dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 58
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1149
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Miałam kiedyś konto na forum dla elektryków. Chyba je przeproszę i zapytam.

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    czyyy ja wiem.

    w małym domu podłączenie gazu jest niewiele tańsze od odwiertów, a piec gazowy niewiele tanszy niż pompa. ale rachunki miesieczne radykalnie niższe przy pompie będą. warto zrobić sobie kilka wycen i policzyć. Do tego na pompy są różne dotacje.

    w dużym domu sprawa wygląda inaczej - pompa wychodzi drożej, ale sie szybko zwraca w rachunkach

    Iscra czy już masz wybrane kaloryfery jakie chcesz do domu.

    Bo takie piękne wyjdą taniej niż podłogówka tylko nie wiem czy do dworu pasują

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Tu coś znalazłam:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ść-bednarkę

    Wychodzi na to, że u mnie już trochę po ptokach, ale jeszcze jakiś otoki da się zrobić, więc edukuję się dalej. Na elektrycznym forum też zadałam pytanie, ale mam dopiero jedną odpowiedź żeby nie słuchać ignorantów. Może doczekam się merytorycznej rady?
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 03-10-2015 o 23:53

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    U nas nie ma odgromówki, te parę tysięcy chyba można lepiej spozytkować.. zwłaszcza jak dom niski i słupy obok, lepiej instalacje elektryczną ochronnikami zabezpieczyć bo jak walnie gdzieś w linię to nie popali wszystkiego podłączonego do komtaktów..
    Czemu jak pada słowo "podłogówka" to od razu piszesz pompa ciepła?
    przecież wodną podłogwkę da się czymkolwiek napędzać.. jakbym miał u siebie gaz to bym zrobił wodną i gazowy mały wieszany na scianie dwufunkcyjny piecyk.. pompę ciepła liczyłem dokładnie dwa lata temu i nijak nie chciał wyjść zwrot w rachunkach w ciągu 10lat (ofert miałem z kieleckich firm chyba 4)..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    U nas nie ma odgromówki, te parę tysięcy chyba można lepiej spozytkować.. zwłaszcza jak dom niski i słupy obok, lepiej instalacje elektryczną ochronnikami zabezpieczyć bo jak walnie gdzieś w linię to nie popali wszystkiego podłączonego do komtaktów..
    Czemu jak pada słowo "podłogówka" to od razu piszesz pompa ciepła?
    przecież wodną podłogwkę da się czymkolwiek napędzać.. jakbym miał u siebie gaz to bym zrobił wodną i gazowy mały wieszany na scianie dwufunkcyjny piecyk.. pompę ciepła liczyłem dokładnie dwa lata temu i nijak nie chciał wyjść zwrot w rachunkach w ciągu 10lat (ofert miałem z kieleckich firm chyba 4)..
    Dzięki Artur.
    Pompa ciepła pojawiła się niezależnie od podłogówki, bo ktoś zaczął temat.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    (...) Amalfi, poczytaj o odgromówkach, bo tu jakieś urban legend są a nie fachowe rady. (...) Kiedyś tu na forum ładnie to opisywali.
    Amalfi, to czytaj, bo EZS dobrze podpowiada! Też kiedyś czytałam na ten temat właśnie TU na forum...

    Co do podłogówki... do mnie przemawiają za tą instalacją jeszcze inne argumenty - inne od kosztów wykonania i eksploatacji - a mianowicie:
    • nie trzeba uwzględniać grzejników meblując pomieszczenia;
    • nie trzeba myć grzejników, które się brudzą, osiada na nich kurz, etc;
    • nie trzeba ściągać grzejników przy remoncie (malowanie za nimi, etc);
    • instalacja ogrzewania podłogowego umożliwia podłączenie różnych źródeł ciepła, ze wskazaniem na te niskotemperaturowe, których technologie są ciągle rozwijane i udoskonalane (z pożytkiem dla środowiska i naszego portfela )

    A co do kosztów wykonania instalacji grzewczej czy to podłogowej, czy grzejnikowej, czy mieszanej - wszystko zależy od zastosowanych materiałów każda z nich może być droższa lub tańsza... Najważniejsze mz jest, żeby była dobrze wykonana

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Dzięki Artur.
    Pompa ciepła pojawiła się niezależnie od podłogówki, bo ktoś zaczął temat.
    Ja zaczęłam I okazało się, że nawet w innych wątkach mnie dorwą i będą przypuszczać szturm

    W sumie, jak już ogarniesz temat odgromienia to rzuć jakimś podsumowaniem co zrobiłaś i dlaczego tak - przyda się taka wiedza

    (Emi: nie chcę prywaty uprawiać w czyimś wątku, zaraz o tym napiszę u siebie )
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #248
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się i ja

    Od czasu do czasu wpadam poczytać dziennik, bardzo fajnie się czyta!
    Powodzenia w dalszych etapach!!
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Witam się i ja

    Od czasu do czasu wpadam poczytać dziennik, bardzo fajnie się czyta!
    Powodzenia w dalszych etapach!!
    Witaj Brysia. Miło mi, że mam nową czytelniczkę.
    Zaraz sobie Twój poczytam, jeśli pozwolisz. .

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom Zobacz post
    • nie trzeba uwzględniać grzejników meblując pomieszczenia;
    • nie trzeba myć grzejników, które się brudzą, osiada na nich kurz, etc;
    • nie trzeba ściągać grzejników przy remoncie (malowanie za nimi, etc);
    • instalacja ogrzewania podłogowego umożliwia podłączenie różnych źródeł ciepła, ze wskazaniem na te niskotemperaturowe, których technologie są ciągle rozwijane i udoskonalane (z pożytkiem dla środowiska i naszego portfela )

    A co do kosztów wykonania instalacji grzewczej czy to podłogowej, czy grzejnikowej, czy mieszanej - wszystko zależy od zastosowanych materiałów każda z nich może być droższa lub tańsza... Najważniejsze mz jest, żeby była dobrze wykonana
    Podpisuję się pod każdym słowem. Od roku jestem szczęśliwą posiadaczką podłogówki ( w całym domu) więc nie jest to teoretyzowanie.

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    To jeszcze trzeba do tej listy dopisać jeszcze inne punkty:

    - ciepło jest równomiernie w całym domu, w każdym zakamarku, a nie tylko przy grzejniku i pod sufitem, dobre jeżeli ktoś ma wysokie sufity, albo jakieś antresole z pustkami nad salonem
    - nie wysusza się powietrze w domu
    - nie pali sie kurz w grzejnikach
    - nie zdychają kwiatki na parapetach
    - mniejsze rachunki ogrzewania - woda sie grzeje tylko do 20-paru stopni a nie do 50.

    mam podłogówke bez żadnego grzejnika - po pierwszej zimie
    w poprzednim domu miałam kaloryfery z piecem węglowmy (tu jakoś uszło - było w miare ciepło w domu, ale powietrze było tragicznie suche i całe te palenie w piecu brrr)
    później z gazem - tu już bardziej komfortowo, tylko w domu zimno jak w psiarni, tak nie przyjemnie zimno, mimo, że termometr pokazywał 23 stopnie, całą zimę nie wychylałam nosa spod pierzyny

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    To jeszcze trzeba do tej listy dopisać jeszcze inne punkty:

    - ciepło jest równomiernie w całym domu, w każdym zakamarku, a nie tylko przy grzejniku i pod sufitem, dobre jeżeli ktoś ma wysokie sufity, albo jakieś antresole z pustkami nad salonem
    - nie wysusza się powietrze w domu
    - nie pali sie kurz w grzejnikach
    - nie zdychają kwiatki na parapetach
    - mniejsze rachunki ogrzewania - woda sie grzeje tylko do 20-paru stopni a nie do 50.

    mam podłogówke bez żadnego grzejnika - po pierwszej zimie
    w poprzednim domu miałam kaloryfery z piecem węglowmy (tu jakoś uszło - było w miare ciepło w domu, ale powietrze było tragicznie suche i całe te palenie w piecu brrr)
    później z gazem - tu już bardziej komfortowo, tylko w domu zimno jak w psiarni, tak nie przyjemnie zimno, mimo, że termometr pokazywał 23 stopnie, całą zimę nie wychylałam nosa spod pierzyny
    Racja, racja, racja

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Ja zaczęłam I okazało się, że nawet w innych wątkach mnie dorwą i będą przypuszczać szturm
    Też mam PC do podłogówki

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Amalfi, kup październikowy numer Muratora i daj do przeczytania mężowi artykuł "Ważne wybory: grzejniki czy podłogówka". Jest tam też porównanie kosztów instalacji podłogówki z instalacją grzejnikową we wnętrzu o powierzchni 75m2. Różnica w kosztach zakupu materiałów to 1000zł (6310 - grzejniki, 7318 - podłogówka).

    Podczas remontu łazienki, teściowie za naszą namową zdecydwali się tam na założenie podłogówki. Na Wielkanoc zjechała się cała rodzinka i po pewnym czasie większość osób na rozmowy wybrała sobie łazienkę, gdzie było ciepło w stopy. Ciężko było teściowej to towarzystwo stamtąd wygonić

    Podobnie u moich znajomych, którzy na ogrzewanie podłogowe zdecydowali się tylko w kuchni, łazience i przedpokoju. Gdy przychodzi sezon grzewczy, to wszyscy wolą siedzieć w na niewygodnych stołkach kuchni niż w salonei na kanapach.


    A co do układu wnętrz w Twoim domu. To może pomyślcie o przeniesieniu wc w miejsce prysznica w głównej łazience. Do wc zmieści się wówczas także prysznic, tworząc łazienkę gościnną, a Wy będziecie mieli własną łazienkę dostępną z sypialni.
    Plus takiego rozwiązania jest taki, że gdy goście będą korzystać z wc, nie bęsą spuszczaniem wody zakłucać spokoju córce. Drugi plus to wspólny pion wod-kan łazienki i wc, a także większa przestrzeń przy wejściu do pokoju córki, a nie jakiś klaustrofobiczny zakamarek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amalfi_rysunekdomu_zmiany2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	332920
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 05-10-2015 o 11:04
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    a ja mam takie podchwytliwe pytanie

    Jakie są zalety kaloryferów?

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    a ja mam takie podchwytliwe pytanie

    Jakie są zalety kaloryferów?
    Gdzieś na FM czytałam, że można na nich suszyć buty, rękawiczki i kurtki dzieci w zimie

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Gdzieś na FM czytałam, że można na nich suszyć buty, rękawiczki i kurtki dzieci w zimie
    A tak to trzeba na podłodze rozkładać...

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    przy podłogówce buty same schną tam gdzie stoją nie trzeba ich nigdzie rozkładać na grzejnikach

  18. #258

    Domyślnie

    a kurtki i rękawiczki? trzeba rozłożyć, czyli trzeba mieć duży wiatrołap

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    przy podłogówce buty same schną tam gdzie stoją nie trzeba ich nigdzie rozkładać na grzejnikach

    ...a rękawiczki ...a kurtki?? hę

    Poza tym od kaloryferów nie puchną nogi

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    a kurtki i rękawiczki? trzeba rozłożyć, czyli trzeba mieć duży wiatrołap
    pisałyśmy w tym samym momencie

Strona 13 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony