Cytat Napisał Sofath Zobacz post
O tym, czy dom będzie energooszczędny świadczy również rodzaj ogrzewania. Jeśli skupimy się na tym aspekcie, to najlepiej wypadną tutaj pompy ciepła. Te, które znajdują się w ofercie Sofath są solidne i godne polecenia.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku jest dostępnych mnóstwo urządzeń grzewczych. W jaki sposób wybrać najlepsze z nich? Kierujmy się następującymi kryteriami: wysoka sprawność systemu, niskie koszty eksploatacji oraz aspekty ekologiczne. Pompy ciepła to systemy grzewcze, które spełniają powyższe wymogi. Idealnie nadają się niemal do każdego budynku i mogą zagwarantować domownikom komfort nie tylko cieplny.

Idealnym rozwiązaniem grzewczym są pompy ciepła, które bez problemu ogrzeją każdy nowo powstały budynek niezależnie od jego powierzchni. Dzięki tym urządzeniom kompleksowo możemy otrzymać ciepłą wodę użytkową, chłodzenie w upalne dni oraz podgrzać wodę w basenie. Najważniejszy jest jednak fakt uzyskania niskich kosztów eksploatacji.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową http://www.sofath.pl/. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania
stworzyłem nowy temat w odpowiednim dziale bo w tamtym było zamieszanie.

proszę napisać ile kosztuje taka kompletna instalacja CO z PC z montażem dla domku 140m2 powierzchni ok 40kWh/m2*rok? albo 60kWh - takiego jakich się najwięcej teraz buduje.

2x "niskie koszty eksploatacji". co z tego jak ogromny koszt inwestycyjny w kredycie to też comiesięczny "koszt eksploatacji".
ja bym zaryzykował twierdzenie, że "pompy ciepła są najmniej ekonomiczny rozwiązaniem do CO ze wszystkich na rynku". proszę mnie przekonać, że tak nie jest.
mój sąsiad właśnie buduje dom, CO z pompą ciepła 80tys, mój kolega buduje dom CO z pompą ciepła 60tys (ale tutaj korzystał z rabatów na dużą firmę więc mega tanio). mojemu ojcu prawie wcisnęli PC powietrzną za 30tys za samo urządzenie. oczywiście COP=3. wszystkie tematy z ostatniego półrocza

czytam w różnych wątkach "pompa ciepła z całą instalacją 20tys PLN". ja się pytam jak?