dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 108
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2157
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No i jeszcze taki cytat na zakończenie. Kolego bolek&lolek, jak dla mnie to jakiś autentycznie super hiper turbo opał był. 31.2 z wartością opałową 27,829 Mj/kg w stanie roboczym. No ale ja tylko dwadzieścia parę lat węglem handluję, mogłem przeoczyć że takie cudo na rynku jest obecne.
    Ja też tego 31.2 nie widzę w Chwałowicach - może to jakieś inne Chwałowice są, wszak miejscowości o tej nazwie jest wiele - nawet mam jedną w okolicy
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zadałem proste, konkretne pytanie - czy możesz na nie odpowiedzieć ?

    Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?
    A Ty, sprzedając kotły, podajesz do każdego z nich nastawy? Dla jakiego węgla?

    OEPM na badaniach miał nastawy odpowiednie dla węgla, na którym był badany.
    Dla innego węgla, oczywiście, będą one inne.
    Jak w każdym kotle.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A Ty, sprzedając kotły, podajesz do każdego z nich nastawy? Dla jakiego węgla?

    OEPM na badaniach miał nastawy odpowiednie dla węgla, na którym był badany.
    Dla innego węgla, oczywiście, będą one inne.
    Jak w każdym kotle.
    Przypomnę jak brzmiało pytanie:


    Napisał SUSPENSER
    Zadałem proste, konkretne pytanie - czy możesz na nie odpowiedzieć ?

    Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?



    Rozumiem, że odpowiedź brzmi: nie.


    Nie sprzedaję kotłów o których jest ten wątek więc nie będę tu o nich pisał, żeby nie zaśmiecać tematu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przypomnę jak brzmiało pytanie:


    Napisał SUSPENSER
    Zadałem proste, konkretne pytanie - czy możesz na nie odpowiedzieć ?

    Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?



    Rozumiem, że odpowiedź brzmi: nie.


    Nie sprzedaję kotłów o których jest ten wątek więc nie będę tu o nich pisał, żeby nie zaśmiecać tematu.
    Odpowiedź nie brzmi: NIE.
    Odpowiedź brzmi: PO CO?
    Ukłony dla Redakcji

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Odpowiedź nie brzmi: NIE.
    Odpowiedź brzmi: PO CO?
    Na tą odpowiedź w formie pytania odpowiadam:

    po to, żeby użytkownik miał szansę uzyskać w swojej kotłowni wyniki zbliżone do tych z badań [o ile jakimś cudem kupi niespotykany węgiel na którym badano ten kocioł].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czy użytkownicy będą mieli zapisane w sterowniku lub instrukcji nastawy na jakich osiągnięto te wyniki w grupowym ?

    Na tą odpowiedź w formie pytania odpowiadam:

    po to, żeby użytkownik miał szansę uzyskać w swojej kotłowni wyniki zbliżone do tych z badań [o ile jakimś cudem kupi niespotykany węgiel na którym badano ten kocioł].
    Ależ jesteś śmieszny.
    NIGDY ŻADEN kocioł nie uzyska w kotłowni domowej wyników zbliżonych do tych z badań. Badania są po to, aby można było porównać potencjalne możliwości różnych kotłów. Dlatego tak ściśle określone są warunki tych badań, aby były one porównywalne między sobą. To przecież takie oczywiste.

    Jeśli zaś ktoś myśli, że wyniki uzyskiwane w amatorskich badaniach w LABORATORIUM SUSPENSERA są bardziej wiarygodne, niż wyniki uzyskiwane w akredytowanych laboratoriach badawczych - to niech sobie tak myśli.

    Te akredytowane laboratoria mają zweryfikowane przez kompetentne centra akredytacji instalacje badawcze oraz umiejętności badających i procedury dokumentowania wyników badań.

    Zaś wyniki badań SUSPENSERA dokumentowane są wyłącznie przez jego wpisy na forum a o jego umiejętnościach w tym zakresie miałem okazję przekonać się w trakcie zorganizowanej przeze mnie wizyty tutejszych forumowiczów w Laboratorium Spalania IChPW, gdzie to SUSPENSER wspaniale rozregulował w dwie godziny kocioł, który miał (według niego) poprowadzić lepiej od każdego sterownika. Do dzisiaj mam w archiwum wykresy z tych jego popisów, razem z wykresami pracy sterownika eCoal.pl, który w czasie kolejnych dwóch godzin wyprostował te SUSPENSEROWE wyczyny. Widzę, że powinienem je przypominać, bo samozwańczy badacze są coraz bardziej butni.
    Myślę, że mój dobry kolega karoka, który też brał udział w tej wizycie, może potwierdzić moje słowa, bo wiem, że mnie nie uwierzycie, bo przecież taki doktor inżynier to tylko kłamać potrafi. Nie ma to jak ocena praktyka.
    Ukłony dla Redakcji

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ależ jesteś śmieszny.
    NIGDY ŻADEN kocioł nie uzyska w kotłowni domowej wyników zbliżonych do tych z badań. Badania są po to, aby można było porównać potencjalne możliwości różnych kotłów. Dlatego tak ściśle określone są warunki tych badań, aby były one porównywalne między sobą. To przecież takie oczywiste.

    Jeśli zaś ktoś myśli, że wyniki uzyskiwane w amatorskich badaniach w LABORATORIUM SUSPENSERA są bardziej wiarygodne, niż wyniki uzyskiwane w akredytowanych laboratoriach badawczych - to niech sobie tak myśli.

    Te akredytowane laboratoria mają zweryfikowane przez kompetentne centra akredytacji instalacje badawcze oraz umiejętności badających i procedury dokumentowania wyników badań.

    Zaś wyniki badań SUSPENSERA dokumentowane są wyłącznie przez jego wpisy na forum a o jego umiejętnościach w tym zakresie miałem okazję przekonać się w trakcie zorganizowanej przeze mnie wizyty tutejszych forumowiczów w Laboratorium Spalania IChPW, gdzie to SUSPENSER wspaniale rozregulował w dwie godziny kocioł, który miał (według niego) poprowadzić lepiej od każdego sterownika. Do dzisiaj mam w archiwum wykresy z tych jego popisów, razem z wykresami pracy sterownika eCoal.pl, który w czasie kolejnych dwóch godzin wyprostował te SUSPENSEROWE wyczyny. Widzę, że powinienem je przypominać, bo samozwańczy badacze są coraz bardziej butni.
    Myślę, że mój dobry kolega karoka, który też brał udział w tej wizycie, może potwierdzić moje słowa, bo wiem, że mnie nie uwierzycie, bo przecież taki doktor inżynier to tylko kłamać potrafi. Nie ma to jak ocena praktyka.
    To sobie pan zawijan u znacznej części społeczności forumowej nagrabił, oj nagrabił!

    Przecież pan SUSPENSER bada. Swoimi metodami. Ma nawet do tego sprzęt. Techniczny. Ciepłomierz rejestrujący wartości co minutę. Jak wpięty w odcinek pomiarowy, tylko on wie. Pomiar temperatury. Też. Nie wywali przecież kilkunastu tysięcy złotych rocznie na homologację okresową sprzętu badawczego. On określa swoją dokładność na 2 -3%.
    Ja neptek i dyletant określam ją tą samą metodą na co najmniej 15%.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Panie minertu,

    przepraszam, że cenny czas panu zajmuję i humor przedni psuję.
    Czy zechciałby mi pan odpowiedzieć jakie wnioski wysnuł pan po dokładnym przeczytaniu artykułu, do którego podesłał nam pan link?
    Czy kotły na paliwa stałe z podawaniem i sterowaniem automatycznym o mocy do 500 kW podlegają obecnie pod badania obowiązkowe przez UDT jako naczynia ciśnieniowe?

    Z utęsknieniem czekam na wiarygodną odpowiedź z dowodami.

    Przepraszam za czas zajęty

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    NIGDY ŻADEN kocioł nie uzyska w kotłowni domowej wyników zbliżonych do tych z badań. Badania są po to, aby można było porównać potencjalne możliwości różnych kotłów. Dlatego tak ściśle określone są warunki tych badań, aby były one porównywalne między sobą. To przecież takie oczywiste.
    Bardzo mnie, "kierowcę furmanki",
    człowieka, który nie ma dr ani inż. ani nawet mgr przed nazwiskiem, cieszy fakt, że niektóre wyartykułowane przez takiego laika zwroty, weszły do języka znawców tematu Aż się tu zacytuję:

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Tyle, że porównywanie wyników badań kotłów jest tylko sztuką dla sztuki; taki ranking wg wyników badań jest rankingiem dla tych, których "kręcą" cyferki (że nie napiszę dosadniej), jeśli badania wykonane wg takiej czy innej normy nie są odzwierciedleniem pracy kotła w rzeczywistej kotłowni. Tu w dalszym ciagu wszystko zależy od cech instalacji oraz operatora. Jedyne, co taki dokument potwierdza, to potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    Ciekawe, ilu palaczy osiąga >70% sprawności w ujęciu rocznym paląc w swoich kotłach. Czy mają choć cień szansy zbliżyć się do wyniku ze świadectwa? Czy ma dla nich to świadectwo przełożenie na ilość zużytego opału?
    Więc tu Zawijan powie "robić badania eksploatacyjne". Ciekaw jestem, o ile punktów procentowych wzrosłaby sprawność kotłów po wyciągnięciu wniosków z takich badań. Ile dzięki takim badaniom użytkownik poprawionego kotła mógłby zaoszczędzić pieniędzy. Wreszcie jak bardzo wzrosłyby zyski producenta tak poprawionych kotłów...? Jak bardzo zyska środowisko...?

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Bardzo mnie, "kierowcę furmanki",
    człowieka, który nie ma dr ani inż. ani nawet mgr przed nazwiskiem, cieszy fakt, że niektóre wyartykułowane przez takiego laika zwroty, weszły do języka znawców tematu Aż się tu zacytuję:



    Więc tu Zawijan powie "robić badania eksploatacyjne". Ciekaw jestem, o ile punktów procentowych wzrosłaby sprawność kotłów po wyciągnięciu wniosków z takich badań. Ile dzięki takim badaniom użytkownik poprawionego kotła mógłby zaoszczędzić pieniędzy. Wreszcie jak bardzo wzrosłyby zyski producenta tak poprawionych kotłów...? Jak bardzo zyska środowisko...?
    Możesz sobie sam łatwo odpowiedzieć na te pytania.
    Wystarczy, żebyś porównał wyniki kotłów OEPM, OEP i OE. Zobaczysz, jaki efekt dały prowadzone przez nas badania eksploatacyjne tych kotłów.
    Możesz sobie także porównać np.wyniki sprawności kotła OEPM, który jest efektem naszych badań eksploatacyjnych, z wynikami sprawności większości kotłów rynkowych, dla których takich badań nikt nie prowadził.
    UWAŻAJ tylko, aby wyeliminować z tych porównań kotły, dla których wyniki sprawności podano "z sufitu". Jest takich trochę na rynku.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #1012

    Domyślnie

    "Tyle, że porównywanie wyników badań kotłów jest tylko sztuką dla sztuki; taki ranking wg wyników badań jest rankingiem dla tych, których "kręcą" cyferki (że nie napiszę dosadniej), jeśli badania wykonane wg takiej czy innej normy nie są odzwierciedleniem pracy kotła w rzeczywistej kotłowni. Tu w dalszym ciagu wszystko zależy od cech instalacji oraz operatora. Jedyne, co taki dokument potwierdza, to potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    Ciekawe, ilu palaczy osiąga >70% sprawności w ujęciu rocznym paląc w swoich kotłach. Czy mają choć cień szansy zbliżyć się do wyniku ze świadectwa? Czy ma dla nich to świadectwo przełożenie na ilość zużytego opału?"


    Z tego co mi się o uszy obiło, to już kilka lat temu ze strony zawijana i reszty jego popleczników padła propozycja do braci w kunszcie klepania blach i ich spajania w konstrukcje tak zwane kotłowe:
    zróbmy długotrwałe badania kotłów w warunkach symulujących rzeczywiste. Na różnych mocach, z odstawianiem, na różnych paliwach rynkowych. Według wspólnie ustalonego algorytmu i pod wspólnym nadzorem.

    Jak łatwo się domyśleć, odzew był ZERO + 1. Tylko Ogniwo wyraziło taką chęć i gotowość. Reszta zamilkła. Pewnie dlatego, że ich szlachetne wyroby nie chciały stawać w szranki z plebejskim kociołkiem z jakiegoś tam Biecza.

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post

    Zaś wyniki badań SUSPENSERA dokumentowane są wyłącznie przez jego wpisy na forum a o jego umiejętnościach w tym zakresie miałem okazję przekonać się w trakcie zorganizowanej przeze mnie wizyty tutejszych forumowiczów w Laboratorium Spalania IChPW, gdzie to SUSPENSER wspaniale rozregulował w dwie godziny kocioł, który miał (według niego) poprowadzić lepiej od każdego sterownika. Do dzisiaj mam w archiwum wykresy z tych jego popisów, razem z wykresami pracy sterownika eCoal.pl, który w czasie kolejnych dwóch godzin wyprostował te SUSPENSEROWE wyczyny. Widzę, że powinienem je przypominać, bo samozwańczy badacze są coraz bardziej butni.
    Myślę, że mój dobry kolega karoka, który też brał udział w tej wizycie, może potwierdzić moje słowa, bo wiem, że mnie nie uwierzycie, bo przecież taki doktor inżynier to tylko kłamać potrafi. Nie ma to jak ocena praktyka.
    Oj Zawijan widzę że pamięć zaczyna zawodzić.
    Dlaczego ?
    Bo Suspenser dobrze sprowadził kocioł do mocy bodajże chyba coś około 4kW czego pogratulował mu nawet Zawijan_2, później pamiętam miał problem z wyprowadzeniem OEP16kW na moc bodajże 8kW, wszystko w trybie ręcznym.
    Co najważniejsze ten kocioł u Was nie był z eCoalem a ze sterownikiem Bruli.
    Dlatego tak sądzę o tym "zawodzeniu" pamięci.
    Dlatego również nie moge potwierdzić pana wersji wydarzeń, bardzo przepraszam.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oj Zawijan widzę że pamięć zaczyna zawodzić.
    Dlaczego ?
    Bo Suspenser dobrze sprowadził kocioł do mocy bodajże chyba coś około 4kW czego pogratulował mu nawet Zawijan_2, później pamiętam miał problem z wyprowadzeniem OEP16kW na moc bodajże 8kW, wszystko w trybie ręcznym.
    Co najważniejsze ten kocioł u Was nie był z eCoalem a ze sterownikiem Bruli.
    Dlatego tak sądzę o tym "zawodzeniu" pamięci.
    Dlatego również nie moge potwierdzić pana wersji wydarzeń, bardzo przepraszam.
    Widzę, że albo pamięć kiepska, Twoją mam na myśli, albo wola zła, też Twoja...
    Mam jednak wykresy... pokaże je tutaj... ponownie, bo już pokazywałem... A może jakiś ciekawski grzebacz je tu wyszuka, żebym nie musiał się trudzić? Może Ty, karoka? Tak wiele już wyszukałeś.

    P.S.
    a propos Twojej pamięci...
    o sterowniku bruli.pl jeszcze się wtedy nikomu nie śniło
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 08-07-2015 o 12:13
    Ukłony dla Redakcji

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oj Zawijan widzę że pamięć zaczyna zawodzić.
    Dlaczego ?
    Bo Suspenser dobrze sprowadził kocioł do mocy bodajże chyba coś około 4kW czego pogratulował mu nawet Zawijan_2, później pamiętam miał problem z wyprowadzeniem OEP16kW na moc bodajże 8kW, wszystko w trybie ręcznym.
    Co najważniejsze ten kocioł u Was nie był z eCoalem a ze sterownikiem Bruli.
    Dlatego tak sądzę o tym "zawodzeniu" pamięci.
    Dlatego również nie moge potwierdzić pana wersji wydarzeń, bardzo przepraszam.
    Panie karoka, jeśli byłeś pan w wojsku, to na pewno mówili, że trzeba uważać, bo każda broń czasami sama potrafi wystrzelić.
    Jeśli się pan na mnie nie obrazi, to nieśmiało chciałbym zasugerować przeczytanie na spokojnie jeszcze raz wpisu zawijana. Wpis jak wpis. Ale jedno zdanie nadzwyczaj ciekawe:
    "Do dzisiaj mam w archiwum wykresy z tych jego popisów, razem z wykresami pracy sterownika eCoal.pl, który w czasie kolejnych dwóch godzin wyprostował te SUSPENSEROWE wyczyny. Widzę, że powinienem je przypominać, bo samozwańczy badacze są coraz bardziej butni."

    Nie godzien jestem przypomnieć panu, kiedy powstał eCoal.pl i o ile lat później Bruli.pl

    Przepraszam za popsuty humor.

    Przy okazji niejako: czy w swojej karierze "obrotowego" węglem trafił pan może kiedyś na coś takiego lub podobnego, co uwieczniłem na fotce?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150708_081713.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	323512
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 08-07-2015 o 12:12

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Widzę, że albo pamięć kiepska, Twoją mam na myśli, albo wola zła, też Twoja...
    Mam jednak wykresy... pokaże je tutaj... ponownie, bo już pokazywałem... A może jakiś ciekawski grzebacz je tu wyszuka, żebym nie musiał się trudzić? Może Ty, karoka? Tak wiele już wyszukałeś.

    P.S.
    a propos Twojej pamięci...
    o sterowniku bruli.pl jeszcze się wtedy nikomu nie śniło
    Zawijan, co ty opowiadasz
    przecież pan karoka wie lepiej.
    Co ty wiesz o sterowniku i jego algorytmach? Pewnie nic. On wie. Wszystko. No prawie wszystko. I to prawie czyni kolosalną różnicę.
    I nie licz, że ci powie sorry, pomyliłem się, nie pamiętam niestety lub coś podobnego.

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    [I][B]
    Z tego co mi się o uszy obiło, to już kilka lat temu ze strony zawijana i reszty jego popleczników padła propozycja do braci w kunszcie klepania blach i ich spajania w konstrukcje tak zwane kotłowe:
    zróbmy długotrwałe badania kotłów w warunkach symulujących rzeczywiste. Na różnych mocach, z odstawianiem, na różnych paliwach rynkowych. Według wspólnie ustalonego algorytmu i pod wspólnym nadzorem.

    Jak łatwo się domyśleć, odzew był ZERO + 1. Tylko Ogniwo wyraziło taką chęć i gotowość. Reszta zamilkła. Pewnie dlatego, że ich szlachetne wyroby nie chciały stawać w szranki z plebejskim kociołkiem z jakiegoś tam Biecza.
    Oj, muszą Cię strasznie uszy boleć tyle Ci się o nie obiło...
    Może w innym wcieleniu byłeś jakim naukowcem czy co...

  18. #1018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    "Do dzisiaj mam w archiwum wykresy z tych jego popisów, razem z wykresami pracy sterownika eCoal.pl, który w czasie kolejnych dwóch godzin wyprostował te SUSPENSEROWE wyczyny. Widzę, że powinienem je przypominać, bo samozwańczy badacze są coraz bardziej butni."

    Nie godzien jestem przypomnieć panu, kiedy powstał eCoal.pl i o ile lat później Bruli.pl

    Przepraszam za popsuty humor.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150708_081713.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	323512
    No dobra panowie wszystko wiedzący.
    Teraz gwoli wyjaśnienia bo znowu zamotaliście się w zeznaniach i chcecie koniecznie z karoki idiotę na forum zrobić.
    To może panowie wszystko wiedzący spojrzą na forum eSterownik i przeglądną sobie aktualizacje jakie i kiedy były wprowadzane w sterowniku eCoal.
    Kiedy do sterownika eCoal wprowadzono tryb ręczny ?
    O ile to pamieć karoki nie wysiada to spotkanie w Zabrzu miało miejsce wiosną 2011 roku wtedy to badaliście OEP 16kW z palnikiem 5-cio sygmentowym a sterownik jaki na nim był zamontowany to Bruli.
    Wy zapieracie że posiadacie wykresy z eCoala.
    Pytam jak Suspenser mógł wtedy rozregulować kocioł na eCoalu w trybie ręcznym skoro wtedy eCoal nie miał w ogóle trybu ręcznego ?
    Przepraszam że teraz ja popsułem panom humor i może panom obiad nie smakować.
    Żeby odświeżyć sobie luki w pamięci, świadome czy mniej świadome proponuję zadzwonić do Kutna i zapytać szefa E-S czy też wspólnika p. Marka K jak to było ponieważ jak dobrze pamiętam to oni byli na tym spotkaniu, chyba że znowu mi się coś poknociło.
    Myslę że jednak nie bo po tym spotkaniu nie dłużej jak chyba ze 2 tygodnie ptrzymaliśmy, ja, suspenser, Piotrek42 sterowniki Bruli do testów, nie wiem czy jeszcze ktoś.
    Jak mogliśmy je dostać skoro panowie twierdzą że ich nie było ?
    Ustalcie może jakąś oficjalną wersję żeby znowu się tutaj nie pogrążać i nie motać w zeznaniach.

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    "Tyle, że porównywanie wyników badań kotłów jest tylko sztuką dla sztuki; taki ranking wg wyników badań jest rankingiem dla tych, których "kręcą" cyferki (że nie napiszę dosadniej), jeśli badania wykonane wg takiej czy innej normy nie są odzwierciedleniem pracy kotła w rzeczywistej kotłowni. Tu w dalszym ciagu wszystko zależy od cech instalacji oraz operatora. Jedyne, co taki dokument potwierdza, to potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    Ciekawe, ilu palaczy osiąga >70% sprawności w ujęciu rocznym paląc w swoich kotłach. Czy mają choć cień szansy zbliżyć się do wyniku ze świadectwa? Czy ma dla nich to świadectwo przełożenie na ilość zużytego opału?"


    Z tego co mi się o uszy obiło, to już kilka lat temu ze strony zawijana i reszty jego popleczników padła propozycja do braci w kunszcie klepania blach i ich spajania w konstrukcje tak zwane kotłowe:
    zróbmy długotrwałe badania kotłów w warunkach symulujących rzeczywiste. Na różnych mocach, z odstawianiem, na różnych paliwach rynkowych. Według wspólnie ustalonego algorytmu i pod wspólnym nadzorem.

    Jak łatwo się domyśleć, odzew był ZERO + 1. Tylko Ogniwo wyraziło taką chęć i gotowość. Reszta zamilkła. Pewnie dlatego, że ich szlachetne wyroby nie chciały stawać w szranki z plebejskim kociołkiem z jakiegoś tam Biecza.
    O ile pamiętam to propozycja ta była tylko ofertą handlową. Która tylko miała na celu wyrwanie dodatkowych funduszy od producentów. Potrzeby "rynku" nie miały znaczenia chodziło o kasę.

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    "Tyle, że porównywanie wyników badań kotłów jest tylko sztuką dla sztuki; taki ranking wg wyników badań jest rankingiem dla tych, których "kręcą" cyferki (że nie napiszę dosadniej), jeśli badania wykonane wg takiej czy innej normy nie są odzwierciedleniem pracy kotła w rzeczywistej kotłowni. Tu w dalszym ciagu wszystko zależy od cech instalacji oraz operatora. Jedyne, co taki dokument potwierdza, to potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    Ciekawe, ilu palaczy osiąga >70% sprawności w ujęciu rocznym paląc w swoich kotłach. Czy mają choć cień szansy zbliżyć się do wyniku ze świadectwa? Czy ma dla nich to świadectwo przełożenie na ilość zużytego opału?"


    Z tego co mi się o uszy obiło, to już kilka lat temu ze strony zawijana i reszty jego popleczników padła propozycja do braci w kunszcie klepania blach i ich spajania w konstrukcje tak zwane kotłowe:
    zróbmy długotrwałe badania kotłów w warunkach symulujących rzeczywiste. Na różnych mocach, z odstawianiem, na różnych paliwach rynkowych. Według wspólnie ustalonego algorytmu i pod wspólnym nadzorem.

    Jak łatwo się domyśleć, odzew był ZERO + 1. Tylko Ogniwo wyraziło taką chęć i gotowość. Reszta zamilkła. Pewnie dlatego, że ich szlachetne wyroby nie chciały stawać w szranki z plebejskim kociołkiem z jakiegoś tam Biecza.
    Myślę, że Ogniwo ma do SAS'a naprawdę długą drogę.
    Robienie z Ogniwa lidera technologii jest niepoważne.
    Sterowanie bez nastaw.

Strona 51 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony