dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 349
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W większości przypadków wystarcza oddylatowana wylewka na EPS100, pod duże, ciężkie wkłady i prostą akumulacje oddylatowana wylewka na XPS.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #222

    Domyślnie

    Może i tak, ale zostało już zrobione tak jak zostało zrobione. Rozwalał tego nie będę.

  3. #223
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W większości przypadków wystarcza oddylatowana wylewka na EPS100, pod duże, ciężkie wkłady i prostą akumulacje oddylatowana wylewka na XPS.
    Przecież on już wszystko wie.Dlaczego mącisz mu w głowie.Ma wszystko przygotowane pod monstrum przy okazjonalnym paleniu.Postawi tam wszystko ale niech wreszcie postawi.

  4. #224

    Domyślnie

    Jestem przygotowany na różne możliwości.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominki_slask Zobacz post
    Potwierdzam, robiąc projekt żaden projektant nie bierze pod uwagę kominka, jego wagę oddziałującą na fundament, choć w przypadku kominków akumulacyjnych siły oddziaływające są duże. Często gęsto zapominają o doprowadzeniu powietrza z zewnątrz, a fundament pod kominek to ogólnie rzadko spotykana przypadłość.
    Aha, to pewnie dlatego ja się z tym nie spotkałem.
    Tylko czy ten fundament w takim razie trzeba robić czy nie trzeba?

  6. #226

    Domyślnie

    maquis
    Niezależnie od tego co tam będzie stało fundament być powinien. Nie wiedząc co u mnie będzie stało fundament zrobiłem a jak podjęta została decyzja o akumulacji "tymi ręcami" rozd....łem posadzkę w miejscu gdzie miał być posadowiony piecyk. Usunąłem styropian i zrobiłem zbrojoną wylewkę, grubości nie pamiętam. W miejscu gdzie stanął akumulator fundament już był, ponieważ wcześniej stał taki trochę bez sensu wkład kominkowy.
    Zetski chyba zaczynasz dobrze kombinować, powodzenia!

  7. #227
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    No i się znów zacznie.." styropian klasy..pod kominkiem wystarczy"...itd itp
    Akumulator w kominku ??
    Darek B

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    No i się znów zacznie.." styropian klasy..pod kominkiem wystarczy"...itd itp
    Akumulator w kominku ??
    Nic takiego nie napisałem!

  9. #229
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Nic takiego nie napisałem!
    Ale zaraz napiszesz.

  10. #230

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem od kominków, tylko inwestorem, który podobnie jak autor tego wątku próbował dokonać wyboru optymalnego wykonania kominka do okazjonalnego palenia (między innymi). Dlatego wtrącę moje trzy grosze.
    Jak przymierzałem się do budowy kominka 4 lata temu - przy bardzo podobnych założeniach jak autor wątku - to miałem kilka zastrzeżeń/obaw co do kominka z płaszczem wodnym. Między innymi o korozję rur i płaszcza wodnego powodowaną przez rzadko cyrkulującą wodę. Ponieważ przy okazjonalnych przepaleniach ruch wody w układzie jest niewielki. Co gorsza, korozja jest największa przy niewielkich przepływach i napowietrzonej wodzie. Gdy woda stale krąży w układzie to mimo napowietrzenia wody korozja postępuję w normalnym tempie. Gdy woda stoi w układzie, to pewnym czasie samoczynnie się odpowietrzy i proces korozji po okresie wzmożenia ulegnie znacznemu ograniczeniu. Natomiast rzadkie przepalanie powoduje, iż mamy najgorszą kombinację tych czynników - woda krąży powoli i okresowo napowietrza się w trakcie przepalania w kominku. Można oczywiście dodawać inhibitory korozji ale one też tylko spowalniają proces i trzeba pamiętać o okresowej wymianie medium.
    Też zacząłem się zastanawiać nad masą akumulacyjną do kominka. Jednak okazało się, koszt jej wykonania we właściwy sposób jest drastycznie wyższy od zwykłego kominka czy nawet kominka z płaszczem wodnym,
    Dlatego radzę by dokładnie skonsultować to z dobrymi firmami zduńskimi. Nie polegać na montażystach, bo oni najczęściej umieją tylko wkład założyć, a i to nie zawsze poprawnie. U mnie różnica (uśredniona) kosztów pomiędzy montażystą a zdunem była przeszło dwukrotna. I co ciekawe, o ile montażyści (a było ich kilku) mieli rozrzut w wycenach liczony w tysiącach złotych to w przypadku zdunów (tych było trzech) różnice były poniżej tysiąca złotych pomiędzy ich wycenami, oczywiście po sprowadzeniu do porównywalności.
    Skoro wychodzi Ci akumulacja korzystniej od płaszcza wodnego, to albo masz:
    - rewelacyjnie utalentowanego i taniego zduna, albo
    - zły projekt akumulacji, albo
    - "zduna" naciągacza albo
    - masz fart

    Dlatego zdecydowanie doradzam zweryfikowanie planów "piecowych" z 2-3 innymi firmami zduńskimi. Montażyści wkładów to (zbyt) często ledwo przyuczeni budowlańcy. Nie rozumiejący/znający całości procesów zachodzących w kominku (o czym pisał p. Badura) i dlatego trzeba uważnie weryfikować ich propozycje.
    Ostatnio edytowane przez erykky ; 10-12-2014 o 06:38

  11. #231

    Domyślnie

    Hmmm....
    Po prawdzie to korzystałem z informacji uzyskanych w dwóch firmach, wydawali się kompetentni, ale ja nie jestem fachowcem. Z ich wyliczeń wynikało, iż kominek z PW będzie droższy od masy akumulacyjnej....
    Muszę w takim razie podrążyć jeszcze temat. Zgodnie z Twoją sugestią rozszerzę listę oferentów.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ale zaraz napiszesz.
    Po kiego mam to pisać skoro mam to za sobą.

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Porównując płaszcz wodny z piecokominkiem, musimy brać pod uwagę całość inwestycji. Z "kalafiorami", kotłownią i całym oprzyrządowaniem. W takiej sytuacji PW będzie droższy.

    Często mamy jednak sytuację, gdy inwestycja została już zrobiona, bo PW włączamy do istniejącej instalacji jako alternatywę dla gazu, śmieciucha czy PC. Wtedy zakup wkładu kominkowego, jego obudowy i podłączenie wychodzi zwykle taniej od piecokominka.

  14. #234

    Domyślnie

    Nie, ten cały "osprzęt" już mam.
    Kwestia położeia kilku rurek i spięcia z istniejącą siecią CO.

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Oj żebyś się nie zdziwił jednak ile taka "kwestia paru rurek" będzie często kosztować przy wykonaniu takiej instalacji ...
    Temat był wałkowany już niejednokrotnie na FM
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 10-12-2014 o 14:43
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #236

    Domyślnie

    Hydraulika to nie jest problem. Ten temat jest pod kontrolą.
    A przynajmniej tak sądzę. :0

  17. #237

    Domyślnie

    Obawiam, się, iż jesteś przesadnym optymistą. Jest cienka, czerwona linia pomiędzy wiarą w siebie a zadufaniem.
    Ostatnio edytowane przez erykky ; 11-12-2014 o 07:20

  18. #238
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykky Zobacz post
    Obawiam, się, iż jesteś przesadnym optymistą. Jest cienka, czerwona linia pomiędzy wiarą w siebie a zadufaniem.
    on i to zapewne wie ale z czym ty do niego przyszedłeś?Jaki masz ty w końcu pozyskiwacz energii cieplnej?Okazjonalne palenie???Nie postawienie KZPŁW tylko innego źródła w okazjonalnym paleniu mija się z celem,postawienie pieco kominka także to co jemu zaproponujesz to co ty masz..Trzeba wiedzieć co się chce robić z ciepłem nawet okazjonalnym.

  19. #239
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Okazjonalne palenie???
    Nie trzeba długo szukać....
    Przykładowo u mnie w okolicy sporo osób pali okazjonalnie. Palą wtedy gdy mają czym palić.
    No wtedy również z reguły palone jest w urządzenia niskiej jakości, które generują straty kominowe.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykky Zobacz post
    Obawiam, się, iż jesteś przesadnym optymistą. Jest cienka, czerwona linia pomiędzy wiarą w siebie a zadufaniem.
    Nie, nie jestem zadufanym w sobie dupkiem jak niektórzy tutaj sądzą. Wiem jednak, że nie będąc hydraulikiem sporo w tej dziedzinie umiem, a jakby wiedzy czy umiejętności brakowało to mam zaprzyjaźnionego hydraulika, który pomocy nie odmówi.
    Ostatnio edytowane przez Zetski ; 11-12-2014 o 14:16

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony