dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 78
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1558
  1. #781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    u nas tak w praktyce wyszło- szybciej PNB niż zgłoszenie
    leila87- fajny domek- minimum ciągów komunikacyjnych, bardzo ekonomicznie przestrzeń zaplanowana i układ bardzo mi sie podoba
    TęczowyKot- minusi ten Wasz piesek

    U nas z bankami przeprawa:/
    Jak u Was z kredytami było? Nie wiem, czy powinniśmy się martwić- wcześniej z tego co się dowiadywaliśmy sama działka spokojnie miała wystarczyć jako wkład własny, teraz w baku nam mówią, ,że najlepiej jakby stan 0 był:/ kurczaczki 40 tysia musielibyśmy skombinować do następnego tygodnia ba w czwartek geodeta zabija paliki, a potem wkraczają już murarze:/

  2. #782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    MadziulaPM, my do załatwiania formalności kredytowych korzystamy z pomocy pośrednika. Kobieta zajmuje się tym na co dzień więc wie o co pytać w bankach, na co można liczyć a na co nie, jako pośrednik w niektórych bankach może uzyskać promocję większą niż banki oferują dla klientów indywidualnych. Wiedziała, że gotówki na wkład własny nie mamy, więc poszukała oferty której warunki jesteśmy w stanie spełnić. U nas było to o tyle prostsze, że mamy działkę z budynkiem w stanie surowym. Tak że polecam ci skorzystanie z pomocy pośrednika. W bankach co chwilę wymyślali, że jednak jeszcze jakieś dodatkowe pisemko/zaświadczenie/inną pierdułę chcą, nie musieliśmy do nich latać osobiście, tylko spotykaliśmy się w miejscu i czasie dla nas dogodnym z panią pośrednik, albo wysyłaliśmy jej mailowo a ona ze wszystkim chodziła. Wnioski o kredyt składaliśmy do dwóch banków, decyzja z jednego już jest, z drugiego ma być dzisiaj. Zajęło to nieco ponad miesiąc.

  3. #783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Dziękuję m*kasia ! Cena dobra, my na razie pytaliśmy w general beton, ale cena to 190 zł netto ... A co możecie poradzić na stal zbrojeniowową i deski do szalowania ? Jaki poziom cenowy jest obecnie atrakcyjny ? Z góry bardzo dziękuję za pomoc !

    Pozdrawiam
    Desek nie kupowaliśmy, bo szalunek robimy z płyt osb, a cenę stali napiszę Ci po południu, bo nie pamiętam (w sumie to nie "nie pamiętam" tylko po prostu nie wiem, bo to mąż załatwiał, a ja nie mam pamięci do cyferek ). Braliśmy z Dacholandu w Mogilanach, nie wiem czy dlatego, że mieli najlepszą cenę, czy dlatego, że są blisko i nam przywieźli za darmo

  4. #784

    Domyślnie

    hejka po dłuższej przerwie. U nas już prawie SSO , do końca przyszłego tygodnia ma być położona dachówka, okna zamówione, brama wybrana no i też zaczyna się u nas akcja kredyt. Musimy brać w euro i niewiele banków mamy do wyboru. Właściwie to dwa. Byłam na spotkaniu z panem od kredytów w Deutche Bank i spotkałam się też z doradcą Open finance i w sumie nie wiem teraz za pośrednictwem kogo składać wniosek. Obaj zdają się znać na rzeczy, warunki te same i tak się waham czy lepszy doradca hipoteczny z konkretnego banku bo być może lepiej zna procedury panujące w deutche bank czy z Opena bo ogólnie wiecej kredytów chłopak zalatwia. A może jeden wniosek do DB składac w banku a do alior banku w open ...a dokumenty to kompletujemy chyba od miesiąca i skompletowac nie możemy -człowiek się chyba podświadomie broni przed cyrografem

  5. #785
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    U nas z bankami przeprawa:/
    Jak u Was z kredytami było?/
    My związaliśmy się na dłużej z bankiem ING i prawie wszystko poszło błyskawicznie i bez problemów, dzięki bardzo rozsądnemu pracownikowi banku, który towarzyszył nam od samego początku, do samego końca.

    Edit: Od momentu podjęcia decyzji, że to ten bank nas będzie finansował czyli od pierwszej poważnej wizyty w placówce, do momentu wypłaty pierwszej transzy minęło dokładnie 24 dni end

    Dokumentów wcale nie było jakoś wiele, dlatego dziwi mnie trochę, to że wszyscy tak narzekają na tę papierologię

    Do kredytu startowaliśmy z pozwoleniem na budowę w ręku i tyle wystarczyło, przy czym wartość działki bardzo nam podwindowała zdolność kredytową.
    Ostatnio edytowane przez m*kasia ; 13-07-2015 o 10:32

  6. #786

    Domyślnie

    m*kasia u nas papierów jest full bo małż zatrudniony jest poza Pl i banki sobie życzą zeznania podatkowe, zaświadczenia i inne pierdolety, które następnie trzeba przetłumaczyć, ostatecznie może i nie jest to jakiś ogrom nie do ogarnięcia ale nam idzie jak krew z nosa. Sama zaświadczenie o zarobkach niosę do pracy chyba z 2 tydzień i donieść nie mogę.

  7. #787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    m*kasia u nas papierów jest full bo małż zatrudniony jest poza Pl i banki sobie życzą zeznania podatkowe, zaświadczenia i inne pierdolety, które następnie trzeba przetłumaczyć, ostatecznie może i nie jest to jakiś ogrom nie do ogarnięcia ale nam idzie jak krew z nosa. Sama zaświadczenie o zarobkach niosę do pracy chyba z 2 tydzień i donieść nie mogę.
    A no tak, to trochę komplikuje

    A to, że człowiek podświadomie się broni przed małżeństwem z bankiem, to masz rację, tyle tylko, że jak już się przestąpi próg tej instytucji, i "pójdą konie po betonie", to już się "zapomina", że się podpisało cyrograf na tyle lat, i przechodzi się do codzienności

  8. #788

    Domyślnie

    Potwierdzam i polecam pomoc pośrednika. jest tyle papierów, że sama bym nie ogarnęła. My złożyliśmy do ING, Eurobanku i mbanku. Szczególnie mbank miał je 100 stron do podpisania i parafowania!. A tak to wszystko wypełnia pośrednik, ja dostałam tylko plik papierów z naklejonymi karteczkami gdzie podpisać. I przy kosztorysie też duża pomoc, co wpisać, czego nie, co gdzie lepiej ująć. Ja akurat skorzystałam z pośrednika muratora Pani Małgosi i mogę spokojnie ją polecić. Podobał mi się między innymi to, że dostałam czytelną informację o wszystkich kosztach dodatkowych, typu ubezpieczania, prowizje, konta, karty kredytowe itd.

  9. #789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Gdy urodził nam się pomysł kredytu zrobiliśmy kilkugodzinną rundkę po bankach (chyba było ich z 6), a na koniec tej podróży skierowaliśmy swe kroki do Expandera. Pani, mimo że zawodowo stukała swymi krwistoczerwonymi pazurkami o klawiaturę, nie powiedziała nam nic więcej niż dowiedzieliśmy się w bankach, tzn. ja powiedziałam, że w tym i tym banku nie chcę, bo mam złe doświadczenia, ewentualnie podejście do klienta mi się nie podoba, a ona i tak swoje, że ma koleżankę, która super się nami zajmie, w innym banku miała kolegę, a w jeszcze innym męża.

    Postanowiliśmy działać na własną rękę. Złożyliśmy zapytanie do dwóch. Do mbanku, w którym urzędujemy na co dzień oraz do ing, który był bardzo korzystny. Chcieliśmy jeszcze do db, ale mieliśmy za mały wkład, tzn byliśmy na minimalnym pułapie i bank zalecał ubezpieczenie małego wkładu, zrezygnowaliśmy.

    Mimo że oboje z mężem mamy wieloletnią historię w mbanku, bank nie popisał się ofertą i jeszcze podważał nasza wiarygodność... odpuściliśmy, został nam tylko ing. Zebraliśmy cyferki do kupy, poczytaliśmy opinie o obsłudze kredytów w tym banku, dwa spotkania z doradcą, wizyta i wycena na działce i decyzja pozytywna.

  10. #790

    Domyślnie

    chyba się już witałam ale to było wieki temu
    u nas w tym tygodniu powinien się zamknąć stan 0
    tani macie ten beton pod Krakowem, pod Łodzia placilismy 210 zl + pompa 250 zl za godzinę

    pytanie do osob na etapie fundamentow, czym izolujecie fundamenty?
    wszyscy xpsem?
    ja chyba się wyłamię bo u nas pioch i sucho jak na pustyni, wody gruntowe hen hen w głąb...

  11. #791
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Najpierw dwa razy dysperbit, później xps, a zaraz na to folia kubełkowa. U nas glina, ale w tym temacie jestesmy nadgorliwi, bo w obecnym domu mamy problem z wilgocią idąca z niezaizolowanych i nieodwodnionych fundamentów i wolimy dmuchac na zimne

  12. #792

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    chyba się już witałam ale to było wieki temu
    u nas w tym tygodniu powinien się zamknąć stan 0
    tani macie ten beton pod Krakowem, pod Łodzia placilismy 210 zl + pompa 250 zl za godzinę

    pytanie do osob na etapie fundamentow, czym izolujecie fundamenty?
    wszyscy xpsem?
    ja chyba się wyłamię bo u nas pioch i sucho jak na pustyni, wody gruntowe hen hen w głąb...
    u nas 200plnów + opłata za każdą h/ gruchy z pompą, ale tutaj mąż działał, więc ceny dokładnej nie podam, Izolowaliśmy dysperbitem też razy dwa plus xps.

    Sprawa kredytowa przeszła u nas dość gładko. Kredyt mamy w PKO BP SA. Na targach budowlanych zahaczyliśmy chyba wszystkie stoiska bankowe, zebraliśmy milion ofert i prognoz, ale nikt nie przebił oferty z PKO właśnie. dodatkowo formalności minimum. Babeczka z banku przemiła, rzeczowa i pomocna. U nas działka jest potraktowana jako wkład własny

    MadziulaPM Milusi jak nie wiem co wulkan czystej energii i budzik fantastyczny. Jak żem śpioch od urodzenia ogromny, tak teraz swtaję skoro świt, przed kurami chyba jeszcze
    http://teczowykot.blogspot.com/ czyli co piszczy na budowie

  13. #793

    Domyślnie

    U nas także xps. A pytanko mam do Was z innej beczki, a mianowicie czy planujecie piorunochron?

  14. #794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    U nas także xps. A pytanko mam do Was z innej beczki, a mianowicie czy planujecie piorunochron?
    Tak, u nas już na etapie ław zrobiony był uziom otokowy spawany do zbrojenia ław.

    Ja mam mieszane uczucia, bo naczytałam się, że jak sąsiedzi nie mają, to większe prawdopodobieństwo, że będzie waliło akurat w nasz dom
    Ale mąż się uparł, to sobie zrobił

  15. #795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    PaniKasia, dzięki że mi przypomniałaś w tych wszystkich planach budowlanych nikt mi nigdy nie wspominał o piorunochronie, a ja go chcę, bo ja strachliwa jestem Tylko na razie to nawet nie wiem z kim o nim rozmawiać.

  16. #796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wszamanka Zobacz post
    Tylko na razie to nawet nie wiem z kim o nim rozmawiać.
    Na początek to chyba z kierbudem, nasz coś tam nam podpowiedział, ale ogólnie bazowaliśmy na informacjach z sieci i wiedzy męża.

  17. #797
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abrowiczka

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    hej
    Ratunku!!! Witam wszystkie Bocianki, do których i ja należę.. Potrzebuję na cito wsparcia odnośnie wyboru bramy garażowej segmentowej dużej (4750/2250). Czytam, zestawiam, jeżdżę, dzwonię, itd. i NIE WIEM!!! mam już kilka wycen Krispola, Wiśniowskiego, Hormanna, Normstahla i właściwie nawet nie o cenę chodzi, bo podobne, ale o jakość!!!! Co Wy wybieracie?!
    Wiem, że na forum dużo na ten temat w innych miejscach, ale Bocianki też wybierają, prawda?
    Dzięki za pomoc...

  18. #798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    Na początek to chyba z kierbudem.
    ciągle zapominam, że w końcu mamy kier buda i od czegoś w końcu on jest

  19. #799

    Domyślnie

    Też musimy obgadać temat instalacji odgromowej, choć mąż nie bardzo chce to ja jednak chyba spałabym spokojniej. Co do bramy to u nas stanęło na hormanie. Cenowo najlepiej wiśniowski ale hormann jest zamontowany u teściów i od 25 lat spisuje się wzorowo. Może i nam posłuży.

  20. #800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abrowiczka

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Też musimy obgadać temat instalacji odgromowej, choć mąż nie bardzo chce to ja jednak chyba spałabym spokojniej. Co do bramy to u nas stanęło na hormanie. Cenowo najlepiej wiśniowski ale hormann jest zamontowany u teściów i od 25 lat spisuje się wzorowo. Może i nam posłuży.
    dzięki, chyba jestem coraz bliżej decyzji

    pozdr.

Strona 40 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony