dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zapsu

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie Ocena projektu LIVERPOOL z pracowni Lipińscy.

    Szanowni Forumowicze

    chciałbym prosić o ocenę projektu LIVERPOOL:
    http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Liverpool/#

    Chciałbym wybudować dom dość prosty, niedrogi w budowie i utrzymaniu. Zdaję sobie sprawę, że może nie udać mi się spełnić wszystkich warunków. Wybrałem dom parterowy o dość prostej budowie - tak mi się wydaje.

    Pierwsze co mnie interesuje, to jak oceniacie energooszczędność tego budynku? Nie poszukuje domu pasywnego, choć nie jestem na nie. Chciałbym uniknąć w przyszłości ogromnych rachunków za dom. Na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze wybranej technologii ogrzewania budynku.

    Druga kwestia to koszty - czy jesteście w stanie przybliżyć mi przypuszczalne koszty budowy wraz z wykończeniem?

    Pozdrawiam, Łukasz.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapsu Zobacz post
    Szanowni Forumowicze

    chciałbym prosić o ocenę projektu LIVERPOOL:
    http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Liverpool/#

    Chciałbym wybudować dom dość prosty, niedrogi w budowie i utrzymaniu. Zdaję sobie sprawę, że może nie udać mi się spełnić wszystkich warunków. Wybrałem dom parterowy o dość prostej budowie - tak mi się wydaje.

    Pierwsze co mnie interesuje, to jak oceniacie energooszczędność tego budynku? Nie poszukuje domu pasywnego, choć nie jestem na nie. Chciałbym uniknąć w przyszłości ogromnych rachunków za dom. Na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze wybranej technologii ogrzewania budynku.

    Druga kwestia to koszty - czy jesteście w stanie przybliżyć mi przypuszczalne koszty budowy wraz z wykończeniem?

    Pozdrawiam, Łukasz.
    Nie jest prosty i niedrogi w budowie, nie będzie tani w utrzymaniu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zapsu

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czym zatem kierować się przy poszukiwaniu odpowiedniego projektu?

    Oczekiwania jakie mam to dach czterospadowy, parterówka, brak garażu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Przecież w tym linku wszystko masz, to po co te pytania?

    nie wierzysz firmie co kupujesz?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zapsu

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pytania wynikają z chęci poznania opinii osób trzecich/niezależnych. Firma może napisać o projekcie wszystko, co jej się podoba. Z problemami zostanę ja.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapsu Zobacz post
    Czym zatem kierować się przy poszukiwaniu odpowiedniego projektu?

    Oczekiwania jakie mam to dach czterospadowy, parterówka, brak garażu.
    Zanim zdecydujesz się na jakiś projekt, czy to gotowy, czy też indywidualny musisz sobie odpowiedzieć na parę pytań.
    Ile osób ma w nim mieszkać
    Jakie maja potrzeby (np dzieci rosną i po jakimś czasie w jednym pokoju raczej nie będą chciały mieszkać)
    Jaką kwotą dysponujesz wliczając to kredyty, środki własne i podobne
    Jaki standard cię zadowala. Ten punkt jest bardzo szeroki bo obejmuje np:
    - garaż dla auta/aut lub tylko wiatę albo i nie
    - komfortowa ilość łazienek i wc, czy też wystarczy minimum
    - mają być lub nie -osobna pralnia, pomieszczenie techniczne/gospodarcze, garderoba, spiżarnia, gabinet
    - inne
    Jak ma twój dom wyglądać. Typ: stodoła/dworek/bungalow i inne
    I podobne informacje. Im więcej ich zdefiniujesz tym łatwiej przyjdzie ci podjąć decyzję.
    Wygląd i funkcjonalność masz, teraz będzie pora na wybór technologii; z czego dom, na czym zbudowany, jakie ogrzewanie, jakie ocieplenie,
    To wszystko będziesz musiał zweryfikować w oparciu o posiadane środki i albo znaleźć tańszą alternatywę albo zmienić technologię. Ten etap jest dosyć trudny bo musisz zdecydować nie tylko o kosztach inwestycyjnych ale też o przyszłych kosztach eksploatacji. Forum trochę ci pomoże ale tylko trochę, bo jest na każdym masę sprzecznych informacji.
    Możesz celować w dom energooszczędny czyli taki o zużyciu do 40kWh/m2 przez rok. Takie domy są jeszcze komfortowe w użytkowaniu, niedrogie w wykonaniu i utrzymaniu. Domy o mniejszym zużyciu energii są już trochę kłopotliwe dla mieszkańców.
    Ja jestem zdania, że wybór projektu gotowego to pozorna oszczędność. Oszczędza się na nim niewiele, w stosunku do ogólnych kosztów budowy a indywidualny zapewnia dokładne dopasowanie do potrzeb.
    Miłego łamania głowy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Trochę drogi będzie dach, jak już budować to wersja z betonu komórkowego koniecznie i zrób sobie kalkulację, ponieważ polecany przez projektanta nei należy do najtańszych, sprawdź rodzime bloczki Termalcia bo wyjdą raczej taniej a mają jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gawor5 Zobacz post
    Trochę drogi będzie dach, jak już budować to wersja z betonu komórkowego koniecznie i zrób sobie kalkulację, ponieważ polecany przez projektanta nei należy do najtańszych, sprawdź rodzime bloczki Termalcia bo wyjdą raczej taniej a mają jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne.
    Wersja z betonu koniecznie - Ponieważ ?

    Wystarczy zrobić system wiązarów dachowy np: MITEK i koszty spadają nam dramatycznie Termacila mają U = 0,173 W/m2K przy 48cm dla mnie nie ma rewelacji. Ytong 48cm U = 0,17 W/m2K - 50cm w ścianie super to będzie wyglądać... racją jest że bryła budynku podraża jego wykonanie. Najtaniej wyjdzie prosta bryła z dachem 2 spadowym - poszukaj na internecie jest masę projektów które przypadną ci do gustu. Sama technologia wykonania czy współczynnik a w tym koszty utrzymania to wszystko można ustalić na etapie budowy, chodź nie każdy projekt będzie w stanie uzyskać taki sam EP !

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_boczek Zobacz post
    Wersja z betonu koniecznie - Ponieważ ? ...

    mają U = 0,173 W/m2K przy 48cm dla mnie nie ma rewelacji. Ytong 48cm U = 0,17 W/m2K - 50cm w ścianie super to będzie wyglądać...!
    A dlaczego nie? Tyle że tylko ktoś pozbawiony wyobraźni będzie używał materiału konstrukcyjnego jako termoizolacji i podniecał się U ściany z BK gr ponad 20cm

  10. #10

    Domyślnie

    Hej!
    Właśnie przymierzam się do budowy tego domu! Wybraliśmy go między innymi dlatego, że jest energooszczędny i będzie niedrogi w ogrzewaniu. Dlatego zastanawiam się co miałeś na myśli pisząc, że nie będzie tani w utrzymaniu? Przecież EUco na poziomie nieco ponad 30 kWh/m2(rok) to bardzo przyzwoity wynik.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie jest prosty i niedrogi w budowie, nie będzie tani w utrzymaniu.
    Przepraszam, że powtarzam ale mój post odnosił się do powyższej wypowiedzi, a jeszcze niebardzo sobie radzę z obsługą forum

    Hej!
    Właśnie przymierzam się do budowy tego domu! Wybraliśmy go między innymi dlatego, że jest energooszczędny i będzie niedrogi w ogrzewaniu. Dlatego zastanawiam się co miałeś na myśli pisząc, że nie będzie tani w utrzymaniu? Przecież EUco na poziomie nieco ponad 30 kWh/m2(rok) to bardzo przyzwoity wynik.

  12. #12

    Domyślnie

    Najważniejsza jest Ek = 74,01 kWh/(m2rok);w skrócie jest to ilość energii jaką należy dostarczyć do budynku z zewnątrz, aby wyprodukować potrzebną ilość energii użytkowej czyli faktycznie to jest to za co płacimy i na co idą nasze ciężko zarobione pieniądze. Eu = 31,88 kWh/(m2rok) wypisywane przez ciebie - zależy od jakości budynku w zakresie jego kształtu, wielkości przeszkleń, orientacji w terenie ( jak będzie ułożony u ciebie), izolacyjności przegród nieprzezroczystych i stolarki, likwidacji mostków termicznych ( o ile zostanie poprawnie wykonany budynek) - warto poszukać czegoś w prostszej bryle dachu i zaoszczędzić na wykonawstwie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_boczek Zobacz post
    Najważniejsza jest Ek = 74,01 kWh/(m2rok);w skrócie jest to ilość energii jaką należy dostarczyć do budynku z zewnątrz, aby wyprodukować potrzebną ilość energii użytkowej czyli faktycznie to jest to za co płacimy i na co idą nasze ciężko zarobione pieniądze. Eu = 31,88 kWh/(m2rok) wypisywane przez ciebie - zależy od jakości budynku w zakresie jego kształtu, wielkości przeszkleń, orientacji w terenie ( jak będzie ułożony u ciebie), izolacyjności przegród nieprzezroczystych i stolarki, likwidacji mostków termicznych ( o ile zostanie poprawnie wykonany budynek) - warto poszukać czegoś w prostszej bryle dachu i zaoszczędzić na wykonawstwie.
    Czyli to jakiej jakości jest sam projekt pokazuje Eu, natomiast od tego jakie w nim zastosujesz urządzenia (jakiej sprawności itp.) zależy jaką wartość będzie miało Ek

  14. #14

    Domyślnie

    Witam!

    Czy ten projekt będzie tańszy w budowie i w utrzymaniu?

    https://projekty.muratordom.pl/proje...htm?mirror=yes

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony