dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 108
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2157
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie gadaj, jak nie wiesz.
    Twoje jaskółki często ćwierkają fałszywie.
    Ta "jaskółka" z Twojego gniazda przyleciała.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ta "jaskółka" z Twojego gniazda przyleciała.
    Ja np. jeszcze nie wiem, ile będzie kosztować.
    Jeśli Twoje wszystkie informacje są tak samo prawdziwe, jak te o certyfikatach na RBR - to są warte niewiele.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ja np. jeszcze nie wiem, ile będzie kosztować.
    Jeśli Twoje wszystkie informacje są tak samo prawdziwe, jak te o certyfikatach na RBR - to są warte niewiele.
    Wątpię żebyś nie wiedział to po pierwsze.
    Po drugie z czystej przyzwoitości nie odpowiem Ci choć dobrze wiesz skąd i od kogo pochodzi ta informacja.
    Bardzo fajny człowiek z którym myślę szczerze sobie porozmawialiśmy, kto, co i dlaczego.
    Nie dawno mi napisałeś, że jestem za mały, pamiętasz ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wątpię żebyś nie wiedział to po pierwsze.
    Po drugie z czystej przyzwoitości nie odpowiem Ci choć dobrze wiesz skąd i od kogo pochodzi ta informacja.
    Bardzo fajny człowiek z którym myślę szczerze sobie porozmawialiśmy, kto, co i dlaczego.
    Nie dawno mi napisałeś, że jestem za mały, pamiętasz ?
    "mały"... "duży"... to pojęcia bez wymiaru....
    zależy co do czego przyrównać
    Ukłony dla Redakcji

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Chciałem zauważyć że dzięki tym cięgnom w mechaniczny sposób mogą być częściowo oskrobane kanały [ A ] ale co z komorą [ B ] ,która też jest otoczona wodą .

    Niepokoi mnie również wąskie gardło nad popielnikiem [ C ] zasypywanie szufladki popiołem z każdym dniem zmniejsza prawidłowy przepływ spalin ,do tego dwa elementy szamotowe działają jak kierownice popiół- szlaka biedzie sypać się tylko do tyłu i do przodu .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Chciałem zauważyć że dzięki tym cięgnom w mechaniczny sposób mogą być częściowo oskrobane kanały [ A ] ale co z komorą [ B ] ,która też jest otoczona wodą .

    Niepokoi mnie również wąskie gardło nad popielnikiem [ C ] zasypywanie szufladki popiołem z każdym dniem zmniejsza prawidłowy przepływ spalin ,do tego dwa elementy szamotowe działają jak kierownice popiół- szlaka biedzie sypać się tylko do tyłu i do przodu .
    Komora B pokryje się warstewką pyłu, która po osiągnięciu grubości kilku milimetrów odpada pod własnym ciężarem.
    Popielnik bez problemu mieści popiół ze spalenia jednego zasobnika paliwa, także paliwa nie najlepszej jakości (z większą zawartością popiołu).
    Ukłony dla Redakcji

  7. #227

    Domyślnie



    Który przekrój jest prawidłowy?

  8. #228

    Domyślnie

    Rozwinę o co pytał kolega:
    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Niepokoi mnie również wąskie gardło nad popielnikiem [ C ] zasypywanie szufladki popiołem z każdym dniem zmniejsza prawidłowy przepływ spalin ,do tego dwa elementy szamotowe działają jak kierownice popiół- szlaka biedzie sypać się tylko do tyłu i do przodu .
    Taka padła odpowiedź....

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Popielnik bez problemu mieści popiół ze spalenia jednego zasobnika paliwa, także paliwa nie najlepszej jakości (z większą zawartością popiołu).

    A Animusowi chodziło to, że przy kotle opartym o dolniaka, co na to powie konstruktor, czy Pan jako osoba propagująca ten kocioł, gdy użytkownik dłuższy okres czasu nie czyszcząc kotła i nie wybierając popiołu zasypie drogę wylotu spalin z komory spalania. Tutaj w/g szkicu wylot spalin z komory spalania jest poniżej linii retorty.

    Zatem odpowiedź powinna być w stylu:
    Przewidzieliśmy to i na górze kotła, w miejscu, gdzie wsadzane są płyty ceramiczne przez klapę kanałów pionowych wyczystnych zastosowaliśmy nie do końca szczelną klapę na zawiasie i liczymy na to,że jak będzie trzeba, to uchyli się na tyle,że spaliny z komory spalania wyrzuci, bo jak nie wyrzuci i ktoś się w domu zaczadzi, to się wówczas będziemy martwić....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #229

    Domyślnie

    Animuss

    Widzisz czerwoną kreskę? to jest daszek, która chroni przed całkowitym zasypaniem ..

    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 09-06-2015 o 10:01
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  10. #230

    Domyślnie

    Twierdzę, że kotła OEPM można prawdopodobnie nie czyścić przez cały sezon. Piszę prawdopodobnie, bo nie eksploatowaliśmy go jeszcze przez cały sezon.
    Nie piszę natomiast nigdzie, że przez cały sezon nie trzeba opróżniać popielnika.
    Czytajcie, proszę, to co pisze, a nie to co chcecie przeczytać.
    Ukłony dla Redakcji

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Rozwinę o co pytał kolega:


    Taka padła odpowiedź....




    A Animusowi chodziło to, że przy kotle opartym o dolniaka, co na to powie konstruktor, czy Pan jako osoba propagująca ten kocioł, gdy użytkownik dłuższy okres czasu nie czyszcząc kotła i nie wybierając popiołu zasypie drogę wylotu spalin z komory spalania. Tutaj w/g szkicu wylot spalin z komory spalania jest poniżej linii retorty.

    Zatem odpowiedź powinna być w stylu:
    Przewidzieliśmy to i na górze kotła, w miejscu, gdzie wsadzane są płyty ceramiczne przez klapę kanałów pionowych wyczystnych zastosowaliśmy nie do końca szczelną klapę na zawiasie i liczymy na to,że jak będzie trzeba, to uchyli się na tyle,że spaliny z komory spalania wyrzuci, bo jak nie wyrzuci i ktoś się w domu zaczadzi, to się wówczas będziemy martwić....
    Tyle,że to użytkownik kotła powinien sobie wypraktykować co ile max powinien opróżniać szufladę.To moje zdanie
    Skoro szuflada jest na tyle pojemna,że pomieści popioł z jednego zasypu to nie jest to problemem aby ją podczas zasypu opróżnić.

    Uważam,że z czegoś trzeba być zadowolonym , albo się pewnych rzeczy nauczymy albo grzejmy prądem
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Tak mi przyszedł do głowy pomysł automatycznego czyszczenia tego kotła.
    Tyle,że obudowa od góry musiała by być wyższa o jakieś 15-20 cm.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #233
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Twierdzę, że kotła OEPM można prawdopodobnie nie czyścić przez cały sezon. Piszę prawdopodobnie, bo nie eksploatowaliśmy go jeszcze przez cały sezon.
    Nie piszę natomiast nigdzie, że przez cały sezon nie trzeba opróżniać popielnika.
    Czytajcie, proszę, to co pisze, a nie to co chcecie przeczytać.
    Ja nie krytykuję kotła na pewno jest to doskonalsza wersja starszego Ogniwa ,moim zdaniem tego typu kotły M-ka czy innego producenta R-ka powinny mieć przynajmniej odcinający czujnik poziomu popiołu albo automatyczny popielnik , po zapełnieniu powinien się wyłączyć kocioł i bez opróżnienia nie dało by się włączyć ponownie .Dałoby się też dodać krótką gródź sięgającą powyżej kopca ,która by nie pozwoliła zasypać kanału. Kotły trafiają pod dachy rodzin o różnym poziomie inteligencji technicznej ,zdarza się że obsługują je wyłącznie kobiety.Czasami ktoś kupuje dom na rynku wtórnym z kotłem i próbuje go uruchomić nie mając żadnej instrukcji ,
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 09-06-2015 o 21:19
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ten na R robi się też z automatycznym odpopielaczem
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Tak mi przyszedł do głowy pomysł automatycznego czyszczenia tego kotła.
    Tyle,że obudowa od góry musiała by być wyższa o jakieś 15-20 cm.
    Minimalizm w zużyciu materiałów... podział kosztów.. dyscyplina w utrzymaniu wskaźników kosztów... Spółdzielnia.. rozumiesz?
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 09-06-2015 o 21:42
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    ,,,, Zatem odpowiedź powinna być w stylu:
    Przewidzieliśmy to i na górze kotła, w miejscu, gdzie wsadzane są płyty ceramiczne przez klapę kanałów pionowych wyczystnych zastosowaliśmy nie do końca szczelną klapę na zawiasie i liczymy na to,że jak będzie trzeba, to uchyli się na tyle,że spaliny z komory spalania wyrzuci, bo jak nie wyrzuci i ktoś się w domu zaczadzi, to się wówczas będziemy martwić....
    Jarecki79, Ty to sam własnoręcznie odpowiadasz na posty .
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Minimalizm w zużyciu materiałów... podział kosztów.. dyscyplina w utrzymaniu wskaźników kosztów... Spółdzielnia.. rozumiesz?
    Zawsze to może być jako opcja lub produkt luksusowy
    Luksus od zawsze kusił i kusić będzie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Koncze czytanie panowie, bo juz tablet ze smiechu chyba z 6 razy oplułem
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Jarecki79, Ty to sam własnoręcznie odpowiadasz na posty .
    I nieświadomie podpowiada.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Koncze czytanie panowie, bo juz tablet ze smiechu chyba z 6 razy oplułem
    Hm a ja dalej czekam na szkic
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 12 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony