dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie Elastyczna pianka PUR

    Witam,
    mam do wypełnienia różne szczeliny, najwięcej na łączeniu płyt izolacji ściany fundamentowej i ocieplenia ścian zewnętrznych.
    Chciałbym to wypełnić elastyczną piana PUR. Taka pianka jaką ociepla się poddasza. Czy ktoś widział takie pianki w jednorazowych pojemnikach ?
    Pełno jest firm, które układają ja z agregatów, ale nikt na takie kilka szczelin nie przyjedzie z agregatem. Pojemniki jednorazowe byłyby najlepszym rozwiązaniem.
    Przetestowałem kilka pianek, ale wszystkie były twarde i nieelastyczne. A te stosowane na poddaszach są mięciutkie jak gąbka.
    pozdrawiam
    asterix

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    http://www.piproducts.eu/?gb_froth-pak™-180,60
    Ale ta jest zamkniętokomórkowa więc pewnie twarda. Pamiętaj, że oprócz bycia miękkimi jak gabka piany miękke siakna wodę jak gabka więc zastosowanie ich przy gruncie odpada.
    ...bo ja mówi jestem z lasu i już...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Jak już napisano, pianka OK nie jest dobrym pomysłem w miejscach narażonych na zawilgocenie z opadów lub poprzez zarastanie roślin otaczających. Produktem dedykowanym są polietylenowe rozprężne, impregnowane np. silikonem, sznury i taśmy dylatacyjne. Z tego co kojarzę to chyba Interchemall ma takie w ofercie. W swoim czasie uzywałem, też przy pracach elewacyjnych sprężonych sznurów Den Braven'a. Po wprowadzeniu do szczeliny "odbezpiecza się" je przez zerwanie taśmy sprężającej po czym zaczyna "puchnąć" szczelnie wypełniając szczelinę. Dzięki impregnacji jest nienasiąkliwa. Powinny być dostępne różne kalibry. To jest, niestety, często pomijane przez inwestorów i wykonawców prac elewacyjnych.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Witam, .... To jest, niestety, często pomijane przez inwestorów i wykonawców prac elewacyjnych.
    Często? mat notorycznie nawet guru polecane jako debesciaki od elewacji tego nie robia.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Witam,
    Jak już napisano, pianka OK nie jest dobrym pomysłem w miejscach narażonych na zawilgocenie z opadów lub poprzez zarastanie roślin otaczających. Produktem dedykowanym są polietylenowe rozprężne, impregnowane np. silikonem, sznury i taśmy dylatacyjne. Z tego co kojarzę to chyba Interchemall ma takie w ofercie. W swoim czasie uzywałem, też przy pracach elewacyjnych sprężonych sznurów Den Braven'a. Po wprowadzeniu do szczeliny "odbezpiecza się" je przez zerwanie taśmy sprężającej po czym zaczyna "puchnąć" szczelnie wypełniając szczelinę. Dzięki impregnacji jest nienasiąkliwa. Powinny być dostępne różne kalibry. To jest, niestety, często pomijane przez inwestorów i wykonawców prac elewacyjnych.

    Witam, ale czy takim "sznurem" mogę wypełnić szczeliny o wymiarach głebokie na 20-25cm i szerokie jakies 1,5- 2cm ??
    Obawiam się, że pianka tutaj (choć nie idealna) będzie najlepsza. Wilgoć w moich szczelinach raczej niewielka. Chodzi o ciepłe uzupełnienie szczeliny ocieplenia ściany fundamentowe - ściany zewnętrznej oraz szczelin przy połaczeniu ściana - dach.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Dalej uważam, że nie jest to (piankaOK) idealne rozwiązanie w tym przypadku. Najlepiej byłoby dobrać odpowiednią, roboczą grubość taśmy lub sznura (te dedykowane "puchną" stosunkowo wolno) i wypełnić przy użyciu "popychacza" w kilku rzędach. Należałoby tę szczelinę zamknąć w licu elewacji dodatkowo stosownym kitem do szczelin dylatycyjnych (akrylowym lub lepiej butylowym albo poliuretanowym-hybrydowym).
    Dopóki szczelina jest przewietrzana i suszona to wydaje się sucha. Jeżeli górna krawędź nie została wykończona kapinosem albo co najmniej podcięta to woda z opadów zostanie pociągnięta do wnętrza szczeliny.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 09-09-2014 o 21:03

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony