dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 122
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2424
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Emilko to co Ty masz za dachówkę, że włoskie delegacje przyjmujesz ?

    podobają mi się kontrasty okien i drzwi, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy się odważę, przedyskutuję to z moją projektantką

    Emi i czekam na te lepsiejsze


    sajgon w pracy cd, dodatkowo muszę korygować parę błędów, cudzych i własnych, może do czwartku z tym wyjdę

    brama garażowa, to jakaś zmyła ze strony wykonawcy, jak już się zdecydowałam na wyższą (posprawdzałam sobie najpierw oferty pod kątem wymiarowym), to się okazało, że on uprzedził fakty i u mnie nie idzie dołożyć pustaka, bo dach wejdzie na okno, chociaż akurat okno na schodach od strony północnej to mało się przyda ? jakoś w inspiracjach wiele zdjęć "ślepych" ścian schodowych, lepiej idzie ją spożytkować do celów dekoracyjnych,

    miłego dnia!

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    A usunięcie okna nie wpłynie na elewacje? a jak brama jest w projekcie, że tak kombinuje jak koń pod gorę? spierdolił coś

    mam dachówkę od włoskiego producenta Industrie Cotto Possagno (we włoszech się specjalizują w tej dachówce) Robili mi na zamówienie dachówkę do obłożenia krawędzi dachu i takie malutkie cusie na zwieńczenie szczytu dachu. przyjechali zobaczyć, jakieś zdjecia porobić i czy coś.

    drzwi poszukam i powklejam fotki, u Ciebie nie muszą być czarne, mogą być jaśniejsze jak okna, nie będą tak walić po oczach. i chyba powinny być bardzo ładne, żeby stylowo wyglądały, Niech ci je wrzuci na wizki to zobaczysz czy pasują. Mnie ciężko stwierdzić bo nie widziałam wnętrz Twoich ( tu aluzja i duży foch )

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    ha ha ha!
    aluzju paniał

    zrehabilituję się, jak tylko uporządkuję sprawy pracowe )) w sumie jakiegoś szału z projektami nie ma

    no i ja myślę, że drzwi powinny być bardzo ładne i stylowe

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    poszukam bryły domu od strony okna to wstawię chyba jego brak nie będzie zauważalny

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    zerknęłam w projekt. tam jest tylko jedno okienko na tej ścianie????? jedno jedyne, takie samotne? czy coś źle widzę. lepiej je usunąć, żeby depresji z samotności nie dostało jak pasuje Ci większa brama

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    pytanie czy to zmiana istotna ?

  7. #247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    chyba nie jest istotna, gorzej byłoby gdybyś dodała okno. u mnie kilka okien poznikało, które architekt narysował na wszelki wypadek, jakby coś się nam pozmieniało (okna dachowe - były wszędzie) i okna do piwnicy od frontu, których od początku miało nie być.

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    nie umiem wgrać zdjęcia z 1 ujęć projektu, gdzie choć trochę widać to okno, ale pojawia się kolejny problem, że podwyższenie garażu zepsuje połączenia dachu garażu z dachem części mieszkalnej, jakiś gniot powstanie, choć nawet z tym okienkiem nie wygląda to szczególnie dobrze... kurczę no, oglądam ten projekt tylko z 3 stron, a w sumie elewacja północna jest mało udana - będę zakrywać płachtą

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    tia...

    kupowałyście belki szalunkowe ? możecie mi powiedzieć, ile to kosztuje ?
    rozumiem, że drewniane zazwyczaj się kupuję i dalej odsprzedaje ?

    jeśli wykonawca stawia metalowe, czy za wykorzystanie/użyczenie tych belek płaciłyście ? mój chce otrzymać haracz w postacie 500 zł, niedługo pewnie będę płaciła za młotek na budowie, bo będzie mi się kalkulowało bardziej niż kupienie nowego
    chyba, że standardowa rzecz a ja posądzam wykonawcę o nieuczciwość, (ha mój post z wczoraj, dobrze, że z tym chłopem będę miała kontakt tylko do lipca, bo wykończy mnie emocjonalnie)

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    u nas były drewniane, kupowaliśmy nowe, bo u nas sufity na 3m, nie wiem co się z nimi stało poźniej, pewnie były odsprzedane, może mąż bratu oddał, bo też dom buduje.

    te te metalowe to są murarza własne czy on je skądś bierze????, ładny numer odstawia na złość dziadowi wzięłabym samemu skołowała.

    Miałam takiego jednego na budowie - ocieplenie nam robił, pierdzielony na koniec roboty dał nam 3 kilometrową listę - wyszczególnione wszystko, każda śrubka - w tym amortyzacja jego pacy i kielni zużyty papier toaletowy i stawkę godzinową za spisanie tej listy (odliczył sobie minuty kiedy siedział w kibelku). Nie wiem ile razy trzeba spaść z rusztowania, żeby takie rzeczy wypisywać w sumie mogliśmy mu potrącić za zapełniane szamba i za przechowywania JEGO rusztowania w NASZYM garażu
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 21-04-2015 o 18:17

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Emi przybij piątkę też mam zapędy aby kupić stemple i nie dać mu zarobić, ciekawe ile razy zwróciły mu się już te belki

    jutro mam strop układany i pewnie zalewanie będzie w czwartek/piątek, w ogóle dopiero dziś przy szukaniu okna na schodach przyjrzałam się dokładniej wizualizacji domu i odkryłam, że od frontu na pietrze mam mniejsze okna niż na parterze, nie sądzę, abym to celowo projektowała, pewnie propozycję architektki zaaprobowałam i dopiero teraz zaczynam się zastanawiać, czy faktycznie tak chcę...

    szukam zdjęć wizualizacji pomieszczeń, które Emi chcesz obejrzeć ?

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    jasne, że chce obejrzeć,

    Okna na pietrze masz mniejsze i według mnie to jest ok, powinny być mniejsze. Ale możesz je powiększyć, tylko wtedy też dom będzie wyższy.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Emi zdjęcia będą jutro, męczyłąm do tej pory punkty świetlne na parterze i mam oczopląs, idę spać
    dobrej nnocy!

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    witam

    tutaj jedna z pierwszych wizualizacji domu:



    nie wiem w ogóle, czy jest sens zostawienia tego okna na schodach, zwłaszcza że od żroska ono jest nie pośrodku spocznika a po środku pierwszego biegu schodów, w takim układzie dachów, chyba też nie mam co liczyć na zbytnie doświetlenie ?

    przejrzałam sobie moje wizualizacje wnętrz i są to raczej układy rozmieszczeń mebli niż full wypas wizka z dopracowanym i wybranym sprzętem, niemniej jednak szukam )


    martwi mnie strop i jego wylewanie, nie mam wody na działce i pożyczam od sąsiada, chyba będę musiała wziąć urlop, aby polewać beton, jakoś sobie tego nie wyobrażam, może przykryję go geowłókniną (dzięki autorus za wskazówkę) bo folia malarska to niby dobry patent, ale chyba musiałabym ją mimo wszystko ściągać i zakładać, średnio to widzę, tę walkę w pojedynkę, chyba muszę poprosić znajomego o pomoc, a sąsiadowi wspomnieć, że będę potrzebowała wody i szlauchu

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    kuchniosalon


    dolna łazienka



  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    salon



    małżeńska łazienka

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    w sumie same poglądowe, kominek na pewno będzie miał biały portal, nie wiem, czy w brązy pójdę w salonie, na razie chodziło o umiejscowienie funkcjonalne i wymiarowe

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    faktycznie to okienko jest tam śmiesznie wciśniętę

    Hmm a te drzwi wejściowe będziesz mieć takie jak tu czy je poprawiłaś? dużo ładniej wyglądają na środku, to okienko malutkie bardzo tam nie pasuje.

    Wodę załatwiacie?, ciężko na budowie bez wody na dłuższą metę. Ze stropem nie pomogę, bo nie zajmowałam się. Przepusty ci zrobią/zrobili? nie pozabijali się?

    wnetrza zapowiadają się fajnie. Na dopieszczanie masz czas w jednej łazience mam szachownice 33x33 cm wygląda bosko, bardzo wyraziście - tylko u mnie z nutką industrialną.
    płytki jakieś masz na oku? z tymi boazeriowym jest problem, mało ich, a jak już są to zabijają ceną. Ale można na ściany nakleić sztukaterię i pomalować farbą razem ze ścianą

    Po oknach zaraz będziesz miała robioną elektrykę i wod-kan - musisz mieć wybrane wszystkie kibelki do tego czasu zacznie sie urządzanie

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    tak, ostatecznie drzwi są pośrodku, okienku w spiżarce zlikwidowane

    urządzanie się nie zacznie, zanim nie zdecyduję o dachówce i oknach

    stresuje mnie ten strop, zwłaszcza po moim popękanym chudziaku, nic to muszę zadzwonić do znajomego po prośbie

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    parę zdjęć z budowy:








    sprawa stropu częściowo rozwiązana, wpadłam dzisiaj na starego znajomego i od słowa do słowa obiecał mi pomoć przez pierwsze dwa dni, potem może będę już wprawiona

Strona 13 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony