dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 56
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1116
  1. #321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Jedyne wyjście to znaleźć kogoś, kto pozaciąga cyklicznie to co przykleję.

    Inna kwestia. Celowo nie kryję teraz dachów docelowo blachą (w odniesieniu szczególnie do dolnych daszków), zostaje papa, aby jej nie zniszczyć przy kładzeniu styro a następnie siatki/kleju/struktury/koloru. Ale blachę chcę wpuścić pod styropian (chciałem dać od ściany 10cm styro, blacha i na to znowu 10 cm styro), albo chociaż pod sam tynk -- albowiem znajomy podpowiedział aby blachy pod styropian nie wpuszczać żeby nie podciągało wody. Tak czy siak nie wiem jak to pogodzić. Zrobić ocieplenie, strukturę i kolor, zostawić ten pasek na styku blachy z elewacją, zrobić pokrycie i dołożyć strukturę z kolorem? Może po prostu się nie bawić i dociągnąć blachę do gotowego koloru? Tylko czy to zrobione w ten sposób nie będzie cieknąć?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Wczoraj małżowina mnie wyciągnęła na budowę celem zabezpieczenia okien foliami na zimowanie domu, a szczególnie wykuszu (z balkonem), który jest zalewany przez górny dach (zgodnie z założeniami pozbawiony rynien do czasu pokrycia blachą) i sporo wody wlewa się do salonu. Muszę wykombinować jak do silki przymocować deski, bo gwoździe się jej nie imają, gnąc się niczym zapałki. Chyba trzeba będzie wiercić i kołki montować. Jakiś inny sposób znacie aby w miarę dobrze deskę przymocować do bloczka a nie wiercić przesadnie? Nie miałem pod ręką wkrętarki ani wkrętów żeby sprawdzić czy bezpośrednio wchodzi...

    Wtedy też nadeszła refleksja dlaczego właściwie balkon jest tak obficie zalewany, choć zalewany być nie powinien (bo okap "projektowałem" specjalnie większy niż balkon). Po chwili analizy wszystko stało się jasne. Okap ma obecnie 93 cm (czyli prawie jak w projekcie bez 10 cm) ale przecież nie ma jeszcze ocieplenia. Jak dojdzie styropian, to będzie ~70cm. Innymi słowy, wykonawca dachu był łaskawy oberżnąć mi krokwie skracając okapy o ponad 30cm w stosunku do projektu.

    Nawet nie chce mi się do niego dzwonić i o tym informować. Jak się zgłosi po kasę, to go oświecę...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wczoraj małżowina mnie wyciągnęła na budowę celem zabezpieczenia okien foliami na zimowanie domu, a szczególnie wykuszu (z balkonem), który jest zalewany przez górny dach (zgodnie z założeniami pozbawiony rynien do czasu pokrycia blachą) i sporo wody wlewa się do salonu. Muszę wykombinować jak do silki przymocować deski, bo gwoździe się jej nie imają, gnąc się niczym zapałki. Chyba trzeba będzie wiercić i kołki montować. .
    Klej PU do styropianu (w piance)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co ma wspolnego swiadomość inwetora z błędem wykonawcy, który wykonał okap niezgodnie z projektem ??
    Nic nie ma wspólnego, dlatego będę wdzięczny za niewyciąganie tego łajna z kibla. Nie po to go tam zamykałem. Dziękuję.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Klej PU do styropianu (w piance)
    To jest tak mocne że utrzyma dechy z folią wraz z siłą jaką na tę konstrukcję wygeneruje wiatr?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 20-09-2017 o 16:37
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #325
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak wiesz, śledzę Twój DB, więc oglądałem. Znaczy nie było zbyt dużo elementów szczegółowych, więc wierzę na słowo że może być lepiej. Ile u Ciebie wyszło m2 dachów, jaką cenę robocizny więźby u Ciebie żądają?

    Swoją drogą, skoro już jesteś -- pamiętam że czyściłeś folię kubełkową jakimś odkurzaczem. Ja mam wodniaka 2kW ale szkoda mi go używać do gruzu i piachu, który zalega obecnie na folii kubełkowej. Jak dokupię doń taką przystawkę do pyłu to się nada aby to wyczyścić? Czy listwę wieńczącą instaluje się na poziomie gruntu, wyżej, niżej?
    Już sam nie pamiętam ile tego dachu wyszło, ale mi świta, że ok 280m2. Ile dach będzie kosztował to też jeszcze nie wiem, bo cena, na jaką się umówiłem z wykonawcą (40zł/m2 całość) nie uwzględniła dodatkowych kilku m3 drewna.

    Folię kubełkową czyściłem odkurzaczem przemysłowym z LIDLa. Dał radę. Z tym Wodnikiem to nie wiem, spora szansa, że będzie to jego ostatnia robota.
    Wysokość folii kubełkowej i położenie listwy ustaliłem ad hoc w czasie pracy. Tak sobie gdybam, że do cokołu to i tak będę musiał obciąć do poziomu gruntu. Może będę musiał, bo nie wiem jeszcze jak się ogarnia cokoły

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nic nie ma wspólnego, dlatego będę wdzięczny za niewyciąganie tego łajna z kibla. Nie po to go tam zamykałem. Dziękuję.


    To jest tak mocne że utrzyma dechy z folią wraz z siłą jaką na tę konstrukcję wygeneruje wiatr?
    No, przecież to trzyma całą elewacje, to po co to pytanie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No, przecież to trzyma całą elewacje, to po co to pytanie ?
    Ale styro jest lżejszy niż dechy, większą powierzchnia jest klejony, nie działają nań takie siły jak będą działać na dechy z folią powieszone w oknach a podwiewane przez "dziurawy" dach. Tylko się chciałem upewnić.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pianki PU nie aplikukesz przeciez na całą powierzchnie plyty, a warstwa zbrojona, tynk swoje wazy, poza tym sadze, ze ssanie po zawietrznej stronie elewacji moze byc nawet wieksze, niz siły działające na folię.
    A Tobie predzej sie folia porwie, niz tę deske coś ruszy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Postanowiłem jednak kołkować te deski, jakoś do pianki nie mam przekonania -- pewnie w weekend pierwsza akcja. Tymczasem przez miniony tydzień postanowiłem się wprawić w kładzeniu styropianu i obrobiłem od paru lat świecące murem obróbki przy oknach szczytowych mojej kuchni i pokoju córki. Zaciąganie siatki też przetestowałem -- w sumie dosyć prosto się to robi, potrzeba tylko chwilowej wprawy. Także może i na to się skuszę, tylko chwilę poczytam.

    Lepiej docelowo styro elewacyjny kłaść na piankę czy na klej? Klej, jak tutaj walczyłem, jest "deczko" upierdliwy. Pewnie jedyna zaleta to niższa cena?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #330

    Domyślnie

    Ile osób tyle opinii Tutaj najświeża wymiana zdań.

  11. #331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Coś mi się przewidziało, czy ostatni post cob_ra zniknął?

    W związku z tym, jak już pisałem powyżej, że walczę z ociepleniem (przymierzam się po raz kolejny do montażu PC PW w obecnym, starym, domu), postanowiłem zakupić sobie kamerę termowizyjną FLIR ONE do smarkfona aby zbadać tej zimy gdzie wiatr hula i ew. docieplić. Potem pewnie przyda się takżę do zbadania nowego domu... Ostatnio pojawiła się jednak wersja FLIR ONE PRO z wyższą rozdzielczością i wyższą... ceną.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi kamerkami? Warto brać ten droższy model?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 02-10-2017 o 15:19
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #332
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Coś mi się przewidziało, czy ostatni post cob_ra zniknął?

    W związku z tym, jak już pisałem powyżej, że walczę z ociepleniem (przymierzam się po raz kolejny do montażu PC PW w obecnym, starym, domu), postanowiłem zakupić sobie kamerę termowizyjną FLIR ONE do smarkfona aby zbadać tej zimy gdzie wiatr hula i ew. docieplić. Potem pewnie przyda się takżę do zbadania nowego domu... Ostatnio pojawiła się jednak wersja FLIR ONE PRO z wyższą rozdzielczością i wyższą... ceną.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi kamerkami? Warto brać ten droższy model?

    Tak, bez sensu było powielanie tego samego w kolejnym temacie dlatego usunąłem.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  13. #333
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Co do FLIR ONE - zastanawiałem się już nad poprzednim modelem. Teraz zrobili ciekawy zabieg - są dwa modele - tańszy ma gorszą rozdzielczość niż poprzednia generacja, ale jest trochę tańszy. PRO ma taką samą rozdzielczość IR, trochę odświeżona i faktycznie daje lepszy obraz. Ja doszedłem do wniosku że najbardziej opłaca się kupić jednak poprzedni model, bo tańsza wersja obecnej jest słabsza, a szkoda dopłacać do PRO.

  14. #334
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Coś dziennik spadł w dół. Robicie coś na budowie?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  15. #335
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Coś dziennik spadł w dół. Robicie coś na budowie?
    Nic się nie dzieje. Plan na ten rok zakończony tj. pokrycie murów dachem żeby się nie lało do środka. Oczywiście więźba czeka jeszcze na poprawki, muszą być wykonane jętki oraz przedłużone okapy. Oczywiście dekarz był już dwa razy się upominać o kasę (bo dostał tylko 50%), ale nie dostanie złamanego grosza póki nie skończy roboty.

    W między czasie malutka dalej kombinuje z projektem wnętrz, w tym jest także elektryka, no bo oczywiście to ruszy na wiosnę zaraz po wstawieniu okien. No i właśnie, co jakiś czas przypominam się panom z APRELa żeby wpadli na końcowe pomiary otworów okiennych, ale chyba sezon nadal w pełni, bo coś nie mogą dotrzeć.

    Tak w ogóle to miała być przeprowadzka najwcześniej na 2019, ale zaciążyliśmy i nie wiadomo czy przypadkiem nie przyśpieszę z budową...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #336

    Domyślnie

    Myjku, gratulacje ogromne
    Ale macie fajnie Też ostatnio coraz częściej myślę o powiększeniu rodziny. Jakbym mało miała na głowie
    Powodzenia Rośnijcie zdrowo
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #337

    Domyślnie

    O panie, Myjk w ciąży?!

    Gratulacje!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  18. #338

    Domyślnie

    Ale macie fajnie, gratuluję!

    Nowy dom, nowy rok, nowy członek rodziny, super

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Tak w ogóle to miała być przeprowadzka najwcześniej na 2019, ale zaciążyliśmy i nie wiadomo czy przypadkiem nie przyśpieszę z budową...
    Gratulować, u nas właśnie to było powodem przyśpieszenia prac.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  20. #340
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    U nas to był powód, żeby chociaż zacząć myśleć o działce

Strona 17 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony