dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek wisniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Owczarnia
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ale łatwiej porównać 2 czy 3 niż 10...
    A'propos - gdzie w okolicach Warszawy mogę porównać?
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To jeden wyjazd. Nie porówna Pan central jak nie stoją obok... ale miałem nie przeszkadzać.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek wisniewski Zobacz post
    No własnie jak juz podejmę decyzję powiedzmy i ograniczę wybór do 2 - to wtedy jest szansa ze podjadę i posłucham. Moim skromnym zdaniem bez sensu jest jeździć i słuchać 10 central bo się w tedy pogubie w nawale bodźców. Może się nie znam ale tak będzie chyba rozsądniej. Poza tym w przypadku gdy mam juz instalację a potrzebuję tylko reku to słuchanie chyba nie ma aż tak wielkiego znaczenie bo i tak liczy sie końcowe ustawienie po montażu A na instalację już nie mam wpływu...
    To czy centrala jest głośna czy nie może mieć znaczenie ale nie musi. Jeżeli jest w izolowanym od reszty domu pomieszczeniu, czy też np na nieużytkowym poddaszu to jedynym źródłem przenoszenia hałasu będą kanały. Trzeba wtedy zainstalować tłumiki czy też np perforowane wewnątrz kanały i to powinno wystarczyć. Firmy które projektują instalację WM z reguły wiedzą czego się spodziewać i stosują odpowiednie rozwiązania. Porównywanie central u sprzedawcy może być mylące. Elementy które są zwykle zamocowane na sztywno mogą, luźne brzęczeć, może też pomieszczenie dawać pogłos, sprawiając, że będą wydawały się głośniejsze niż w rzeczywistości i odwrotnie. Powinieneś, myślę polegać na zdaniu sprawdzonego montera. Jest takim Brzęczkowski. W zakresie wiedzy co głośnie a co nie i jak wykonane można, myślę na nim polegać. Problemem są rozwiązania techniczne przez niego proponowane (pomijam śmieszne teorie), bo bazuje tylko na swojej wątłej wiedzy co skutkuje promowaniem tylko tych rozwiązań na których się jakoś tam zna.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek wisniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Owczarnia
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    29

    Domyślnie

    Czyli słuchanie jednak nie do końca konieczne, można oprzeć sie na opiniach A TB uwaza że słuchać - czyli nie dowierza swoim testom
    Prawdopodobnie bede wybierac pomiedzy Airpackiem 400V, Comair Hruc 380/450 a Konfoventem 400/450. Brak mi bardziej dokładnych informacji na temat Konfoventu abyn mógł rozpocząć proces decyzyjny ewentualnie pojechać posłuchać jeszcze.
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To czy centrala jest głośna czy nie może mieć znaczenie ale nie musi. Jeżeli jest w izolowanym od reszty domu pomieszczeniu, czy też np na nieużytkowym poddaszu to jedynym źródłem przenoszenia hałasu będą kanały. Trzeba wtedy zainstalować tłumiki czy też np perforowane wewnątrz kanały i to powinno wystarczyć. Firmy które projektują instalację WM z reguły wiedzą czego się spodziewać i stosują odpowiednie rozwiązania. Porównywanie central u sprzedawcy może być mylące. Elementy które są zwykle zamocowane na sztywno mogą, luźne brzęczeć, może też pomieszczenie dawać pogłos, sprawiając, że będą wydawały się głośniejsze niż w rzeczywistości i odwrotnie. Powinieneś, myślę polegać na zdaniu sprawdzonego montera. Jest takim Brzęczkowski. W zakresie wiedzy co głośnie a co nie i jak wykonane można, myślę na nim polegać. Problemem są rozwiązania techniczne przez niego proponowane (pomijam śmieszne teorie), bo bazuje tylko na swojej wątłej wiedzy co skutkuje promowaniem tylko tych rozwiązań na których się jakoś tam zna.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek wisniewski Zobacz post
    Czyli słuchanie jednak nie do końca konieczne, można oprzeć sie na opiniach A TB uwaza że słuchać - czyli nie dowierza swoim testom
    Prawdopodobnie bede wybierac pomiedzy Airpackiem 400V, Comair Hruc 380/450 a Konfoventem 400/450. Brak mi bardziej dokładnych informacji na temat Konfoventu abyn mógł rozpocząć proces decyzyjny ewentualnie pojechać posłuchać jeszcze.

    Zadzwoń do mnie - postaram się wytłumaczyć pewne rzeczy.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek wisniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Owczarnia
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    29

    Domyślnie

    Wyslij mi nr na prive to postaram się wieczorem zadzwonić (lub jutro) jeśli jest taka możliwość. Każde info na wagę złota
    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Zadzwoń do mnie - postaram się wytłumaczyć pewne rzeczy.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek wisniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Owczarnia
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nikt sie nie podzieli więcej informacjami na temat reku Konfovent 400/450

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek wisniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Owczarnia
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    29

    Domyślnie

    witam,
    chciałbym podziekowac wszystkim wypowiadającym się w tym wątku za pomoc, dobre rady i więdzę która się ze mna podzielili. Dokonałem wyboru, mam nadzieję ze słusznego i żałować nie będę.
    pozdrawiam wszystkich
    Cytat Napisał maciek wisniewski Zobacz post
    Nikt sie nie podzieli więcej informacjami na temat reku Konfovent 400/450

  8. #48
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jak ma Pan centralne ogrzewanie, to bardzo dobry wybór (najlepszy).

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek wisniewski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Owczarnia
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    29

    Domyślnie

    wybrałem HRUC - a 450 ze sterownikiem FULL
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jak ma Pan centralne ogrzewanie, to bardzo dobry wybór (najlepszy).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony