dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 427 z 479
Pokaż wyniki od 8.521 do 8.540 z 9569
  1. #8521

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Widzę, że Tomkowa i Afera86 mają takie wnęki prysznicowej jakie i my planujemy. W moim odczuciu może trochę mniej "jak z obrazka" (proszę się nie gniewać!), bo nie ma tych bocznych szyb dających wrażenie przestrzeni i dodatkowe światło, ale przeważa pragmatyzm (liczymy na mniejszy kłopot z doczyszczeniem wykafelkowanych ścianek) i ozdoba kafelek.
    W jednej z łazienek, tej mniejszej, dolnej, zaplanowaliśmy wnękę szerokości 80 cm i głębokości 90 cm (po wstawieniu drzwi), prysznic na ścianie bocznej. To łazienka dla gości i praktycznie nie ma tam więcej miejsca na wnękę pryszcznicową z uwagi na wymiary pomieszczenia.
    W drugiej natomiast zaplanowaliśmy wnękę też szerokości 80 cm (docelowo już po położeniu płytek) i głebokości 100 cm, też z prysznicem na bocznej ścianie. Tutaj byłaby możliwość poszerzenia wnęki z 80 do np. 90 - 100, a możewe nawet więcej (to zarazem będzie szerokość szklanych drzwi). Mamy już wprawdzie ściankę na te wstępne wymiary (80x100), ale wydaje nam się to trochę ciasne. Stąd pytanie czy 80 x 100 cm jest wystarczająco wygodnym miejscem na codzienny pryszcnic? Poszerzenie ponad te 80 cm jest niestety kosztem innych rzeczy - obok prysznica planowaliśmy wysoką, zabudowaną szafę i zależy nam na tym, aby wykorzystać to miejsce, więc nie chcemy też robić wnęki prysznicowej z dużym rozmachem. Nie jesteśmy specjalnie "wielcy" (jak na razie) i kabiny 80x80 były dla nas dotąd do zaakceptowania, choć może nie super komfortowe.
    Bardzo proszę o poradę.
    A możesz wrzucić plany łazienek? Jeżeli się da poszerzyć, to należy poszerzyć Zabranie szafie 10 cm będzie nieodczuwalne, natomiast dla komfortu pod prysznicem ma to spore znaczenie

  2. #8522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    znalazłaś idealną fotkę na terapię Nic się nie przejmuj tymi fugami, to w trakcie prac wykonawczych tego typu problemy urastają do niebywałej rangi Potem znaczenie ich maleje, by z czasem zupełnie zniknąć. Choć ja nie zaprzeczam, że mam na tym punkcie fioła
    Będę wyglądać dużej łazienki!!
    Mam nadzieje, ze sie z tym oswoje. Ta nie równa fuga to tez moja zasługa po części bo chciałam połączone kafle równo z lazienki i z korytarza. Tomkowa jeszcze raz dziękuję za pomoc i wszystkie rady Dolną łazienka tez się pochwale mimo wszystko

  3. #8523

    Domyślnie

    Tomkowa,
    bidet raczej dostawimy, bo jest w tym miejscu doprowadzona woda, gdyż miałam tam mieć pralkę, która jednak pójdzie do piwnicy. Tyle ze wyglada na to ze do pralki było podłączenie tylko cieplej wody, a do bidetu i zimna potrzebuje, wiec dowiem się w poniedziałek jak przyjdzie hydraulik. Zalało nam budowę w nocy - parter 6 cm wody; piwnica 30.... Jestem załamana bo boje się ze prace zostaną wstrzymane, aż dom nie wyschnie. Tyle, ze nie wiem ile to potrwa a chciałam do maja zamieszkać, gdyż Na początek lipca mam termin porodu :/ do tego mój brak koncepcji i wyboru płytek

    Wanna zabudowana.

    Umywalka obojętnie mi właściwie czy pojedyncza czy podwójna, bo jak zrobię bidet to dzieci w nim bedą pewnie ręce myć

  4. #8524

    Domyślnie

    Adeptus3, z tym zalaniem to zdecydowanie niezbyt dobre wieści Co na to ubezpieczenie?
    Życzę szczęśliwego rozwiązania spraw mieszkaniowych i macierzyńskich

  5. #8525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    projekty łazienek są już gotowe .. dziś wraz z naszą panią projektant wybieraliśmy sprzęt i wyposażenie,...


    PS
    MERA RULES
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 09-01-2016 o 22:45

  6. #8526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Adeptus3, z tym zalaniem to zdecydowanie niezbyt dobre wieści Co na to ubezpieczenie?
    Życzę szczęśliwego rozwiązania spraw mieszkaniowych i macierzyńskich
    Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach dom jeszcze nie ubezpieczony...., a wina hydraulika bo nie założył reduktora ciśnienia, a jak się okazało ciśnienie w sieci to 9 barów. Facet oczywiście twierdzi, ze to nie jego wina, a zamrożenia rury (kompletna bzdura, bo w domu palimy od miesiąca i mamy temperaturę 18 stopni).
    Teraz suszymy, wietrzymy i drżymy....
    I wcale się nie cieszę, ze mam teoretycznie więcej czasu na koncepcje łazienek
    Dziękuje za słowa otuchy

  7. #8527

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomkowa;7041131]Adeptus3, z tym zalaniem to zdecydowanie niezbyt dobre wieści Co na to ubezpieczenie?
    Życzę szczęśliwego rozwiązania spraw mieszkaniowych i macierzyńskich [/QUOTE

    Dziękuje za wsparcie

    Jak to zwykle bywa dom nie zdążył pójść i się ubezpieczyć, ja tez nie zdążyłam pójść tego zrobić, a bank na tym etapie chce tylko żeby jedno z nas było ubezpieczone.... To życie :/
    Teraz się suszymy, wietrzymy i drżymy, co dalej... A to ze będę miała więcej czasu na te decyZje kafelkowo - łazienkowe nie przemawia do mnie
    Mam nadzieje, ze to jakoś nie wpłynie na ściany i podłogi, bo woda lala się "tylko" cała noc, wiec może szybko to wyschnie, a i ja szybko się wprowadzę po szybkim wyborze płytek do całego domu
    Pozdrawiam

  8. #8528

    Domyślnie

    Pierwszy post mi się nie wrzucił (przynajmniej tak myślałam), napisałam drugi - wrzuciły się dwa.
    Mnie ktoś chyba zauroczył :/

  9. #8529
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bauer

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Krakowiany
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ok, drugie podejście.
    Wyrzuciłem szafkę znad blatu i poszerzyłem lustro, a grzejnik przeniosłem nad wc. W miejscu grzejnika jest teraz szafka od ziemi do sufitu. Zastanawiam się nad mozaiką szro-srebrną (zdjęcie 1) i czerwoną (zdjęcie 2), która waszym zdaniem będzie ładniej wyglądała?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scena1.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	342844
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scena1cz.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	342845
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scena2.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	27,1 KB
ID:	342846
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scena3.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	25,7 KB
ID:	342847

  10. #8530

    Domyślnie

    bauer, drugie podejście zdecydowanie lepsze Jak dla mnie czerwona mozaika odpada, srebrna, zdecydowanie lepsza. Czerwieni możesz dodać wieszając ręczniki w tymi kolorze, dając takie przybory toaletowe, chodniczek itp. Grzejnik dałabym biały/szary/srebrny w miejscu szafki, którą umieściłeś obok wc. Zrezygnowałabym z niej w zupełności. Pod grzejnikiem zmieści się wtedy fajna ławeczka ze schowkiem na rzeczy do prania. Szafkę możesz dać nad wc. Ale też bez tej wnęki na nie wiadomo co Obudowa wc z płytek jasnych bez mozaiki. Ściana nad wanną prosta, bez tych półek i światełek w ciemnej płytce. Lustro wyżej i między lustrem a blatem pas mozaiki na szerokość jednej płytki. No, chyba, że chcesz nieustannie to lustro czyścić Aha, lustro na szerokość szafki, bo w tej chwili jest za szerokie. Pas mozaiki pod lustrem możesz pociągnąć wokół wanny i na tym koniec Czy blat pod umywalką musi być z płytek?

  11. #8531
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bauer

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Krakowiany
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tomkowa, dziękuję za cenne wskazówki. Rzeczywiście bez półek na ścianie nad wanną, wygląda lepiej ale wydaje mi się, że bez ciemnych płytek łazienka zrobiła się trochę mdła. Nie mogę znaleźć takiej ławki łazienkowej, która pasowałaby zamiast szafki, wiec ją na razie zostawiłem. Niestety jeszcze czegoś mi brakuje... :/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc1+c.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	342900
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc2_a.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	342901
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc3.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	342899

  12. #8532

    Domyślnie

    bauer, ale ja pisałam, żeby zostawić ciemne płytki nad wanną I obudowa wanny niech zostanie, jak była Pas mozaiki wyłącznie pod lustrem i wokół wanny. Mozaika na wc niepotrzebna, wystarczy jasna płytka bazowa. Szafka pod grzejnikiem, skoro ma być, niech będzie do wysokości płytek obok. Skoro nie znalazłeś ławki, to zdecydowanie lepiej wyglądałby jakiś fajny kosz na pranie przysunięty bardziej do wc. Płytki mają wymiar 20x40, zaś umywalka zwykle jest na 85 cm. Proponujesz umywalkę stojącą na blacie, więc szafka powinna być chyba jeszcze niżej (moim zdaniem na końcu czwartej płytki od podłogi. Po lewej stronie szafki umywalkowej mozaika srebrna też nie wygląda dobrze. A spróbuj wrzucić, po obniżeniu szafki umywalkowej, 40 cm mozaiki, ale tylko do szerokości lustra i mozaikę tylko na ścianie za wanną Do tego dorzuć drewniany blat (np. dębowy) pod umywalką, w tym samym drewnie fronty szafki nad wc, które powinny być takiej wysokości jak lustro i drzwi wejściowe. Grzejnik obniż do poziomu drzwi wejściowych, a zamiast szafki wstaw w róg wnęki stolik Hol, TEN, który mógłby też pełnić funkcję kosza

  13. #8533
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    proszę o poradę odnośnie ustawienia w łazienkę.

    Wymiary 5,2 m na 2,5. Okno 220/100

    Wanna wolnostojąca. Prysznic - w formie szyby ze szkła i w płytkach/mozaice

    Wersja 1 - WC przy pionie na końcu łazienki

    Wersja 2 - WC przy wejściu

    PS

    CO myślicie o pisuarze w łazience. Jak dla Mnie bardzo praktyczne, dla płci pięknej obrzydliwe...?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	342904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	342905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pisuar.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	3,0 KB
ID:	342906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pisuar2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	342907  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #8534

    Domyślnie

    Marcin, przy umywalkach też jest okno? Nie da rady się go pozbyć?
    Gdyby tam nie było żadnego otworu, to możesz tam wstawić prysznic (nawet zdecydowanie większy niż proponujesz) i na tej ścianie byłyby tylko sprzęty kąpielowe Umywalki można przenieść naprzeciwko, a obok wc i pisuar

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka1.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	342908
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 10-01-2016 o 16:24

  15. #8535
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bauer

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Krakowiany
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tomkowa, bardzo fajne rozwiązanie z tym drewnem. Kolor drewna świetnie przełamał surowe kolory wnętrza Stolik Hol trochę dociąłem aby lepiej się mieścił, 50 centymetrowy był trochę za duży. Czy drewno jaśniejsze nie byłoby lepsze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	342927
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc2.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	342928
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	342929

  16. #8536

    Domyślnie

    Cytat Napisał bauer Zobacz post
    Tomkowa, bardzo fajne rozwiązanie z tym drewnem. Kolor drewna świetnie przełamał surowe kolory wnętrza Stolik Hol trochę dociąłem aby lepiej się mieścił, 50 centymetrowy był trochę za duży. Czy drewno jaśniejsze nie byłoby lepsze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	342927
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc2.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	342928
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	342929
    Mnie osobiście razi ten szary pas pod sufitem na ścianie z wanna. Moim zdaniem dodaje pstrokacizny i dziwnie odcina ścianę.

  17. #8537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    A możesz wrzucić plany łazienek? Jeżeli się da poszerzyć, to należy poszerzyć Zabranie szafie 10 cm będzie nieodczuwalne, natomiast dla komfortu pod prysznicem ma to spore znaczenie
    Tomkowa, dziękuję za zachęcenie do projektowania!
    Łazienka na piętrze, bo ta na parterze chyba lepsza już nie będzie. Pierwotny zamysł był taki:



    Trochę odstraszała ta „zawalasta” szafa między prysznicem a umywalkami. Teraz, jak już jest wybudowana ta ścianka (u nas jest z BK 6 cm, jakiej grubości są u Was takie ścianki?), to wnęka prysznicowa wydaje się trochę ciasna, dlatego szukamy alternatywy.
    Po ostatniej dyskusji z żoną doszliśmy do wniosku, aby wyburzyć tę ściankę i zbudować nową 20 cm dalej, wtedy wnęka prysznicowa miałaby 100x100 cm. Dalej byłby blat z umywalkami a na prawo pod samym oknem jeszcze kawałek blatu „na makijaż” – ten ostatni element moją lepszą połowę najbardziej cieszy 


    Wygląda chyba lepiej? Jak rozwiązać drzwi takiej wnęki prysznicowej – dzielone na 2 czy zamówić u szklarza szer. 1 m?
    Druga sprawa – gdzie postawić szafę? Narzuca się wolne miejsce obok wanny, ale może postawić lub zbudować coś niższego, żeby nie blokowało naturalnego światła i żeby było miejsce na wieszak na jakieś szlafroki/ręczniki nad nią, ale obok wanny.

  18. #8538

    Domyślnie

    Cytat Napisał bauer Zobacz post
    Tomkowa, bardzo fajne rozwiązanie z tym drewnem. Kolor drewna świetnie przełamał surowe kolory wnętrza Stolik Hol trochę dociąłem aby lepiej się mieścił, 50 centymetrowy był trochę za duży. Czy drewno jaśniejsze nie byłoby lepsze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	342927
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc2.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	342928
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sc3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	342929
    Tak, zadaniem drewna było ocieplenie i przełamanie szarości, ale widzę, że na siłę próbujesz uatrakcyjnić tę łazienkę ilością kolorów i wzorów Ściana za wanną miała w całości być z ciemnej płytki plus pas mozaiki. Ale nieważne Moim zdaniem z tej błyszczącej mozaiki też trzeba zrezygnować Cała ściana za wanną w ciemnej płytce podstawowej, obudowa wanny w mozaice z kolekcji tych płytek i pod lustrem też pewnie ta mozaika Drewno może być ciut jaśniejsze.

  19. #8539

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Tomkowa, dziękuję za zachęcenie do projektowania!
    Łazienka na piętrze, bo ta na parterze chyba lepsza już nie będzie. Pierwotny zamysł był taki:



    Trochę odstraszała ta „zawalasta” szafa między prysznicem a umywalkami. Teraz, jak już jest wybudowana ta ścianka (u nas jest z BK 6 cm, jakiej grubości są u Was takie ścianki?), to wnęka prysznicowa wydaje się trochę ciasna, dlatego szukamy alternatywy.
    Po ostatniej dyskusji z żoną doszliśmy do wniosku, aby wyburzyć tę ściankę i zbudować nową 20 cm dalej, wtedy wnęka prysznicowa miałaby 100x100 cm. Dalej byłby blat z umywalkami a na prawo pod samym oknem jeszcze kawałek blatu „na makijaż” – ten ostatni element moją lepszą połowę najbardziej cieszy 


    Wygląda chyba lepiej? Jak rozwiązać drzwi takiej wnęki prysznicowej – dzielone na 2 czy zamówić u szklarza szer. 1 m?
    Druga sprawa – gdzie postawić szafę? Narzuca się wolne miejsce obok wanny, ale może postawić lub zbudować coś niższego, żeby nie blokowało naturalnego światła i żeby było miejsce na wieszak na jakieś szlafroki/ręczniki nad nią, ale obok wanny.
    A skąd koncepcja ścianki oddzielającej prysznic od umywalek, nie lepiej sama szyba, albo gotowa kabina w kształcie litery L? Taka ścianka zabiera światło i ładny widok z wejścia na duże lustro. Jakich rozmiarów jest wanna? Jeżeli na rysunku trzyma wymiar, to przysunęłabym ją do drzwi, a szafę dała naprzeciwko toaletki Żony, w rogu przy oknie. Wtedy wszystko jest ładnie naprzeciw siebie: drzwi wejściowe z drzwiami prysznicowymi, wanna z umywalkami, toaletka z szafą

  20. #8540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    A skąd koncepcja ścianki oddzielającej prysznic od umywalek, nie lepiej sama szyba, albo gotowa kabina w kształcie litery L? Taka ścianka zabiera światło i ładny widok z wejścia na duże lustro. Jakich rozmiarów jest wanna? Jeżeli na rysunku trzyma wymiar, to przysunęłabym ją do drzwi, a szafę dała naprzeciwko toaletki Żony, w rogu przy oknie. Wtedy wszystko jest ładnie naprzeciw siebie: drzwi wejściowe z drzwiami prysznicowymi, wanna z umywalkami, toaletka z szafą
    Dziękuję za sugestie. Takiej dyskusji nam trzeba! Skąd pomysł ścianki - ze względów praktycznych. U nas jest b. twarda woda, nie lubimy myć szyb, liczymy na to, że kafelki będą praktyczniejsze. Doświetlenie - prawda, dlatego będzie światło na niskie napięcie bezpośrednio nad prysznicem.
    Szafa przy oknie - będzie to trudno rozwiazać. Po pierwsze parapet ograniczający otwieranie takiej szafy, a po drugie tam jest skos i stąd szafa mało praktyczna u góry. Teraz myślimy o niższej szafie między wanną a wejściem.
    Jak rozwiązać drzwi do wnęki prysznicowej o szer. 1 m?

Strona 427 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony