dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 252
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 5103

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Emila, Twój dom robi takie wrażenie, że się wcale nie dziwię, że jeżdżą i odśnieżają


    mamy po prostu bardzo dobrze zarządzanie na wsi

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post


    mamy po prostu bardzo dobrze zarządzanie na wsi
    Tylko pozazdrościć takiej gminy, ja dzisiaj byłem u siebie na działce to mam takie bagno że szkoda gadać, a wystarczyłoby żeby dorobił gmina 50m drogi a tak muszą wszyscy jeździć na około i 10 razy dłuższą trasa.
    Swoją drogą widziałem dzisiaj na swojej działce 7 saren, fajny widok, aż miło popatrzeć, zrobiłem zdjęcia, ale nic na nich dobrze nie widać :/

    PS Pusia już niedługo trafisz do zaszczytnego grona posiadaczy wątku ze 100 stronami - gratulacje

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    no ciekawe

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    a propos odśnieżania, widziałem, że macie odśnieżarkę, jak się sprawuje przy niewielkim śniegu i nierównym podłożu?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Pozotaje pytanie - kto pierwszy wskoczy na stówkę?????
    Może ja?

    Pestka, trzymam kciuki
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też tak chcę Może jak gminie wreszcię tę drogę wciśniemy..... Trzymajcie KCIUKI, bo idziemy jutro na 9:30 do burmistrza na rozmowę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No to pudlo jak na razie z nasza drogą
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #9

    Domyślnie

    I właśnie z powodu odśnieżania ja szukałam działki przy asfalcie, który odśnieżają. Nie mam cierpliwości do takich rozrywek.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sytuacja jest taka sobie. Działki tutaj to w sumie 30 sztuk, które były podzielone i kupione od jednej osoby między 1991-1997. Przepisy były wtedy inne niż teraz, dlatego szerokość drogi dojazdowej to tylko 8 m, a teraz obowiązuje 10 m. Poza tym wtedy nikt nic nie mówił, nie było w przepisach, że zakup działki musi być równoznaczny z udzieleniem służebności drogi. Część tych działek, nasza też, jest na terenie, gdzie w 1997 powstał częściowy plan zagospodarowania. I choć jest to jakiś punkt zaczepienia, to właściwie nie wiadomo, czy ten plan nadal obowiązuje. Ale tak czy siak obejmuje zasięgiem 1/2 dlugości drogi. Na tym kawałku może da się coś zrobić wg gminy. Z tym, że drogą zakupu, albo wywłaszczenia do szerokości drogi trzeba dołożyć 2 m. Dla nas to oznacza, że szlag trafi moje nasadzenia na długości około 90 mb i szerokości 1 m Kiedy, jak... diabli wiedzą. Na razie musimy podjąć akcję uświadamiania 28 właścicieli działek czym skutkuje brak służebności drogi i liczyć na to, że w ogóle zechcą uczestniczyć w przedsięwzięciu. Następne spotkanie z Burmistrzem, radcą prawnym i naszym radnym za tydzień.
    Myśmy się tym zajęli, bo chcemy pomóc kobiecie, od której kupiliśmy działkę. Ma już sporo lat, życie jej nie pogłaskało i jest osobą bardzo łagodną, ustępliwą, nie umie walczyć. Wszystko będzie w porządku póki działki są własnością tych, którzy od niej kupili. Nikt do niej pretensji o utrzymanie drogi nigdy nie miał i nie będzie miał. Wspólnie zrobiliśmy utwardzenie i wspólnie pokrywamy koszty napraw.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    No to faktycznie masz pestka niewesoło :/
    Dogadać się z gminą, i z taką liczbą osób nie będzie łatwo - zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie na nie,
    ale życzę Ci jak najlepiej, miejmy nadzieję, że masz fajnych sąsiadów, tworzycie społeczność i wiecie, że robicie to we wspólnym interesie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Niektórzy wiedzą, ale rzecz cała zawsze może rozbić się nawet o jednego tylko zakapiora ;( Bo ty chodzi przecież o zwykłą życzliwość, a to czasem wystaje już tak daleko poza koniec nosa, że niektórym ciężko zauważyć ten niezbędny aspekt życia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Niektórzy wiedzą, ale rzecz cała zawsze może rozbić się nawet o jednego tylko zakapiora ;( Bo ty chodzi przecież o zwykłą życzliwość, a to czasem wystaje już tak daleko poza koniec nosa, że niektórym ciężko zauważyć ten niezbędny aspekt życia.
    Nic mi nawet nie mów - ja mieszkam na początku drogi dojazdowej, 4 działki dalej będzie nowy sąsiad, ale już wiem, że dogadać się z nimi ws drogi będzie problem - a oczywiście ja będę jeździł najkrócej, ale drogę będę miał rozjeżdżoną najbardziej :/
    Z resztą o życzliwości mi nic nie wspomiaj, przez właśnie życzliwych sąsiadów się budujemy i wyprowadzamy - byle do wakacji i mam nadzieję,że przeprowadzka (ale odpukać w puste i niemalowane, żeby się udało w tym roku) - na razie pani urzędnik wystosowała elaborat rzeczy które jej nie pasują w moim projekcie - np muszę na projekcie zaznaczyć poziom wód gruntowych - a geolog napisał że do 3 m zero wody - ale pani urzędnik to nie interesuje, ma być konkretna liczba - niektórzy tak niestety mają, że nawet nie tyle co by człowiekowi nie pomogli, ale muszą wręcz przeszkodzić :/ - czasami mam wrażenie, że trzeba było kupić 10 ha lasu i wybudować się pośrodku - byle dalej od takich osób
    Ostatnio edytowane przez molikk ; 26-01-2016 o 20:56

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Moliku, a gdy juz kupisz te 10 ha lasu to czy przygarniesz kropka ??????
    Moge mieszkac w stróżówce przy bramie wjazdowej i codziennie, finezyjnie otwierac Ci szlaban.
    Raz w stroju wielkiego i grubego prawdziwka, innym razem czerwonego kapturka, jeszcze innym gajowego Maruchy.
    Co tylko Pan sobie zażyczy

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Moliku, a gdy już kupisz te 10 ha lasu to czy przygarniesz kropka ??????
    Moge mieszkac w stróżówce przy bramie wjazdowej i codziennie, finezyjnie otwierac Ci szlaban.
    Raz w stroju wielkiego i grubego prawdziwka, innym razem czerwonego kapturka, jeszcze innym gajowego Maruchy.
    Co tylko Pan sobie zażyczy
    zamiast szlabanu byłaby brama z płotem kolczastym - otwierana na pilota - więc nie musiałabyś jej otwierać, w żadnym ciekawym stroju - no chyba że lubisz takie przebieranki - to przecież Ci nie zabronię
    A miejsce by się znalazło i to pewnie w lepszej lokalizacji, niż przy bramie wjazdowej -tak na marginesie ostatnio widziałem do kupienia jezioro z terenami przyległymi - ok 150 000 zł za całość (ale ciężko powiedzieć, żeby w jeziorze była woda - bardziej ścieki - dlatego tak tanio )

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    E tam, w lesie jeszcze gorzej się budować, bo jeszcze więcej obostrzeń. No chyba że nielegalnie

    Z gminami taka gadka - na nic pieniędzy nie ma, nie wiedzą, nie interesuje ich. Jestem właścicielem rowu i kawałka ziemi przylegającej do niego, płacę z tego podatek, ale to jest już pas drogowy w którym nie wolno mi nic robić, nic że zabrany z mojej działki. Gmina nie ma kasy, żeby ode mnie odkupić. Na działce mam jeszcze słup tepsy i gazociąg. Wesoło jest

    A drogi gminne odśnieżane są tak sobie, najczęściej występują w białej szacie Dlatego pewnie kiedyś pojawi się jakiś samochodzik 4x4. Ale wolę to, niż mieszkanie w obecnym domu, z obecnymi sąsiadami, których najmniejszą przywarą jest, że mi wrzucają puste butelki i puszki do ogrodu
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Moliku, myslałam, ze jestes dobry kumpel a ty mnie na zasrane jezioro chcesz wyrzucić !
    No to po kapturku

    Mari, czy już ktoś Tobie powiedział, że jesteś jedyna taka ??
    TAK !
    Psychiatra

    A tego co przywiązuje psa do drzewa, to bym najbardziej tepym nożem potraktowała i mu nabiał usuneła.
    Jak nie chce to niech odda do schroniska a nie zwierze na taka męczarnie lub znecanie, skazuje.
    KUTASY !
    Miałam psa uratowanego z takiej własnie akcji.
    Miało to to 2 tygodnie i miesciło sie do szklanki.
    Jak matka karmiałam smoczkiem bez przerwy i usiłowałam uratować bo zabiedzone to to było okropnie.
    Udało sie i było cudownie, ale do pierwszej cieczki.
    Jak zamiesiączkowała, dostała zajoba i rzucała sie na wszystko...nawet na smietniki, które gryzła w stalowa nogę
    Potem urodziły nam sie dzieci i rzucała sie na dzieci a nawet jedno ugryzła.
    Może miała traume lesną albo burza hormonów zryła jej czachę?????
    Ciężki to był pies.

    Matko naturo, jak ty taka bogata w media i wszystko jest Twoje to moze zacznij sprzedawać na lewo i prawo.
    Podpinaj kogo sie da a za rok postawisz sobie we wsi Wersal

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    " Na pewno nie uda się przerobić owczarka podhalańskiego na pieska pokojowego. Zbyt bardzo ceni sobie swobodę i przestrzeń, aby dobrze czuć się zamknięty w czterech ścianach." FAŁSZ - zależy jakie relacje z psem wypracuje właściciel. Przy stworzeniu silnej więzi podhalan będzie wolał siedzieć w ciasnym pokoju ze swoim panem, niż leżeć na podwórku i... nudzić się Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	021120122452.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	344701 Wiele miejsca mu nie potrzeba, wciśnie się w każdy kąt albo nawet położy w przejściu.

    "Owczarek podhalański ma dość wysoki próg pobudzenia, nie będzie z byle powodu biegał wzdłuż płotu, ujadając jak szalony. Nie pasjonuje go też rozkopywanie grządek." Dotyczy wyłącznie psów. Suki są bardziej szczekliwe i zawzięte na obcych. Jak każdy pies, kopie w ogrodzie, zwłaszcza w upały. Niekoniecznie na grządkach, ale np. znajdowałam już zakopane świńskie wędzone ucho w niezapominajkach. Zasadzone dalie miałam spowrotem na schodach domu i psa z miną "pańcia, zgubiłaś, ale znalazłam i przynoszę To się powtórzyło 3 razy i to był ostatni rok, kiedy miałam dalie

    Co do tresury, to podhalany są pojętne, ale jako psy pasterskie, latami hodowane do pracy wymagającej samodzielnego pomyślunku i podejmowania decyzji, mają swój rozumek i nie będą wykonywały bzdurnych poleceń, np. podhalańczyk przyniesie rzuconą piłkę góra 2 razy, za trzecim popatrzy na Ciebie i pomyśli "sama sobie po to idź" Są też ponoć podhalany nieaportujące - moim zdaniem kwestia motywacji Z moją suką były problemy na szkoleniu, które oparte było na nagradzaniu smaczkami. Ona miała wtedy okres niejadka i ignorowała wszelkie smakołyki. Dla niej nagrodą było entuzjastyczne czochranie i pochwała słowna. Tak że pani szkoląca wiele się także od niej nauczyła

    Z resztą artykułu w pełni się zgadzam i polecam Ci tą rasę Podhalany świetnie się nadają jako psy stróżujące zewnętrzne, oddane swej rodzinie i kochające bezgranicznie. Uwielbiają zadania, najbardziej cieszy je, gdy ich pan jest zadowolony. Bardzo pojętne, ufny pies zrobi wszystko, jeśli w sposób zrozumiały pokaże się mu, jakie jest zadanie, np. u mnie nosi puste wiaderko w drodze od kompostownika do domu, ciągnie suche liście w połówce muszli, która piaskownicą kiedyś była, buty przyniesie, śmieci pozbiera Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap001.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	344709Były też sytuacje na spacerach, kiedy jedno warknięcie suki ustawiało żula do pionu a jednocześnie małe obce dziecko mogło ją przytulać. Zresztą szkoliłam ją pod kątem dogoterapii, wspierałyśmy też Orkiestrę Świątecznej Pomocy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aza_orkiest_a.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	344707

    Podhalany kochają zimę i śnieg. Ich sierść ma tą cudowną właściwość, że oczyszcza się sama, brud po niej spływa. A brudzić to się akurat uwielbiają Ale myć też Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6747.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	344705
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mother, te pieski to Twoje?
    Piękna laurka wystawiłaś nic tylko brać podhalana i kochać!

    Podczas zimy stulecia w stanie wojennym jechałam tramwajem zmarznięta do granic. W butach zimowych pękły mi podeszwy i miałam na nogach sznurowane pantofle kończące się pod kostką. Wsiadła kobieta z wielkim podhalańczykiem, pięknym i puchatym. Pies chwilę postał i położył się owijajac wokoł tych moich lodowatych stóp. Pani przepraszajac chcisla go odciągnąć, ale nie dał się odszedł ode mnie dopiero gdy wysiadali.

  20. #20

    Domyślnie

    Moja duża kudłata sypia na mojej głowie

Strona 53 z 252

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony