dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 50
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 987
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post

    Kupiłam dzisiaj w Biedronce Stek kruchy z Rostbefu - Sokołów.
    Czy był już próbowany ?
    BYł. Twardy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    W sieci tez trzeba umieć szukać. Ten drewniany "pomost" na Iguazu jest po stronie argentyńskiej.
    Brazylia graniczy z północnym brzegiem Iguazu i do samych wodospadów ma dużo dalej.
    A po stronie argetyńskiej nie sprzedają brazylijskich steków.
    Z tego co pamiętam to w ogóle nie sprzedają żadnych steków w Parku Narodowym Iguazu.
    No i pan, który nie swoimi fociami wojuje i z fantazjowania znany jest - w łepetynkę oberwał

    W ostatni weekend września będę miała okazje wypróbowć tę polecaną przez Ciebie knajpkę w Sopocie i rzeczone steki.


  3. #83
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    W sieci tez trzeba umieć szukać. Ten drewniany "pomost" na Iguazu jest po stronie argentyńskiej.
    Brazylia graniczy z północnym brzegiem Iguazu i do samych wodospadów ma dużo dalej.
    A po stronie argetyńskiej nie sprzedają brazylijskich steków.
    Z tego co pamiętam to w ogóle nie sprzedają żadnych steków w Parku Narodowym Iguazu.

    Kupiłam dzisiaj w Biedronce Stek kruchy z Rostbefu - Sokołów.
    Czy był już próbowany ?
    Przede wszystkim musisz nauczyć się cytować bo wygląda to niechlujnie.Zaszalałaś z tą Argentyną.Wybacz Zosiu polemika z tobą była by bezcelowa bo nie dość ,że nie wiesz co to steki np. argentyńskie to jeszcze nie znasz kultury kulinarnej w tym państwie.Nie strzelaj na oślep.Chcesz coś znowu pokazać,zabłysnąć.Sprzedają argentyńskie a topografia u ciebie padła.Nie znasz tego miejsca....zapytam by ci pomóc???Byłaś tam obojętnie po której stronie???Za mocno galopujesz prrrr..W Parku Narodowym nic nie sprzedają???Czyli nie byłaś a krytykujesz nie ładnie.Diabelskie gardło zapewne wiesz co to to jeśli nie wygoogluj.
    To do tej części od Argentyny
    .Restaurante El Parrilla Quincho del Tio Querido to bardzo eleganckie miejsce w północno-wschodniej części Argentyny. Jeśli jesteśmy akurat w prowincji Misiones, w miejscowości Puerto Iguazu i mamy ochotę na odrobinę luksusu i delikatnego snobizmu (takiego zdrowego ), skierujmy kroki na ulicę Bompland 110. Serwuje się tu głównie tradycyjne, argentyńskie dania. A zatem przede wszystkim fantastyczną wołowinę. Chrupką. Delikatną. Soczystą. Pachnącą. Niezwykle świeżą. I jakżesz smaczną! Oj, długo można by wymieniać. Argentyńskie carne to bez wątpienia najpyszniejsze mięso świata. Pod tym względem buta i pewność siebie Argentyńczyków nie zna granic. .........
    W deczko syfia...ej części brazylijskiej tej niedaleko od wodospadów też zjemy steki w miejscowości Foz de Iguazu.I jeszcze taka ciekawostka o której nie wiesz nic.

    .Polędwicę wołową (80 zł) z sosem chimichurri zgodnie z rekomendacją szefa kuchni zamawiam medium rare, a nie krwistą jak zwykle. Mięso jest idealne. wysmażone comme il faut. Z lekko chrupiącą skórką przypieczone na krawędziach, a w środku różowe, miękkie, surowe, ale krew z niego nie wypływa. Mięso jest lekko, choć nieprzesadnie przyprawione. Polędwicy towarzyszy prosta sałatka z sosem vinagrette. W zestawie są jeszcze frytki, ja proszę bez… Ribeye stek (65 zł) z sosem z zielonego pieprzu to już nie taki idealny kawałek mięsa jak polędwica, ale jak na rib eye, stek jest dobrze wybrany, miękki, idealnie wysmażony medium rare. Lekko pikantny sos doskonale podkreśla mięsne nuty, a argentyński Malbec polecony przez kelnera idealnie pasuje to podanych dań...
    Dokładnie poczytaj nie rzucając się do gardła jak nic nie wiesz.Dokładnie poczytaj co ci napisałem i wygooglowałem.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    dla purystów ... proste urządzenie do pieczenia "na żywym" ogniu



    można również piec steak'i "na kamieniu" (T-Bone lub file mignon)




    ps - jeżeli natomiast kupujecie "ribeye" bierzcie takiego z kością żebrową (zdecydowanie smaczniejsze)
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 18-09-2014 o 22:31
    unde venis et quo tendis

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przede wszystkim ..
    Byłam po obydwóch stronach.
    Przede wszystkim - to nie chce mi się z tobą gadać.
    Bez odbioru.

    Przepraszam za zaśmiecanie wątku.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  6. #86
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    Byłam po obydwóch stronach.
    Przede wszystkim - to nie chce mi się z tobą gadać.
    Bez odbioru.

    Przepraszam za zaśmiecanie wątku.
    Zawsze to robisz ilekroć czegoś nie napiszę.Choć doprawdy nie rozumiem dlaczego to robisz.Przecież to ty piszesz do mnie i wytykasz.Wklej fotki steków fotki części argentyńskiej i brazylijskiej ale proszę nie pisz opryskliwie ,że nie chcesz ze mną gadać.Szukasz zaczepki a potem znikasz obrażona a powinno być odwrotnie.Moje fotki prywatne wklejam dla dobrych ludzi. nie dla tych co szukają niezdrowej sensacji.Podpieram się fotkami z sieci by potem np. takiego steka zrobić u siebie i życzliwym pokazać.Chef Paul wkleił stek z płyty kamiennej .Mam elektryczny grill z płyta marmurową i spróbuję zrobić tak jak on.Kupię w makro wołowinę a jak nie to rozmrożę ligawę.Zosiu a możesz wkleić fotkę albo przynajmniej napisać w jakiej miejscowości byłaś???Co tam jadłaś???Po której stronie jest ciekawsze żarełko wszak to wątek steko-kulinarny.

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ... wszak to wątek steko-kulinarny.
    Protestuję! Tylko o stekach!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Protestuję! Tylko o stekach!
    PS.
    Mogę dodać?
    Do nabycia w PL, a nie na antypodach.Oczywiście z wyłączeniem Szefa Pawła.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-09-2014 o 11:31 Powód: ps

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    PS.
    Mogę dodać?
    Do nabycia w PL, a nie na antypodach.Oczywiście z wyłączeniem Szefa Pawła.
    Myślę, że doświadczenia ze świata mile widziane. Takiego marmurka jak pokazywał Paul nie widziałem wcześniej. Wiem czego szukać.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przepraszam ,wybacz poprawie się..Ale na marmarze mej zrobię jak Chef Paul. stek wołowy z polędwicy,albo to co będzie w Macro.Jutro fotki.
    W Makro będzie shit. Oprócz pewnie polędwicy ale tę kupisz wszędzie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #91
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    perm chciałem dodać ,że oprócz soli i pieprzu na moich stekach znajdzie się posypka z prawdziwków mym blenderem uczyniona.Nie będzie tam grama tłuszczu i masła.To wspaniała przyprawa nie psująca estetyki steka, wręcz przeciwnie podkreśla jego smak i robi ten zajefajny klimacik.10.00 Spa Nałęczów t/z czekoladowy lizak .Potem rowerki a następnie wypad do Macro(steki) bo i inne specjały się ukończyły.

  12. #92
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    amen.......a Macro to taka wersja amyrykanska słodownictwa Makro..Dobityzm szkoda ,że nie mamy tej definicji w SJP.Debilizm występuje ale nie ma nic wspólnego z soczystymi stekami..Perm nie chcący wątek się zaśmieca ale nie nie tym lub na tym mamy się skupić. Pewne osoby wyczerpały-wypaliły się teraz,(był już czas) czas zacząć szukać w Polska-Biało-czerwoni tej selekcjonowanej wołowiny na steki.Może w MAKRO będą takie nadające się.Potem pojedziemy do MACRO nóż widelec tam będą jakieś.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 20-09-2014 o 08:03

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    No to ja zakończyłem pisanie w tym temacie.
    perm. Życzę powodzenia .

    Ps. Co to jest Macro?
    No nie, zapraszam. Fakt, że nie ma za bardzo jest o czym pisać, bo dostawców steków jak na lekarstwo a tych "zjadliwych" tak naprawdę tylko jeden ale trzeba próbować. Może coś się zmieni.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... któtka uwaga odnośnie pieczenia steak'ów (widzę, że nie wszyscy o tym pamiętają):
    Pieczemy krótko w bardzo wysokiej temperaturze, odwracając mięso tylko jeden raz
    unde venis et quo tendis

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    już o tym kiedyś pisałem (ale na pewno nie wszyscy czytali)
    garść (być może) przydatnych uwag:

    Najprostsze sposoby sprawdzenia temperatury rusztu:
    Ruszt jest bardzo mocno rozgrzany, gdy otwartą dłoń możemy przytrzymać nad rusztem w wysokości około 15 cm, nie dłużej niż 2 sekundy. (temp. powyżej 200*C).
    Ruszt jest średnio mocno rozgrzany, gdy otwartą dłoń możemy przytrzymać nad rusztem w wysokości około 15 cm, nie dłużej niż 3 sekundy. (temp. około 190-200*C).
    Ruszt jest średnio rozgrzany, gdy otwartą dłoń możemy przytrzymać nad rusztem w wysokości około 15 cm, nie dłużej niż 4 sekundy. (temp. około 175-185*C)
    Ruszt jest słabo rozgrzany, gdy otwartą dłoń możemy przytrzymać nad rusztem w wysokości około 15 cm, przez około 6 -8 sekund. (temp. około 140-160*C)
    Uwaga: jeżeli użyjemy grill z przykryciem, czasy pieczenia będą krótsze.


    Najprostszy sposób na sprawdzenie, jak upieczony jest nasz stek wołowy:


    Połączmy kciuk z palcem wskazującym, palcem wskazującym drugiej ręki naciskamy mięsień kłębu kciuka. Taka mniej więcej skala "miękkości" odpowiada stekowi upieczonemu na sposób "krwisty" (rare-done).


    Połączmy kciuk z palcem środkowym, palcem wskazującym drugiej ręki naciskamy mięsień kłębu kciuka. Taka mniej więcej skala "miękkości" odpowiada stekowi upieczonemu na sposób "półkrwisty" albo "średnio-krwisty" (medium-done).


    Połączmy kciuk z palcem serdecznym, palcem wskazującym drugiej ręki naciskamy mięsień kłębu kciuka. Taka mniej więcej skala "miękkości" odpowiada stekowi upieczonemu na sposób "mało-krwisty" albo "wypieczony" (well-done).


    Pozdrawiam niezmiernie smakowicie, dziękując stekożercom za uwagę,
    ... życząc owocnych poszukiwań mięsa, nadającego się na ich ulubione danie
    unde venis et quo tendis

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    poczytajcie stekożercy ... warto:
    http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1...mpaign=weekend
    unde venis et quo tendis

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ...
    Dzięki Paul!

    Czas na eksperymenty. Zakupiłem w Inter Marche steki z krzyżowej wołowej (tak pisze na opakowaniu) z własnego rozbioru. Osuszę je i przytrzymam z 10 dni w lodówce (więcej nie, bo termin ważności minie a nie wiem czy można ryzykować). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dostawców wołowiny na steki na zamówienie jest trochę. Zostawiam ich na koniec.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Miło mi, ale


    Nie ten poziom. Chyba nie muszę szerzej uzasadniać.
    Zawsze możesz dodać go do ignorowanych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #99
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Miło mi, ale


    Nie ten poziom. Chyba nie muszę szerzej uzasadniać.
    Dobrze ci radzi .do ignorowanych..


    Chiefie do ciebie kieruję pytanie.Wkleję fotki co zakupiłem w Macro .Na elektrycznym i na kamieniu mym stek nie wyjdzie???

  20. #100
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Zawsze możesz dodać go do ignorowanych.
    Jednak mnie wkręciłeś ,ale nic to.Zjedliśmy zajebistego steka z Macro z mojego kamienia ,z pomidorami w naszej przyprawie.i topionym wędzonym z polędwicą łososiową.Wychodzę z topiku tak jak chciałeś ale fotki obiecane wkleję.Teraz nie bo zmykam na mecza....................

Strona 5 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony