dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Temat: Grafitowy dom

  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Ach... początek idzie zgodnie z planem. Od dzis piękni się na naszej działce śliczny czarny płot z ogrodzeniem i bramą tymczasową...

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajnie wszystko się zapowiada grunt to mieć wszystko przemyślane i rozplanowanie. Też będę śledzić i czekam na pierwsze zdjęcia i/lub inspiracje czyli to co forumowe tygryski lubią najbardziej

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dosiadam się i ja Będę śledzić !

    PS A czemu działka w mieście ? Celowy wybór, czy wyboru nie mieliście ?

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Ajjj... Długo mnie nie było

    leila87 - to był świadomy wybór, kocham Wrocławiaków i lubię klimat naszego miasta. Choć nasza działeczka jest tak fajnie położona, że człowiek czuje się jak na wsi ale ma tylko kilkaset metrów do tramwaju

  6. #26

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też nawet jak w teorii wolę dzicz, lasy bo nawet już nie wsie to działkę mam w mieście i to jednym z większych w Polsce. Środków komunikacji kilka do wyboru. Wszędzie blisko. A przy dzieciach to jednak ważne. Odcinać się od świata można na emeryturze. Chociaż też prawie jak na wsi u nas
    Gratuluję rozpoczęcia prac

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Robi wrażenie! Jak dla mnie za niska ściana kolankowa, choć z drugiej strony bryła prezentuje się bardzo zgrabnie i atrakcyjnie.

  10. #30

    Domyślnie

    nk my nie będziemy robić poddasza użytkowego - z zamysłu jest to parterówka. Strych wymusił na nas plan zagospodarowania i mamy przestrzeń której nie chcemy. Mąż już kombinuje i mówi, że musimy tą przestrzeń na strychu jakoś wykorzystać - bo on nie przeboleje tego. Nawet z tak niska ścianką kolankową mamy tam i tak 40 m2 powierzchni powyżej 2 m.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gorbhas Zobacz post
    nk my nie będziemy robić poddasza użytkowego - z zamysłu jest to parterówka. Strych wymusił na nas plan zagospodarowania i mamy przestrzeń której nie chcemy. Mąż już kombinuje i mówi, że musimy tą przestrzeń na strychu jakoś wykorzystać - bo on nie przeboleje tego.
    OK, wszystko jasne, przepraszam, jeśli czegoś nie doczytałem. A tę przestrzeń można faktycznie fajnie zagospodarować. Kibicuję i podglądam, bo domek jest ciekawy.

  12. #32

    Domyślnie

    Wieści z placu boju

    Płyta zaczęta na 20 cm XPS. Jest kilka stresów, pewne sprawy wychodzą w trakcie prac - ale jestem zadowolona, bo wzięłam systemowego wykonawce (znanego na forum) z dużym doświadczeniem i pomimo wszystko czuję się, że dobrze się nami i naszym domem opiekują oraz dobrze na bieżąco dobierają rozwiązania.

    W typowym stresie przyszłego użytkownika domu oczywiście zadaję sobie pytanie - czy ten dom nie jest za mały?
    Jak na razie koparka udowodniła mi naocznie, że w garażu raczej powinny się zmieścić nasze auta.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koparka w garazu.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	329310
    Ostatnio edytowane przez Gorbhas ; 02-09-2015 o 12:27

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    OK, wszystko jasne, przepraszam, jeśli czegoś nie doczytałem. A tę przestrzeń można faktycznie fajnie zagospodarować. Kibicuję i podglądam, bo domek jest ciekawy.
    Chyba zorganizuję konkurs na pomysły na wykorzystanie góry

  14. #34

    Domyślnie

    Witam się u Ciebię w dzienniku. Gratuluję rozpoczęcia prac-bardzo możliwe, że mamy tego samego forumowego wykonawcę płyty Wizualki wyszły bardzo zachęcająco, z czego planujecie elewację? My też mamy nieużytkowe poddasze i więźbę prefabrykowaną. Wzmocniliśmy konstrukcję wiązarów na 50mkw, wysokość ok 2,2-2,3 i robimy tam bawialnie dla dzieciaków oraz mały składzik na klamoty, tych niestety zawsze pełno. Będę kibicować. Co do ścianki kolankowej wg mnie wasz dom ma ładne proporcje. Podoba się

  15. #35

    Domyślnie

    Ja się cały czas zastanawiam nad górą - bo ulokować schody mogę tylko kosztem szaf w korytarzo-garderobie.
    Aktualnie chciałabym temat zamrozić - przygotować wszystko pod adaptację, wyciągnąć piony i zaczekać na dobry pomysł.

    Elewację i dach mam w marzeniach z łupka ale na razie liczę i liczę - kombinuje na czym oszczędzić by zrobić taką fasadę i jak zamieszać w naszym budżecie

    Wersja ekonomy to grafitowy tynk z coolpigmentem i płaskie dachówki.

  16. #36

    Domyślnie

    No i płyta wylana
    Mam zdjęcia z początku prac, ale finału już brak bo inwestorka była zajęta szaleństwem z woda i polewaniem. Niestety najwcześniej wylane warstwy trochę popękały. Nie obyło się bez opóźnienia, bo pompa z betoniarni się zatkała i przez godzinę mieliśmy postój. Potem jak znowu ruszyło to ekipa walczyła by jak najlepiej wyrównać beton i naprawić błąd betoniarni (na końcu zacierali ręcznie na kolanach - ostro pracowali).

    Finał finałów to jestem zachwycona chodząc po kuchni i sypialni - choć mój M już narzeka, że dom za mały ;P.

    Moja rada dla innych planujących płytę (czy strop) - miejcie wodę i węże w pogotowiu jak tylko zaczynają lać beton

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lanie betonu.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	104,8 KB
ID:	329506

  17. #37

    Domyślnie

    Płyta, to jest to! Gratulacje! Mam te same radosne wrażenia z przechadza nie się po własnym domu, na razie jeszcze tylko w wyobraźni.
    Wąż + woda - obowiazkowo, ale deszczowa pogoda będzie Wam też sprzyjać. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń

  18. #38

    Domyślnie

    Skrzynka prądowa jest i kluczyk jest - teraz czekam na licznik

  19. #39

    Domyślnie



    Właśnie osiągnęliśmy stan surowy otwarty
    A w przyszłym tygodniu montaż okien

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	344119

    I piękni sie też szpaler ponad 200 tuj szmaragd (zalążek intymnego ogrodu).

    Ps. Prąd dotarł do nas dopiero w styczniu - opieszałość Tauronu mnie zadziwia...
    Ostatnio edytowane przez Gorbhas ; 22-01-2016 o 18:29

  20. #40

    Domyślnie

    Czy wy też macie łeb jak sklep po ustalaniu z elektrykiem lokalizacji punktów świetlnych i gniazd? Podczas tego spotkania chyba schudłam 5 kilo od tego myślenia
    Niby już wiem gdzie ma być jakaś lampa, ale gdzie gniazdka, gdzie lampy stojące, gdzie włączniki?....
    Jakoś przeżyłam elektryków i instalatorów od ogrzewania - jestem z siebie dumna
    Ostatnio edytowane przez Gorbhas ; 04-02-2016 o 19:58

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony