dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sadzone

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-111
    Posty
    2

    Domyślnie Betonowa przypora-cokolik w bloku z wielkiej płyty - jak ułożyć podłogę?

    Dzień dobry,

    Chcę położyć nowe płytki podłogowe zamiast oryginalnych, 40-letnich płytek w łazience w bloku z wielkiej płyty. Zabrałem się za skucie małej, czarnej mozaiki przyklejonej pod kątem do podłogi, która służyła za cokolik .Niestety pod nią zamiast samego kleju/zaprawy i mniej więcej równej ściany odkryłem 4-5cm betonowy kołnierz-przyporę ściany, który do tego został wylany na położone wcześniej płytki podłogowe. Czy wiecie co zrobić z czymś takim? Czy to element konstrukcyjny i nie powinienem ingerować w ten beton, a nawet uzupełnić ubytki i żyć dalej z myślą techniczą i fantazją budowniczych bloku, czy mogę odkuć go na równo ze ścianą, ewentualnie przyciąć szlifierką kątową, żeby nie tworzyć drgań na połączeniach płyt?
    Od tego, co dalej będzie zależeć, czy położę płytki zamiast obecnej podłogi, czy na nią, jeśli nie będzie innego wyjścia. O estetyce nie wspomnę.

    Pozdrowienia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	311220
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	311221
    Ostatnio edytowane przez sadzone ; 02-04-2015 o 11:01

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sadzone

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-111
    Posty
    2

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiadam, ale może komuś przyda się kiedyś ta informacja - nie jest to elemnt konstrukcyjny i mozna odkuć. Trzeba uważać na rogi ścian przy podlodze - mogą tam wystawac metalowe kątowniki, które są konstrukcyjne.

    Pozdrowienia

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Domyślnie

    Szanowny Forumowiczu.
    Odkopuję ponieważ walczę z tym samym. Czy skułeś te cokoliki bez dodatkowych problemów? Czy metalowe ościeżnice, które zapewne też wykuwałeś nie łączą się czasem z kątownikami o których wspominałeś?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony