dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 120
  1. #101
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post

    A wracając do meritum- jestem z 3miasta. I nie zmienie już rodzaju ogrzewania w sypialniach na podłogowke, za dużo roboty, wiec wycena kotłowni na 20tys niestety nie dla mnie z tego co piszesz
    Jasna sprawa ale zanim coś wybierzesz to zrób OZC domu,wtedy będziesz miała czarno na białym ile dom będzie potrzebował energii do ogrzania bo może się okazać,że bufor z grzałka będzie najtańszą i najlepszą opcją i grzejniki w niczym nie przeszkadza a pralnie będziesz miała jak znalazł. Teraz tego nie wiesz.

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    3-3,5tony na 155m2 pow.użytkowej? Chyba w pierwszym sezonie.....
    Ocieplony, wygrzany dom, z drzwiami, meblami etc. gotowy do mieszkania przy takiej powierzchni średnio powinien się zmieścić w 2,5tonach na sezon.
    Liczyłem razem z garażem, czyli 180m2 i przy standardzie izolacji jak w projekcie, czyli stratach na poziomie 80kWh/m2/rok i tak to wychodzi - bez garażu oczywiście mniej, ale są ludzie co garaż ogrzewają - np ja Dla CWU doliczyłem 3000kWh - to taka raczej średnia na 3-4 osoby.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    A wracając do meritum- jestem z 3miasta. I nie zmienie już rodzaju ogrzewania w sypialniach na podłogowke, za dużo roboty, wiec wycena kotłowni na 20tys niestety nie dla mnie z tego co piszesz
    fafuja jeśli jesteś z 3miasta to zapraszam na oględziny do siebie - zobaczysz jka ten potwór na własne oczy wygląda i jeszcze pozostałości po spustoszeniu jakie wywołał ekogroszek w moim domu
    Ja przez 32lata mieszkałem w Gdyni, a teraz 30km dalej w m. Gościcino - także jak coś to zapraszam
    Mogę się również dowiedzieć ile kosztowałaby ta instalacja w firmie, w której ja robiłem swoją - na pewno nie będzie to 35tys
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    a tu byś się zdziwił - zaliczyłam w życiu rok mieszkania w nieocieplonej ponad stuletniej kamienicy z piecem węglowym- i paliłam w nim SAMA- sama tez tachałam na 3 piętro wiadra z węglem i czyściłam popielnik
    Pozdrawiam

    Nie bardzo mnie to dziwi
    .
    Czytając Twoje posty i obserwując zainteresowanie sposobem ogrzewania
    widać że to Ty nosisz portki w domu.
    Ktoś je musi nosić.

  5. #105

    Domyślnie

    Wivaldi, A nie przyszło ci do głowy, ze kiedys mieszkalam sama? A jesli chodzi o obecne zainteresowanie tematem- nie ma nic wspolnego z "noszeniem portek " lub ich nie noszeniem przez kogokolwiek. Lubię wiedzieć wszystko o tym o czym decydujemy wspólnie-powiedzmy, że mój mąż polega na wnioskach, ktore wysnuwam i ciężko pracuje abyśmy mogli realizować swoje plany a ja akurat mam szczęśliwie taką pracę, że mogę sobie pozwolić na rozmowy z Wami.
    Map 78 dziękuję za zaproszenie

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Liczyłem razem z garażem, czyli 180m2 i przy standardzie izolacji jak w projekcie, czyli stratach na poziomie 80kWh/m2/rok i tak to wychodzi - bez garażu oczywiście mniej, ale są ludzie co garaż ogrzewają - np ja Dla CWU doliczyłem 3000kWh - to taka raczej średnia na 3-4 osoby.

    Garażu do 23st.C się nie ogrzewa, źle liczyłeś.
    Powtarzam,średnio powinno jej wyjść 2,5tony razem z cwu
    W przeciwieństwie do Ciebie szacunki popieram praktyką i wieloletnim doświadczeniem.

    Nic Ci tez nie zrobię na to,że miałeś spitolona instalację i kupiłes "seicento z silnikiem od Jelcza....."
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    Wivaldi, A nie przyszło ci do głowy, ze kiedys mieszkalam sama? )
    Przyszło !
    Nie chciałem Ciebie w żaden sposób urazić, wręcz przeciwnie.
    Jestem pełen podziwu dla niezależnych, zaradnych i silnych kobiet. Chylę czoła.
    Szkoci noszą spódnice i jest wszystko OK.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Powinno... Z doswiadczenia...

    A pracy PC z Incerterem nadal nie rozumiecie...

    Tez mam "spitolona" instalacje... Same grzejniki
    pkt 1 nie komentuję, bo i nie ma czego

    pkt. 3 grzejniki nie maja nic do rzeczy odnośnie spitolenia instalacji

    pkt 2 ano nie wiem co to jest Incerter, zbliżone pojęcie to inverter..... i co to ma do rzeczy?

    Bardziej na ziemię czasami trzeba zejśc i nieco dystansu nabrać i szacunku do wyboru innych
    Nakazowo to w Rosji można mieszkać, jak komuś pod dyktando pasuje i tak ma być i basta, jakoś nie lubię takich argumentów w stylu moja racja jest najmojsza, nie masz jak ja, to masz źle itd.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Garażu do 23st.C się nie ogrzewa, źle liczyłeś.
    Powtarzam,średnio powinno jej wyjść 2,5tony razem z cwu
    W przeciwieństwie do Ciebie szacunki popieram praktyką i wieloletnim doświadczeniem.
    Zejdź na ziemię i przejdź się po sąsiadach. Zwykłych ludziach. Nie sprzedawcach węgla, kotłów i zapaleńców interesujących się tematem.
    Pewnie, że nie mam takiego doświadczenia jak Ty w sprzedaży kotłów, bo i skąd, w paleniu tez oczywiście, ale mam rodzinę, sąsiadów i znajomych, którzy grzeją ekogroszkiem i wiem, że średnia dla takiego domu w realu to 4 tony. Jakbym im powiedział o Twoich 2,5t to by mnie śmiechem zabili. I mówię tu o nowych domach - do 10lat.

    A teraz na poparcie Twoich szacunków proszę przedstaw mi obliczenia, na których podstawie dom 154m2 + garaż może zużyć 2,5t? Na prawdę jestem bardzo ciekaw jak to oszacować, bo mi jakkolwiek nie liczę mniej niż 3t nie wychodzi, a matematyka mnie jeszcze nie okłamała - w przeciwieństwie do sprzedawców węgla i kotłów
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Czyli te wylewki są już wylane? No to podłogówka po całości nie wyjdzie.
    A tynki też już masz? Może warto odciąć te grzejniki a zamiast nich dać ogrzewanie na ścianie (maty kapilarne)?
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 19-09-2014 o 12:41
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Wszystko sie da, tylko czy warto? I czy rzeczywiście w domu nie potrzebujesz ani jednego pomieszczenia gospodarczego? Mając w sumie niemały fajny domek trochę ciulowo jest np trzymać pralkę w łazience. Rezygnując z kopciucha zyskujesz dwa fajne pomieszczenia gospodarcze - dla mnie to tez ma swoja cenę.
    A czemu ma rezygnować ?

    Po "wydzieleniu" kotłowni przecież zostało miejsce i tam może sobie spokojnie stać pralka/suszarka. Po "modyfikacji" jest sporo miejsca do zagospodarowania ....

    Ja u siebie w kotłowni mam pralnie/suszarnię/spiżarnie i jakoś żyję ...

    Wszystko się da , TYLKO TRZEBA CHCIEĆ ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #112

    Domyślnie

    Dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas i wiedzę. Wybór dokonany- nie będę dolewać oliwy do ognia dyskusji przewalającej sie przez kilka podobnych wątków, więc pozostanie on moją słodką tajemnicą w końcu pomimo tego, że noszę spodnie, jestem blondynką pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez fafulja ; 19-09-2014 o 12:38

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    Wybór dokonany-
    Nie włączam się w te pyskówki. W nowym domu jest już zamontowana PC w starym mam ekogroszek. Niby dużo pracy z nim nie ma ale jednak miejsce magazynowe jest potrzebne, kurzy się, choćbym nie wiadomo jak się starał, problemem jest znalezienie taniego, dobrego ekogroszku (logistyka też kosztuje). Na prawdę zrobiłbym wszystko aby na Twoim miejscu zainstalować PC.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Nie włączam się w te pyskówki. W nowym domu jest już zamontowana PC w starym mam ekogroszek. Niby dużo pracy z nim nie ma ale jednak miejsce magazynowe jest potrzebne, kurzy się, choćbym nie wiadomo jak się starał, problemem jest znalezienie taniego, dobrego ekogroszku (logistyka też kosztuje). Na prawdę zrobiłbym wszystko aby na Twoim miejscu zainstalować PC.
    Kurzy się zaraz Cię zjedzą - tam się nic nie kurzy - jest cud, miód i malina Kaszpir chyba zdjęcia pokazywał i pisał, że w sąsiedztwie kotła pranie suszy i wszystko jest OK
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    w sąsiedztwie kotła pranie suszy i wszystko jest OK
    Jego wola... pewnie jeszcze to robi podczas czyszczenia pieca i komina?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  16. #116

    Domyślnie

    Pani dyskusję w swoim wątku uznała za zakończoną.

    Map, wziąłem pod uwagę co pisała, bo nie zaparłem się tak i nie wpatrywałem ze złością w ekran jak userzy pc.
    Wziąłem poprawkę na garaż a także na pomieszczenie, które na chwilę obecną ma mieć charakter gościnny, założyłem,że w kotłowni też nie będzie grzejnika, bo po co a liczbę osób podawała Pani na chwile obecną =3....

    Generalnie autor uznał temat za wyczerpany, więc miłego weekendu życzę.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #117

    Domyślnie

    fafulja, decyzja podjęta więc tak informacyjnie napiszę jeżeli zdecydowałaś się na PCPW - nieco daleko od Ciebie bo w gliwicach dostałem informacje o cenie t-capa 9kW wraz z montażem i 8% vat - 17,5kzł (montaż 1600) więc cena bez montażu o tyle mniej więcej niższa jeżeli zakupi ją jakiś lokalny instalator (vat 8%). Zapewne może i u miejscowych sprzedawców udało by się zbić cenę do tej wartości, a jak nie to zatrudnić kuriera.
    No i jeszcze jakieś dofinansowanie można spróbować załatwić o ile jest taka możliwość.
    Do tego przeróbki twojej instalacji tam, gdzie nie masz podłogówki na jakieś niskotemperaturowe ogrzewanie.
    pzdr

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    fafulja, decyzja podjęta więc tak informacyjnie napiszę jeżeli zdecydowałaś się na PCPW - nieco daleko od Ciebie bo w gliwicach dostałem informacje o cenie t-capa 9kW wraz z montażem i 8% vat - 17,5kzł .
    Według znaków na ziemi i niebie, Blondynka zdecydowała się na ogrzewanie średniowieczne.

  19. #119

    Domyślnie

    Jeżeli to nie stanowi dla niej problemu to ja go też nie widzę.
    Ja gdybym miał miejsce na kolektor poziomy lub jakieś cieki wodne/jeziorko w okolicy szedłbym w tym kierunku z pompą meeting za 7kzł, też można się w 20kzł zmieścić a jej praca w komfortowych warunkach mimo chińskiego pochodzenia nie powinna przysparzać problemów.

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Nie muszę nic rysować. Jutro zrobię Ci zdjęcie - bo mam tak samo. Nie byłem pewien czy kk dadzą radę w mrozy na zasilaniu 35st więc kazałem zamontować mieszacz na podłogówce. Przy ogrzewaniu nie było potrzeby go używać, ale robiłem to przy chłodzeniu - żeby na podłogę leciała cieplejsza woda niż na kk. Wszystko działało na jednej obiegówce i to fabrycznej, tej co jest w pompie........
    Liczyłem na tą fotkę - miałem nadzieję że jeszcze czegoś nowego się nauczę. Mianowicie - jak zestawić instalację żeby na jednej pompie obiegowej jednocześnie dawała 30 stopni na podłogówkę za mieszaczem i 40 na grzejniki - sprzed mieszacza.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony