dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie Sonda Lambda w kotle na pellet

    Witam, chciałem się was poradzić czy warto zainwestować w Sondę Lambda do kotła na pellet. Będę palił kotłem Pelmax firmy Biawar, sonda lambda jest do kupienia oddzielnie jak dodatkowe urządzenie i kosztuje 1700 zł. Warto ją dokupić? Przynosi jakieś korzyści, oszczędności?
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ile dałeś za kociołek i skąd decyzja akurat tej firmy?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    Witam, chciałem się was poradzić czy warto zainwestować w Sondę Lambda do kotła na pellet. Będę palił kotłem Pelmax firmy Biawar, sonda lambda jest do kupienia oddzielnie jak dodatkowe urządzenie i kosztuje 1700 zł. Warto ją dokupić? Przynosi jakieś korzyści, oszczędności?
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Sonda lambda ma za zadanie sprawdzać jak przebiega spalanie. Jednak jeśli palnik nie ma powietrza wtórnego a jedynie pierwotne, to możliwości regulacji są ograniczone. Chodzi zgrubsza o to, że wydajność wentylatora powietrza pierwotnego zależy od zapotrzebowania na ciepło (moc) i nawet jeśli sonda lambda stwierdzi, że spalanie nie jest najlepsze, to i tak priorytetem jest uzyskanie odpowiedniej do zapotrzebowania mocy z palnika. A ta moc uzyskuje się podając odpowiednią dawkę paliwa i odpowiednią ilośc powietrza....... Innymi słowy to palnik powinien gwarantować optymalne spalanie w zalezności od zapotrzebowania. Jeśli tego nie gwarantuje to trzeba umiejętnie podać powietrze wtórne i to powietrze wtórne powinno być sterowane sygnałem z sondy lambda. Jestem sceptyczny jeśli chodzi o stosowanie sondy lambda do kotłów z powietrzem pierwotnym jedynie.
    MArSTER

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Za takie pieniądze nawet nie ma nad czym się zastanawiać. Bezsens pospolity.
    R-290 pod strzechy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony