dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pompa do studni

    Witam,

    Interesuje mnie pompa, którą będę miał zamontowaną w studzience przy studni głębinowej. Chcę by pompa wyciągała wodę z głębokości 12 m i przesyłała ją do hydroforu w linii prostej na odległość 100 m.
    Jakiej pompy szukać ? Pompa ma być na 400V.
    Jaki dobrać hydrofor ? Mamy stary, bardzo duży ale nie wiem czy będzie ok. (wcześniej slużył do szklarni a teraz miałby być tylko do podlewania ogrodu i stać w kotłowni).
    Ostatnio edytowane przez maciejtoya ; 13-04-2015 o 09:40
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  2. #2

    Domyślnie

    12 m to głębokość studni, a jaka jest głębokość do lustra wody?

  3. #3

    Domyślnie

    Lustro wody jest na 12 m.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  4. #4

    Domyślnie

    To czeka Cię pompa zanurzeniowa. Pompy ssące mają praktyczną możliwość zasysania z ok. 7 - 8m.

  5. #5

    Domyślnie

    Muszę się dokładnie dowiedzieć jaka tam jest głebokość a na jakiej wysokości lustro wody. Do tej pory działała taka pompa hydroforowa i było ok. Nie była jakiś czas używana i jest zardzewiała i raczej do wyrzucenia, dlatego chciałbym kupić cos podobnego lub lepszego. O zasysanie się nie martwię a raczej o tą wydajność w linii prostej 100m.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  6. #6

    Domyślnie

    To sprawdź te głębokości.
    Przy odcinkach poziomych liczy się mniej więcej 10 metrów rury jako metr podnoszenia. Dużo oczywiście zależy od średnicy, zakładam tutaj średnicę rury jak średnica wyjścia z pompy.
    Acz nie mam pojęcia, czy dla takiej odległości straty szacuje się tak samo, nie potrzebowałem aż tak długich.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony