dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 479
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 9569
  1. #2161

    Domyślnie

    Coś małe to zdjęcie mi się załączyło, spróbuję jeszcze raz
    Ostatnio edytowane przez nutria ; 29-02-2012 o 09:59

  2. #2162

    Domyślnie

    Załączyłam zdjęcia tak jak w instrukcji, ale i tak pojawiają się takie malutkie, nie wiem jak mam to zrobić:/ może ktoś mi podpowie?

  3. #2163

    Domyślnie

    nutria - obawiam się że obrazki nie bedą większe, bo wklejasz je jako jeden plik jpg. musiałyby być wklejane każdy oddzielnie.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  4. #2164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lbanez

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Mam zamiar zrobić remont łazienki w bloku (ok 4,5 m2) Chcę zamówić projekt, a następnie przeprowadzić remont w oparciu o ten projekt. I tutaj mam pytanie do Was, osób które trochę już w tym siedzą...Ile może wynieść taki średni, szacunkowy koszt remontu łazienki ? Wiem, że ceny kafelek i innych rzeczy są bardzo różne, ale chodzi mi tutaj o jakieś przybliżone widełki wartości remontu na jaki muszę się liczyć. Dzięki za pomoc i pozdrawiam

  5. #2165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Unhappy power net+

    Witam
    Mam pytanko. Czy ktoś z forumowiczów wie może czy programie power net+ jest możliwość zrobienia skosów? Słyszałam, że jest ale jeszcze nie odkryłam w jaki sposób to zrobić Jestem w trakcie projektoania 3 łazienek i niestety w każdej są skosy i to nawet podwójne.

  6. #2166
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Julianna

    ściana z oknami ma 4m z czego od lewej do okna 1,4m od prawej do okna 0,6m. OKna 90x90 wys od podłogi 1,35.
    ściana po lewej na której wanna i kabina ma 2,5 m
    ściana na której wc 2,9m
    ściana na której umywalka 4,1m
    szerokość tego korytarzyka 1,1
    wysokość pomieszczenia 2,58

    bok umywalki 45 cm od sciany (przy załozeniu że dam tą 90tkę)
    kabina kwadrat 90x90
    wanna 160x 70
    kibelek roca gap 54x35 , stelaż ma szerokość 50 cm bez obłozenia płytkami. ponoć po obłozeniu płytkami na gotowo bok stelaża ma być ok 45, 50 cm od lewej strony. (jakby byl 45 to byłoby idealnie, bo płytka ma 45x30). Wg hydraulika dobry płytkarz będzie potrafił to zrobić..
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  7. #2167

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbanez Zobacz post
    Witam.
    Mam zamiar zrobić remont łazienki w bloku (ok 4,5 m2) Chcę zamówić projekt, a następnie przeprowadzić remont w oparciu o ten projekt. I tutaj mam pytanie do Was, osób które trochę już w tym siedzą...Ile może wynieść taki średni, szacunkowy koszt remontu łazienki ? Wiem, że ceny kafelek i innych rzeczy są bardzo różne, ale chodzi mi tutaj o jakieś przybliżone widełki wartości remontu na jaki muszę się liczyć. Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    Właśnie im dłużej chyba się siedzi i obserwuję różne możliwości arażnacji łazienek, tym trudniej jest odpowiadać na takie pytania o średnie koszty. Bo armatura może być różna, bo różnica ceny płytek waha się do kilkuset złotych na metrze, a jednocześnie nie musi być płytek na wszystkich ścianach. No i trudno oszacować robociznę, gdyż zalezy od rejonu w który mieszkasz i zależy co będzie obejmować (skuwanie starych płytek czy tylko kładzenie nowych, przesuwanie przyłączy czy nie, proste płytki czy dużo mozaiki itd, itp.).

    Realniejsze kwoty da Ci pójście do marketu czy salonu łazienek i spisanie cen sprzętów czy płytek, które mogłyby Cię interesować oraz orientacyjne przeliczenie sobie wszystkiego itd.

    Natomiast żebyś nie poczył(a) się zbywany/a, to proponuję liczyć na łazienkę to MINIMUM (zzmienione po korekcie remnotowiczów) 1.500 PLN na m2 i w górę.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 29-02-2012 o 21:00
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #2168

    Domyślnie

    Ok. Dziękuję za komentarze. Więc zostaje czarny geberit, a pasek za pralką będzie z czarnej mozaiki Policzę dziś metry (z tego co wiem dodaje się ok. 15%), jutro pewnie zamówię. Mam nadzieję, że różnica w cenie między glazurą zamawianą przez internet a tą ze sklepu w okolicach 11zł/m2, nie jest podejrzana? Zamówić w sklepie internetowym i odebrać osobiście wydaje się rozsądną oszczędnością

    Jeśli macie może jeszcze pomysł na kształt oświetlenia (oświetlenie lustra i główne na ścianie nad drzwiami), to chętnie zerknę Dużo się już rozglądałam, nad lustrem dobra by była pewnie podłużna podwójna lampka, ale co wtedy nad drzwi dać, żeby pasowało to już trudno mi sobie wyobrazić

  9. #2169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Natomiast żebyś nie poczył(a) się zbywany/a, to proponuję liczyć na łazienkę średnio ok. 1.500 PLN na m2. Może się udać i w dół, bo w górę to zawsze da radę
    Moja łazienka jest mniejsza i już wiem, że się w 5tys.zł nie zmieszczę. Żeby choć w 10tys.zł się zmieścić... :/

  10. #2170

    Domyślnie

    Cytat Napisał kreska_a Zobacz post
    Moja łazienka jest mniejsza i już wiem, że się w 5tys.zł nie zmieszczę. Żeby choć w 10tys.zł się zmieścić... :/
    Cóż, malutka łazienka nie znaczy że nie generuje kosztów, w końcu musisz do niej tak samo jak do dużej zakupić armaturę, poprzestawiać przyłącza i coś tam obudować płtą gk lub bloczkami. Gdybyś miała łązienkę dwa razy większą ale z gotowymi przyłączami i bez wariacji, to pewnie na samych płytkach do położenia różnica nie wyszłaby taka duża A więc koszt robienia łazienki ZALEŻY od tego co w niej modernizujesz i jak

    Niech się jeszcze inni dorzucą z propozycjami swojej średniej
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  11. #2171
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutinowa żona Zobacz post
    Julianna

    ściana z oknami ma 4m z czego od lewej do okna 1,4m od prawej do okna 0,6m. OKna 90x90 wys od podłogi 1,35.
    ściana po lewej na której wanna i kabina ma 2,5 m
    ściana na której wc 2,9m
    ściana na której umywalka 4,1m
    szerokość tego korytarzyka 1,1
    wysokość pomieszczenia 2,58

    bok umywalki 45 cm od sciany (przy załozeniu że dam tą 90tkę)
    kabina kwadrat 90x90
    wanna 160x 70
    kibelek roca gap 54x35 , stelaż ma szerokość 50 cm bez obłozenia płytkami. ponoć po obłozeniu płytkami na gotowo bok stelaża ma być ok 45, 50 cm od lewej strony. (jakby byl 45 to byłoby idealnie, bo płytka ma 45x30). Wg hydraulika dobry płytkarz będzie potrafił to zrobić..
    Mam tylko małe pytanie . Co miałabym zwizualizować? Co konkretnie chciałabyś zobaczyć innego?
    Przypominam, że moja wizualizacja nie będzie nawet w połowie tak dobra jak ta ze sklepu , bo program ma ograniczone możliwości (tylko płytki z paradyża, ograniczona biblioteka mebli i urządzeń itd., nawet okien w identycznym rozmiarze nie znajdę ).

  12. #2172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Podłoga jednolita. No i nie wiem czy z tą mozaika na wannie, wc i przy umywalce? Czy ogólnie jakis pomysł na polepszenie mojej łazienki jakos unormowac te czarne wstawki na scianach..
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  13. #2173
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    ok
    Tak patrzę na wymiary i łazienka jest tak duża, że aż prosi się o bidet .
    A może chociaż większa kabina?
    A jaki kolor podłogi? Jasna czy ciemna?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 29-02-2012 o 19:48

  14. #2174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    bidetu nie chcę.
    co do kabiny brałam jeszcze pod uwagę 80 na 120. niz moje chłopki skonczą 20 lat to będzie remont i se dam większą wiec chyba zostanie 90x90, ale jestem otwarta na propozycje

    edit pisała rutinowa, którą mąż podstępem przelogował

    podłoga jasna. specjalnie wybralam te płytki, m.in dlatego ze ma fajne jasnoszare podłogowe płytki
    Ostatnio edytowane przez rutino78 ; 29-02-2012 o 19:57

  15. #2175

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbanez Zobacz post
    Witam.
    Mam zamiar zrobić remont łazienki w bloku (ok 4,5 m2) Chcę zamówić projekt, a następnie przeprowadzić remont w oparciu o ten projekt. I tutaj mam pytanie do Was, osób które trochę już w tym siedzą...Ile może wynieść taki średni, szacunkowy koszt remontu łazienki ? Wiem, że ceny kafelek i innych rzeczy są bardzo różne, ale chodzi mi tutaj o jakieś przybliżone widełki wartości remontu na jaki muszę się liczyć. Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    Moja łazienka 5,8 m2 projekt i wykonanie własne Koszt 10 000zł i zaręczam, że żadnych wodotrysków tam nie ma. Brak jeszcze szafki pod umywalkę, pralka została.

  16. #2176
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wrzucam i uprzedzam, że nie jest superpięknie . Mam nadzieję, że Ania79 tutaj nie zajrzy i nie przewróci się widząc fugi , ale nie mam na nie wpływu ;(.
    Mozaikę na ścianie z lustrem nie da się położyć tylko wokół lustra, bo dekorować można tylko tym samym rozmiarem, a mozaika jest mniejsza od płytki bazowej .

    Mam niedosyt tej obudowy geberita, ale Tyś Królową tej przestrzeni .

    Wersja z większą zabudową pod umywalką.

    Kabina 90x90


    Kabina 80x 120


    Tu ciemna podłoga (lepiej kontrastuje na wizualizacji)









    Niestety coś dzieje się z Image Shack i musiałam posiłkować się fotosikiem, stąd jeszcze gorsza jakość niektórych wizu.

  17. #2177

    Domyślnie

    Agpi - mnie cos nie gra w tym ułożeniu płytek - o to ci chodziło? WIdziałas te płytki na zywo? Na wizualce te głowne na scianie sa ciepłe - bezowe, powiedziałabym nawet lekko różowe, na podłodze jest brąz, na szafkach też, a dekor jest grafitowy...
    Moze jakby pomysleć nad innym ułożeniem tego dekoru, ale przy takim ukladzie to jakoś takie to niespójne.

    Mebli też nie robiłabym w kolorze podłogi, bo sie bedzie zlewać, no chyba ze nie bedą stac na podłodze tylko wisiec nad nią...



  18. #2178

    Domyślnie

    w tym projekcie, który zwizualizowala julianna obudowe geberitu zostawilabym w kolorze ściany. trochę to wyglada jakby na pustej ścianie byl tylko wucet, a przez ciemny kolor - wucet wola "tu jestem". uwazam, ze całkiem niepotrzebnie
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  19. #2179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AgPi

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Nowy Dwór Maz.
    Kod pocztowy
    05-102
    Posty
    31

    Domyślnie

    Szocik właśnie widzę że w necie te płytki wydają się różowe, ale one sa białe w takie mazaje szaro-beżowe, zresztą patrzę na te co mam u siebie Piumetta Bianco i one są bielusieńkie a w necie też się wydają różowe, więc te kolory się przekłamują najwyraźniej... ale musze jeszcze raz na nie spojrzeć na żywo, drugim moim faworytem są opoczno Lazio Bianco tylko wtedy już inny dekor chyba ze względu na inne wymiary

  20. #2180
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Julianna, dziekuję bardzo! Rzeczywiście ten kibelek wyglada tam śmiesznie. Przed pracą oglądałam twoja wizualizację i czytałam komentarz Duś. I tak wpadło mi do głowy,ze możnaby faktycznie stelaż dać biały, ale za to pociągnąć te pasy z kabiny do konca tej ściany z kiebelkiem. Ścniana by się ozywiła, ale jednak kibelek byłby wtopiony w ścianę. To taka luźna myśl, nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało i ma to sens Co myslicie?
    Rzeczywiście ta czarna podłoga tutaj wygląda ciekawie. Czemu to takie trudne?????????????
    P.S. Na jakich płytkach robiłaś ten projekt?
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

Strona 109 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony