dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie Co zrobić z zepsutą trwale pompą?

    Witam.

    Pytanie jak w temacie - pompa Hewalexa (PWPC-3,8H-A 2-W300).
    Uszkodzenie nienaprawialne - perforacja spirali.

    Co zrobić z takim dużym gabarytowo sprzętem?
    Ktoś to kupi (np. jako zbiornik na wodę), odbierze za darmo, zutylizuje?

    Nie mam pojęcia jak ugryźć temat.

    Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakąś propozycję... nie znalazłem nigdzie niestety podobnego tematu.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Po jakim czasie nastąpił zgon?
    R-290 pod strzechy

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli to jest użytkowane prywatnie, to w Twojej gminie powinien być punkt utylizacji elektrośmieci (potraktuj to jak lodówkę, czy klimatyzator).
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  4. #4

    Domyślnie

    Tzw. "zgon" nastąpił "szczęśliwie ok. 3 miesięcy po upływie okresu gwarancyjnego 2-letniego

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Jaka jazda
    Proponowałeś im odkupić po okazyjnej cenie/wymienić w zamian za informacje o bublu na forum?
    R-290 pod strzechy

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Tylko 2 lata gwarancji dają i zaraz się zepsuła? Lipa trochę...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Nie lipa, tylko bubel.
    Ciekawe z jakiego materiału bywa owa felerna weżownica. Wątpię, by miedziana w stalowym zbiorniku zgniła. Jak zrobili ja ze stali, to awaria została z góry zaplanowana. Podobnie jak z parownikami stalowymi w lodówkach.
    R-290 pod strzechy

  8. #8

    Domyślnie

    Żadnych informacji na forum nie udzielam. Równie dobrze może to być "fake" ale może chciałby ktoś odkupić na poważnie "bubla" i zobaczyć samemu co jest w środku ?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Jaka jazda
    Proponowałeś im odkupić po okazyjnej cenie/wymienić w zamian za informacje o bublu na forum?
    Typowy Polaczek.... uważaj żeby Ciebie ktoś tak kiedyś nie potraktował.....

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Typowy Polaczek.... uważaj żeby Ciebie ktoś tak kiedyś nie potraktował.....
    Wypraszam sobie
    jak bym w ten sposób został okradziony na 5-6 tys, to bym dochodził swoich praw, a nie siedział cicho i udawał, że nic się nie stało.
    Szanująca się firma była by wdzięczna za udostępnienie tego butla do zbadania i ew poprawienia wad produkcyjnych lub materiałowych. Nie szanująca się zaś ma być napiętnowana w sieci i ciągana po sądach.
    R-290 pod strzechy

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Wypraszam sobie
    jak bym w ten sposób został okradziony na 5-6 tys, to bym dochodził swoich praw, a nie siedział cicho i udawał, że nic się nie stało.
    Szanująca się firma była by wdzięczna za udostępnienie tego butla do zbadania i ew poprawienia wad produkcyjnych lub materiałowych. Nie szanująca się zaś ma być napiętnowana w sieci i ciągana po sądach.
    Jak się kupuje jeden z najtańszych produktów na rynku to czego oczekiwać.Widziałem pompę do CWU niemieckiego producenta na "D" , która miała 12 lat i ani jednej awarii. Ale kosztuje swoje a te wszystkie meetingi, jule, hewalexy, galmety to wiadomo co to jest i czego od tego wymagać.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    podjedź do punktu skupu złomu .Przyślą złomiarzy.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Jak się kupuje jeden z najtańszych produktów na rynku to czego oczekiwać.Widziałem pompę do CWU niemieckiego producenta na "D" , która miała 12 lat i ani jednej awarii. Ale kosztuje swoje a te wszystkie meetingi, jule, hewalexy, galmety to wiadomo co to jest i czego od tego wymagać.
    Nic dodać nic ująć. Piękna puenta Coś za coś. Jeżeli piszesz o firmie o której myślę (fajnie brzmi) to jest inna bajka. Tam się wydaje ogromne pieniądze na badania, testy, innowacje i w sumie za to się płaci. Nie wspomnę, że firma D pracuje nad tym aby udzielać 10 lat gwarancji. pewnie na sprężarkę bo na resztę już dają 5 lat. Czas pokaże.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    estifer

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-922
    Posty
    85

    Domyślnie

    A u mnie w renomowanej pompie gruntowej na Vi płyta główna poszła 2 m-ce po gwarancji, co kosztowało jedyne 2500 zł.

  15. #15

    Domyślnie

    Czyli z PC także zaczynają się jazdy i to na niezłą kasę. Przy argumentach co wybrać kolektory czy PC niektórzy użytkownicy przekonywali wręcz, że PC jest prawie nieśmiertelna. Nie ma się co oszukiwać tak się teraz projektuje wszystko: automaty, komputery, PC, piece gazowe, samochody. Po prostu nie opłaca się robić nieśmiertelnych produktów Czasami trafi się na dobry produkt, z którego człowiek jest szalenie zadowolony. Jak się zużyje idzie po aktualny odpowiednik do tego producenta i zonk...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Trwałość to nie tylko producent pompy (nie mam tu oczywiście na myśli badziewia) ale i dobór instalacji. Zła instalacja w znacznym stopniu skraca żywotność pompy. Dlatego niektóre firmy nie pozwalają "nieuprawnionym" instalatorom odpalać pomp, aby wyeliminować niedociągnięcia instalatorskie.

  17. #17

    Domyślnie

    2 letnia gwarancja na takie urządzenie to dość śmieszna sprawa. są producenci dający nawet dożywotnią (oczywiście nie mówię tu końcu żywotności jak w tym przypadku), ale to też pod warunkiem stałego serwisowania

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał estifer Zobacz post
    A u mnie w renomowanej pompie gruntowej na Vi płyta główna poszła 2 m-ce po gwarancji, co kosztowało jedyne 2500 zł.
    to Cię trochę naciągneli...W mojej pompie są dwie płyty główne i obie kosztują takie właśnie pieniądze, a wątpię żeby obie na raz u Ciebie padły
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    to Cię trochę naciągneli...W mojej pompie są dwie płyty główne i obie kosztują takie właśnie pieniądze, a wątpię żeby obie na raz u Ciebie padły
    A dlaczego nie mogą paść dwie.

    Miałem przypadek gdzie padła płyta główna sterownik i dwa wentylatory - cud?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    2 letnia gwarancja na takie urządzenie to dość śmieszna sprawa. są producenci dający nawet dożywotnią (oczywiście nie mówię tu końcu żywotności jak w tym przypadku), ale to też pod warunkiem stałego serwisowania
    Tu chyba była właśnie "dożywotnia" gwarancja. Tak naprawdę to należy poczytać warunki gwarancji i zobaczyć co i na jaki okres czasu obejmuje gwarancja. Są "haki", że 5 lat na sprężarkę ale wymienniki czy rozszczelnienie układu to tylko 2 lata... Jak na razie znalazłem jednego producenta, który daje 5 lat gwarancji na całą pompę bez corocznych płatnych przeglądów.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony