dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Pompa Ciepła + Rekuperator (Dolny Śląsk)

    Hej!

    Planujemy budowę domu w przyszłym roku i szukamy powoli wykonawców.

    Możecie polecić jakąś firmę zajmującą się sprzedażą i montażem pomp ciepła i wentylacji mechanicznych z rekuperacją?
    Chętnie porównalibyśmy kilka ofert, najlepiej z Dolnego Śląska.

    wszelkie przemyślenia również mile widziane!

    Pozdrawiamy

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    no to ja polece firmę Andre-Tech. Nie będzie raczej najtańsza, ale robią wszystko kompleksowo i profesjonalnie. Montują u mnie pompę Buderus, robili odwierty, podłogówkę, reku, wodkan. Ich zaletą jest posiadanie własnej wiertnicy, więc nikt nie będzie zwalał winy na dolne źródło, bo sami je robią. Mają swoją siedzibę pod Środą Śląską w Komornikach, ale oddziały w Lubinie i Wrocławiu. www.andre-tech.pl/ Montują głównie Nibe i Buderusa.

    Pamiętaj, że jedna oferta nie wystarczy i być może w Twoim przypadku ktoś inny będzie lepszym rozwiązaniem. Znajomi są zadowoleni z firmy MiR Energia, ale to info z drugiej ręki, więc się nie wypowiadam. http://www.mirenergia.pl/ Wiem, że także rozważali Andre-Techa, ale MiR okazał się w ich przypadku lepszym rozwiązaniem.

    Wysyłałem także zapytania do innych firm, ale szczerze mówiąc nie miałem z nimi za dużo do czynienia.

    Pozdrawiam
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  3. #3

    Domyślnie

    MiR mam po drodze do pracy, więc siłą rzeczy byłem, bardzo podoba mi się podejście do klienta. Przedstawili mi całkiem niezłą ofertę, dobre części, ale trochę drogo.

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    Wysyłałem także zapytania do innych firm, ale szczerze mówiąc nie miałem z nimi za dużo do czynienia.
    A możesz powiedzieć co to za firmy?
    Jeśli nie chcesz bezpośrednio to możesz rzucić jakimiś nazwami na priv

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również mogę polecić MIR. Tak jak piszesz, mają bardzo fajną obsługę, wszystko potrafią cierpliwie tłumaczyć na każdym etapie instalacji. Nie żałuję inwestycji u nich, mam nadzieję ze długo posłuży

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Jeśli Pan sobie życzy proszę o kontakt pod [email protected] - mogę coś doradzić. Generalnie podstawą do otrzymania wiarygodnych wycen jest jednak policzenie zapotrzebowania na ciepło domu, na jego podstawie dobór urządzenia (mocy) i dolnego źródła.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Wojtek_Dom
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    22

    Domyślnie

    Polecam sie. Prosze o wiadomosc na priv. Lub [email protected] z dopiskiem w temacie - forum muratora.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Zapraszamy do kontaktu oferujemy kompletne systemy: pompy danfoss, alpha innotec, kotły vaillant, ogrzewanie podłogowe roth, capricorn łącznie z wylewką anhydrytową dedykowaną na podłogówkę. Jesteśmy z Wrocławia
    Ostatnio edytowane przez termolit ; 24-11-2017 o 09:49

  8. #8

    Domyślnie

    @semcio i jak zadowolenie? Będę budować się koło Lubina i odpowiadałaby mi ta firma jeśli wszystko się zgadza tak jak to opisałeś.

    @szb kogo wybrałeś ostatecznie?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Powiem tak - jestem zadowolony. Odpowiadają na każde zapytanie, jak cos trzeba, to przyjadą. Nie zostawiają klienta samemu sobie po instalacji. Miałem jedną awarię pompy (padła pompka obiegowa dolnego źródła). Wymieniona bardzo szybko i sprawnie. Andre-Tech jest też serwisantem na donly śląsk pomp Buderus i Nibe. Jaki zakres prac mają u Ciebie wykonać?

    Aha - znajomi po pewnym czasie przestali być zadowoleni z MiR Energia w związku z olaniem ich przez firmę po instalacji pompy. Trzeba też zaznaczyć, że MiR korzysta z podwykonawców do wszystkiego w zasadzie.
    Ostatnio edytowane przez semcio ; 15-09-2015 o 14:03
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  10. #10

    Domyślnie

    To swietnie, ze jestes zadowolony. W piatek do nich pojade na rozmowe. Chcialbym, zeby zrobili caly system od podstaw do konca, aby pozniej nie bylo zadnego zwalania na inne ekipy.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jeżeli w grę wchodzi powietrzna pompa ciepła to zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

    Ceny od 19.900 z montażem.

    www.klimon.pl
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Jeśli poszukujecie nadal wykonawcy również zachęcam do kontaktu. Nie będę tu rzucał cenami, bo cena jest tu wartością bardzo zmienną. Ja osobiście nie polecam nigdy podejrzanie tanich urządzeń. Techniki nie da się niestety oszukać - tyczy się to i samej pompy ciepła i materiałów użytych w instalacji i dolnego źródła (w przypadku gruntowych pomp), itd.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    I dokładnie dlatego polecam Andre-Tech - żadnychmateriałów typu noname czy marketowych - tylko markowe, porządne. Te materiały to są rzeczy, które zabudujesz, zalejesz w posadzce, zakopiesz w ziemi. Jeśli taki element zawiedzie, to rozwalasz - podłogę, ścianę, trawnik, podjazd... Niewarto tutaj oszczędzać, bo się to zemści.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    I dokładnie dlatego polecam Andre-Tech - żadnychmateriałów typu noname czy marketowych - tylko markowe, porządne. Te materiały to są rzeczy, które zabudujesz, zalejesz w posadzce, zakopiesz w ziemi. Jeśli taki element zawiedzie, to rozwalasz - podłogę, ścianę, trawnik, podjazd... Niewarto tutaj oszczędzać, bo się to zemści.
    Tzn. wiesz mówisz zapewne o rurach podłogówki. To inna sprawa, KONIECZNE po zakończeniu prac jest wykonanie PRÓBY CIŚNIENIOWEJ. Oczywiście tu też polecam jaką lepszą rurę. Osobną sprawą jest armatura kotłowni - my osobiście używamy kształtek z mosiądzu, żeby kotłownia była trwała, by nic nie wyciekało itd. Nie warto przy pompie glikol/woda oszczędzać też na wielkości dolnego źródła.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Mówię o wszystkim - kolega chce usługę kompleksową, więc - podłogówka, rury doprowadzające do DZ, sonda DZ, jego wielkość, armature w kotłowni, zawory, rozdzielacze podłogówki - Nie waro oszczędzać na niczym. Jeden z wykonawców przekonywał mnie do pewnych chińskich rozdzielaczy z allegro - że od 3 lat używają i jest ok. Tylko ja nie planuje nic rozwalać przez lat 10... Czyli w kotłowni mosiądz, miedź, w podłodzę Wavin czy coś, w DZ Muovitech Turbocollector. I jak poprzednik napisał warto lekko przewymiarować DZ I zrobić je porządnie. Na tym opiera się cały system...
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hubifarm

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Mam potrzeby jak Autor, tylko że z terenu Podkarpacia.
    Będę wdzięczny za info
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Andretech ma w sobotę w komornikach dni otwarte wiec tam podjadę i się dowiem wszystkiego. Oddziału w Lubinie juz nie ma.

  18. #18

    Domyślnie

    Jest OK. Firma fajna. W połowie przyszłego tygodnia będzie kosztorys na podstawie projektu. Zobaczymy co wymyśla. Semcio wiem, że zimy dobrej jeszcze nie przezyles, ale dom super zaizolowany. Jakie Eu Ci wyszło? Jak oceniasz cały system grzewczy i wymianę powietrza? Lato było naprawdę gorące. Twoja pompa ma też opcje chłodzenia? Jakie temp miałeś latem jak było 37 do 39 na dworze? Pani z Andre mówiła, że Twój Reku i pompa Nibe, która mi wstępnie polecala potrafi zejść do nawet 21 stopni i klimy nie potrzeba. Kominek masz jaki alternatywę czy wszystkie kominy wywalone? Jutro poczytam Twój temat zajrzyj do mnie jak masz chwile. Mam ciut gorsze ocieplenie w projekcie, ale myślę czy nie zwiększyć do takich wartości jakie masz Ty. Zastanawiają mnie koszta i zwrot takiej inwestycji. Może miałeś podobnie. Mój temat znajdziesz w zakładanych przeze mnie tematach. Jest tyło jeden Pozdro!

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Temperatury - nie było wesoło Wam powiem. Żadne z moich urządzeń nie ma opcji chłodzenia, więc nie wypowiadam się, jak to działa. Sam dom niestety nie odeprze temperature. Dawał radę przez ok tydzień. Było 22-23 stopnie. Potem nagrzewał się już powoli do ok 28st po trzech tygodniach upałów. Powodów jest kilka:
    - nic mi nie chłodzi - zakładałem zawsze klimę za pare lat. U mnie akurat da się właściwie bezinwazyjnie.
    - w trakcie upałów miałem kilka dni pewne roboty, które wymagały np otwartego cały dzień garażu, albo zdjęcia na cały dzień drzwi wejściowych. To nie pomaga
    - brak rolet - ale to świadomie. Okna grzeją, nawet te energooszczędne.
    - okna dachowe - zorientowane na południe okna są jak piekarnik. W następnym sezonie zamontuje tam rolety i obstawiam, że temp nie wzrośnie prawie wcale.

    Moduł chłodzenia do pompy/reku kosztują min 10tyś KAŻDY. Klima to mniejszy wydatek i do tego bardziej skuteczny. Klimat się ociepla, więc warto o tym pomyśleć. Budujemy domy za 500tys, a 10tys na klime nam szkoda. A warto.

    Kominek mam przewidziany, więc komin jest (przydał się też do odpowietrzenia kanalizacji i do wyciągu kuchennego). Na razie komin jest zaślepiony i nieużywany, podobnie dojście powietrza z zewnątrz. Kominek jest daleko na liście priorytetów. I będzie raczej rekreacyjny, nie mam DGP, więc ogrzeje max salon/kuchnie + dwie sypialnie na górze przy kominie.

    Co do ocieplenia - warto dołożyć. 2tys na ociepleniu często przekłada się na oszczędności przy nakładach na CO. Mniejszej mocy pompa, mniej odwiertów. Nawet nie mówię o niższych rachunkach! Naprawdę tutaj warto pomyśleć.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mir_energia

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    52-214
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    P(…)

    Aha - znajomi po pewnym czasie przestali być zadowoleni z MiR Energia w związku z olaniem ich przez firmę po instalacji pompy. Trzeba też zaznaczyć, że MiR korzysta z podwykonawców do wszystkiego w zasadzie.
    Potencjalny klient właśnie pokazał nam ten post na temat naszej firmy MIR Energia i postanowiliśmy od razu zareagować. Żałujemy, że wcześniej nie widzieliśmy tego postu, bo naprawdę trudno jest uwierzyć, żeby klient, któremu wykonaliśmy instalacje mógł twierdzić, że korzystamy "z podwykonawców do wszystkiego w zasadzie" a tym bardziej, że "olaliśmy" klienta po instalacji pompy. Akurat własne ekipy instalacyjne i rzetelne podejście do serwisu są właśnie atutem naszej firmy pozytywnie wyróżniającym nas na tle konkurencji.
    Jeśli to naprawdę jest realny „znajomy” i do tego realny klient naszej firmy, bardzo prosimy o kontakt – wszystkie dane do kontaktu do naszej firmy znajdują się na stronie www firmy MIR Energia. Jesteśmy przekonani, że jest to jakieś niewiarygodne nieporozumienie, które warto wyjaśnić.
    Ostatnio edytowane przez mir_energia ; 24-09-2018 o 14:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony