dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie defro komfort eko 20kw sterownik K1P v2

    Witam
    od miesiaca jestem posiadaczem tego oto kociołka z ktorym mam pierwszy raz do czynienia gdyż wcześniej paliłem zwykłym smieciuchem
    dom ocieplony 180m2 plus bojler

    problemem jest ustawienie jak najlepszego spalania do tej pory spaliłem 320kg w tym mam 3 wiadra wraz z popiołem w wiekszosci niespalonego lub niedopalonego wegla a mysle ze moze spalac owiele lepiej...

    na sterowniku operuje dwoma obcjami:
    menu instalatora--->wsółczynnik wentylatora na 3% , współczynnik mocy kotła -30%
    menu instalatora--->tryp nadzoru: nie używam, bądź nawet nie działa lub jest odłączony

    coś pominąłem? czegoś nie wiem? prosiłbym o porade

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jak masz niedopał w popiele to musisz albo korygować moc kotła w dół albo współczynnik wentylatora w górę
    pominę że kocioł za duży do powierzchni. wystarczyłoby 15KW a nawet 12
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #3

    Domyślnie

    dodam jeszcze ze stała temp. kotła to 60 stopni i operuje mieszaczem...

    wybrałem to drugie dalem moc wentylatora do gory na 10% jest lepiej
    tylko ze obawiam sie ze lepiej moze byc jak dam jeszcze wyzej tylko mysle sobie, że z regóły jak bywa często coś za coś
    strace coś? nie za duzo tego dmuchania? w komin za duzo nie bedzie czasem szło?

    co do wielkosci miałem ciezki dylemat
    jest to pietrowka wiec klatka schodowa jest
    od wewnatrz max
    środek 5 styropianu
    od zewnatrz żużel
    strop tez 5 styr.
    2 łazienki plus przedpokoj podłogowka
    w przyszlosci planuje zabudowac 20m2 poddasza

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    na allegro są termometry tablicowe w cenie około 30zł. kupujesz taki wyskalowany do 300stC wiercisz małą dziurkę w czopuchu i tam wsuwasz jego sondę. sam tak mierzę spaliny i wiem że szlag termometru szybko nie trafi- mój pracuje drugi sezon.
    będziesz znał poziom temp spalin. przy pracy w automacie nie będzie dmuchać ciągle na maksa więc nie powinno być tak źle.
    jeśli się okaże że spaliny szybują ponad 200stC przez większość czasu to robisz korektę wstecz czyli obniżasz moc nadmuchu i obniżasz moc kotła. wtedy algorytm wydłuży przerwę podawania i efekt będzie podobny.
    generalnie sposoby na przewęglenie palnika i niedopał są 2 - albo większy nadmuch albo niższa moc. wiesz juz jak korygowac i co
    wybierasz tylko co wolisz i tego się trzymasz- notuj zmiany aby móc zrobić krok wstecz jak coś się sypnie.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #5

    Domyślnie

    czujnik jest w czopuchu standardowo, ogolnie trzyma temp. koło 100 stopni przy +10% procent mocy went. max na kominie był raz 111 stopni
    słyszałem tez teze ze wegiel lubi sie dopalac sam dlatego nie szalałem z nadmuchem ale chyba lepiej mu dmuchnac

    i czy przez to dmuchanie nie spale wiecej?

    martwi mnie ta wielkosc kotła no i czy 320kg eko na miesiac to duzo? jak na południowo-centralną polske?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    generalnie ważna jest ilość doprowadzonego powietrza do spalania. jak wymiennik kiepski to i przy niewielkich mocach większość pójdzie w komin i spaliny będą wysokie. jeśli jednak dobrze odbiera to można moc podnosić spokojnie i straty będa niewielkie.
    jak masz spaliny ~ 100stC możesz podnosić nadmuch spokojnie. obserwuj też jak pomimo braku korekt będzie temperatura spalin rosnąć im więcej minie czasu od ostatniego czyszczenia.będzie to sygnał że pora wyczyścić. najlepiej ustawiać na wyczyszczonym kociołku.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  7. #7

    Domyślnie

    dzis rano stwierdziłem ze trzebe kociołek wyczyscic widac zalegającą warstwe pyłu

    czyli 320kg przez ostatni miesiac to jaki wynik?

    w kotłowni zrobilem nawiew tlenu z zewnątrz "komin" pcv (lepszy ciąg) srednica rury 125
    rury CO mam zamiar otulic w poniedzialek wiec w kotłoni mam ciepło
    w podajniku szczelnie zamknietym od strony pieca jest sucho a zaś w drugiej połowie sie skraple woda
    przed ostatnim zasypaniem przetarłem do sucha całość praktycznie to samego ślimaka zasypałem przez pewien okres było sucho ale niestety skrapla sie
    wegiel przed zasypaniem suszy sie przez 4 dni wiec jest suchy
    ta woda to normalność?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    suszy się przez 4 dni więc NIE JEST SUCHY
    tylko Ci się tak wydaje że jest
    gdyby był nie byłoby wody w koszu.
    rozerwij wiecej worków i niech schnie 2-3 tygodnie- wtedy oceń różnicę. najlepiej suszyć poza workami w przewiewnym miejscu
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  9. #9

    Domyślnie

    a w reku wydaje sie byc suchy
    czyli np w maju kupic luzem 3 tony od spradzonego juz wegla i zaworkowac samemu i czekac do pazdziernika

    moje 180m2 w ciagu miesiaca spalił 420kg (poprawka gdzies mi uciekło 100kg )
    przy czym jest to pierwsze palenie w tych murach wyziebionych od 18 lat i mam 3 wiadra niedopalonego wegla (brak doswiadczenia w paleniu eko)
    wiec spaliło by mniej, czekam na listopad

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Komfort Eco 20 kw

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-731
    Posty
    5

    Domyślnie

    jestem użytkownikiem od 24.11.2014 kotła defro komfort eco 20kw z pidem i mam pytanie
    do użytkowników
    jaki macie kielich czy z uszami ( by przykręcić śrubami do podajnika by kielich nie podnosił się podczas podawania ekogroszku ) czy bez ?
    jakie maci nastawy w trybie nadzoru ?
    i pytanie odnośnie dmuchawy , na infolinii kazali mi jeśli używam PIDa bym dźwignię z dwoma nakrętkami miał w pozycji całkowicie otwartej czyli podniesionej na maxa w górę( sznurkiem go związałem i sznurek jest napręzony na maxa by ta dźwignia była w pozycji podniesionej na maxa) czy to tak ma być czy on sam ma się regulować ?
    chciałbym dojść do spalania tych 25 kilo lub mniej

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Komfort Eco 20 kw Zobacz post
    jestem użytkownikiem od 24.11.2014 kotła defro komfort eco 20kw z pidem i mam pytanie
    do użytkowników
    jaki macie kielich czy z uszami ( by przykręcić śrubami do podajnika by kielich nie podnosił się podczas podawania ekogroszku ) czy bez ?
    jakie maci nastawy w trybie nadzoru ?
    i pytanie odnośnie dmuchawy , na infolinii kazali mi jeśli używam PIDa bym dźwignię z dwoma nakrętkami miał w pozycji całkowicie otwartej czyli podniesionej na maxa w górę( sznurkiem go związałem i sznurek jest napręzony na maxa by ta dźwignia była w pozycji podniesionej na maxa) czy to tak ma być czy on sam ma się regulować ?
    chciałbym dojść do spalania tych 25 kilo lub mniej
    Wg instrukcji obsługi (strona 24) ten "kielich" z dwiema śrubami to płyta palnika retortowego typ APPS 15-75. Ja mam również ten palnik, czy masz z nim jakieś problemy ?
    Nie pamiętam wszystkich ustawień trybu nadzoru oprócz przerwy w podawaniu, bo zmieniałem tylko ten parametr z 7-iu do 10-ciu minut. Pozostałe zostały bez zmian. Obecnie tak mam wyregulowany sterownik, że piec w ogóle nie przechodzi w tryb nadzoru.
    Co do dźwigni w dmuchawie to zrób tak: weź sobie jakąś latarkę i poświeć w dmuchawę tak aby sprawdzić przy jakim ustawieniu dźwigni otwór jest zamknięty, a przy jakim otwarty. Potem weź śrubokręt krzyżakowy, poluzuj śrubkę która trzyma dźwignię w kupie razem ze śrubą na której nakręcone są nakrętki i przesuń śrubę względem dźwigni tak aby po wkręceniu ponownym śrubki, śruba z nakrętkami była pochylona w taki sposób aby otwierała dmuchawę swoim ciężarem. Wtedy nie musisz używać żadnych sznurków ani kręcić tymi dwiema dużymi nakrętkami.
    Ostatnio edytowane przez gizmo1970 ; 27-11-2014 o 11:16
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Komfort Eco 20 kw

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-731
    Posty
    5

    Domyślnie

    jestem w pracy jak przyjdę to się tej dmuchawie przyjrzę na razie mam dźwignię na luzie niczym nie związana i samodzielnie działa , akurat znajomy ma piec zębca Merkury z pidem i ma luźno tę dźwignię i chodzi mu jak pszczółka i jak tak samo zrobiłem i jak na razie jest dobrze .
    moje nastway na tę chwilę są takie
    1- wspó wentylatora : 10
    2-wspól mocy kotła :-28%

    tryb nadzoru :

    1-Czas podawania 6 sek
    2-przerwa podawania 6 minut
    3-czas pracy went 15 sek
    4-czas przerwy went 8 min
    5-siła nadmuchu 40 bieg

    i teraz jesce jedno pytanie
    od godz : 7
    do godz : 12
    dzisiaj
    wzrastała mi temperatura z 39 do 55 zadanej
    czy to tak długo dochodzi i czy taki spadek temp jest normalny ( mam bojler podłączony do pieca i woda była korzystana z bojlera )

  13. #13

    Domyślnie

    Twoje "automatyczne" ustawienie dźwigni przysłony dmuchawy jest prawidłowe dla sterowników niekorzystających z PIDa: jeżeli nadmuch jest wyłączony to przysłona się zamyka, jeżeli dmuchawa zaczyna działać to przesłona się otwiera. Przy PIDzie takie ustawienie też może działać, ale problem występuję przy niskich (kilkuprocentowych) obrotach wentylatora, kiedy przysłona się nie otworzy. Dlatego przy PIDzie zaleca się całkowite otwarcie przesłony.
    Co do bojlera, to mam malutki, bo 100l - u mnie nagrzanie bojlera trwa około dwie godziny, a temperatura spada o około 5 stopni od temperatury zadanej. Jeżeli temperatura spada u Ciebie tak mocno i tak długo potem dochodzi to siebie, to może zwiększ współczynnik mocy kotła o 10-20%. Czy masz nadmuch świeżego powietrza do kotłowni, bo bez tlenu nie będzie optymalnego spalania.
    DEFRO KOMFORT EKO 15kW K1Pv3 zPID

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    najlepiej kupić luzem i nie workować chyba że nie masz brudnego pomieszczenia na opał luzem.
    kupiłem tylko w pierwszym sezonie workowany to był pierwszy i ostatni raz
    od tamtej pory tylko luzem i tylko latem i często najpierw czekam z tydzień żeby nie padało albo biorę od takiego co trzyma pod dachem. od 2 sezonów mam sprawdzonego który trzyma w hangarze i zawsze ma suchy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  15. #15

    Domyślnie

    niedopalony wegiel jest w mniejszym juz stopniu ale jest
    wentylator zwiekszyłem do +15%
    współczy. mocy kotła ustawiony cały czas do koncza na minimum

    juz widze ze w stosunku do pazdziernika zaoszczedze eko jesli ta pogoda bedzie sie tak utrzymywać
    operuje mieszaczem w skali od 10 czyli w calosci pobiera wode z kotła do 0
    ustawiam mieszacz na 1 piec jest na potrzymaniu pół dnia i całą noc
    maksymalnie daje 3
    jesli czuć chłód daje mieszacz troche na 5

    mysle ze przy takim minimalnym paleniu zawsze bede miec niedopalony wegiel? to moze jeszcze podwyzszyc wentylator?
    przyjda mrozy bede musiał podkrecic mieszacz na wiecej wtedy moze wkoncu zobacze w popielniku czysty popiół? jest to realne wogole czysty popiół?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zaobserwuj kiedy niedopał powstaje
    moze generuje go podtrzymanie i trzeba wydłużyć czas pomiędzy podaniem opału w tym trybie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #17

    Domyślnie

    mieszacz na 1
    wspołczynnik mocy kotła jest na -30% miej juz nie da rady
    piec od południa tak pracuje obliczyłem ze:
    1s podaje eko
    1min;32s jest przerwa miedzy podawaniem
    grzejniki sa zimne

    w palniku jest niewielki ogień

    jedynie jeszcze mogę mieszacz podac na 0 moze wygluzyc podawanie?
    Ostatnio edytowane przez kazelot ; 10-11-2014 o 16:01

  18. #18

    Domyślnie

    mieszacz na 0
    piec doszedł do 65stopni i sie wylaczył
    1s podawanie eko
    6 minut przerwy przy podawaniu
    wentylator włacza sie co 7 minut (skala sie zwiekszyła min -13% max 69%) dałem na maksa 69% wieje przez 3-4s jest żar

    mysle ze w czasie pracy trzeba jeszcze bardziej zwiekszyc wspołcz. wentylatora
    PID mozna wyłaczyc ale po co wyłaczac ułatwienia

    wiec testujemy dalej

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawidz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Przylesie Dolne
    Kod pocztowy
    49-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazelot Zobacz post
    mieszacz na 0
    piec doszedł do 65stopni i sie wylaczył
    1s podawanie eko
    6 minut przerwy przy podawaniu
    wentylator włacza sie co 7 minut (skala sie zwiekszyła min -13% max 69%) dałem na maksa 69% wieje przez 3-4s jest żar

    mysle ze w czasie pracy trzeba jeszcze bardziej zwiekszyc wspołcz. wentylatora
    PID mozna wyłaczyc ale po co wyłaczac ułatwienia

    wiec testujemy dalej
    Witaj.
    Poziom mocy masz -30, wentylatora +10,
    a jak wyglądają pozostałe parametry? tj. poszczególne czasy z menu serwisowego ?
    Kociołek mam od soboty, po uruchomieniu z parametrami fabrycznymi nie dopalał groszku. Zmieniłem moc kotła na -10%, wentylator +10% i dopala ładnie, ale.. pali na oko 34kg na dobę... Dom ogrzewany parter około 140m2, sufity obniżone ocieplone wełną, nowe wylewki ze styropianem, ściany nieocieplone. Wcześniej oprócz grzania dwóch pokoi kaflakami nie palone. Dom w trakcie remontu, więc trudno mi testować w sposób ciągły. Na tą chwilę grzany tylko dom, bez cwu.
    pzdr.

    edit:
    Min. praca podajnika 1 sek
    maks praca podajnika 5 sek
    min przerwa pod 45 sek
    max przerwa pod 110 sek.
    Ostatnio edytowane przez dawidz ; 21-11-2014 o 14:36

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,
    mam ten sam kocioł tylko o mocy 15kW. Nowy dom dobrze ocieplony, powierzchnia ogrzewana 160m2. Bojler 100l, podłogówka + grzejniki, bez zaworów 3-4D.
    Palę już ponad miesiąc, więc mogę się podzielić moimi doświadczeniami.
    1. PID włączony - działa i radzi sobie dobrze. Nawet jeżeli spalanie nie jest zupełnie optymalne, to nie mam zamiaru go wyłączać i katować się ustawieniami ręcznymi. PID działa trochę gorzej jeżeli nie ma odbioru ciepła czyli temperatura taka jak obecnie i przewymiarowany piec. Niestety jak czytam na forach, to wiele osób dało sobie wcisnąć zbyt duże piece. Za duży piec oczywiście da się "wyregulować", tylko trzeba włożyć w to trochę więcej czasu... i co najważniejsze, jeżeli wyregulujesz PIDa raz to nie będziesz tego musiał robić więcej. Nadmuch i moc kotła w sterowniku trzeba dostroić do Twojego pieca (obroty wentylatora są zależne min. od napięcia sieci zasilającej w Twojej okolicy, od "ilości" powietrza w kotłowni, ilość podawanego paliwa min. od fizycznych właściwości ślimaka, obrotów silnika itp.itd). Jeżeli zrezygnujesz z PIDa to nie będziesz wychodził z kotłowni. Każda zmiana temperatury zewnętrznej, zmiana paliwa, zmiana zadanej wartości CO itp. itd. będzie wymagała nowych ustawień.
    Oczywiście są osoby, które lubią spędzać czas w kotłowni, lubią suszyć tygodniami opał, wysypywać, zasypywać, brudzić się tylko po to, żeby piec spalił jeden kilogram paliwa mniej dziennie. Oczywiście mają do tego prawo
    Kupiłem ekogroszek workowany latem. Przyjechał "suchy", czyli woda nie lała się z worków. Worki były odrobinę "spocone" bo były oklejone folią do transportu. Uważam to za normalne zjawisko, nie potrzebuję paliwa suchego na wiór.
    Podobnie jak u Ciebie w zbiorniku na paliwo, jedna ścianka jest mokra. Nie uważam żeby to stanowiło jakiś problem. Z jednej strony gorący piec, z drugiej zimny nawiew z zewnątrz, a w środku szczelnie zamknięty zbiornik. Uważam, że takie delikatne skraplanie to sprawa normalna i nieunikniona. Takie samo skraplanie odbywa się w baku paliwa w aucie, dlatego zaleca się zimą, aby jeździć z pełnym bakiem. Dlatego jedyne co można zrobić to pilnować, żeby zbiornik był w miarę pełny. Ma to dwie zalety: skrapla się mniej wody, piec mniej hałasuje podczas podawania paliwa.
    Uważam, że mój kocioł również jest przewymiarowany bo wystarczyłby 12kW, ale to się okaże jak przyjdą mrozy. Moje spalanie dzienne obecnie (temperatura zewnętrzna powyżej 0 stopni) to około 10kg dziennie. Paliwo o raczej niskiej wartości energetycznej (Retopal/Rubin z Bartexu). Popiołu mam dużo, bo pełne wiadro na tydzień, ale ten opał nie spala się "na piasek".
    Moje ustawienia PIDa przebiegały następująco: na początku piec praktycznie cały czas pracował w trybie "nadzór" i w popielniku trafiały się niespalone kawałki ekogroszku. Zmniejszałem moc kotła do momentu, kiedy zniknęły z popielnika niedopalone grudki, kopczyk nabrał wyglądu optymalnego i piec zaczął "łapać" częściej temperaturę zadaną, a do nadzoru przechodził tylko kilka razy na dobę. Potem delikatnie zmniejszałem nadmuch wentylatora. Dzięki temu osiągnąłem minimalne wahania temperatury wokół temperatury zadanej, a piec w ogóle nie przechodzi w tryb nadzoru. Warto zaopatrzyć się w moduł internetowy, bo dzięki niemu można oglądać sobie wykresy i wtedy widać co jeszcze jest do skorygowania. Jeżeli piec często pracuje w nadzorze to warto wyregulować jego parametry (parametry trybu "nadzór"), czyli np. zwiększyć czas przerwy w podawaniu paliwa z 7-miu minut do na przykład 10-ciu, żeby wyeliminować niedopalony ekogroszek w popielniku.
    Moje ustawienia to: wsp. wentylatora -3%, wsp. mocy kotła -15%. Jeżeli chodzi o temperaturę zadaną CO, to zacząłem od najniższej czyli 45, potem po tygodniu 50, a teraz ustawiłem 55. Dopiero przy tej temperaturze CO, temperatura spalin weszła w odpowiedni zakres, czyli 70-130 stopni. Zauważyłem jedną rzecz o której nie ma wzmianki w instrukcji: warto co jakiś czas wyjąć czujnik temperatury z czopucha i go wyczyścić, bo wtedy mniej przekłamuje.
    Kolejna rzecz, którą zauważyłem to wysoka temperatura podajnika, która przekracza u mnie czasami 50 stopni. Czujnik jest przy samym palenisku, a około 10 cm dalej w stronę zbiornika paliwa jest już zupełnie zimno, więc chyba wszystko jest OK.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gizmo1970 ; 27-11-2014 o 06:24

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony