzcie mi, że niezbyt wiele się zmieniło. nadal stoi ta drewnopodobna półeczka- bo nie wiem jaka szafka tam pasuje, nadal nie ma nic poza kłębem kabli pod telewizorem- bo nie wiem co tam dać. no i jest jeszcze na dole jeden pokój- urządzony w całości meblami z mieszkania-i o dziwo wygląda na najbardziej dokończony
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 012.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	67087  

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    zdjęć kuchni na razie nie mam i dziś ich wam oszczędzę- tam jest jeszcze więcej ,,nieskończoności"- brak blatu, brak wykończenia pomiędzy szafkami i okapu, a tak właściwie to doszłam do wniosku że brak szafki obudowującej lodówkę w jedną sensowną całość- czy już wierzycie,że jestem niezdecydowana i naprawdę potrzebuję pomocy?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    i tak to właśnie u mnie wygląda. chciałam aby wnętrza naszego domu były jasne i świetliste, nieprzeładowane. początkowo nawet miałam zacięcie lekko loftowe. niestety bryła zewnętrzna budynku lekko mnie speszyła i już nie pasowały mi do niej takie industrialne klimaty z surową blachą i betonem. zresztą umówmy się - wyglądałoby takie przedsięwzięcie dość karykaturalnie w saloniku dwudziestometrowym. przynajmniej ja mam takie odczucie. poza tym trzeba było na wszystkich etapach budowy zmierzyć się z rzeczywistością(umiejętności fachowców) i własnymi ograniczeniami (finanse, brak stanowczości wobec fachofców i niestety brak wiedzy). no i tak jakoś nieoczekiwanie poleciało w stronę glamour (lampy, tapeta), a może tylko tak mi się wydaje? no i kompletnie nie wiem co dalej, jak to kończyć żeby było jasno, świetliście ale z jakimś życiem, myślą przewodnią, może zaskoczeniem? pomożecie???

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No to może jeszcze łazienka na dole- taka miniaturowa, ale była ubikacją, tylko j się uparłam żeby wepchnąć tam prysznic- tak na wszelki wypadek(losowy, gościowy). Teraz tylko z niego korzystamy, bo wanny nie lubimy ,a górny prysznic....niedokończony- nie mogę znależć odpowiedniej słuchawki z relingiem. ale przyznam że ta dolna łazieneczka podoba mi się bardzo i nawet niewiele jej brakuje do ukończenia. tylko zdjęcia bardzo trudno zrobić w tak małej przestrzeni
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 011.jpg
Wyświetleń:	753
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	67092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 008.jpg
Wyświetleń:	769
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	67093   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 009.jpg
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	67094   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom pod pistacją 010.jpg
Wyświetleń:	671
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	67095  

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Witaj joanno

    Zapowiada się bardzo ciekawie - wnętrza mają duży potencjał Bardzo podoba mi się tapeta na klatce schodowej!
    Świetny jest też stolik przy narożniku - zdradzisz co to takiego?
    Szafka pod tv też mogłaby być biała w takim wypadku.
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dziękuję za pierwszą odpowiedż i odwiedziny. Stolik zakupiony na allegro, firma handlująca zdaje się Futuri, są zresztą nadal- ale ostrzegam że to chińszczyzna- choć solidna i bardzo ciężka. Co do szafki pod telewizor to jest taka właśnie jak stolik z zaokrąglonymi brzegami, chyba tej samej produkcji, ale niestety kilka centymetrów za szeroka- ma 180cm, a moja wnęka 176cm- a stolarz nie zrobi mi takiej zaokrąglonej. Co do tapety to mam obawy czy nie jest za strojna i zbyt buduarowa do mojej klatki schodowej, ale za to pasuje idealnie kolorystycznie- reszta ścian ma kolor różowej poświaty

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Witam
    Ładnie u Ciebie.... i również podoba mi się ta tapeta na klatce Czy za tym filarem w salonie (na zdjęciu) na oknie masz taką samą roletkę jak w jadalni?
    Będę zaglądać
    Ostatnio edytowane przez bogumil ; 26-07-2011 o 12:14
    LAZUR

    Beata

  13. #13

    Domyślnie

    Witam.....mi się bardzo u Ciebie podoba....... Rozumiem zmęczeni dopadło po budowie, ale z efektu powinnaś być zadowolona. Trochę dodatków i nic więcej nie potrzeba. Powidz mi jak jest rozwiązany prysznic...czy on jest zamykany? czy tak " do połowy" otwarty?

  14. #14

    Domyślnie

    Eeee jakas prawidlowosc na FM jest , ze jak ktos ma naprawde fajnie urzadzony domek, to jest z niego niezadowolony.. Sliczne wnetrza pokazalas. Nawet ta malenka lazieneczka jest jasna i wyglada na wygodna
    Mozesz mi napisac jakie ma wymiary>? I jak sie sprawdza prysznic? Ja mam lazieneczke 1.40/ 2.5 do urzadzenia i wlasnie podobny na nia pomysl. Napisz jak sie sprawuje, prosze
    No i dawaj dalej!

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź w sprawie stolika Szkoda, że szafka pod tv nie zmieści Wam się do wnęki bo fajnie by się komponowała.

    Łazienka bardzo ładna - może i mała ale praktycznie rozwiązania. Bardzo ładne te jasne kafle we wzorki!
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MarJel
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5.502

    Domyślnie

    Witaj joanna
    Łazienka wam wyszła przepiękna, reszta domku też zapowiada się bardzo fajna
    Spodobały mi się krzesła w jadalni, kolor i kształt, możesz mi napisać skąd one

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za miłe słowa!
    MarJel - te krzesła to lokalny wytwórca w okolicach Piły, nie wiem jaką mają nazwę, po prostu brałam najwygodniejsze- a są naprawdę wygodne- na sprężynach, materiał też wybierałam z tysięcy próbek w tej firmie- jest szary. jeśli potrzebujesz to zrobię jutro zbliżenie i namiary na firmę też mogę przesłać jeśli okolica Ci pasuje

    Bogumil - tak na wszystkich oknach na dole są takie same niby- rolety, ale nie mają żadnych mechanizmów, to takie zazdrostki, szyłam je sama.
    na okno tarasowe też mam jeszcze tą samą tkaninę, tylko nie mogę się zdecydować jak mają wyglądać zasłony- proste czy na taśmie marszczącej?
    chciałabym żeby generalnie były po bokach okna i nie zasłaniały widoku, ale jednak żeby można było je zaciągnąć na szyby(kiedy budowlańcy kręcą się na sąsiedniej działce).
    No i tak cały czas kombinuję jak je zrobić, z jakiej szerokości??
    Czy tradycyjnie jak zasłony 150cm- ale wtedy po zaciągnięciu na okno boki będą łyse?
    czy dać szerokość taką jak ma ściana- po ok. 2.5m i po rozciągnięciu będzie gładka tkanina i dobrze widoczny wzór?
    czy też zrobić jeszcze szersze na taśmie marszczącej? ale wtedy czy nie za obficie będzie tego materiału jeśli będą odsunięte?
    takie właśnie mam dylematy i na razie materiał leży piąty miesiąc, a budowlańcy zaglądają na całego. może doradzicie coś w tej kwestii??

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Sara 78 i Anagat dziękuję za przemiłe słowa.
    w kwestii łazienki- jej wymiary to 115cm na 260 cm więc mniej niż u Ciebie szerokości, ale jest wygodna w użytkowaniu, więc u Ciebie będzie jeszcze lepiej i proporcje lepsze, a najważniejsze że bez problemu wpasujesz drzwi prysznicowe- u mnie się nie zmieściły- jest tylko szyba 70cm. w kwestii użytkowania to dobre rozwiązanie, wychlapuje się minimalnie tylko podczas prysznica- tak ok.20cm przed szybą, nie sprawia to żadnego problemu, a gdyby szyba była jeszcze 20 cm szersza to chlapania nie byłoby wcale- ale u mnie wtedy przejście byłoby za wąskie

  19. #19

    Domyślnie

    witam się i ja bardzo fajne wnętrza, naprawdę salon ma tylko 20 m, a wygląda na taki duży a co do łazienki ładniutka i nie wyglada na małą. bardzo ładne krzesła w jadalni, na ścianach planujesz jakiś kolor?? mam prośbę mogłabyś zrobić zdjęcie siedziska krzesła z bliska.
    Ostatnio edytowane przez ulciapulcia ; 26-07-2011 o 16:29
    zaczęło się

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a pamietasz nazwe tych pięnych kafli w łazience?????

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony