dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81

    Domyślnie

    aaaa i jeszcze mi się przypomniało - szafki przy narożniku i tak nie mogą mieć po 60cm szerokości, bo nie otworzysz drzwiczek - musi być kawałek bledny
    tzn szafka może być w środku taka szeroka, tylko drzwiczki muszą być węższe ciut - po prostu kawałek szafki będzie "za zakrętem" hehe


    ...
    edit

    a może tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	madzior3.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	280742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	madzior4.JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	280743
    palniki z piekarnikiem jako wolnostojąca kuchnia
    od komina pociągniesz rurę do okapu - zabudować możesz to w kg, albo dać ładną ozdobną rurę i zostawić, albo dołożyć tu szafki to wtedy się schowa w nich

    wodę przesunąć lekko na bok i zlew koło komina... po lewej stronie od piekarnika szafka 40cm na butlę po prawej zapewne tylko blenda bo zostaje 10-15cm

    realny przykład:
    Ostatnio edytowane przez lukasz69karolina ; 20-09-2014 o 11:59

  2. #82

    Domyślnie

    albo wodę zostawić tu gdzie jest, a tylko palniki przerzucić całkiem na drugą ścianę - podwiesić sufit by ukryć rurę od okapu do komina
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	madzior5.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	280749Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	madzior6.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	280750

    jeszcze bym się pokusiła może o umiejscowienie lodówki obok komina? bo to jest tylko wentylacyjny? czy kominek tam będzie w salonie?

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    moja wizja ale niekolorwana jeszcze...







    zamysł jest taki, by było to wszystko jak najprostsze. Na ścianie ze zlewem nie wieszałabym szafek aby nie zmniejszać optycznie kuchni. Dlatego też szafki są w 2 rzędach a na końcu jedynie zabudowa niska. Stół, pod, którym znajduje się kaloryfer, to właściwie przedłużenie blatu. W jednej opcji jest stół, w pozostałych blat na nogach.

    Jeden błąd jaki popełniłam, to lampy nad zlewem. Myślałam, że szafki cargo muszą wyjeżdzać i zlew ani bateria oraz lampy nie mogą przeszkadzać a zapomniałam o drugiej stronie, bo szafka wisząca też musi się otwierac, chyba, że to będzie szafka rzadziej używana i wtedy nie będa lampy przeszkadzały. Poza tym oświetlenie w sumie możesz zrobić inne. Generalnie będziesz miała sporo światła od szafek i półek wiszących, bo można pod nimi zamontować.
    Ostatnio edytowane przez andariel ; 20-09-2014 o 14:36

  4. #84

    Domyślnie

    Karolinko
    nie chcę zamieniać miejscami zlewu z kuchenką, jak Mariusz by to przeczytał to by mnie chyba zabił bo właśnie przy kominie było przyłącze wodne i ścieki ale ja się uparłam żeby przesunąć tam gdzie jest teraz. Z sufitem to masz rację, ja na to nie wpadłam żeby tam ukryć rurę, zobaczymy czy to przejdzie. Komin miałby być tylko wentylacyjny, kominka nie będziemy mieli - na naszym metrażu to zbędny gadżet. W ogóle to się dzisiaj cały dzień zastanawiam czy komina nie wypieprzyć. Wtedy w zasadzie bym nie miała problemu z tym wszystkim.

    Aga
    na ścianie nad zlewem nie planowałam szafek, szafki wiszące planuję tylko po lewej (tak jak w moim projekcie) i nigdzie więcej bo boję się że się zrobi ciemna nora. Martwię się czy wysoka zabudowa którą proponujesz też nie utworzy takiego efektu. Moja kuchnia nie posiada okna, naturalnie doświetla ją tylko przejście do salonu. Nad zlewem mam puszczone dwa kable na zwisy a na środku pomieszczenia będzie lampa. Przedłużenie blatu który ma udawać stół odpada. W zasadzie najbliższa mi jest pierwsza wersja twojego szkicu, bez szafek po prawej. Półki nad zlewem to moja bajka, planuję jedną, może dwie ale najpierw zobaczę jak się wszystko będzie prezentować po złożeniu mebli.

    Kochane jesteście, trochę mi się przejaśniło.

  5. #85

    Domyślnie

    no to jak nie przesuwamy nic przyłączy to ja bym dała tak jak Aga narysowała 1 opcję tylko płytę przesunęła bliżej rogu - jak na fotce co Ci wkleiłam poprzednio

    i też rysowałam w ostatniej wersji wiszące szafki tylko na bocznych ścianach więc troszkę myślałam podobnie - w tym układzie masz dużo blatu a to bardzo ważne w kuchni

    a komin bym zostawiła - trudno, że ciut przeszkadza ale tragedii wielkiej nie ma - da się go okiełznać - możesz na nim przyklejać prace dziecka potem pisać liściki miłosne do męża fajnie go wykorzystać - ja tam lubię takie występy ze ścian i żałuję że u siebie mam wszędzie wszystko na równo

    nie masz w kuchni okna to komin potrzebny by ciąg powietrza był
    Ostatnio edytowane przez lukasz69karolina ; 20-09-2014 o 19:17

  6. #86

    Domyślnie

    Kochane,
    u mnie cisza gdyż doszły mi nowe obowiązki - poszłam pierwszy raz od dwóch lat do pracy. Na razie tylko na pół etatu, za niedużą pensyjkę ale musiałam się wyrwać. Chciałam też znowu mieć własne pieniądze aby pokryć nimi swoje zobowiązania i móc wreszcie kupić mężowi ukochane perfumy.
    W wykańczaniu nic się nie zmieniło, wszystko stoi jak stało, nie wprowadzimy się w tym roku. Było mi przykro i poślubionemu również ale zrobiliśmy bilans - wprowadzając się na ura! nie mielibyśmy za co się utrzymać, za co ogrzać domek. W zderzeniu z okrutną rzeczywistością nie mielibyśmy możliwości cieszyć się tym co razem stworzyliśmy, w zasadzie od podstaw, niewielkim nakładem finansowym, z tego co zarobiliśmy własnymi rękami i okupiliśmy nerwami.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Gratuluję! Fajnie pracować. Szkoda, że się nie udało ale nic na siłę, widać tak miało być

  8. #88

    Domyślnie

    Reaktywuję powoli wątek.

    Całą zimę co miesiąc dokładaliśmy swoją cegiełkę do tego aby prace remontowe szły do przodu, choć powoli i mozolnie. Zaczęliśmy od kupna parapetów, grzejników (co miesiąc jeden), osprzętu do pieca i CO. Wreszcie w kwietniu mąż wraz z teściem rozpoczęli przygotowania do podłączania instalacji grzewczej i w maju odpaliliśmy piec pierwszy raz! Nie wyobrażałam sobie, że tak mnie to wzruszy i uszczęśliwi. Piec to tak zwany śmieciuch czyli na wszelkiego rodzaju opał co dla nas było bardzo ważne ze względów ekonomicznych. Gdyby zabrakło opału i pieniędzy nań zawsze można się poratować starymi deskami czy też innymi odpadami stolarskimi. Tutaj pochwalę męża za to, że samodzielnie pobudował komin! Nie z cegły lecz z pustaków kominowych i polecamy takie rozwiązanie - szybko się stawia i naprawdę zaoszczędza się pieniądze i czas.

    Najważniejsze to to, że pochwalić się mogę meblami do kuchni W maju przez przypadek zobaczyłam na stronie Ikea promocję na meble kuchenne w systemie rat 0%. Mariusza nie namawiałam nawet chwili, a ponieważ całą zimę rozmyślałam nad układem szafek, to już następnego dnia rano z gotowym projektem wyruszyliśmy do sklepu. Miły pan z obsługi naniósł niewielkie poprawki i w ciągu dwóch godzin wyjechaliśmy z kartonami do domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1710.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	320474

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1719.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	320475

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1725.JPG
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	320476

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1730.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	320477

    Mam nadzieję że zdjęcia się dobrze załadowały. Uciekam na budowę (czy to jeszcze budowa?), jeszcze pokaże co zmajstrowaliśmy. Dzisiaj misja kibelek - montujemy kompakt wc.

  9. #89

    Domyślnie

    Kompakt ustawiony ale jeszcze nie przytwierdzony na stałe bo zmienimy kolanko odpływu na inne. Na tę chwilę wc mi się bardzo podoba, tak to sobie wyobrażałam. Jedyne co mi się nie podoba to to, że miska klozetowa jest dosyć niska, przynajmniej takie miałam odczucia jak usiadłam. Nie chcę się teraz nawet tym specjalnie zamartwiać, ważne że jest taki jak sobie wymarzyłam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150612_18_35_27_Pro.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	320507

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150612_18_35_36_Pro.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	320508

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150612_18_36_35_Pro.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	320509

  10. #90

    Domyślnie

    Przymierzamy się do zrobienia zabudowy pod umywalkę, która za przesuwanymi drzwiami ażurowymi kryć będzie półki. Pod blat zamierzmy też zmieścić pralkę ale ze względów praktycznych będzie osłonięta jedynie zasłonką.
    Podpowiedzcie proszę jakiego typu blat zda egzamin w łazience? Oczywiście odpadają wszelkie kamienie naturalne, drewno, konglomeraty i inne kosztowne rozwiązania. Może ktoś z Was ma u siebie niedrogi blat który nie pęcznieje a okleina się nie odkleja itp.? Nasz blat będzie miał około 260cm długości i szerokości chyba 60cm. Mam wstępną wycenę blatu z korpusem i półkami ale kwota mnie przerasta, planowałam wydać połowę z tego. Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Poniżej wizualka jak to ma wyglądać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11324169_1058119737550330_1702712403_n.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	320510

  11. #91

    Domyślnie

    Madziu witaj

    super że wróciłaś z taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakimi nowinami i fotkami
    kuchnia jest tu przy zlewie będzie płyta? indukcja chyba, bo to gniazdko zaraz za nią to dla gazu niebardzo
    a czemu nie skręcałaś meblami do komina jeszcze?

    łazienka wygląda cacy ten kawałek co pokazałaś

    z tego co wiem to nawet laminowane blaty dają radę w łazience - silikonujesz wszystkie połączenia i wilgoć nie dociera



    oby do przodu dalej!!
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  12. #92

    Domyślnie

    Witaj Karolina
    To taki telegraficzny skrót bo w zasadzie dłubaliśmy całą zimę, chociażby z parapetami była zabawa bo farby nie mogliśmy dobrać.
    Tak, przy zlewie będzie kuchenka gazowo-elektryczna (gaz z butli). Mnie się średnio ten pomysł spodobał ale tak zadecydował mąż wraz z moim kuzynem który zawodowo zajmuje się meblami kuchennymi. Ja nadal mam obawy, że smażąc coś na patelni i w tym samym czasie myjąc woda będzie mi kropiła patelnię i w efekcie tłuszcz bryzgał dookoła. Będę musiała uważać i tyle, w tej chwili już nic nie zmienię.
    Nie skręciłam do komina bo stwierdziłam że szafka narożna jest niewygodna w użytkowaniu i droga (miałabym wówczas dwie takie szafki). Nie chciałam nas wpędzać w koszty dlatego też zrezygnowałam z niej. Nastręczyło to problemów z wyciągiem kominowym (wcześniej kuchenka miała być przy samym kominie) ale poradzimy sobie pochłaniaczem a kuchnia i tak ma otwór wentylacyjny w kominie więc w sumie źle nie jest.

    Obawiam się zabudowy łazienkowej jak cholera, nie sądziłam że to będzie wysoki koszt. Nie wiem co go tak naprawdę generuje. Też mi się wydaje, że laminat parę lat pociągnie po tym jak będzie dobrze zabezpieczony. Mimo wszystko ponawiam prośbę o podzielenie się doświadczeniami z blatami łazienkowymi klasy ekonomicznej

    Przy okazji pokażę jaką umywalkę wybraliśmy (jeszcze nie kupiona) i jakie baterie mamy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kerra kr 129 100zł.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	320522

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchinox Beya bateria umywalkowa z korkiem automatycznym BQB 022D 160zł.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	320523

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchinox Beya bateria wannowa z zestawem natryskowym BQB 011D 230zł.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	320524

  13. #93

    Domyślnie

    no na pewno jak będziesz gotować i zmywać w tym samym czasie to musisz przykryć pokrywką bo będzie chlapać się - zawsze coś tam poleci miałam tak u rodziców
    mi osobiście nie byłoby wygodnie w takim ustawieniu jak masz - nie masz miejsca przy płycie prawie wale szkoda więc że zrezygnowałaś z tej opcji przy kominie - rozumiem że finanse... mam nadzieję że Tobie będzie wygodnie

    ja mam blat akrylowy, drugi zamówiłam lakierowany więc nie pomogę... a w mieszkaniu nigdy nie miałam blatu w łazience, bo zawsze umywalka stała na nodze... ale widziałam u kogoś laminowany na żywo, tylko gdzie i wiem że dawał radę spokojnie
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się przeczytałam cały wątek i podziwiam efekty mieszkanie już?

  15. #95

    Domyślnie

    Karolinka wszystko wyjdzie w praniu ale jestem prawie pewna, że ten układ będzie mnie niezmiernie wkurzał ehhhh.... Z drugiej strony lepsze takie niedogodności niż mieszkanie na kupie u teściów.

    Witaj Aniko,
    jeszcze nie mieszkamy ale mamy zamiar przed końcem czerwca zacząć przeprowadzkę. Już byśmy byli w trakcie ale nasza Pola złapała wirusa (prawdopodobnie rota, w naszej okolicy epidemia) i plany wszystkich domowników podporządkowane są samopoczuciu najmłodszej obywatelki.

    W zeszłym roku sen z powiek spędzały mi ściany w kuchni - nie mogłam się zdecydować jak je wykończyć. W końcu jesienią położyliśmy nowe tynki które w niektórych miejscach zaczęły się odparzać na wiosnę! Moja wściekłość osiągnęła najwyższy pułap, przestało mnie interesować co położymy na ścianach byle tylko one nam się na głowę nie waliły. Mąż zadecydował, że kupujemy tapetę, którą można malować. Pomalowaliśmy ją farbą do łazienek i kuchni bodajże Śnieżki. Z efektu jestem zadowolona choć nie jest idealnie. Tu muszę powiedzieć, że mąż nie jest ekspertem w kładzeniu tapety. To dla niego zbyt powolna i żmudna robota, on woli szybkie efekty. A ja potem jego niedoróbki mozolnie poprawiałam choć w pierwszej chwili poczerwieniałam ze złości tak koszmarnie to wyglądało. Na szczęście farba zakryła większość niedociągnięć i partactw.
    Poniżej zdjęcia z bliska:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1662.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	321071

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1667.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	321072

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1674.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	321073

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1690.JPG
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	321074

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1692.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	321075

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tapeta nie wygląda źle, a jak z czyszczeniem jej z kuchennych brudow? Nas też dopadła ta epidemia miesiąc temu i też popsula nam kilka planów. Życzę zdrowia

  17. #97

    Domyślnie

    Aniko jeszcze nie mieszkamy więc nie wiem jak będzie się czyściło ścianę, producent farby pisze o swoim produkcie w samych superlatywach oczywiście... Jestem dobrej myśli a jak wyjdzie zobaczę gdy kuchenka przyjedzie.

    Mam Wam do pokazania stoliczek kuchenny, który dzisiaj ukończyłam. Nie jest to perła polskiego wzornictwa ale nam się podoba i na nasze domowe potrzeby na razie wystarczy. Stołek tylko się przymierza i pewnie nawet nie wie, że niedługo wyjeżdża od nas.
    Nogi są z drewna sosnowego, blat został nam po docięciu kuchennego i szkoda mi było go wyrzucić skoro i tak musielibyśmy kupić stół. Nogi pomalowałam resztką farby Śnieżka Supermal, która została z zeszłego roku po pomalowaniu listew.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150618_17_51_43_Pro.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	321300

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150618_17_51_04_Pro.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	321301

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150618_17_50_53_Pro.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	112,0 KB
ID:	321302

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150616_18_10_09_Pro.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	321303

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150612_16_26_38_Pro.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	321304

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony