dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 122
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2424
  1. #2261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zajrzyj do Niechaj i Mały Biały Domek, Chyba też Waniliana w sprawach ocieplenia. Któraś ma płyty w ociepleniu dachu, ale nie styropian.

    Ja mam węłnę i część kładli u nas fachowcy (między krokwiami), ale dawno temu, więc już nawet nie pamiętam cen, ani jaka to była firma. Drugą warstwę położyliśmy sami z wełny skalnej rockwool.
    Podstawowa różnica to współczynnik ocieplenia jaki te rodzaje wełny oferują. Wełny skalnej potrzeba połowę grubości, żeby osiągnąć ten sam efekt ocieplenia.
    W sumie u nas leży między krokwiami 17 cm i nakrokwiowo 15 cm. Położyliśmy grubiej tej skalnej niż było potrzeba,żeby przy okazji nieco bardziej wytłumić stukanie deszczu o blachodachówkę.
    Jeśli chodzi o kładzenie to jest to tęgie świństwo. Drugi raz byśmy tego się nie podjęli. Oddychasz tym syfem, który ze skalnej pyli się niewiele mniej. Oczywiście maseczki i te rzeczy, ale to niedużo pomaga. Za to jest duszno i pocisz się jak mysz (było lato), a pył okleja cię równo i szczypie. To o urokach samodzielnej pracy
    Nie mieliśmy wprawy w układaniu, więc było ciężko, tym bardziej, że u nas skosy dachowe w pokojach na poddaszu i w salonie. Wysoko.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2262
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dzięki Pestko
    przejrzałam wątek Niechaj, poszperam jeszcze w innych wątkach
    wczoraj umyłam wszystkie 15 okien, jeszcze nie opanowałam do perfekcji polerowania szyb między szprosami, ale nie jest tak źle jak się obawiałam, smugi na tym etapie są do zaakceptowania, okna umyte, aby brud z nich nie spłynął po świeżo robionej elewacji
    Powiem Wam, że okna nadal mi się podobają

    obecnie jestem na etapie rozważania, czy ten trójkąt na dachu na całej podstawie pociągnąć podbitką, czy zostawić miejsce gołe i go bardziej wyeksponować, skłaniam się ku opcji pierwszej, bo nie będzie się wtedy rzucało, że trójkąt nie jest w tej samej płaszczyźnie co front domu, jest bardziej wyciągnięty

    podczas pobytu w casto pooglądałam sobie kafelki, panele eh jeszcze się cieszę, że nie jestem już na tym etapie, bo już widzę ile ten proces decyzyjny zajmie mi czasu

    buziaki!

  3. #2263
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    a tu taka aktualna fotka
    Załącznik 396427
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 17-09-2017 o 11:16

  4. #2264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kjuta, znasz wątek Mania1225? Myślę, że wiele pomysłów Mani pasowałoby do twojego domu. Myślę o wnętrzach, ale oczywiście z zastrzeżeniem, że znam tylko twoje oczekiwania jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd domu. To tak aby ułatwić wybory.
    Co do kafelków... zajrzyj na mojego pinteresta https://pl.pinterest.com/pestka56/tiles-ceramic-stone-concrete-wood/ Nazbierałam to co mi się podoba oczywiście, ale kto wie może znajdziesz jakąś pasującą ci inspirację. Większość płytek jest opisana i można je znaleźć w ofertach polskich dystrybutorów.
    Podłogi drewniane też możesz pooglądać u mnie, ale tu zdjęcia raczej tylko inspirują jeśli chodzi o kolor i sposób ułożenia https://pl.pinterest.com/pestka56/fabulous-floring/

    Kilka razy w różnych wątkach pisałam o ściereczkach do mycia wszelkich szyb i luster. Myje się bez detergentów. Moczy się sciereczkę w bardzo ciepłej wodzie i dokładnie przemywa szybę. Nie wyciera się do sucha. Zostają krople wody. Jak wyschną, nie zostają żadne smugi. Okna są jak z kryształu
    Używała ich już moja mama jakieś 20-25 lat temu. Wtedy dostała je z Niemiec. Potem zaczęła je sprzedawać w PL Vileda i Jan Niezbędny. Teraz nie wiem czy są dostępne tego rodzaju ściereczki, bo mam jeszcze nie używane w zapasie. Stare ciągle piorę (w pralce) i ciągle są znakomite. Niemieckie, które są białe, nawet nie próbują szarzeć
    Masz trudne do mycia okna, więc takie ściereczki byłyby najlepsze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jan_Niezbedny-02.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	396443Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jan_Niezbedny-01.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	396444 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hippo.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	396445
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #2265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zaściereczkowałam się i zapomniałam o najważniejszym

    Trójkąt zabudowałabym cały i to tak, żeby wyglądał jak murowany i tynkowany. Jak w tych domach
    http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/zx113/19616
    https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...kt-domu-kastor

    U ciebie nie wystaje tak jak w tym pierwszym, ale chodzi o sposób zabudowania.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #2266
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Pestko!
    dziękuję serdecznie za te projekty, pozwoliły mi uświadomić co i jak, właśnie tak zrobię, głównie jak w Kastorze (to projekt przecież, który był wzorem do mojego indywidualnego), ja tu szukam po galeriach, pinterestach, w różnych językach, ba! nawet dworki przejrzałam, aby coś podpatrzeć, na czymś się wzorować, dziękuję raz jeszcze

    ściereczki zapamiętane, jutro już zakupię, na zaś

  7. #2267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Super, że trafiłam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #2268
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    no dobra ostateczna rozgrywka przed wstępnym wyborem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-cameo-50.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	397074Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-cameo-40.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	397075

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-grenadin-30.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	397076Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-grenadin-25.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	397084
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 18-09-2017 o 14:05

  9. #2269
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-flamenco-50.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	397085Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-flamenco-40.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	397079
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 18-09-2017 o 14:06

  10. #2270
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d_amber_30.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	397080Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_Caparol-Samtex-3-2-5l-farba-lateks-Amber-25-11242_2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	397081

  11. #2271
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palazzo 115.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	397082Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-palazzo-110.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	397083

    jadę po próbniki, wszelkie uwagi mile widziane )

  12. #2272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ostatnia para post 2271, chociaż nie wiem jak w naturze
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #2273
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    znowu ten sam wybór Pestko )

    trafiłam na jakąś niekumatą babkę, nie dość, że rozmawiała za mną jak ślepy o kolorach, brakowało jej wiedzy, rzucała tekstami, że ona musi wyliczyć na piechotę wszystko ręcznie
    ponoć jutro do mnie zadzwoni i poda łaskawie koszt 1 kg każdego koloru, to może nawet się uda że mi go jutro wymieszają

    mam lekkie parcie na flamenco, ale pewnie jak tak mocno trzyma to odpadnie jako pierwszy

  14. #2274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ciekawa jestem efektu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #2275
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    jednak będę miała próbniki na tynk nie na grunt, pomalujemy styropian 100x50, 5 próbek koszt 36 zł, więc cena jak najbardziej cieszy

    potrzebna była konsultacja mojego wykonawcy z panią z caparola, 5 rozmów, aby się dogadali
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 19-09-2017 o 08:46

  16. #2276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    U mnie dziś już położyli trochę tynku na elewację. Mój biały kolor to Aprico30. Do ostatniej chwili wahałam się pomiędzy Siena30 i Palazzo30. Teraz jestem zadowolona z wyboru, choć wiem, że kolor po całkowitym wyschnięciu może się trochę zmienić.
    Kjuta, na próbki lepiej wybierać o ton ciemniejsze kolory, bo na tych najjaśniejszych to słabo widać.

  17. #2277
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    mam na razie próbki w małych wiaderkach, jutro dopiero pomalują kawałki styropianu i zrobię zdjęcia
    pierwsze wrażenie po otwarciu wiaderek: jakie jasne, nawet ten najciemniejszy flamenco (na który i tak mąż nie wyraża zgody)

    czekam w takim razie na jutro

    nuxe wstawiłaś gdzieś zdjęcia elewacji ? jestem ciekawa efektu


    ja się ciągle martwię wylewką, będzie frezowana i "zszywana" klamrami i żywicą, po odkurzeniu jej odkurzaczem do popiołu obraz nędzy i rozpaczy, dziury jakby ktoś ganiał kilofem i na lewo i prawo usiłował muchę złapać, trochę rys, parę pęknieć, nie wiem czy skuć i na nowo wylać, męczy mnie to okropnie
    zwłaszcza, że doszliśmy do pustki w banku i każdy kolejny ruch trzeba przemyśleć z 10 razy

  18. #2278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    U nas rusztowania blokują widok, a jutro ma padać więc zdjęcia będą za kilka dni. Sama się nie mogę doczekać całości.
    Współczuję Ci z tą wylewką.

  19. #2279

    Domyślnie

    Cześć kjuta
    No to jestem z rewizytą Przyznaję się bez bicia, że całości nie przeczytałam (środek pominęłam )
    Kawał domu macie, piękna bryła, no jest klimat
    Trzymam kciuki za poprawki posadzkowe. Chętnie podrzuciłabym Ci moich fachowców
    Powodzenia! Będę zaglądać
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #2280
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    witaj Aniu

    mam pytanie, macie jakiś pomysł, gdzie powinnam szukać fachowca, który by mi sprawdził jakość wylewki, bo ja się zamartwiam, gdybam, a może jednak ktoś mógłby mi to sensownie zbadać
    mój KB przysłał do mnie fachowca, który miał przeprowadzić test wytrzymałości wylewki i kilka razy machnął jedynie młotkiem i powiedział że wylewka słabej jakości....
    przejrzę sobie jakieś systemowe wylewki, może ktoś u nich takie ekspertyzy robi, bo jeśli wylewki nie da się uratować, to będę pilniczkiem zdrapywać z rur od ogrzewania podłogowego, ale zdrapię i wyleję nowe
    a tak będziemy naprawiać, naprawiać i jak położę płytki, wydam kasę na materiał i położenie, a problem może dopiero uwypuklić się i wtedy chyba zapłakałabym się

Strona 114 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony