dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 134
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 2665
  1. #981
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Coś mi szwankuje kabelek i tylko jedno zdjęcie udało się zrzucić z telefonu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap086.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	355402

    Mimo groźnie wyglądających chmur na niebie, pogoda była nawet łaskawa. Pokropiło nas trochę, ale wiadomo, że taki deszczyk majowy to na wzrost jest

    Ściany uzyskały pierwszą warstwę dysperbitu. Dziś może uda się nanieść drugą.
    Został wylany 1 słup. W planie był jeszcze drugi, ale betoniarka się zgrzała. Widać dodatek żwiru już ją męczy, ale co się dziwić, to mała 80 litrówka dla amatorów
    Niewątpliwym plusem budowania domu w maju jest darmowa aromaterapia Lilaki i jabłonie bardzo mocno pachną, szczególnie wieczorem. Uwielbiam te zapachy! Już sobie wyobrażam jak wpuszczam do domu ten aromat przez otwarte okna Nie mogę się doczekać
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Niewątpliwym plusem budowania domu w maju jest darmowa aromaterapia Lilaki i jabłonie bardzo mocno pachną, szczególnie wieczorem. Uwielbiam te zapachy! Już sobie wyobrażam jak wpuszczam do domu ten aromat przez otwarte okna Nie mogę się doczekać
    U nas teraz zakwitły czeremchy - to jest dopiero aromat, siedzisz na dworze i jesteś jednym wielkim zachwytem

    Bardzo porządnie to Wasze budowanie wygląda, równiutko, czyściutko, dokładnie

  3. #983
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Cieszę się że z pieskiem już wszystko dobrze
    A plac budowy wygląda super

  4. #984
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap086.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	355402
    Mówiłaś, że nie chce Ci nic rosnąć, a tu proszę, jak idzie w górę

  5. #985
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Plac budowy wygląda tragicznie, specjalnie nie wrzucam tu zdjęć reszty działki, żeby nie pamiętać jak wyglądała Mam górkę glinianą, górkę kruszywa, dołki-bajorka i zapadlisko okołoszambowe Jedynym ładnym elementem są fundamenty prościutko wymurowane przez mężulka Starał się bardzo i dobrze mu wyszło.
    Sad też wygląda coraz lepiej, po zimowym przycinaniu owocowych teraz równam teren rozgrzebany przez kury. Drzewa kwitną na potęgę.
    Tu i ówdzie rosną kępami trawy, dość ozdobnie wyglądają, ale nie są odmianami ogrodowymi.

    Pusiu, za zapachem czeremchy nie przepadam, dla mnie jest zbyt duszący

    Basiu, mam wrażenie, że ciągle coś robimy a efektów za bardzo nie widać. Teraz długo nic nie urośnie, dopóki chudego nie wylejemy. A tu różnie może być, głowimy się jak zrobić dobrze, żeby potem nie siadło i płyta nie pękła....
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dajcie tym fundamentom postać. Niech się zapadnie już teraz jeśli czegoś nie jesteście pewni.
    Nasz dom budował się powoli i nic nie pękło poza wylewką w garażu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #987
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Trzeba jakoś wypośrodkować, bo chcielibyśmy przed zimą mieć SSZ. A jak dalsza część roku będzie równie beznadziejna pod względem pogody, to nie zdążymy.
    I tak zostało jeszcze wylewanie słupów, pojutrze przyjeżdża styropian, na końcu zasypiemy pospółką i będziemy patrzeć, co się z nią dzieje. Wtedy deszcz będzie wskazany, pokaże niedoróbki.
    Pestko, a jak długo u Was fundamenty stały przed wylaniem płyty? Zagęszczaliście skoczkiem czy zagęszczarką i na ile kg? Może niepotrzebnie się boję, ale o tej glinie różnie ludzie piszą.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam serdecznie się. Psica śliczna a i fundamenty już są, widzę, że też głębsze. My mamy działkę ze spadem i na 8 bloczków są fundamenty.

  9. #989
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj Dana, miło że do mnie zajrzałaś Zapraszam serdecznie

    Fundamenty wystają na tym zdjęciu, bo działka nierówna, niby niewiele, a w rzeczywistości wyszło jak wyszło.
    Będziecie niwelować teren? Zastanawiamy się jak ugryźć temat.

    Czytałam, że pierwotnie chcieliście z7. Działkę macie cudną
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #990
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    My nie będziemy niwelować terenu, my mamy spad kilku metrów różnicy pomiędzy dołem a górą, sam dom z jednej strony od ziemi prawie fundamenty tylko 20-30cm ziemi zdjęliśmy i szalowanie a z drugiej to wkopywanie się aż 1,7m. i jak tu niwelować teren

  11. #991
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No to faktycznie. U nas różnicy zaledwie 50-60 cm. A chcieliśmy dom równo z gruntem mieć To mamy, tylko że z jednej strony póki co.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Renata B
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Sigtuna
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tez chcielismy dom rowno z gruntem i rownalismy, caly metr
    Po staropolsku, czyli co nam w duszy gra...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rot-do-korzeni

  13. #993
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    my też chcieliśmy mieć równo z gruntem... z przodu jest z tyłu jest spad.. ale teraz wolałabym jednak mieć lekko wyżej...

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Szczegółów już nie pamiętam, bo u nas ekipa robiła, ale fundament przed wylaniem płyty stał 3 miesiące.

    Nasz dom wokół salonu jest niemal równo z gruntem. Tzn. drewniany taras w założeniu miał „leżeć” w trawie. Panowie się nico kopnęli w kopaniu i wyszło 30 cm różnicy. Strasznie mnie to denerwowało, aż przyszły dwa mokre lata i dom nazywaliśmy amfibią. Przez dwa tygodnie chodziłam po trawie po kostki w wodzie.

    Podpowiem Wam jeden drobiazg. Mam okna tarasowe otwierane na zewnątrz i podłogę w salonie tak położoną, że nie ma progu w przejściu na taras
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-05-2016 o 15:16
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #995
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Strasznie mnie to denerwowało, aż przyszły dwa mokre lata i dom nazywaliśmy amfibią. Przez dwa tygodnie chodziłam po trawie po kostki w wodzie.
    no właśnie... do mojego męża jednak ten argument nie przemawiał ale mamy uzgodnione, że w razie czego on układa worki z piaskiem przed drzwiami...

  16. #996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Liliputek powiedz mężowi, że mój dom stoi najwyżej w okolicy. Różnice wprawdzie niewielkie, ale jednak jesteśmy na „górce”. W pozostałych ogrodach było znacznie gorzej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #997
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Liliputek powiedz mężowi, że mój dom stoi najwyżej w okolicy. Różnice wprawdzie niewielkie, ale jednak jesteśmy na „górce”. W pozostałych ogrodach było znacznie gorzej.
    u nas niby na gorce, ale wyżej od nas jest pole, a moim zdaniem z pola może lecieć woda.. i tak dobrze, że ekipa namówiła męża na odwodnienie
    On jest czasem tak uparty, bez powodu... bo przecież się nie zna

  18. #998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Możesz w ogrodzie poprowadzić tzw suche strumienie tak, zeby ukierunkować spływ wody.
    Drenaż nie zbierze wszystkiego. My położyliśmy rury pod trawnikiem, a i tak jak dobrze poleje to woda potrafi stać na trawniku. Po prostu najpierw musi przesiąknąć do drenażu. Natomiast suche strumienie zbierają z wierzchu.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-05-2016 o 17:49
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #999
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    u mnie podczas nakwiększych ulew polem płynie ocean wody mamy teraz podmórówkę przy płocie i daje radę wode z pola zatrzymuję... za to sąsiedzi na przeciwko są w dołku, dom mają bardzo nisko nad ziemią i co roku zabawa z workami z piachem a i tak woda stoi im w domu

    drenaże jakoś do mnie nie przemawiają. Przy domu lepiej zrobić porządne spadki, żeby woda spływała, drenaż to taki mokry kompres przy fundamentach....

    za to suche strumienie mamy, tak mi się wydaję poprowadzone przy płocie z dwóch stron. doprowadzone tam też są spusty z rynien.

  20. #1000
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    To wy macie teren podobny do naszego w sumie jak tu czytam te same sensacje z ulewami. My trochę dom obsypujemy, drenaż też daliśmy ale w sumie nie wiem po co skoro tak duży spad mamy. A drogę wjadowa na posesję wyżej i tak, i na przeciw też pole. 2 lata temu rów przy tym polu był juz cały zasypany i tu nagle w czercu ulewa (burza porządna znaczy się) i za chwilę potok wody z góry z drogi polnej koło tego pola leci rzeka na naszą posesję prosto przez bramę. A w połowie działki to z kretowisk fontanny szły w górę nad ziemią tak około 20-30cm. Normalnie szok. Dobrze, że auto nie stało na drodze tej rzeki tylko bardziej z boku bo by może i spłynęło na dół działki . Normalnie szok. Bramę przestawiamy bardziej w bok na przeciw posesji sąsiadów a w tym miejscu robimy murek oporowy z kamieni, których u nas nie brak. Tak, że zjazd będzie pod skosem z drogi. Kiedy to zrobimy to nie wiadomo, bo narazie to tylko furtka i siatka są, ponieważ ciężkie samochody typu HDS czy betoniarka to muszą wjężdżać na plac i bramy niet.
    Ale jak dach juz będzie dostarczony to myślę będzie można bramę wstawić. Murek powoli zrobić i krzaczki posadzić.

Strona 50 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony