dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał koleska Zobacz post
    Drugi temat, w tym samym mieszkaniu, to próba umieszczenia aneksu w największym pokoju zamiast powyższej kuchni. Tu również proszę o pomoc i uwagi. W rogu pokoju znajduje się dodatkowo wnęka i z jej sensownym wykorzystaniem mam największy problem. Za wnęką jest szyb z przyłączami. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Nie do końca rozumiem wasze pomysły, ale najprościej zrobić kuchnię jak na rysunku nr 2 + skoro sprawdza się u Was szafka z żaluzją to zabudować nią to wnękę od blatu do szafek górnych.

    Zlew obok płyty to wbrew pozorom kiepski pomysł. Bez sensu robić tak dla jednej sytuacji, albo na zasadzie "miałam tak przez ostatnie 25lat i mi nie przeszkadzało" czyli najczęstszy tekst klienta

    Między takim rozstawieniem sprzętu w twojej kuchni, a optymalnym będzie parę drobnych różnic. Jedną z nich przebyty dystans przy przyrządzaniu kolacji będzie 2x większy. Temat kuchni jest tak mocno oklepany, parę kliknięć w sieci i masz co, jak i dlaczego.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Arek - dlaczego zlew obok płyty jest kiepskim pomysłem? Piszesz o tej konkretnie kuchni, czy każdej?
    W domu sporo gotuję, mam zlew oddalony o jakieś 150cm i to najgorsze co może być w mojej kuchni. Absolutnie, w każdej następnej zlew będzie obok płyty (oczywiście przy zachowaniu blatów roboczych po stronie zlewu, jak i płyty). Wszelkie odcedzanie, odszumowywanie mięs, zup, dolewanie wody - bez sensu moje metry

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Arek - dlaczego zlew obok płyty jest kiepskim pomysłem? Piszesz o tej konkretnie kuchni, czy każdej?
    W domu sporo gotuję, mam zlew oddalony o jakieś 150cm i to najgorsze co może być w mojej kuchni. Absolutnie, w każdej następnej zlew będzie obok płyty (oczywiście przy zachowaniu blatów roboczych po stronie zlewu, jak i płyty). Wszelkie odcedzanie, odszumowywanie mięs, zup, dolewanie wody - bez sensu moje metry
    W każdej można dobrać optymalne parametry. 150cm to za dużo, przy 90 nie musisz odrywać nóg od podłogi aby przenieść coś z płyty nad zlew.
    Sam teraz wymieniam kuchnie w domu i zlew będzie obok płyty z prostego powodu. Kiedyś przeciętny człowiek jak stawiał dom nie dbał o ergonomię, wszystkie przyłącza zwykle były w jednym miejscu. Jak bym mógł nie zrobiłbym tak, ktoś inny by zrobił. Ty wolisz mieć obok zlew z powyższych powodów, a ja np nie, bo myjąc naczynia czy choćby ręce nie raz dostałem tłuszczem. Użytkowanie obu sprzętów w jednym momencie też jest uciążliwe
    Producenci okuć robią różnorodne testy na zwykłych gospodyniach domowych, i skoro sugerują tak to coś w tym musi być. Ty nadrabiasz kilometrów, testerom wyliczenia wychodzą inaczej. Te wszystkie schematy do poszczególnych kuchni są na wielu stronach, 1,5m to stanowczo za dużo

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    OK, pewnie 90cm byłoby lepsze Albo 60 - jest szansa na doniesienie makaronu na widelcu

  5. #25

    Domyślnie

    Co się stało z tym wątkiem? Jeszcze wczoraj miał ponad 230 stron


    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Mam do ciebie pytanie-w jakim programie tak ładnie zaprojektowałeś te kuchnie? I gdzie można taki program zdobyć?
    Sweet Home 3D
    Może nie ma za dużo bibliotek ale bardzo mi odpowiada sposób pracy z tym programem Służy mi on do planowania rozmieszczenia, bo super realistycznej wizualizacji to chyba nie da rady w nim zrobić.


    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Jak pisałam miałam taką wnękę za kuchenką-wklejam foto-było ciężko tam się dostać,ale na pewno się przydała.
    Załącznik 298046
    Nie rozumiem. Czy chodzi o te szafki na górze w rogu?

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie Wnęka

    Cytat Napisał koleska Zobacz post
    Co się stało z tym wątkiem? Jeszcze wczoraj miał ponad 230 stron


    Sweet Home 3D
    Może nie ma za dużo bibliotek ale bardzo mi odpowiada sposób pracy z tym programem Służy mi on do planowania rozmieszczenia, bo super realistycznej wizualizacji to chyba nie da rady w nim zrobić.


    Nie rozumiem. Czy chodzi o te szafki na górze w rogu?
    Bardziej chodzi mi o dół Pod zlewem miałam śmietnik ,podłączenie zmywarki i rury od zlewu i komorę zewu . Natomiast na dole za kuchenką na lewo miałam przestrzeń przedzieloną półką i było się ciężko dostać do niej-zwłaszcza do głębszych zakamarków,jak jakiś słoik stał na końcu. Na samej górze -trzymałam rzadko używane kuchenne szpargały ,a pośrodku-szafka skośna tuż nad blatem było spoko-nie czułam jakiegoś dyskomfortu.
    Myślę, że zwłaszcza w mieszkaniu w bloku -to szkoda każdych centymetrów-zawsze się przydadzą
    Dziękuję za nazwę programu- może mi też się uda tak ładnie zaprojektować moją kuchnię.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony