dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Wracam do domu! Dziennik budowy.

    Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale klawiatura nie-polska. Tak jak i wszystko jakies nie-polskie od 9 lat. Stad cale to zamieszanie. Brakuje mi polskich jezior, lasow, mentalnosci (mimo wszystko), rodziny, odwiedzin bez zapowiedzi, wlasnego kata itd. Dlatego podjelismy decyzje: wracamy!!! Ale zeby to bylo takie proste, to nie. Zdecydowalismy jakies dwa lata temu. To znaczy padlo slowo "wracamy" ale poki co jestesmy nadal w UK. Czekam na ukonczenie roku szkolnego starszej corki i Polska wita.


    Budowa zaczela sie kilka lat wczesniej, ale bez naszego wiekszego przekonania co do powrotu. Dzialka od rodzicow. Na wsi. 12 km od malego miasta.

    A jak to sie zaczelo? Wlasciwie z glupoty. Zawsze sie wzbranialam przed budowa. Pukalam sie w czolo. Gdy tak nagle padlo pytanie z ust mojej mamy "a moze chcecie sie wybudowac, bo jak nie to sprzedaje dzialke?" Odpowiedz byla prosta: "no way!, no chance! Na tym zadupiu???"
    Po dwoch miesiacach podpisalam umowe darowizny


    Wybor projektu byl wyjatkowo szybki. Dzisiaj twierdze, ze to bylo szalenstwo. Nie znalam sie na budowlance, a juz napewno nie czytalam muratora . Wybralam domek, ktory wydawal mi sie wystarczajaco duzy. Mial byc prosty i tani w budowie. Dzisiaj, po przeczytaniu miliona dziennikow budowy moj wybor bylby zupelnie inny. Byl moment gdy chcialam dom zrownac z ziemia i zaczac wszystko od nowa, bo ;
    *salon za maly
    *brak miejsca na pralnie
    *brak daszku nad drzwiami wejsciowymi
    Moglabym tak wymieniac godzinami. No ale, ze nie cierpie na nadmiar gotowki domek pozostal na swoim miejscu i zaczal nawet cieszyc oko inwestorki.

    Projekt w19.12a. 126m2 plus garaz.
    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w1912a.html

    rzuty:




    Wprowadzilam kilka istotnych zmian :

    *salon i kuchnia to jedna przestrzen
    *powiekszylam dolna lazienke kosztem holu
    *zrezygnowalam ze spizarni
    *na pietrze lazienka jest w miesjcu garderoby i na odwrot
    *wyrzucilam kilka okien polaciowych, a w lazience sa dwa obok siebie
    *drzwi tarasowe sa tam gdzie stoi stol a okno w miejscu dawnych drzwi
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 09-12-2014 o 22:15

  2. #2

    Domyślnie

    Dzialka. 5400m2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1661.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	292810  
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 06-12-2014 o 15:33

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Wyznaczenie domu przez geodete: Rok 2009.
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 06-12-2014 o 15:33

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjecie od strony domu rodzicow (obecnie nie-zamieszkiwanego)

  8. #8

    Domyślnie

    Rok 2010. Wrocilam do Polski na kilka miesiecy aby miec oko na budowe (bylam akurat na macierzynskim wiec bylo mi to na reke) . Wykonawca pomimo dobrze wykonanej roboty zostal wyrzucony z placu budowy po wiecznym ociaganiu sie z terminami. Bywaly dni, ze na budowie byl niecala godzine. Moj dom traktowany byl jako "praca po godzinach". Blad moj, ze zaplacilam z gory, ale po interwencji brata zostalo mi to zrekompensowane (zwrot jakiejs czesci wplaty). W tym momencie zrozumialam, ze odtad moja ziemia to nie tylko plac budowy. To takze plac bitwy.
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 06-12-2014 o 04:32

  9. #9

    Domyślnie

    Traf chcial, ze moj przyszly sasiad akurat sie "stawial" wiec po drodze z budowy zapytalam z glupoty czy nie zajmnie sie nasza budowa. Szybka rozmowa, spisanie umowy i mielismy nowego wykonawce po kilku godzinach.

  10. #10

    Domyślnie

    Poprzedni wykonawca stawial do stanu zero:



  11. #11

    Domyślnie

    Kiedy juz sie cieszylam, ze....COS JUZ WIDAC...zasypali to piaskiem....

  12. #12

    Domyślnie

    Wszedl nowy wykonawca:




  13. #13

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Domek zostal zabezpieczony na zime i czekal na pokrycie dachowe. Troche sobie poczekal bo jakies 2 lata. Grosz do grosza, a raczej funt do funta i pojawil sie dach. Dachowka Braas. Kolor:grafit.


  16. #16

    Domyślnie

    Z powodu braku £ domek ponownie "suszyl" sie przez poltorej roku Minusem (albo i plusem) dlugiego budowania jest moja ciagle zmieniajaca sie wizja domu. To co podobalo mi sie dwa lata temu, teraz jest beee. Po pewnym czasie stwierdzilam, ze drzwi tarasowe od frontu domu to jakas paranoja wiec zmienilam je na okno a taras bedzie z boku. Gorne drzwi balkonowe rowniez zmienily sie z drzwi z dostawka na duze drzwi tarasowe. Tzn zmienily sie w mojej glowie bo poki co jest jak na zdjeciu powyzej.
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 06-12-2014 o 16:14

  17. #17

    Domyślnie

    A ponizej nowa "dziura tarasowa" Zachcialo mi sie tez miec ozdobny "pierdzielnik".
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 06-12-2014 o 16:26

  18. #18

    Domyślnie

    Docelowo "pierdzielnik" ma byc bialy jak i "podbitka" (czy jak to mozna fachowo nazwac???). Chodzi mi o krokwie i heblowane deski widoczne od spodu. O toto:

    Jesli-jakims cudem-ktos to przeczyta a zna sie na rzeczy i wie czym najlepiej zamalowac drewnochron w kolorze zlotego debu to bylabym "dzwieczna" za podpowiedz. Zdjecie wykonane dawnoooo temu i kolor znacznie wyplowial, wiec moze bedzie szansa na zamalowanie tego biela. Tylko czym??? Bylam w hurtowni i pytalam z dziesiec osob, ale nie wiedzieli co poradzic. Wyszlam stamtad z wielka puszka bialej farby akrylowej do malowania na zewnatrz. Ale czy to dobry pomysl???
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 09-12-2014 o 17:06

  19. #19

    Domyślnie

    PLANY NA ROK 2015:

    -okna
    -drzwi zewnetrzne x 2
    -brama garazowa
    -prad
    -woda, kanaliza
    -tynki

    Taki jest plan. A czy wypali? Mam nadzieje. Wszystko zalezy od wiadomo czego

    Przyznac musze, ze znawca budowlanki ze mnie zaden. Ja sie do tego nie nadaje. Obudzcie mnie za rok, kiedy bede mogla sie juz urzadzac.

    Od kilku dni meczy mnie wizja wyboru rodzaju ogrzewania. Zamysl od samego poczatku byl jeden: piec na wegiel/ewentualnie ekogroszek. Posiedzialam troche tu i owdzie-wirtualnie i ciagnie mnie ku pompie
    Ostatnio edytowane przez byczek190 ; 09-12-2014 o 17:08

  20. #20

    Domyślnie

    Ależ przestrzeni! Ten dom pośrodku pola wygląda niemal jak scenografia do powieści w typie Ani z Zielonego Wzgórza!
    Mam pewne podejrzenie co do regionu...
    A daszek to pikuś, zawsze można drewnianą laubę dorobić

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony