dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szatewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    4

    Domyślnie Kapitalny remont w starym szeregowcu

    Witam na wstępnie wszystkich.

    Przedstawię w małym skrócie sytuację. W mojej miejscowości nieruchomości są drogie. Przykładowo 40 - 45 m2 kosztują od 150 tys złotych i można to nazwać niezłą ofertą.

    Średnio widzi mi się kredyt hipoteczny, zresztą jak większości pewnie. Mama ma własnościowe mieszkanie właśnie w takim starym szeregowcu piętrowym( 2 mieszkania u góry są i 2 na dole, wszystkie mają po około 50m2). Moja mama ma na górze właśnie, co prawda bez balkonu, ale to nie problem przecież, które niedługo będzie wolne.

    Zastanowiłem się, nie wiem czemu dopiero na końcu(a o mały włos nie kupiłem mieszkania 50m2, gdzie wpakowałbym się w sąsiedztwo pijaczków na dole, którzy są konfliktowi) odnośnie remontu tego mieszkania własnościowego.

    W mieszkaniu nie ma instalacji gazowej, jest oczywiście butla z gazem. Są dwa pokoje, w których są piece kaflowe. Pamiętam, jak rozpalało się w takim piecu, niby sama frajda, ale teraz zdaje sobie sprawę ile to czasu absorbowało. Nie ma niestety łazienki, jest tylko pomieszczenie małe WC. Okna są wymienione, z kolei u góry jest strych, a dach w dobrym stanie. Zastanawiałem się, ile wyszedłby remont całościowy. Myślałem, nawet o dobudowie balkonu, czytałem o przerabianiu piecu kaflowych na elektryczne, ale mam już jeden wielki mętlik. Zawsze znajdą się tacy, którzy krytykują dany pomysł.

    Podkreślę, że remont oczywiście będę zlecał komuś.

    Dziękuję, za podpowiedzi, sugestię, wiem że pytania nie są łatwe ponieważ wszystko zależy, od wielu czynników.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sonicsquad
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj. Nie da się sprecyzować ile będzie kosztował remont nie oglądając mieszkania.
    Co do ogrzewania - możesz owszem przerobić piece na elektrykę, ale musiałbyś mieć instalację na siłę. Wiąże się to pewnie z nowymi przewodami a najlepiej zmienić całą instalację. Jeśli już miałbyś ją robić to możesz zamiast gazu zastosować indukcję.
    Zamiast ogrzewania elektrycznego możesz zastosować mały piec np na miał i zrobić sobie centralne. Wydzielasz kawałek z mieszkania, zbiornik na CWU plus wyrównawczy na strychu i masz spokój. Ale wiąże się to z wydatkami.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szatewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonicsquad Zobacz post
    Witaj. Nie da się sprecyzować ile będzie kosztował remont nie oglądając mieszkania.
    Co do ogrzewania - możesz owszem przerobić piece na elektrykę, ale musiałbyś mieć instalację na siłę. Wiąże się to pewnie z nowymi przewodami a najlepiej zmienić całą instalację. Jeśli już miałbyś ją robić to możesz zamiast gazu zastosować indukcję.
    Zamiast ogrzewania elektrycznego możesz zastosować mały piec np na miał i zrobić sobie centralne. Wydzielasz kawałek z mieszkania, zbiornik na CWU plus wyrównawczy na strychu i masz spokój. Ale wiąże się to z wydatkami.
    Ciekawy pomysł z indukcją, na pewno lepsze niż ceramika, bo bardziej energooszczedna. Niby indukcje nie mają tyle precyzji, co gotowanie na gazie, ale na moje możliwości kulinarne w zupełności, to wystarczy.Na pewno chciałbym zmieniac cala instalacje.

    Mój budżet, pomijajc sprzet rtv i agd to jakies min 50 tys.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Zastanów się nad szczegółowym zakresem prac, zastanów się, czy chciałbyś jakiekolwiek prace wykonywać sam (na przykład malowanie), zastanów się nad jakością materiałów, których użycie planujesz... Wtedy możesz przystąpić do stworzenia rzetelnego kosztorysu - a do tego celu polecam naszej kalkulatory - http://kb.pl - stworzysz sobie za darmo pełny koszotorys w kilka(naście) minut

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony