dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Są lepsze.
    Pergola lub drzewa liściaste od strony południowej. Do tego rolety zewnętrzne. Zdecydowanie lepsze.
    Moim zdaniem żaluzje fasadowe mają pewne atuty warte rozważenia. Regulowanie kąta ustawienia lamelek latem powoduje cuda zwłaszcza na elewacjach wschodniej i zachodniej. Nawet bez regulacji, jeśli żaluzje są opuszczone, to dużo promieni odbijają.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Moim zdaniem żaluzje fasadowe mają pewne atuty warte rozważenia. Regulowanie kąta ustawienia lamelek latem powoduje cuda zwłaszcza na elewacjach wschodniej i zachodniej. Nawet bez regulacji, jeśli żaluzje są opuszczone, to dużo promieni odbijają.
    Żaluzje fasadowe są fajnym rozwiązaniem, tylko ta cena....

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Żaluzje fasadowe są fajnym rozwiązaniem, tylko ta cena....
    Ale jeśli już koś myśli o roletach zewnętrznych, to cenę właściwie uwzględnia w rozważaniach.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Ale nie w Australii

    Tak na poważnie, to u mnie nie ma żadnego okna od południa, jedyna ślepa ściana w całym budynku.
    Specjalnie zrezygnowałem z ciepła słonecznego pobieranego przez południowe okna, aby mieć komfort latem. Zimą zaś, złapię promyki słoneczne panelem FV i wepchnę grzałką do bufora, latem zresztą też na cwu. Okno tarasowe, przesuwkę mam od Północy.
    Bez sensu dla mnie, buduje się wielkie okna od południa, a później wielkie okapy. To chcemy tego światła, czy nie?
    Jak okna od południa, to kosztowne żaluzje zewnętrzne, i aby spełniały swoją funkcję to z automatyką. Zważywszy wysokie koszty inwestycyjne i użytkowe, prąd do automatyki i ewentualna wymiana jej uszkodzonych składników, to korzyści energetyczne dla domu wątpliwe.
    W pełni popieram .
    Jest listopad a na drzewach liście. Gdzie te zyski,zresztą od 01.11 nie widziałem słońca.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    W pełni popieram .
    Jest listopad a na drzewach liście. Gdzie te zyski,zresztą od 01.11 nie widziałem słońca.
    u mnie już od prawie dwóch tygodni świeci bez przerwy
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie już od prawie dwóch tygodni świeci bez przerwy
    A gdzie mieszkasz?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    W pełni popieram .
    Jest listopad a na drzewach liście. Gdzie te zyski,zresztą od 01.11 nie widziałem słońca.
    U mnie, jak jest trochę słońca, to kocioł się nie załącza - dopiero w nocy. Więc trochę nagrzewa.
    Ale przecież okna nie służą do nagrzewania domu. Światło naturalne jest najzdrowsze - poprawia samopoczucie, szczególnie w okresie zimowym. Widok przez duże okna tarasowe na ogród (nawet zimą) jest wspaniały.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    U mnie, jak jest trochę słońca, to kocioł się nie załącza - dopiero w nocy. Więc trochę nagrzewa.
    Ale przecież okna nie służą do nagrzewania domu. Światło naturalne jest najzdrowsze - poprawia samopoczucie, szczególnie w okresie zimowym. Widok przez duże okna tarasowe na ogród (nawet zimą) jest wspaniały.
    A kto twierdzi,że światło naturalne nie jest zdrowe?
    Mam z 30m2 od południa z widokiem na taras.Jakieś zaciemnienia ,sosny od zachodu i częściowo południa. Tragedia. Nigdy więcej południowych i zachodnich okien . Absurd. Co stoi na przeszkodzie by ten sam widok był od północy czy wschodu.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Widok nie będzie ten sam, gdyż pnie drzew mech pokrywa od północy, więc wszystkie mnie będą pokryte mchem. Przy oknach na południe taki problem nie występuje

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    Widok nie będzie ten sam, gdyż pnie drzew mech pokrywa od północy, więc wszystkie mnie będą pokryte mchem. Przy oknach na południe taki problem nie występuje
    Pomińmy fakt,że mech jest pięknym akcentem przyrody ( mam spory kawałek mchu zamiast trawnika).
    Mech będziesz widział przy południowych oknach a nie przy północnych .Ale to szczegół.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    a tak

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Cóż okna to klucz prawdziwej pasywności.
    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Dlatego też jednoznacznie należy stwierdzić, że okien warto stosować tyle, ile trzeba, oraz tyle, ile się podoba. Reszta to jakieś fanaberie.
    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    U mnie wychodzi, że okna od południa nie są szczególnym problemem w lecie, bo okap odcina słońce całkiem skutecznie. Problemem w lecie jest za to okno od zachodu, nad którym nie mam okapu, a i tak by nic nie dał, bo po południu słońce jest nisko i daje prosto w okno.
    Ja się podpisuję pod tymi stwierdzeniami.

    Zwrócę Waszą uwagę na inny aspekt sprawy. Obecnie (w tym na FM) obszernie dyskutowane są koszty ogrzewania. Czy dany system (bufor, piec, pompa) zwróci się, jak również ile musimy na niego wydać liczony jest z dokładnością do 10PLN. A nikt nie liczy kosztów okien (czy w skali całego budynku czy jako "składowa" ogrzewania). W uproszczonym schemacie każdy wie że ma być: ciepłe okno, ciepły montaż, wielkie przeszklenia od południa. Tyle że jest masa niuansów związanych z oknami, ich wielkością, specyfiką mechanizmów, montażem itp. która finalnie na domu 200m2 przekłada się na kwotę 30 albo 70 tys PLN za okna. Czyli w sumie różnica gigantyczna. A i w takim i takim wariancie może być "ciepło i pasywnie".
    Czy nie mam racji że temat bilansowania kosztów okien jest lekko mówiąc pomijany i zaniedbany?
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 05-11-2015 o 20:48


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    A kto twierdzi,że światło naturalne nie jest zdrowe?
    Mam z 30m2 od południa z widokiem na taras.Jakieś zaciemnienia ,sosny od zachodu i częściowo południa. Tragedia. Nigdy więcej południowych i zachodnich okien . Absurd. Co stoi na przeszkodzie by ten sam widok był od północy czy wschodu.
    A dlaczego tragedia?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Widok przez duże okna tarasowe na ogród (nawet zimą) jest wspaniały.
    Ale ładniejszy, jak się patrzy zimą z salonu przez północne okno tarasowe na oszronione drzewa pięknie oświetlone południowym słońcem.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    overmind

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    40

    Domyślnie

    Czy nie mam racji że temat bilansowania kosztów okien jest lekko mówiąc pomijany i zaniedbany?
    A mógłbyś przedstawić taki bilans co do swojej budowy ?
    Jestem ciekaw co jest najważniejsze: cena, współczynnik U, technika produkcji a może jeszcze coś innego.

    Czym się kierować przy wyborze okien ?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zobaczcie Bartha3z rozwija pomysł samych pakietów...
    Bez dobrego zaangażowania się w sprawę okien, pomyślenia i przemyślenia sprawy - zdawanie się na "to co da rynek" jest
    drogie. Dla mnie to był klucz właśnie opanowanie okien. Może nie błyszczę ile klas szczelności mają itp . bo mi to jest mało potrzebne.
    Mi potrzeba było co można i jak można zbudować.

    Czym się kierować przy wyborze okien ?
    gdzie mogę fix'a ..
    na tym zaoszczędzisz tyle że kupisz wszędzie okna najwyższej możliwej izolacyjności - dostępne na rynku.
    Ale uwaga - samo okno to pikuś .. jeszcze trzeba go wbudować - tak aby miało te parametry o których się mówi ..
    Bo może być tak, iż okno Uw 0,6 jest tak zamontowane - co daje sumarycznie Uw wbud .
    na Poziomie 1,5 .. a to węgarka brak, a źle w murze, a to śmo ..
    Sam produkt - z racji seryjnej produkcji trzyma dość mocno założone parametry- co o montażu powiedzieć nie można.

    Ile okien w domu ? to wymaga obliczeń i czego się chce .
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 06-11-2015 o 09:07

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A dlaczego tragedia?
    A bo subiektywnie,na tarasie skwar o kilka stopni wyższy niż na północnej ścianie.
    Obiektywnie to koszt kilkudziesięciu m2 dodatkowego dachu ,podbitki i takich tam .

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post

    gdzie mogę fix'a ..

    Bo może być tak, iż okno Uw 0,6 jest tak zamontowane - co daje sumarycznie Uw wbud .
    na Poziomie 1,5 .. a to węgarka brak, a źle w murze, a to śmo ..

    Ile okien w domu ? to wymaga ..... czego się chce .
    fixy są ok, zjeżdżasz znacznie z ceną i jeszcze łatwiej (taniej) osiągnąć szczelność montażu.
    ważny też jest temat sposobu i dokładność montażu, wiele osób nie rozumie, że okno powinno być w warstwie ocieplenia, żeby wyeliminować mostek. ostatnio klarowałem temat koleżance mojej żony (która jest po budownictwie), zajeżdżamy do nich na budowę .... a okna w murze

    szukam i oglądam różne rozwiązania i dochodzę do wniosku, że najlepsze rozwiązanie to chyba winogrona (albo inne pnącza, co się komu podoba) zrzucające liście na zimę nad południowymi oknami.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony