dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 353 z 479
Pokaż wyniki od 7.041 do 7.060 z 9569
  1. #7041

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Słuchajcie, potrzebuje rady odnośnie tych nieszczęsnych pułeczek pod prysznicem. Są 4 opcje:
    1. Trzy kwadratowe pułeczki tak jak na wizualizacji
    2. Dwie kwadratowe pułeczki, każda na wysokość płytki 30 cm, oddzielone szkłem
    3. Dwie prostokątne pułeczki na wielkość płytki (30x60) tak jak na wizualizacji
    4. Dwie prostokątne pułeczki na wielkość płytki (30x60), oddzielone szkłem

    Załącznik 264169Załącznik 264170
    Jak dla mnie, to punkt 2 Półka na szerokość tej docinanej płytki od rogu. Tylko każdą wewnętrzną ściankę wnęki półkowej zrobiłabym na biało, nie przedłużałabym drewna
    Przy tych prostokątnych zmieniony byłby sposób kładzenia płytek, tak? Od rogu byłaby cała płytka?
    Aga, robi się już ta łazienka?
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 07-06-2014 o 08:37

  2. #7042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Jak dla mnie, to punkt 2 Półka na szerokość tej docinanej płytki od rogu. Tylko każdą wewnętrzną ściankę wnęki półkowej zrobiłabym na biało, nie przedłużałabym drewna
    Przy tych prostokątnych zmieniony byłby sposób kładzenia płytek, tak? Od rogu byłaby cała płytka?
    Aga, robi się już ta łazienka?
    Na ścianie z oknem będą trzy płytki 30x60, bez żadnych docinek, więc pułka pod prysznicem byłaby dokładnie na 1 płytkę.
    Łazienka ma się robić 20 i 21 czerwca, więc lada moment
    Płytki już kupione, więc ostatnie poprawki

  3. #7043

    Domyślnie

    Aga, a potrzebujesz dwóch półek po 60 cm? Nie wystarczy jedna prostokątna 30x60? No bo jak wchodzą pełne płytki, to kwadratowe odpadają
    Jak wypada bateria prysznicowa na płytce? Na środku czwartej płytki od dołu? To półka na tej samej wysokości
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 07-06-2014 o 09:04

  4. #7044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Aga, a potrzebujesz dwóch półek po 60 cm? Nie wystarczy jedna prostokątna 30x60? No bo jak wchodzą pełne płytki, to kwadratowe odpadają
    Jak wypada bateria prysznicowa na płytce? Na środku czwartej płytki od dołu? To półka na tej samej wysokości
    Wiesz, może faktycznie jedna starczy, sama jakoś na to nie wpadłam.
    Nie wiem dokładnie na jakiej wysokości wypada bateria, ale będę chciała tak ustawić płytki, żeby wypadła na środku. Z baterią jest problem, ponieaż po prawej stronie na wysokości baterii mam umieszczony uchwyt do słuchawki prysznicowej i obawiam się, że wejdzie mi w pułkę, dlatego raczej będę zmuszona pułkę umieścić płytkę wyżej.

  5. #7045

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Wiesz, może faktycznie jedna starczy, sama jakoś na to nie wpadłam.
    Nie wiem dokładnie na jakiej wysokości wypada bateria, ale będę chciała tak ustawić płytki, żeby wypadła na środku. Z baterią jest problem, ponieaż po prawej stronie na wysokości baterii mam umieszczony uchwyt do słuchawki prysznicowej i obawiam się, że wejdzie mi w pułkę, dlatego raczej będę zmuszona pułkę umieścić płytkę wyżej.
    Ej Aga, niemożliwe, żeby słuchawka weszła w półkę Jakiej szerokości jest prysznic (ta ścianka drewniana)? Uchwyt słuchawki daj wyżej, na wysokości ramienia (najwygodniej się po nią sięga), nie musi być na wysokości baterii. Wtedy będzie nad półką, a półka na wysokości tej płytki, na której jest bateria

  6. #7046

    Domyślnie

    To jest taka bateria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sys%2020.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	264221

    przy uchwycie słuchawki jest dojście wody, lokalizacji tego uchwytu już nie mogę zmienić (przeoczyłam jak hydraulik montował i sam ustalił usytuowanie).

    A prysznic ma szerokość 90 cm.
    Ostatnio edytowane przez aga2183 ; 07-06-2014 o 10:07

  7. #7047

    Domyślnie

    Chyba lepiej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	II 3 2.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	264228
    Ostatnio edytowane przez aga2183 ; 07-06-2014 o 11:08

  8. #7048

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Chyba lepiej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	II 3 2.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	264228
    Lepiej

  9. #7049

    Domyślnie

    Widzę, że dla Ciebie symetria też jest podstawą
    Dzięki wielkie.

  10. #7050

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Foppe, Twój układ jest całkiem dobry. "Widzę" na ścianie przy drzwiach duży grzejnik-drabinkę Załącznik 264161
    , no i dwie umywalki ze wspólnym blatem zamiast tej jednej sierotki. Poza tym jest OK.
    Wpadłam na pomysł z wanną na krótszej ścianie, bo niektórzy wolą mieć swobodny dostęp do okna (można tam nawet ustawić jakieś siedzisko).
    Jeśli taka wizja do Ciebie przemawia, to można się pokusić o wannę asymetryczną, np:
    Załącznik 264160
    Ale przyznam szczerze, że tradycyjne wanny prostokątne uważam za wygodniejsze (zwłaszcza dla 2 osób) i ładniejsze
    Dzieki Moniss za Twoje sugestie Patrzylam wlasnie tez na te asymetryczne wanny, ale zastanawiałam się czy oby sa wygodne, bo nigdy w takiej nie siedziałam Mysle ze zostane przy takim układzie, tym bardziej ze nie ma zbyt wielu innych możliwości, drzwi niestety przesunąć nie mogę. bylam dziś na budowie i specjalnie to sprawdziłam.. Doradzcie mi jeszcze proszę od strony wizualnej, gdzie jakie poleczki, swiatelka, itp.... bo tez jestem w tym noga. Podoba mi się lazienka w jasnym wydaniu, myslalam o bieli + biel fala + plytka imitujaca drewno (chyba Koza ma wlasnie lazienke w takim wydaniu) ale nie wiem od czego zacząć.... Pomozecie?

  11. #7051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Aga, ja jeszcze zamieszam... Odsunęłabym tą półeczkę od ściany, razem z przesunięciem kafelek, żeby było tak:

    - tutaj w wersji z drewnopodobną płytką na ściance "na prost", w tle, brzegi były by białe (opisuję, bo korzystam jedynie z painta to takich cudów tam nie wymaluję ) Tylko nie wiem, czy ta drewnopodobna nie jest zbytnio psująca kompozycję - opinia innych wskazana

    W razie czego jest jeszcze opcja bezpieczniejsza i mniej fikuśna, czyli biel, biel, biel - zwyczajnie, jak było na początku Chodzi tylko o to, że ta półka przyklejona do ściany z baterią mi się nie podoba, dlatego bym ją odsunęła



    I jeszcze jedno pytanko... Dlaczego fugi się rozjeżdżają?


  12. #7052

    Domyślnie

    asiazett na tej ścianie zmieszczą się 3 płytki po 60 cm i pytanie czy jest sens ciąć płytkę na 30 żeby tylko tą półkę odsunąć od ściany?
    Też chciałam drewno w półce, ale wszyscy odradzili
    A fugi się zejdą, po prostu niedopatrzenie w projekcie.

  13. #7053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    asiazett na tej ścianie zmieszczą się 3 płytki po 60 cm i pytanie czy jest sens ciąć płytkę na 30 żeby tylko tą półkę odsunąć od ściany?
    To by ją trzeba było przyciąć na 15 cm, żeby wypadła na środku kabiny prysznicowej, bo przy 30 cm to by się schodziła ze ścianką kabiny :/

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Też chciałam drewno w półce, ale wszyscy odradzili
    Odradzili, żeby nie przedłużać drewnopodobnej po ścianie z prysznica, z czym się zgadzam a tutaj ja mówię o tej płytce w tle, która byłaby tyłem tej wnęki...

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    A fugi się zejdą, po prostu niedopatrzenie w projekcie.
    Spoko

  14. #7054

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    To by ją trzeba było przyciąć na 15 cm, żeby wypadła na środku kabiny prysznicowej, bo przy 30 cm to by się schodziła ze ścianką kabiny :/
    Tak to wygląda na planie, jest wnęka wynikająca z warunków technicznych 40 cm. I pomyślałam, że 20 można podkuć ścianę, ale nie wiem czy zamurować całą wnękę, a wykuwać półkę obok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	264373


    Cytat Napisał asiazett Zobacz post

    Odradzili, żeby nie przedłużać drewnopodobnej po ścianie z prysznica, z czym się zgadzam a tutaj ja mówię o tej płytce w tle, która byłaby tyłem tej wnęki...
    Jak już łazienka się będzie kłaść zrobię symulację w trakcie i jeśli się uda to Wam pokażę

  15. #7055
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Aga, raczej zapomnij o wydłużeniu wnęki do 60cm. Tam masz żelbetowy słup konstrukcyjny - co najwyżej dokujesz się do zbrojenia i koniec.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #7056

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Aga, raczej zapomnij o wydłużeniu wnęki do 60cm. Tam masz żelbetowy słup konstrukcyjny - co najwyżej dokujesz się do zbrojenia i koniec.
    No i problem z głowy będą w takim razie 2 półki po 30 cm oddzielone szkłem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	II 3 2.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	264385

  17. #7057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Tak to wygląda na planie, jest wnęka wynikająca z warunków technicznych 40 cm. I pomyślałam, że 20 można podkuć ścianę, ale nie wiem czy zamurować całą wnękę, a wykuwać półkę obok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	264373

    ...
    Tak, to zamyka dyskusję o lokalizacji półeczki

    Ale szkła też bym Ci nie radziła. Będzie upierdliwe utrzymać je w czystości :/

  18. #7058

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    Tak, to zamyka dyskusję o lokalizacji półeczki

    Ale szkła też bym Ci nie radziła. Będzie upierdliwe utrzymać je w czystości :/
    Czym w takim razie zastąpić szkło?

  19. #7059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Ja myślę, że najbezpieczniejsze będą kafle - tak jak planowałaś - obłożone kaflami. Mam podobną półeczkę w małej łazience i to bardzo poręczne rozwiązanie

  20. #7060

    Domyślnie

    Wszystkim bardzo dziękuję za rady.

    Teraz wszystko muszę przekazać wykonawcy, a efektami się podzielę, jak tylko będą .

Strona 353 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony