dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam
    Szukam PC do CO i CWU , myślalem nad Panasonic , ale miejscowy instalator odradził ten pomysł i zaproponował Viessmann vitocal 222-S z wbudowanym zasobnikiem CWU 170l 5,6kw
    http://www.viessmann.pl/content/dam/...013'03.pdf
    Cena to 18tys zł za pompe. Warto wybrać taką pompe? Parametry chyba nie są jakieś oszałamiające
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Witam
    Szukam PC do CO i CWU , myślalem nad Panasonic , ale miejscowy instalator odradził ten pomysł i zaproponował Viessmann vitocal 222-S z wbudowanym zasobnikiem CWU 170l 5,6kw
    http://www.viessmann.pl/content/dam/...013'03.pdf
    Cena to 18tys zł za pompe. Warto wybrać taką pompe? Parametry chyba nie są jakieś oszałamiające
    Chyba wystarczy trochę poczytać forum, żeby się przekonać czy warto Jest tu zarówno wiele informacji o viessmanie jak i panasie - wystarczy je ze sobą zestawić.
    Zapytaj instalatora dlaczego odradził Ci Panasonika - jestem bardzo ciekawy jego teorii, choć chyba znam odpowiedź
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Chyba wystarczy trochę poczytać forum, żeby się przekonać czy warto Jest tu zarówno wiele informacji o viessmanie jak i panasie - wystarczy je ze sobą zestawić.
    Zapytaj instalatora dlaczego odradził Ci Panasonika - jestem bardzo ciekawy jego teorii, choć chyba znam odpowiedź
    O tym modelu nieznalazłem informacji od użytkowników, jest wprawdzie temat o podobnej pompie vitocal 200-s, ale jest tylko jeden użytkownik, który chyba średnio jest zadowolony z zużycia prądu a ma zbliżony dom do mojego, dlatego chciałbym uzyskać info od innych użytkowników tego modelu.
    Odnośnie instalatora: powiedział że panasonic to wynalazek i powino sie montować sprawdzonych firm typu daikan czy viessmann. Po rocznej lekturze forum wiem, że do końca racji niemiał ale argumentami z ręka nie potrafie sypać w temacie PC.
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Kolejna kwestia: czy wbudowany zbiornik 170L (dodatkowa grzałka 3kw) jest wystarczający dla 2os rodzinny? załóżmy że jedna osoba będzie chciała wykąpać się w wannie , a druga po 30 min pod prysznicem?
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Odnośnie instalatora: powiedział że panasonic to wynalazek i powino sie montować sprawdzonych firm typu daikan czy viessmann. Po rocznej lekturze forum wiem, że do końca racji niemiał ale argumentami z ręka nie potrafie sypać w temacie PC.
    Koniecznie zacznij od zmiany instalatora. Seria pomp Aquarea Panasa jest na rynku od 2011r, więc to już chyba nie wynalazek Ponadto ma wielu zadowolonych użytkowników, w przeciwieństwie do Viessmana - wystarczy poczytać na tym, czy innych forach.
    Instalatorzy najczęściej polecają to od czego mają największą prowizje, a niekoniecznie to co w danej chwili jest najlepsze

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Kolejna kwestia: czy wbudowany zbiornik 170L (dodatkowa grzałka 3kw) jest wystarczający dla 2os rodzinny? załóżmy że jedna osoba będzie chciała wykąpać się w wannie , a druga po 30 min pod prysznicem?
    Zależy jaka wanna. Generalną zasadą jest też nie używanie grzałki do podgrzewania wody, bo po to kupuje się pompę żeby korzystać z COP. 170l to niewielki zasobnik jak na "filozofię" korzystania z PC, ale jest szansa, że dla dwóch osób wystarczy.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Koniecznie zacznij od zmiany instalatora. Seria pomp Aquarea Panasa jest na rynku od 2011r, więc to już chyba nie wynalazek Ponadto ma wielu zadowolonych użytkowników, w przeciwieństwie do Viessmana - wystarczy poczytać na tym, czy innych forach.
    Instalatorzy najczęściej polecają to od czego mają największą prowizje, a niekoniecznie to co w danej chwili jest najlepsze
    .
    Może powiem inaczej mam w budżecie 20tys zł na PC która zasili CO i CWU jedyne propozycje które mieszczą się w budżecie wraz z instalcją jakie dostałem to meeting (za który dostało mi się na tym forum i posądzono o to że jestem jego dystrybutorem) i viessmann , wszystkie inne oferty były znacznie droższe, w rozmowach telefonicznych niemal każda firma namawia mnie na gruntową pompe za ok 30-35tys i wyśmiewa pomysł z powietrzną. Zapytania mailem lub telefonicznie wykonałem do wszystkich firm z pomorskiego, które znalazłem w katalogu firm.

    p.s.
    Czyli ten viessmann teoretycznie wystarczy do CWU przy założeniu że wanna będzie "średniej" wielkości.
    p.s.2 jutro układam podlogówke , wg programu purmo wyszło mi odstęp między rurkami 30cm, jest to odlgłość między rurkami zasilania i powrou czy tylko zasilania?
    Ostatnio edytowane przez Damian85 ; 14-06-2015 o 21:22
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    (...)wg programu purmo wyszło mi odstęp między rurkami 30cm(...)
    Jeżeli tak zrobisz sobie podłogówkę do pompy ciepła (szczególnie do P-W) to się tylko pogrążysz... Za mało widocznie czytałeś na temat pomp ciepła.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Może powiem inaczej mam w budżecie 20tys zł na PC która zasili CO i CWU jedyne propozycje które mieszczą się w budżecie wraz z instalcją jakie dostałem to meeting (za który dostało mi się na tym forum i posądzono o to że jestem jego dystrybutorem) i viessmann , wszystkie inne oferty były znacznie droższe, w rozmowach telefonicznych niemal każda firma namawia mnie na gruntową pompe za ok 30-35tys i wyśmiewa pomysł z powietrzną. Zapytania mailem lub telefonicznie wykonałem do wszystkich firm z pomorskiego, które znalazłem w katalogu firm.

    p.s.
    Czyli ten viessmann teoretycznie wystarczy do CWU przy założeniu że wanna będzie "średniej" wielkości.
    p.s.2 jutro układam podlogówke , wg programu purmo wyszło mi odstęp między rurkami 30cm, jest to odlgłość między rurkami zasilania i powrou czy tylko zasilania?
    Nie pisałeś nic o swoim OZC, ale pisałeś, że proponują ci viessmana 5,6k, czyli jest to odpowiednik Panasa 5, czy 7kW, które to pompy kosztują około 13-14tys. - razem z instalacją zamykasz to w 20tys. z palcem w d...
    Podłogówka jak najgęściej, 10-15cm to taki ogólnie przyjęty dobry standard. jak dasz 30cm to będziesz miał słabszy COP i będziesz płacił więcej, a nawet możesz zmarznąć jak niewłaściwie dobierzesz jednostkę, bo PW tracą moc wraz ze wzrostem temp zasilania.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Jeżeli tak zrobisz sobie podłogówkę do pompy ciepła (szczególnie do P-W) to się tylko pogrążysz... Za mało widocznie czytałeś na temat pomp ciepła.
    ok, a jakaś rada? przykładowo salon 35m2 zapotrzebowanie 1115w , 2 pętle każda po 66m pex 16, odstęp 30cm, myślałem aby dać 20cm. W innych pomieszczeniach program proponuje 20-25cm odstępu , więc wychodze z założenia że dam 15cm.

    p.s. aby czytać wszystkie posty o PC i podłogówce , gdzie 80% to przepychanki słowne trzeba poświęcić 24/24 przez ponad rok, gdzie tu czas na budowe domu i własną prace
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Nie pisałeś nic o swoim OZC, ale pisałeś, że proponują ci viessmana 5,6k, czyli jest to odpowiednik Panasa 5, czy 7kW, które to pompy kosztują około 13-14tys. - razem z instalacją zamykasz to w 20tys. z palcem w d...
    Podłogówka jak najgęściej, 10-15cm to taki ogólnie przyjęty dobry standard. jak dasz 30cm to będziesz miał słabszy COP i będziesz płacił więcej, a nawet możesz zmarznąć jak niewłaściwie dobierzesz jednostkę, bo PW tracą moc wraz ze wzrostem temp zasilania.
    OZC wg prostego programu, który "na oko" pokrywa się z projektem i który "na oko" potwierdził kierownik budowy
    max moc grzewcza dla CO 2,6KW
    zużycie ciepła na rok 5900kwh/m2xrok
    nawet jak program się nieznacznie myli to i tak uważam że min jednostka dla CO iCWU to 5kw
    cena za panasa 13-14tys to jakaś abstrakcja dla mnie (na allegro 16tys za 7kw+ zbiornik CWU-1,5tys ?+reszta kotłowni-1,5tys?) , jak jesteś instalatorem to zapraszam do siebie z taką wyceną
    30cm odstępu liczone dla temp 35/30
    Ostatnio edytowane przez Damian85 ; 15-06-2015 o 00:06
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    OZC wg prostego programu, który "na oko" pokrywa się z projektem i który "na oko" potwierdził kierownik budowy
    max moc grzewcza dla CO 2,6KW
    zużycie ciepła na rok 5900kwh/m2xrok
    nawet jak program się nieznacznie myli to i tak uważam że min jednostka dla CO iCWU to 5kw
    cena za panasa 13-14tys to jakaś abstrakcja dla mnie (na allegro 16tys za 7kw+ zbiornik CWU-1,5tys ?+reszta kotłowni-1,5tys?) , jak jesteś instalatorem to zapraszam do siebie z taką wyceną
    30cm odstępu liczone dla temp 35/30
    Mawiają, że na oko to chłop w szpitalu umarł a już kierownik budowy to ostatnia osoba, którą pytałbym o zapotrzebowanie domu na ciepło. Zrób porządne obliczenia, bo potem będą pretensje do całego świata jak się okaże, że nie jest tak pięknie jak miało być.
    Pompy nie kupuje się na allegro. Zrób sobie SWOJE zestawienie - np Panasonic 7kW + Galmet maxi 250l + instalacja i taką ofertę roześlij do instalatorów, bo jak piszesz "poproszę pompę ciepła do mojego domu" to się później nie dziw, że dostajesz oferty po 30tys. i lepiej. Zapewniam, że znajdą się firmy, które zrobią to poniżej 20tys. bo niejeden taki przypadek z forum jest i to z większymi jednostkami. Ja instalatorem, ani sprzedawcą nie jestem, ale mieszkam w sumie niedaleko, więc jakby co mogę pomóc, choć od czasu gdy ja instalowałem swoja pompę dużo się pewnie pozmieniało.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #52

    Domyślnie

    Radzę od razu skreślic z listy Viessmanna , kupiłem 3 mce temu inny model Vitocal 200s i do tej pory zglosiłem 6 awarii, których producent skutecznie nie potrafi zdiagnozować ani usunąć - czekam na wymiane jednostki na nową wolną od wad fabrycznych, ale to też trwa...generalnie serwis Viessmanna i posprzedażna opieka klienta jest w mojej ocenie absolutnie zla, nie mają w kraju podstawowych części, na przyjazd serwisanta czekalem nawet do 6 dni, pozostawiają klienta z własnym problemem niskiej jakości flagowego produktu samemu sobie...osobiście nie polecam zakupu produktow Viessmann, po wydaniu kilkudziesięci tys. zł to mocno traumatyczne doświadczenie, jeśli inni nabywcy tego modelu mieli podobne problemy zpowtarzającymi się awariami systemu chłodzenia, czujnika przepływu, wentylatora etc, proszę o kontakt, może to być pomocne przy zgłoszeniu wad ukrytych produktu do UOKiK i ogloszeniu akcji serwisowej na ten model, chyba, że po prostu tylko ja źle trafiłem ... niemniej zdecydowanie odradzam zakup Viessmann Vitocal 200 s.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony