dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie Jakie drzwi wewnętrzne przetrwają zimę bez odkształceń w nieogrzewanym budynku?

    Witam

    Chciałabym w tym roku zrobić łazienki na piętrze, ale budynek nie będzie jeszcze ogrzewany-czekamy na skanalizowanie osiedla.
    Glazurnik pędza mnie z wyborem drzwi do łazienek, bo musi je obsadzić i jakoś obudować glazurą.

    Wobec takiej sytuacji muszę kupić już drzwi wewn, co wybrać aby ich nie rozwarstwiło i nie pokręciło w zimnym lecz suchym budynku?

    Pozdrawiam
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    ejj...
    To Ty popędż glazurnika! Dobry majster powinien wiedzieć jaki otwór zostawić. Ale ok, wchodząc w szczegóły:
    - wszystkie drzwi wewnętrzne są przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych, czyli temp. pow. 16st i wilgotnosc "w normie" W innych przypadkach producenci wykluczają gwarancję.. a nie kupisz przecież drzwi przeznaczonych na wejsciowe
    W praktyce nie widziałem, by któres drzwi padły w takich warunkach. Wydaje mi się, ze coś na ramiaku drewnianym mogłby by byc trwalsze. Ale to tylko wydaje mi się..

    Ja jednak bym się skupił na czymś innym - dla glazurnika ważne jest, jaki ma zostawić otwór. Najprostsze ościeżnice wymagają wg katalogu 88cm x 206cm i w taką dziurę wejdzie 90% typowych drzwi. Wg mnie bardziej uniwersalnym jest równe 91 cm szerokosci oraz 208,5wys.
    Wyjątki mogą się pojawić, jak wybierzesz typowe drzwi z ościeznicą drewnianą (niewiele na rynku) lub niektóre wersje bezprzylgowe.

    Musisz wstawiac te drzwi? Nie da sie przeżyć z zasłonką? Przez rok możesz zmienc koncepcję i wtedy okaze się, ze dzis wybrane drzwi nie będą pasowały..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Tak naprawdę to nic nie muszę na głowę nam nie kapie.

    Obawiam się, że stracę zapał poprzez rozleniwienie a potem trudno będzie zaprząc się do takiego stylu życia...

    W tym roku nie kiwnęłam nawet palcem na budowie, popełniłam jedynie spotkanie z glazurnikiem i rozmowę o koncepcji klimatyzacji, opieliłam rządek malin i kwiatków oraz rozdysponowałam literek roundapu

    No to muszę przemyśleć argumenty na przełożenie prac
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Przejdz się do jakiegos salonu drzwiowego - zobacz w czym rzecz - wzory, typy, ceny. Jeśli Twój budżet ocenisz do 1 tys. zł. to otwór 90x207-8 będzie ok. Jesli przeznaczysz na drzwi wiecej, to i pojawia sie inne mozliwosci..
    Dla glazurnika jest istnotne:
    - wymiar otworu,
    - strona otwierania i połozenia skrzydła, by mogl wysunąc podłógę w łazience tak, by łączenie wypadło pod skrzydłem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony