dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 192
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ja jak już tu regularnie zaglądam to pozwolę sobie wypowiedzieć swoje zdanie wg mnie wanna narożna wygląda troszkę gorzej - wizualnie. Taki jest mój odbiór jak chodzę po różnych wnętrzach i oglądam wykonane łazienki. Ale to zobaczycie na wizualizacji i zdecydujecie co wam najbardziej odpowiada - z tego co czytałam - "słabo jest z myciem wanny" - ja muszę się naciągać w swojej prostokątnej, więc pewnie trudno jest sięgnąć do tego najdalszego miejsca przy narożnej. Ale może macie w tym doświadczenie lub to nie wy będziecie sprzątać łazienki

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna P Zobacz post
    Ale może macie w tym doświadczenie lub to nie wy będziecie sprzątać łazienki
    Raczej my będziemy myć, ale może potraktujemy to jako zajęcia fitness A tak na poważnie, to lubimy długie kąpiele wspólnie z żoną, z lampką wina i porozmawiać przy tej jedynej okazji wyciszenia od wszystkich.

    Choć chyba jednak zostaniemy przy narożnej tylko u góry, na dole jednak prysznic będzie.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś tuż przed odbiorem projektu okazało się jedno że niespodziewanie p. Arch. wsadził nam słupy od więźby na środki każdego z pomieszczeń na poddaszu... pomimo wcześniejszych zapewnień że będą ukryte w ścianach... a tak to wygląda:



    I co z tym zrobić?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    A nie da się tego jakoś inaczej zaplanować żeby trafiały w ścianach. My mieliśmy inny projekt bo w sumie na górze nie mam żadnego słupa. Sąsiedzi mają słupy w pomieszczeniach. Ma to swój efekt - ale ja wolę chyba ich nie mieć. Zabiera to trochę powierzchni i czasami np. utrudnia dostęp do szafy itp.
    Co do łazienek my mamy wannę i prysznic u góry, na dole prysznic - nam się sprawdza. W wannie tak naprawdę kąpiemy tylko dzieci ale czasami - statystycznie raz w roku bierzemy wspólną kąpiel z mężem - w naszej wannie prostokątnej się swobodnie mieścimy.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Dziś tuż przed odbiorem projektu okazało się jedno że niespodziewanie p. Arch. wsadził nam słupy od więźby na środki każdego z pomieszczeń na poddaszu... pomimo wcześniejszych zapewnień że będą ukryte w ścianach... a tak to wygląda:
    I co z tym zrobić?
    Podejrzewam, że macie konstrukcję dachu płatwiowo-jętkową i stąd te słupy. Jest to stabilniejsza konstrukcja niż nasza krokwiowo-belkowa i domyślam się, że ten wybór wynika z szerokości budynku (w poprzek kalenicy). Można z architektem lub raczej konstruktorem podyskutować jak to zrobić, żeby słupów nie było w środku pomiesczeń, bo to jednak trochę niepoważne. Może konstrukcja płatwiowo-kleszczowa z płatwią kalenicową mogłaby rozwiązać tę sprawę? Przejrzyj: http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...y,17_3439.html i spróbuj podsunąć coś architektowi. Powodzenia!

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki nk za pomysły, trochę postudiowałem temat i powinno się dać to ominąć choć teraz zależy od konstruktora. Twoja rozpiętość dachu jest trochę mniejsza, być może dlatego też możesz spokojnie zastosować strop belkowo-krokwiowy. Szkoda że na etapie koncepcji nikt (czyt. architekt) nam o tym nie powiedział :/
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Szkoda że na etapie koncepcji nikt (czyt. architekt) nam o tym nie powiedział :/
    To prawda, ale ja też nie raz musiałem wychodzić z inicjatywą lub pytać dlaczego takie rozwiązanie przyjęto i wtedy w dyskusji okazywało się, że można inaczej lub że po prostu mamy inne potrzeby. Swoją drogą, taki słup w pomieszczeniu może być uroczy, choć na pewno ogranicza ustawność i aranżację tego pomieszczenia.
    Wychodzi na to, że im więcej inwestor wie, tym lepiej dla niego, choć tym trudniej dla projektantów

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Wychodzi na to, że im więcej inwestor wie, tym lepiej dla niego, choć tym trudniej dla projektantów
    Im mniej zmian do projekty tym więcej kasy dla architekta. Proponowana zmiana dachu wymusza zatrudnienie konstruktora dlatego opór materii u architekta adoptującego,
    Cóż, że słupy w środku pokoju, a co tam może się nie połapią.

    ps. przy okazji sprawdź czy te słupy są od parteru wspierane jakimś podciągiem, ścianą nośną etc.
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 07-09-2015 o 10:14

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Im mniej zmian do projekty tym więcej kasy dla architekta. Proponowana zmiana dachu wymusza zatrudnienie konstruktora dlatego opór materii u architekta adoptującego,
    Cóż, że słupy w środku pokoju, a co tam może się nie połapią.

    ps. przy okazji sprawdź czy te słupy są od parteru wspierane jakimś podciągiem, ścianą nośną etc.
    To jest projekt indywidualny, więc konstruktor pewnie i tak już to liczył, choć być może wziął jakiś projekt ze swojego portfolio. Ale dalsze zmiany, to znowu angażowanie konstruktora - jak piszesz.
    Słuszna uwaga, trzeba jeszcze się upewnić jak to obciążenie posadowienia słupów jest rozłożone.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak jak piszecie, i jak sama nazwa mówi projekt "indywidualny" zawsze rozumiałem zawsze jako projekt dostosowany do moich prywatnych potrzeb. Niestety tutaj wiele założeń padło na początku, a w finale mam wrażenie że prostsze / tańsze rozwiązania próbowały być po cichu mi przemycane, tak bym się nie zorientował.

    Fakt, słup może być uroczy, i może 1 uroczy słup mógłbym zaakceptować, ale 4 x uroczych słupów nie dam rady zaakceptować

    Pod słupami nie było żadnych podciągów, ani belek więc były wyliczone tylko na podstawie rozkładu więźby bez uwzględnienia parteru. Ostatecznie po rozmowie z p. Arch zdecydowałem się na HEBy i nie będzie tych słupów. Pewnie jednak zwiększy się koszt dachu nieznacznie, co chyba dam radę przeżyć
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dobrze, że znaleźliście rozwiązanie.
    Ja życzę wytrwałości w dochodzeniu do wiedzy i walczeniu o swoje racje. To jest bardzo trudne. Widzę, że wiecie na czym wam zależy. To jest bardzo ważne. Niestety prawda jest taka, że nie macie co liczyć na to, że architekt lub wykonawca podpowie wam takie rozwiązanie żeby było dla was "lepsze", "bardziej odpowiednie".
    Z perspektywy osoby mieszkającej w domu - po trudach i znojach związanych z budową - wiem, że wielu ludzi liczy na to, że ktoś im podpowie, np. że okno w tym miejscu jest bez sensu, można mieć w innym a łazienka będzie bardziej ustawna, intymna; np. rozważcie założenie rolet zewnętrznych gdyż te rozwiązanie to ma liczne zalety.
    Ja dużo pracy włożyłam w projekt domu - natomiast niektórzy teraz mają żale do innych. Ja w sumie byłam zaskoczona, że "specjaliści" tak po ludzku nie starają się zaproponować rozwiązania. Wiele rzeczy należy dobrze przemyśleć przed rozpoczęciem budowy lub w trakcie.
    Ostatnio edytowane przez Justyna P ; 08-09-2015 o 11:35

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Projekt gotowy, zgłoszony do PnB - jak dobrze pójdzie to 13 października ruszamy z płytą. Ciągle jednak mam wiele wątpliwości i dylematy np:
    - Czy zmienić XPS pod płytą na szkło piankowe (w zasadzie pod szkody górnicze byłoby to bardziej wskazane) - ma niestety wyższy współczynnik lambda
    - Czy zmienić strop na monolityczny z żerańskiego (również kwestia lepszej stabilności budynku na szkodach)
    - Którego wykonawcę wybrać do budowy stanu 0 (mam wiele oferta, ale każda wydaje się być sporo za $$$ droga)

    Ponadto kierownik budowy wybrany, Inspektor nadzoru inwestorskiego również wybrany.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Gratulacje, Trzymamy kciuki

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Za 2 tygodnie wylewanie płyty... a wcześniej przygotowania. Blaszak stoi, stemple na ogrodzenie tymczasowe przywiezione. Teraz tylko wypożyczyć wiertnicę glebową spalinową i do dzieła.

    Ps. ma ktoś pomysł co zrobić z tym trawskiem w tle? (sięga mi klatki piersiowej...)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blaszak.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	333796  
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    ma ktoś pomysł co zrobić z tym trawskiem w tle? (sięga mi klatki piersiowej...)
    Ładna okolica! Jeśli to trawsko jest na Twojej działce, to albo skosisz je kosą spalinową albo maszyny budowlane same ją "położą". Natomiast jeśli to już poza Twoim terytorium, to możesz poprosić właściciela o skoszenie lub wręsz wykorzystać ten teren (za zgodą) na składowanie ziemi. W każdym razie kosa spalinowa (ew. z tarczą tnącą, jeśli są tam małe drzewka - samosiejki) powinna dać spokojnie radę.
    Trzymam kciuki, oby Ci pogoda dopisała!

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W końcu! doczekaliśmy się milczącej zgody w Starostwie Powiatowym na nasz wniosek o zgłoszenie budowy (szliśmy tym nowym trybem 30 dniowym).

    W piątek o 7 rano zjawiła się na budowie ekipa od płyty fundamentowej. A dzień wcześniej geodeta wytyczył budynek i ustawił ostatecznie poziom 0 (czyli posadzki na gotowo).


    Bez problemu koparka wybrała około 40 cm humusu i zostawiła odsłonięty całkiem dobry grunt rodzimy - piaszczysty.


    Zaraz później przyjechała dostawa piasku 25ton + kolejne 25ton, choć jak się okazało druga dostawa była gorsza jakościowo bo przeplatana dość grubymi kawałkami gliny (udało się część odrzucić). Do końca dnia piasek został wyrównany ale jeszcze nie zagęszczony.


    nk - dzięki, bo z okazji wbicia "łopaty" otworzyliśmy wino z Twojej winnicy, jak obiecałem butelka choć nie wielka to dość dobrze zakręciła w głowie i pozwoliła szybko optymistycznie zakończyć dzień

    Jutro na placu będzie:
    - układanie kanalizacji (tu mam problem, bo nie wiem na 100% jaki będę miał układ łazienki na parterze, oraz czy w kuchni nie zrobimy zlewu na wyspie zamiast przy oknie...)
    - przepusty pod wodę (tu zastanawiam się czy nie zrobić też na ogród pod ew. przyszłe zraszanie trawy, choć wykonawca mi to odradza i Tato w roli hydraulika również, z powodu obawy o ew. rozsadzenie rury zimą)
    - przepusty pod prąd (tu znowu nie wiem gdzie umieścić centralkę, czy na ścianie pom. technicznego, czy może w garderobie w centralnej części domu) oraz czy nie zrobić przepustu pod bramę wjazdową/oświetlenie podjazdu + od strony tarasu (firma która będzie robić elektrykę i inteligencję na knx twierdzi że nie ma takiej potrzeby, przekuć się przez ścianę to nie problem)

    Plan na kolejny dzień:
    - 70m3 szkła piankowego prosto z Austrii + jego wysypanie za pomocą dźwigu + wyrównanie i zagęszczenie
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  17. #37

    Domyślnie

    Powodzenia życzę,zapowiada się ciekawie
    Z Przyszowic do Chudowa nie daleko to może i na rowerku wskoczę zerknąć bo kojarzę okolicę a jestem ciekawy tego szkła jak to wygląda

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Powodzenia !

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    W piątek o 7 rano zjawiła się na budowie ekipa od płyty fundamentowej. A dzień wcześniej geodeta wytyczył budynek i ustawił ostatecznie poziom 0 (czyli posadzki na gotowo).
    Gratulacje, cieszę się ogromnie z Twojego debiutu. Chyba też na to konto otworzę wieczorem jakąś butelkę

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post


    nk - dzięki, bo z okazji wbicia "łopaty" otworzyliśmy wino z Twojej winnicy, jak obiecałem butelka choć nie wielka to dość dobrze zakręciła w głowie i pozwoliła szybko optymistycznie zakończyć dzień
    Eeee, to nie było wino na miarę świętowania pierwszej łopaty. Ale nie ma obecnie lepszego, choć ten rocznik zapowiada się rewelacyjnie, więc może na SSZ będzie już bardziej okazała butelka

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    - układanie kanalizacji (tu mam problem, bo nie wiem na 100% jaki będę miał układ łazienki na parterze, oraz czy w kuchni nie zrobimy zlewu na wyspie zamiast przy oknie...)
    Tak... to są te dylamaty. Będziesz miał płytę jako ostateczną podłogę? Jeśli nie, to tam w podłodze może będzie można jeszcze przenieść jakiś punkt kanalizacyjny.
    Jeśli bardzo się wahasz, to możesz dać dwa punkty w kuchni na potencjalny zlew. Jeden z nich wykorzystasz, a drugi - może w przyszłości będą jakieś zmiany. Weź pod uwage odpływ ze zmywarki, który zazwyczaj jest przyłączany do odpływu zlewu.

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    - przepusty pod wodę (tu zastanawiam się czy nie zrobić też na ogród pod ew. przyszłe zraszanie trawy, choć wykonawca mi to odradza i Tato w roli hydraulika również, z powodu obawy o ew. rozsadzenie rury zimą)
    W tym Ci nie doradzę. Ja specjalnie zwolennikiem nawadniania nie jestem (dość przekornie jak na obecne trendy), a w razie potrzeby liczę na deszczówkę oraz wodę ze studni.
    Natomiast jest to czas, żeby uwzględnić ewentualną możliwość wykonania przepustów pod zagospodarowanie deszczówki do WC i wtedy też równolegle ogrodu. Zobacz np. ofertę POWODE, Aquatechnika lub Aquai (są też inni dostawcy).
    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    - przepusty pod prąd (tu znowu nie wiem gdzie umieścić centralkę, czy na ścianie pom. technicznego, czy może w garderobie w centralnej części domu) oraz czy nie zrobić przepustu pod bramę wjazdową/oświetlenie podjazdu + od strony tarasu (firma która będzie robić elektrykę i inteligencję na knx twierdzi że nie ma takiej potrzeby, przekuć się przez ścianę to nie problem)
    Ja zasilanie będę miał właśnie wprowadzone przez ścianę, jak i oświetlenie zewn. Natomiast mimo wszystko wstawiłem sobie przepust na kable do sterowania, internet i inne niskonapięciowe.
    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    - 70m3 szkła piankowego prosto z Austrii + jego wysypanie za pomocą dźwigu + wyrównanie i zagęszczenie
    Pokaż zdjecia, jestem ciekawy.
    Powodzenia, trzymam kciuki, no i wieczorny lampka za Twoją budową na pewno będzie

  20. #40

    Domyślnie

    Powodzenia przy budowie!
    trafiłam do Ciebie przez Bocianki, bo zobaczyłam, że bardzo podobne mamy założenia co do domu. u nas też PC, 100% podłogówka, Rekuperacja, najprawdopodomniej przydomowa oczyszczalnia ścieków i mocno zastanawiamy się nad fotowoltaiką.
    Czy możesz coś więcej napisać o fotowoltaice? będziecie sami kupować czy z jakimś dofinansowaniem? znasz dobrze tę ustawę o OZE? bo ja byłam bardzo na tak, ale teraz się już pogubiłam w tych rozliczeniach z zakładem energetycznym. Oczywiście nie chcę zarabiać na sprzedaży prądu, bardziej zależy mi na uczciwym rozliczeniu czyli latem więcej oddaję a mniej kupuję a zimą mniej produkuję, ale mogę "odebrać" sobie to co wyprodukowałam latem...
    po za tym u nas też pokoje bez okien dachowych (mamy tylko 2 w łazienkach), pokoje dzieci po ok 21m2, więc duże, też płaski dach na garażu, ale bez tarasu. Wszyscy się dziwią ale już i tak mnie dużo kosztował, a jest od północy więc nie chcę więcej inwestować (barierki, okładzina).
    jeszcze raz powodzenia i wrzucaj zdjęcia!

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony