dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 555
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie Biało-szaro przy Alabastrowej

    Witam Was serdecznie.
    Postanowiłam założyć ten temat, gdyż liczę na Wasze dobre rady Dom jest z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy. Na dole wiatrołap, mini spiżarnia, kuchnia otwarta, pokój dzienny, mała łazienka, mały pokój gościnny i garaż. Na górze 3 sypialnie i łazienka. W sam raz dla nas i dwójki naszych dzieci 3 letniego synka i 3 miesięcznej córki Budowa trwa już długo za długo, ale to głównie przez zatwierdzanie wprowadzanych zmian konstrukcyjnych. Wielkimi krokami zbliżamy się do wykończeniówki, czyli do etapu, którego nie mogłam się doczekać, a który teraz napawa mnie co raz większym przerażeniem Kiedy wchodzę do sklepu z artykułami wykończeniowymi dostaje bzika. Tak wiele rzeczy mi się podoba!! Zacznę od wklejenia rzutów domu. Podczas budowy nastąpiło kilka zmian. Wklejam też zdjęcia moich pseudo "wizualizacji" dla pokazania rozmieszczenia mebli



    Na dole:
    -spiżarka zmniejszona na rzecz kuchni i drzwi przeniesione na ścianę od korytarza
    -zamiast ściany koło schodów znajduje się podciąg także schody są otwarte na pokój.
    -podciąg pomiędzy kuchnią i pokojem na całej długości
    -na schodach nie ma okna
    -okna w kuchni i małym pokoju gościnnym zmieniono na 180x90
    -brak komina obok kuchni (rekuperacja)
    -komin w kotłowni na drugiej ścianie
    -w przejściu pomiędzy wiatrołapem a pokoju dziennym nie będzie drzwi



    Na górze:
    -podstawową zmianą jest wstawienie drzwi do pokoju dziecięcego w miejscu nieistniejącego komina, dzięki czemu łamiąc ścianę w obu pokojach uzyskaliśmy wnęki na szafy (pomysł forumowej Elfir z przed ponad dwóch lat)
    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 04-06-2015 o 13:05

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Chciałabym pokazać Wam moje wybory pokojowe. Kanapę wstępnie wybrałam taką:



    Jeśli chodzi o płytki to faworytem jest Epoxy z Tubądzina tylko nie mogę się zdecydować poler czy mat?
    Mat:
    Poler:

    Krzesła Eames black ( nie na 100%)
    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 04-06-2015 o 12:51

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Ma być minimalistycznie. Po głowie chodzi mi ostatnio stół w stylu industrialnym do tego okrągły stolik w podobnej koncepcji. Boję się tylko, że stworze wnętrze zbyt chłodne. Jak myślicie,czy nie lepiej aby stół był cały drewniany?


  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Schody mają być dwubiegowe, paliczkowe na czarnej konstrukcji metalowej. Ma je robić forumowy ekspert LasekD więc o jakość jestem spokojna
    Moje schodowe inspiracje. (Część zdjęć jest z forum więc jeśli ktoś nie życzy sobie żebym je tu umieściła, to proszę o wiadomość usunę je).






  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    I na koniec inspiracje kuchenne. Kuchnia biała, czarny blat i czarne AGD.



    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 04-06-2015 o 13:08

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Ciągle rozmyślam nad tym jak ocieplić moją część dzienną. Przeglądam różne inspiracje i zastanawiam się czy nie powinnam na części dziennej położyć zamiast szarych kafli czegoś o wyglądzie drewna? Niestety typowo drewniana podłoga jest trochę za droga więc w grę wchodziłyby tylko panele lub płytki drewnopodobne. Martwi mnie tylko to czy nie jest to za mały metraż na takie kombinacje.
    Inspiracje, które dały mi do myślenia:


  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Na budowie znowu nie planowany przestój. Wełna czeka na położenie ,ale fachowcom tak dla odmiany coś się przedłużyło Chyba nie spotkałam się przez te dwa lata z terminową ekipą Tynki już ładnie wyschły, można byłoby ruszyć z wykończeniówką.
    Ku mięci moje typy oświetleniowe


    sześć takich zawiśnie w dwóch rzędach pomiędzy tv a kanapą (Argon Rodos-263)


    Lampy nad stół
    Lucide Eleni


    Maxlight Pazifik
    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 05-06-2015 o 08:52

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj. Też uwielbiam betonowe klimaty będę śledzić postępy

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Witaj Aniko

    Miło mi, że się odezwałaś Fajnie, że podoba nam się ten sam klimat, popołudniu zajrzę do Twojego wątku. Teraz korzystam z tego, że mąż ma wolny dzień i wyruszamy pooglądać płytki w salonach. Nie wiem jak to będzie bo z racji tego, że jestem matka polka karmiąca musimy zabrać ze sobą córeczkę. Mam nadzieję, że mała będzie grzeczna i coś z tych oględzin wyniknie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też jestem matka polka karmiąca ale dajemy radę gorzej że syn już na etapie "nie da to sam sobie wezmę" i próbuje czasem rozbierać
    Ja lubię beton na bogato. w stylu dziwacznej fuzji loftu z boho. Mało popularny i dość kontrowersyjny styl ale ja jestem z tych co zazwyczaj szokują to się nie przejmuję. Ale beton to piękny materiał z dziwnego powodu dość mocno niedoceniany. Marzy mi się betonowa podłoga. W ostateczności będą betonowe płytki. No chyba że się rozmyślę i będzie drewniana ale wtedy blat w kuchni będzie betonowy u mnie wszystko na wariata (budowa też wariacka - w zeszłym roku o tej porze nawet nie zakładałam że będziemy mieć dom a za chwilę będziemy się wprowadzać )

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Dziecię wynoszone w chuście w końcu usnęło więc mam chwilę na forum Na początku budowy też zachorowaliśmy na beton polerowany (zwłaszcza mój mąż), ale ceny i mało informacji o nim sprawiły, że odpuściliśmy ten temat. Natomiast wyprawę po sklepach uważam za udaną. Na cały otwarty dół zdecydowaliśmy się na płytki Tubądzin Epoxy graphite i jednak będą w macie. W sklepie udało się wypożyczyć oba rodzaje płytek. Oglądając je w salonie wybrałabym połysk, gdyż wydawał mi się łatwiejszy w utrzymywaniu czystości, ale na szczęście przetestowałam to w domu i w cale nie było tak kolorowo. Na połysku zostawały smugi i lepiej wyglądał gdy po myciu przetarłam je jeszcze na sucho. Tak nie chciałoby mi się bawić. Będzie więc mat. I dobrze bo po pierwsze bardziej mi się podobał, po drugie jest tańszy i po trzecie ma lepszą klasę ścieralności
    Poza tym chciałam, aby łazienki zaprojektował mi projektant, ale niestety dostałam odpowiedź z ich biura, że projektują jedynie całe domy. Nie bawią się w pojedyncze pomieszczenia, a na to szkoda mi pieniędzy . Postanowiłam więc, że górną łazienkę zrobię inspirując się ich projektem, który znalazłam w internecie. Dolna natomiast podobnie jak w pozostałej części dziennej będzie składała się z kolekcji Epoxy, ale grey i pod prysznicem z kolekcji Tubądzina Shabby Chic. Łazienki to pomieszczenia, które najbardziej mnie wymęczyły. Wiedziałam jedynie, że na górze ma być walk in a na dole sama szyba przytwierdzona do ściany i podłogi. Ale myślę, że ostatecznie jakoś to będzie wyglądało

    Inspiracja do górnej łazienki, (muszę zrobić nawet taką samą zabudowę geberitu, aby ukryć rurę)

    Płytki do łazienki dolnej :

    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 07-06-2015 o 15:02

  12. #12

    Domyślnie

    Witam się
    MIałam wcześniej pisać że wybrałabym matowe płytki ale widzę że sama do tego doszłaś
    Też kiedyś brałam pod uwagę te płytki z tubądzina ale ostatecznie wybór padł na inne. A na żywo ich nie widziałam. Jestem bardzo ciekawa co z nich stworzysz Który kolor wybrałaś?
    Okrągły stolik mi się podoba, ten prostokątny już nie.

    Ja też chustowałam, teraz młodszy ma dwa lata i szukam wlaśnie nosidla na wyjazd.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Córkę chustowalam a syn jakoś nie chce
    Właśnie tak się zdziwiłam jak pisałaś że połysk lepiej się czyści bo tak zazwyczaj jest na odwrót, mat jest fajny i dobrze że to wybrałam. A do projektowania pomieszczeń polecam forumowe dziewczyny. Są lepsze od projektantów

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Witam również Nie wiem czemu czemu, ale sama sobie ubzdurałam, że połysk lepiej się czyści. Dobrze, że mogłam to sprawdzić osobiście. Waniliana sama już nie mogę się doczekać co z tego urządzania wyjdzie, a kolor wybrałam ten ciemniejszy graphite. Dzisiaj miała zacząć ekipa od wełny, ale chyba już nikt się nie zdziwi jak napiszę, że będą jutro. Jak się nie pokażą to mimo dobrej ceny zrezygnuje z współpracy. Wszystko tak bardzo się ciągnie, a ja już chce tam mieszkać. Co do chustowania to ja próbowałam już przy starszym synu, ale nie bardzo mi to szło i krzywo go wiązałam, teraz skorzystałam z usług doradcy i jestem bardzo zadowolona. Muszę już kończyć, córka po szczepieniu, mąż wczoraj złamał nogę ( tak to jest jak się żony nie słucha) a syn nie zna litości i łobuzuje jak zawsze
    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 09-06-2015 o 11:41

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Na budowie w końcu coś się ruszyło. Ekipa kładzie wełnę i był też fachowiec od schodów. Tak jak pisałam schody mają być na konstrukcji metalowej,dwubiegowe z podestem. Podstawa ma być taka jak w tych schodach:
    I taka prosta, minimalistyczna barierka również jest baaardzo w moim guście, ale ze względu na dzieci zdecydowałam się na taką (tylko ma być cała czarna):

    I mam nadzieję, że będzie to razem ładnie wyglądało...
    Hmm a może zrobić tak jak na pierwszym zdjęciu tylko 3 pręty?
    Ostatnio edytowane przez Inka87 ; 09-06-2015 o 12:23

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka87 Zobacz post
    Na budowie w końcu coś się ruszyło. Ekipa kładzie wełnę i był też fachowiec od schodów. Tak jak pisałam schody mają być na konstrukcji metalowej,dwubiegowe z podestem. Podstawa ma być taka jak w tych schodach:

    I taka prosta, minimalistyczna barierka również jest baaardzo w moim guście, ale ze względu na dzieci zdecydowałam się na taką (tylko ma być cała czarna):

    I mam nadzieję, że będzie to razem ładnie wyglądało...
    Hmm a może zrobić tak jak na pierwszym zdjęciu tylko 3 pręty?
    Witam się w wątku ciekawie się zapowiada czarną barierkę podobną do tej z Twojej inspiracji mam ja (wzorowaną na barierkach dwóch forumowych koleżanek; )) u mnie 5 prętów
    Ostatnio edytowane przez martaMarcia ; 09-06-2015 o 12:50

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Witaj Marta. Biegnę już do Ciebie obejrzeć schody

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja ze względu na dzieci nie robię poziomych szczebelkow w barierce mimo że też mi się podoba. Aż prosi się by wspinać się po niej jak po drabinie

  19. #19

    Domyślnie

    Przyszłam z rewizytą i widzę, ze szykuję się bardzo fajne wnętrze. Piękne lampy wybrałaś!
    Słuchajcie, może założymy klub forumowych matek polek karmiących wykańczających

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Inka87

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    391

    Domyślnie

    Dziękuje Aga za miłe słowa O tak, taki klub to mogłaby być ciekawa sprawa
    Aniko z tego co doczytałam to Twoja córa to takie żywe srebro jak i mój syn, wszędzie go pełno. Jak wychodzi do przedszkola to w domu nastaje taka dziwna cisza Tak więc te barierki tak jak mówisz to tylko ze względu na niego. Kosz na pranie może być rakietą kosmiczną więc czemu poręcz nie miałaby być drabiną

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony