dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie O murarzach dyletantach i całej czeladzi projektująco-wykonująco nadzorującej.

    To podziękowanie dla murarzy dyletantów jak nie murować ścian szczytowych.
    tam ma być 30-40cm przerwy na izolację tak aby izolacja ściany łączyła się z izolacją poddasza

    http://assets.archon.pl/uploads/foru...7eee8bef22.jpg a tu

    tyle mniej powinno być tej ściany co rzucający cień.
    http://budowadomujednorodzinnego.pl/...czyt_dachu.jpg tu nawet sprzedają czyli to jest już kult ..

    skrajny przykład
    przestańcie walić na budowach i w biurach tanie wino ! razem z dyletantami od kierowania budową bo wstyd mi za inż co dopuszcza takie hece.


    http://images36.fotosik.pl/12/d96663f8200e8a5e.jpg może temu komuś uda się to poprawić jeszcze


    ja perdole to już jest dyletanctwo projektowe najwyższej próby było by dobrze .. jeśli krokiew zewnętrzna była by dalej.. plus jeszcze
    izolacja w poprzek krokwi.
    Co to oznacza ? a no to że paroizolacja psu na buty, ponieważ jest przypięta do zimnych krokwi i zamiast trzymać parę wodną w ryzach ..
    to na niej będzie następować kondensacja.


    Wieńce zalepione różową landrynką ale ściana szczytowa niczym nie izolowana

    http://www.nasznowydom.pl/zdjecia-z-...pe=orig&id=136 kolejne ... i tak można do wieczora szukać i pokazywać .. ale trudno mieć przykład prawidłowy
    "nasz nowy dom" w którym kuny będą miały ciepły zapiecek na ścianie szczytowej


    widzę że ktoś też wisłę kijem zawraca i robi pracę organiczną.
    Prawie dobrze, mostek będzie bo wredna krokiew jeszcze jest z boku ..
    ale obniżenie tego do drugiej podkrokwiowej izolacji i jest tak jak ma być ..
    mniej betonu, mniej pustaków, mniej roboty z murowaniem.
    Cieplej czy to aż takie trudne ?
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 12-11-2014 o 08:04

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Panie jak tak od lat robię i jeszcze nikt nie narzekał.................

    Nie znasz tego modnego w budowlance powiedzenia?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Powoli świadomość rośnie, proces zaczyna się od projektowania bez zważenia na prosty do wyrugowania szczegół.
    Forum jest dość poczytnym miejscem i efektem lawinowym może się uda wyrugować ten błąd.
    Ciężko coś w necie wyszukać na zdjęciach ..to trochę od siebie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa szkice.jpg
Wyświetleń:	1530
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	288661
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa deta 3l.jpg
Wyświetleń:	1136
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	288662
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa detal.jpg
Wyświetleń:	1043
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	288663
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 12-11-2014 o 08:38

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Powoli świadomość rośnie, proces zaczyna się od projektowania bez zważenia na prosty do wyrugowania szczegół.
    Forum jest dość poczytnym miejscem i efektem lawinowym może się uda wyrugować ten błąd.
    Ciężko coś w necie wyszukać na zdjęciach ..to trochę od siebie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa szkice.jpg
Wyświetleń:	1530
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	288661
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa deta 3l.jpg
Wyświetleń:	1136
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	288662
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ściana szczytowa detal.jpg
Wyświetleń:	1043
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	288663
    ta budowa na zdjeciach to twoja?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Te "zdjęcia" a raczej rys to powstały jeszcze kiedyś na potrzeby wytłumaczenia o co chodzi.
    Tu akurat jest izolacji na standard pasywny, ale pokazane jest jak wina być otulona ściana szczytowa.
    Widzę że jeszcze to można ciut dopieścić i krokiew przesunąć z nad ściany kawałek w głąb poddasza i skrócić okap.
    przy okazji
    nie wolno dawać paroizolacji na krokwie, musi iść druga warstwa pod krokwiowa izolacji.
    Paroizolacja ma paroizolować a nie parokondensować. Musi jej być ciepło aby spełniała zadania.

    http://www.inzynierbudownictwa.pl/drukuj,2643

    jak to mówią zrobiła jak chłop. niby dobrze a nie dobrze... paroizolacja nie może iść pod izolację- niezbyt grubą .. przy 50cm nie było by tematu .. ale 18cm to mało plus krokwie które lepiej przewodzą ciepło ...tj 4x lepiej niż wełna i folia lokalnie jest zimna
    co powoduje kondensację na niej ..

    można ? można
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 12-11-2014 o 09:23

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	1186
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	288672
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Fotohobby to Twój ? przerwę widzę

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    מרכבה: ooo widzę kolejnego Don Kichota co z wiatrakami chce walczyć... Ja walczę w betonach tynkach czy zaprawach, czasem także w izolacji... Ale to pewnym marginesem. Dawno nauczyłem się jednego - mało który wykonawca tak naprawdę chce zrozumieć dlaczego coś powinno być tak a nie inaczej, gros robi "bo tak"...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tylko że liczę iż ludzie zaczną czytać i pocztą pantoflową się rozejdzie.
    "bo tak" jeszcze jest; a poco , a na co.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Fotohobby to Twój ? przerwę widzę
    Moj. Gdzie przerwa ?
    Nadmienię, że nie moim murarzom nikt nie musial przypominać o tym, zeby wkleili styro.
    Mimo iz mam poddasze nieogrzewane.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Nie wiem czy to nie za bardzo ryzykowne aby izolacja była ponizej krokwi ??? Ja jednak wole aby ściana się trochę chowała pod krokwią i póxniej izolacja. Mi wyszło 10 cm +2-3 cm przerwy, krokiew 18 cm.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Na ostatniej mojej budowie "górale" prawie mnie pobili za to że kazałem im robić zgodnie ze sztuką, bo przecież oni zawsze tak robią, jest im tak wygodniej i jeszcze żaden kierownik się nie czepiał. Tyle tylko, że to nie oni tam będą mieszkać, a inwestor , który po to ma kierownika budowy, żeby zwracał uwagę na takie szczegóły.Niestety wielu inwestorów dalej bierze kierownika budowy tylko po to żeby wypełniał dziennik i kryterium ceny jest decydujące
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie wiem czy to nie za bardzo ryzykowne aby izolacja była ponizej krokwi ??? Ja jednak wole aby ściana się trochę chowała pod krokwią i póxniej izolacja. Mi wyszło 10 cm +2-3 cm przerwy, krokiew 18 cm.
    Izolacja ma być równa tej co na poddaszu.

    Moj. Gdzie przerwa ?
    Nadmienię, że nie moim murarzom nikt nie musial przypominać o tym, zeby wkleili styro.
    Mimo iz mam poddasze nieogrzewane.
    to przy termomodernizacji dalszej u rodziców ściana szczytowa z pustaków pójdzie out.
    I zastępstwo z płyty OSB .. strych nie będzie ogrzewany .. w tedy izolacja ściany przejdzie płynnie na izolację stropu nad ostatnią kondygnacją.

    Na ostatniej mojej budowie "górale" prawie mnie pobili za to że kazałem im robić zgodnie ze sztuką, bo przecież oni zawsze tak robią, jest im tak wygodniej i jeszcze żaden kierownik się nie czepia
    tu też patologia jest po stronie inżyniestwa
    co mi szczególnie wstyd .. stąd napisałem o całej czaladzi.

    Co mi przychodzi na myśl ? co może pomóc Wam inwestorom z krnobrnym wykonawcą ?
    Dobry projekt na którego zwalacie że tak trzeba, nadzór autorski/ kierownik budowy
    nie od bicia miśków, tylko faktycznie gość który opłacony wspomoże.
    Inspektor nadzoru inwestorskiego ...

    Jest parę newralgicznych punktów, szczególnie drażliwy temat jest jeszcze z mieszanką betonową, szczególnie kierowcy lubują się w skamlaniu o dolewanie wody.
    Laborantów z lokalnej politechniki niech pobiorą próbkę ważnego betonu na strop.
    Opieczętowana niech czeka .. jeśli beton będzie ok nie ma problemu.
    Ale tu na forum różne jajca odchodzą w tym względzie.

    Prosta święta reguła betonu W/C max 0,5
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 13-11-2014 o 18:47

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Panie jak tak od lat robię i jeszcze nikt nie narzekał.................

    Nie znasz tego modnego w budowlance powiedzenia?
    he, he pierwsze co mi się nasunęło na myśl.

    2008 rok. A jak na mnie dziko patrzyli... Kierownik... Murarz ... Sąsiedzi...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	546f4e5f8dabbcc8med.jpg
Wyświetleń:	1683
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	288974
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 13-11-2014 o 18:47
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Normalnie na gregoriankę dam w dziękczynieniu za ten obrazek popranego dania izolacji
    Kierownik
    normalnie gwałciciel jeden
    fizyki budowli zachciało mu się gwałcić

    Później liczę OCZ i co .. w chałupie 40-50% strat przez przegrody to mostki termiczne a może głupoty termiczne ? bo 99% da się wyrugować tylko układając odpowiednio klocki...
    http://www.youtube.com/watch?v=KZpyFxvNpUM normalnie zwykły kawałek żelastwa .. i co robi z tym mistrz ?
    tak samo mając wodę cement piasek i kruszywo można zrobić dobry albo zły beton ..

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    מרכבה : a co się dziwisz? Pierwsze pytanie nie dotyczy kwestii "jaka klasa betonu" tylko a taniej się nie da... Potem - damy sobie radę... a na koniec wujek mądra rada mówi: lej panie wody ile widzi. Bo on tak dwie dekady temu robił. A za beton metodą "na polibudę i jej badania" trzeba zapłacić. Do tego dodaj jeszcze hasło: ja tak robiłem i chałupa mi stoi i masz pełny obraz.
    A inżynier... no dobrze - przecież jak ktoś mądry powiedział: "całką skały nie podeprzesz" a tutaj każdy chce mieć wyższe a jak sześć liter przed nazwiskiem to już pan na włościach. Dla mnie w takim wypadku na budowach o wiele bardziej sprawdziłby się facet po technikum z wieloletnią praktyką na budowach, który umie czytać i ma łeb na karku.
    I pytanie na koniec: ile osób chce kierownika budowy który się czepia, zawraca gitarę o to by pustaki były porządne, styro twarde, beton wytrzymały a ściany proste? Przecież to kosztuje... nie lepiej dać na wyposażenie i takie fikuśne flizy?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...tanie-co-dalej
    Ciekawe co dalej, pisałem na PW jak to zrobić po inż, aby chałupa stała, zapodałem ze free szkice na forum jak zrobić bezpiecznie i dobrze.
    pewnie koledze wstyd teraz bo coś cicho.
    Główna cnota na budowie ? cierpliwość, tu jej zabrakło.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Izolacja ma być równa tej co na poddaszu.

    Jest parę newralgicznych punktów, szczególnie drażliwy temat jest jeszcze z mieszanką betonową, szczególnie kierowcy lubują się w skamlaniu o dolewanie wody.
    Laborantów z lokalnej politechniki niech pobiorą próbkę ważnego betonu na strop.
    Opieczętowana niech czeka .. jeśli beton będzie ok nie ma problemu.
    Ale tu na forum różne jajca odchodzą w tym względzie.

    Prosta święta reguła betonu W/C max 0,5
    Widok stożka opadowego skutecznie potrafi zniechęcić operatorów od dolewania wody
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oczywiście że tak a jeszcze jak się zobaczy że kruszywo jest tu a zaczyn tam .. to już ogólnie lipa.
    Nie sądzę aby ktoś za 200 zł produkował beton samozagęszczalny, tak że metoda ze stożkiem to obowiązek

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    מרכבה: żałuj, że nie widzialeś nowo budowanej nadbudowy czy to na starym fundamencie czy na starej chałupie... Na piętrze taaakie wielkie okno, nad nim typowy dach typu jaskółka... tylko chłopaki nie przewidzieli, że mają mało miejsca, i aby zmieścić się ze wszystkim i by w ogóle dało się coś tam zrobić, to trzeba było konstrukcję dachu wmontować w betonik co nad tym fajnym okienkiem jest, ba to wszystko jeszcze na winklu... Wygląda jak koszmar senny architekta o ociepleniowcu nie wspominam...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony