dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 73
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1453
  1. #981
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek0 Zobacz post
    A ostatnio czytałem, gdzieś na forum, że przyczyną również jest wlatujący nawiew powietrza przez pionowe otwory w palniku i aby je zasilikownować np. co drugi otwór, wtedy powietrze w komorze planika obleci cały palnik a nie będzie wpadać tylko przez tą tylną część. Pisało, że to jest główną przyczyną dziury z tyłu w głębi palnika.
    Czy może mieć to jakieś znaczenie czy raczej nie?
    Zastanawiałem się by może to w sobotę wykonać.
    Musiałbyś, w miejscach gdzie się szybciej wypala węgiel zamykać-uszczelniać cześć otworów, aż zrównoważysz ciśnienie wokół wszystkich dysz palnika.
    Jest też takie przysłowie "z gowna bata nie ukręcisz"
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #982
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie jak ustawić sterownik by palił jak najmniej eko-groszku ( bo pomału ręce mi opadają). Na dzień dzisiejszy pali ok 21kg dziennie co czytając wasze zużycia wydaje mi się dużo. Dom 150m2 + garaż/kotłownia 32m2.
    Podłogówka (łazienka/wiatrołap)-16m2+ reszta grzejniki z Termostatami. Sciana 3-warstwowa

    Piec z firmy Kotły Marciniak 20kw ze sterownikiem Foster FUEGO CWA v5. Poniżej ustawienia:
    Temperatura na piecu-55st.

    Czas przesypu-2
    Krotność podawania-2
    Czas oczekiwania-14minut
    Czas pauzy podajnika-60sek
    Czas pracy podajnika-10sek
    Obroty dmuchawy podtrzymanie-4bieg
    czas dmuchawy podtrzymanie-9sek
    Obfoty dm. wzrost-2bieg
    Obroty dmuchawy-5bieg
    Histeryza kotła-2
    Algorytm pracy-2

    Panowie jakieś podpowiedzi/ sugestie??

  3. #983
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek0 Zobacz post
    A co mogę zrobić by ograniczyć ten koks?
    Dokupić np. worek węgla o liczbie Rogi bliskiej zera i zmieszać na połowę z tym co masz. Zrobić próbę. Jak się spali prawidłowo, no to dokupić odpowiednią ilość i zmieszać w ten sposób całość tego co masz.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #984
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek0 Zobacz post
    A ostatnio czytałem, gdzieś na forum, że przyczyną również jest wlatujący nawiew powietrza przez pionowe otwory w palniku i aby je zasilikownować np. co drugi otwór, wtedy powietrze w komorze planika obleci cały palnik a nie będzie wpadać tylko przez tą tylną część. Pisało, że to jest główną przyczyną dziury z tyłu w głębi palnika.
    Czy może mieć to jakieś znaczenie czy raczej nie?
    Zastanawiałem się by może to w sobotę wykonać.
    Z doświadczenia Ci powiem - żadnych technicznych prac przy kotle w wigilię bym nie robił. Coś się nie odkręci, coś się przytka, coś się urwie i żona pysk obije bo zimno będzie w święta. Poza tym wydaje mi się, że tak jak piszesz to się radzi na wypalanie od strony kosza i czarno - kopcąco na końcu palnika, nie na to że wypala dziurę w głębi kotła a od strony drzwi przesypuje.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #985
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie jak ustawić sterownik by palił jak najmniej eko-groszku ( bo pomału ręce mi opadają). Na dzień dzisiejszy pali ok 21kg dziennie co czytając wasze zużycia wydaje mi się dużo.
    A jak wygląda popiół zdjęcie mile widziane.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #986
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Do Animuss: Już wstawiam. Ekogroszek polski 27kj.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161221_160708.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	376449

  7. #987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161221_161223.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	376450
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161221_162253.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	376451

  8. #988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161221_162838.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	376452Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161221_163709.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	376453

  9. #989

    Domyślnie

    Witam.Czytam wszystkie wpisy i patrze ze kilku osobym strasznie duzo spala ekogroszku.W porownaniu co do niektorych ja ogrzewam 300 m2.piec defro duo uni 25 kw.w domu caly czas jest 22-23 st C.zasyp 150 kg i wystarcza na tydzien.moim zdaniem jak na taki metraz spalanie chyba jest ok.

  10. #990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin9 Zobacz post
    Witam.Czytam wszystkie wpisy i patrze ze kilku osobym strasznie duzo spala ekogroszku.W porownaniu co do niektorych ja ogrzewam 300 m2.piec defro duo uni 25 kw.w domu caly czas jest 22-23 st C.zasyp 150 kg i wystarcza na tydzien.moim zdaniem jak na taki metraz spalanie chyba jest ok.
    Nie jeden by Ci pozazdroscil. Jaki opal sypiesz, jak masz ocieplony domek, jakie okna, moze wynik z cieplowlasciwie.pl ??
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  11. #991

    Domyślnie

    Dom ocieplony styropianem 15 cm grafitowym, okna drewniane a wyniki wziete metoda prob i bledow

  12. #992
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anabol18

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pawłowice
    Kod pocztowy
    43-251
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam.Miałem problem:
    -przesypywało mi podajnik z przeciwnej strony od ślimaka
    -włączał się alarm zbyt wysokiej temp podajnika co 2 dni
    -raz spalał się w kopczyku raz w ogromnym kraterze
    -podajnik raz starczał na 5 dni raz na 12 innym razem na 18 przy mniej więcej takiej samej pogodzie .
    i ogólnie cyrki się działy .
    Cały czas piec chodził w PID i zmiany parametrów nie dawały praktycznie żadnych zmian .
    Sprzedawca wypiął tyłek na mnie , mówiąc że to wina instalacji a jak przypomniało mu się ze instalacje sam robił to wine na węgiel zwalał .
    Pomogło przeczytanie tego tematu 2 razy.Pierwszy raz od 1 do 48 strony. a 2 tylko posty 4 osób które mądrze piszą bo reszta wydaje mi się że piszą aby pisać i posty nabijać ......przeważnie bezsensu ...

    Aktualnie na ręcznych ustawieniach .
    temp.CO 57
    temp.CWU 47
    cz.podaw 5s
    przerw.podaw 55s
    siła nadmuch. 22%
    praca podt. 10s
    przerwa podt 34s

    wentylator w podt.
    czas pracy 7s
    przerwa pracy 15s

    na tych ustawieniach eko spala się całkowicie w pyłek zostaje tylko kilka drobnych spieków które łatwo można pokruszyć .
    Węgiel spala się w minimalnym kopczyku . Przy temperaturze jaka się aktualnie u nas utrzymuje 2 , -4 podajnik 150kg starcza dokładnie na 14dni .

    Dom o powierzchni całkowitej ok 160m2 użytkowa grzana to ok 125m2 parter z poddaszem użytkowym
    dom z ceramiki 25 p+w na zaprawie styropian na ścianach 2 ściany 15 grafit 2 ściany 20 grafit podłoga parter 15 cm podłoga strop 5 cm poddasze skos wełna 15 i 5 jętki 20 i 5 jętki z góry obłożone płytami Mfp dach 2 spadowy płyty Mfp 17mm na to papa podkładowa i dach betonowa w całym domu podłogówka dół w kafelkach góra panele kafle u góry tylko w łazience . dach wentylowany w domu sprawna wentylacja grawitacyjna doł 3 kratki góra 1
    Piec To Stalmark 11 KW pip vegas z sterowaniem tech st 750 z pid eko groszek z piasta Retopal 24Mj/kg
    W domu mieszkają 2 dorosłe osoby i dziecko .


    Może komuś przydadzą się te nastawy które w moim domu zdają egzamin. Pozdrawiam

  13. #993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dzięki za konkretny wpis, pewnie niejednemu czytelnikowi się przyda a przy tym jest dowodem na to, że czytając i wyciągając wnioski można bez dopytywania samemu ustawić prawidłowe spalanie w kotle.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #994
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    Do Animuss: Już wstawiam. Ekogroszek polski 27kj.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161221_160708.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	376449
    Tragedii nie wiać, sporo żużlu, zacznij spalać na mniejszej mocy.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc w ustawieniu kotła
    Podepnę się pod temat

    Kocioł Kamen Multi Plus 25KW, sterownik ST480, dom jakieś 140m2, 6 grzejnikow Purmo CV, 2 drabinki w lazienkach, podlogowka na powierzchni ok 75m2

    Parametry pieca

    Temp CO 60

    Temp CWU 58
    histereza CO 2st

    Czas podawania 10s

    Czas przerwy podawania 40s

    Nadmuch 35%

    Podawanie w podtrzymaniu 15s

    Przerwa podawania w podtrzymaniu 30min

    Wentrylator w podtrzymaniu praca 25s

    Wentylator w podtrzymaniu czas przerwy 5min

    Zawór 3drogowy ustawiony na 7 w 9 stopniowej skali

    Głowice termostatyczne na grzejnikach Purmo ustawione na 3

    Węgiel ostatnio próbowałem Iskra Żółta z Kareny

    Problem polega na tym że piec bardzo rzadko i na bardzo krótko przechodzi w tryb podtrzymania co skutkuje tym że podajnik cały czas słychać a sypialnie mam nad kotłownia i w nocy się nie da spać do tego stopnia że żona stwierdziła że nie chce ekogroszku tylko normalny węgiel bo na noc trzeba będzie wyłączyć piec.

    W zasadzie to mamy kocioł już 3 lata a groszkiem palilismy tylko 2 razy, ale jak już pisałem nie zanosi się na dalsze korzystanie z podajnika bo noc jest od spania a nie słuchania buczenia z silnika.

    Za pierwszym razem kupiłem worek ekogroszku z Bricomarche i to był dramat bo kocioł 3 godziny sie rozgrzewał i do 60st nie doszedł tylko zmniejszyłem temp CO na 58.

    Czy jest szansa żeby ten kocioł utrzymywał się dłuższy czas w trybie podtrzymania ?

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w ustawieniu kotła
    Zacznij od zmniejszenia temp. CO 52 stopnie spokojnie wystarczy, dla CWU 48 stopni też wystarczy. Podłóż pod stopkę podajnika gumę - najlepiej z pasa transmisyjnego - to dość dobrze wygłuszy podajniki - niestety całkowicie nie wyeliminujesz dźwięków z pieca - nawet jak piec będzie robił dłuższe przestoje to i tak go będzie słuchać. Więc albo od razu zrezygnuj z podajnika lub pomyśl o lepszym wygłuszeniu ściany z sypialnią. Choć ja też mam piec za ścianą i mi jakoś nie przeszkadza w spaniu.

  17. #997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Zacznij od zmniejszenia temp. CO 52 stopnie spokojnie wystarczy, dla CWU 48 stopni też wystarczy. Podłóż pod stopkę podajnika gumę - najlepiej z pasa transmisyjnego - to dość dobrze wygłuszy podajniki - niestety całkowicie nie wyeliminujesz dźwięków z pieca - nawet jak piec będzie robił dłuższe przestoje to i tak go będzie słuchać. Więc albo od razu zrezygnuj z podajnika lub pomyśl o lepszym wygłuszeniu ściany z sypialnią. Choć ja też mam piec za ścianą i mi jakoś nie przeszkadza w spaniu.
    temperature zalaczania pomp mam ustawiona na 55st - podobno im wiecej tym lepiej, a z tego co slyszalem to grzanie piecem na temp ponizej 55st przyspiesza jego zuzycie.

    pod stopke podajnika podlozylem juz gumowa mate jaka stosuje sie w transporcie tzn podklada sie pod towar zeby sie nie slizgal na naczepie - grubos maty jakies 6mm

    wiem ze nie wyglusze pieca calkowicie ale inaczej sie to odbiera jak cos sie uruchamia np co 30min a co innego jak co 30sekund

  18. #998

    Domyślnie

    8 rok palę przy temp 52 stopnie i nic się z piecem nie dzieje. Ktoś kiedyś fajnie na forum napisał - "niby jest ten punkt rosy ale nikt go nigdy nie widział" .
    Poza tym za dużo oczekujesz - wszyscy teraz dążą do tego by piec jak najrzadziej przechodził w podtrzymanie - by się jak najmniej wychładzał . Przestoje po 30 min raczej nierealne chyba że przy grzaniu samego CWU.

  19. #999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    w takim razie jakie sa realne przestoje pieca?

  20. #1000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Realny to na każdy indywidualnie w zależności od straty ciepła przez budynek. Żeby dłużej wchodził w podtrzymanie to jak kolega napisał zmniejsz temp do minimum, na noc możesz zamykać na termostatach albo wymienić na elektroniczne. Zaworem 3d też ograniczyć. Zwiększyć podawanie dzięki czemu qowcwj opału zostanie na fajce co przyczyni się do dłuższego przestoju
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

Strona 50 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony