dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 86
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lina120
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gdynia / Kębłowo
    Posty
    15

    Domyślnie

    Kotły Viessman Vitodens 100+zas.100l moc 6,5-19kw/Vitodens 111-W 6,5-19kw
    Kocioł Vaillant VC 146 3,3-14,9kw

  2. #62

    Domyślnie

    Witam dołączę się do tematu bo stoję również przed ważna decyzja jakim jest wybór kotła kondesata 1-funcyjnego z zasonikiem.
    Po wizytach w punktach sprzedaży i rozmowy z fachowcami to głowa pełna o każdy coś innego powiedział czy dodał i zasiał nowy wątek do myslenia.
    Prawdopodobnie wybór padnie na zestaw EkoGreen aristona jest to zestaw kotła Ariston Clas Premium Evo System 24 z zasonikiem BCH 120L
    http://zielonykran.pl/prd_one/16844-...html#tab=tab-1

    Moc minimalna wsumie odpowiednia do mojego domku 120m2 modulacja do 22KW ponieważ mam poddasze użytkowe która kiedyś w planach będzie ogrzewana.
    Co sadzicie o tym zestawie cena za ten kocioł i zasobnik z podłączami i papa do obiegu cyrkulacyjnego to 5000zł + rura kominowa 700zl i robocizna
    czy dołożyć okolo 3000tys i udeżyć w prostego viessmann-a.

    Dziekuję za opinie mam nadzieje ze po opiniach nie zaczne szukac czegoś innego

    P.S nie dodałem ze na Aristona jest do 8 lat gwarancji która od roku podstawowego jest rozszerzana za pomoca przeglądów rocznych servisanta aristona. niewiem jak wyglada gwarancja viessmann

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ptak86 ; 26-03-2015 o 16:12

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptak86 Zobacz post
    Witam dołączę się do tematu bo stoję również przed ważna decyzja jakim jest wybór kotła kondesata 1-funcyjnego z zasonikiem.
    Po wizytach w punktach sprzedaży i rozmowy z fachowcami to głowa pełna o każdy coś innego powiedział czy dodał i zasiał nowy wątek do myslenia.
    Prawdopodobnie wybór padnie na zestaw EkoGreen aristona jest to zestaw kotła Ariston Clas Premium Evo System 24 z zasonikiem BCH 120L
    http://zielonykran.pl/prd_one/16844-...html#tab=tab-1

    Moc minimalna wsumie odpowiednia do mojego domku 120m2 modulacja do 22KW ponieważ mam poddasze użytkowe która kiedyś w planach będzie ogrzewana.
    Co sadzicie o tym zestawie cena za ten kocioł i zasobnik z podłączami i papa do obiegu cyrkulacyjnego to 5000zł + rura kominowa 700zl i robocizna
    czy dołożyć okolo 3000tys i udeżyć w prostego viessmann-a.

    Dziekuję za opinie mam nadzieje ze po opiniach nie zaczne szukac czegoś innego

    P.S nie dodałem ze na Aristona jest do 8 lat gwarancji która od roku podstawowego jest rozszerzana za pomoca przeglądów rocznych servisanta aristona. niewiem jak wyglada gwarancja viessmann

    Pozdrawiam
    Jak to obliczyłeś, że minimalna moc (5,5kW) tego Aristona jest odpowiednia do Twojego 120m2 domku.
    Masz jakąś izolację na dachu i ścianach?
    Bo jeśli izolacja spełnia normę minimalną, to raczej kocioł o 2-krotnie zbyt dużej mocy.
    Oczywiście nie mam nic do Aristona, nawet jest tani jak na swoją długą gwarancję. A jeśli servis niedaleko to atrakcyjny.
    Tylko nie do tak małego domu.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jak to obliczyłeś, że minimalna moc (5,5kW) tego Aristona jest odpowiednia do Twojego 120m2 domku.
    Masz jakąś izolację na dachu i ścianach?
    Bo jeśli izolacja spełnia normę minimalną, to raczej kocioł o 2-krotnie zbyt dużej mocy.

    Projekt domu ma obliczony OCZ lecz lekko deweloper zminil materialy wykoczenie i ocieplenia dlatego lekko ten ocz moze sie zmnic.
    Oczywiście jeszcze dane warunki atmosferyczne i klimat w jakim jest postawiony dom. Moc jaka doradzali mi ludzie to 4 kw - 5 kw ale juz sam nie wiem co ta moca jaka jedym slowem ciezki temat

    Moze cos innego mi doradzicie pozdrawiam

  5. #65

    Domyślnie

    Nic nie zrozumiałem, mimo, iż zajmuję się tym na co dzień.
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    O ile to ktoś dobrze policzył to te 4-5kW potrzebne ci jest przy temp -20stopni, a średnia zimowa jest znacznie mniejsza i przez większą część sezonu będzie to dużo za duże.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptak86 Zobacz post
    Projekt domu ma obliczony OCZ lecz lekko deweloper zminil materialy wykoczenie i ocieplenia dlatego lekko ten ocz moze sie zmnic.
    Oczywiście jeszcze dane warunki atmosferyczne i klimat w jakim jest postawiony dom. Moc jaka doradzali mi ludzie to 4 kw - 5 kw ale juz sam nie wiem co ta moca jaka jedym slowem ciezki temat

    Moze cos innego mi doradzicie pozdrawiam
    Jeśli podstawowym kryterium jest dla Ciebie gwarancja, to możesz brać tego Aristona. O ile, oczywiście te obowiązkowe, roczne przeglądy nie kosztują po 400zł
    Sprawdź to.

    5kW będziesz potrzebował tylko w największe mrozy. Przeciętnie będziesz potrzebował około 2 kW, co oznacza, że kocioł będzie pracował 8-10 godzin dziennie. Jak go sobie mądrze ustawisz, to zbyt wiele startów na dobę nie będzie.
    Sprawdź jeszcze dostępność i ceny serwisu Immergasa, Buderusa i Junkersa.
    Mają kotły, które grzeją ju z mocą 1.9kW (Immergas) i mają po 5 lat gwarancji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68

    Domyślnie

    Dziekuje bede szukał jesze mnisjzego kotła w takim razie. Dzisaj podjade do http://www.elektrokal.pl/pl/oferta/s...nika-sanitarna i cos znajde w rozsadnej cenie i z mała moca minimalna spisze modele i napsize co mi doradzili

    Do uslyszenia

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    A patrzyłeś na kotły Thermagen ? Holenderskie to samo co ACV ?

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Bardzo dobrze moduluje - możesz zerknąć na ich stronę lub dystrybutora

    http://www.tanieogrzewanie.pl/kociol...ocy-5-4-17-8kw

  11. #71

    Domyślnie

    Tylko modulacja od 5,4 kw sie zaczyna a tutaj koledzy radzza aby ona oscylowala okolo 2kw
    Ostatnio edytowane przez Ptak86 ; 27-03-2015 o 11:38

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Howal ,ACV, DAIKIN , Thermagen wszystkie te firmy sprzedają ten kocioł pod swoją nazwą bo jest naprawdę dobry i tani.
    Modulacja jest ważna ,ale zawsze będzie za duża .Przy normalnym zładzie automatyka da sobie radę
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 27-03-2015 o 21:37

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0620.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	310372

    Tak wygląda wymiennik główny kotła ACV .
    Proszę zwrócić uwagę na możliwość wyczyszczenia .
    Ten na fotce pracował 2 lata .

    W innych też tak się brudzą ,tylko niema dojścia .Przepłukanie nic nie da .
    W tym wypadku potrzebny był młoteczek

  14. #74

    Domyślnie

    Zobacz sobiettermeta chyba najlepsza modulacja do małego domu:
    http://www.termet.com.pl/pl/produkty...ns_gold_20_df/

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał lina120 Zobacz post
    Kotły Viessman Vitodens 100+zas.100l moc 6,5-19kw/Vitodens 111-W 6,5-19kw
    Kocioł Vaillant VC 146 3,3-14,9kw
    Tylko nie vitodens 100 jeżeli już to 200 Ale o różnicy jakości świadczy cena

  16. #76

    Domyślnie

    Po wizycie w punkcie sprzedaży i sprawdzeniu cen i dostępności kotłów małej mocy kompletnie zgłupiałem Sprzedawca odrazu powiedział ze przy nowym domku dobrze ocieplonym moc pieca się dobiera do powierzchni domu i powtarzał ze ten Ariston Clas Premium Evo System 24 z zasonikiem BCH 120L będzie dobry. Poprosiłem o sprawdzenie kotłów malej mocy i podanie cen oczywiście podał lecz pod nosem powtarzał ze modulacja takich pieców bedzie do ok 17kw i to stanowczo za mało bo poddasze które nie używane będzie jako tako trzeba będzie ograć powietrzem które ucieknie z dołu na górę i moc aristona w sam raz bedzie.

    Zestaw aristona proponuja mi za 4900 do tego 100zl czujnik pogodowy, sterownik SENSYS 600 zl, pompa cyrkulacyjna 330zl moc (5,5kw - 22kw)

    BERETTA EXCLUSIVE GREEN HE 25 z zasobnikiem IDRA TOP 120 - 9700 w tej cenie jest regulator pogodowy programator tygodniowy,sonda zewnetrzna +pompa cyrkulacyjna 330zl (moc 2,5kw - 25kw)

    I co mam o tym wszystkim myslić
    Ostatnio edytowane przez Ptak86 ; 29-03-2015 o 10:44

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jestem ciekaw, jaki kociol doradzilby ten sprzedawca przy większym, albo gorzej ocieplonym domu ? 50kW ?
    Dwa fakty - wystarczą ci 12-14kW, oraz lepiej bedzie pracował kocioł modulujący od mniejszej mocy.

    Teraz sprawdz sobie długośc grawancji, podzwoń po serwisantach i sprawdż, ile kasuja za przeglad i wybierz. Proste.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Z tymi kotłami dużej mocy to jest jakaś plaga u sprzedawców. Nie znają się czy wciskają większe (droższe) żeby więcej zarobić?
    Czy jest sens kupować lamborghini do jazdy po torach wyścigowych i jeździć nim na zakupy i do pracy w lesie kilka km dziennie? Oczywiście da się ale czy to jest sensowne i ekonomiczne? Litry paliwa puszczone w atmosferę i ciągłe zagrożenie zawiśnięciem na wertepach. Są lepsze możliwości.
    No, przy aucie to przynajmniej jest jeszcze możliwość, czasami wyjechać gdzieś na prawdziwą jazdę i przyjemność. Przy kotle to żadnych wrażeń, tylko praktyczność i ekonomia. Więc po co te 2-krotnie za duże moce?

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Z tymi kotłami dużej mocy to jest jakaś plaga u sprzedawców. Nie znają się czy wciskają większe (droższe) żeby więcej zarobić?
    Czy jest sens kupować lamborghini do jazdy po torach wyścigowych i jeździć nim na zakupy i do pracy w lesie kilka km dziennie? Oczywiście da się ale czy to jest sensowne i ekonomiczne? Litry paliwa puszczone w atmosferę i ciągłe zagrożenie zawiśnięciem na wertepach. Są lepsze możliwości.
    No, przy aucie to przynajmniej jest jeszcze możliwość, czasami wyjechać gdzieś na prawdziwą jazdę i przyjemność. Przy kotle to żadnych wrażeń, tylko praktyczność i ekonomia. Więc po co te 2-krotnie za duże moce?
    Duży łatwiej sprzedać .

    Ta beretta jest niezła .Łatwa w czyszczeniu i trwała. kiedyś montowałem i serwisowałem.

  20. #80

    Domyślnie

    fachman czytalem o beretta i sa pozytywne opinie tak samo jak o tym zestawie aristona tylko roznica 4000 zl przekonuje mnie do aristona
    Jurto dzwonie do servisanta Aristona dowiedziec sie o cene serwisu i przegladów i przelicznie czy ten serwis jest w takiej cenie ze mozna sie przekonac w tej kwestii do aristona czyli 8 lat gwarancji

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony