dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 479
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 9569
  1. #1061
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    emjot wyciągana wylewka to nic strasznego Woda i owszem - jak się postarasz, to poleci po wężu, ale mocowanie słuchawki jest dość szczelne, więc woda nie dostanie się pod wannę. Poza tym strumień wody ze słuchawki i to pod ciśnieniem skierowany jest raczej prostopadle do niej samej.

    Mimo to zrobiłabym dojście do węża/rewizję, np. od strony szuflad, w razie gdyby któryś z elementów baterii się zepsuł.
    U nas majster od płytek umieścił pod wężem pod wanną (zupełnie przy ścianie) specjalny pojemnik na ewentualne krople wody, które mogłyby po nim spłynąć. Jedną z płytek w obudowie wanny przymocował na silikonie i w razie problemów można ją wyjąć.

    Jeśli mogę coś od siebie jeszcze... odsunęłabym wannę od ściany, pozostawiając miejsce na baterie. Skoro lazienka jest tak duża, to robienie wnęki w tym miejscu wydaje mi się trochę bez sensu. Pozostałe wnęki mi nie przeszkadzają, choć faktycznie znajdą się na nich pewnie "jedynie" ozdoby i kurz.

    Jaki długi będzie blat z umywalką? Ja uwielbiam dużo blatu w łazience, więc wydłużyłabym go, nawet do ściany. Umywalka może pozostać z boku.
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Zastanawiam się nad jakimiś półkami po prawej stronie, coś na kosmetyki, co myślicie o tym? A może jakaś szafka zabudowa?

    Jeśli byłaby to moja łazienka, to zdecydowanie wydłużyłabym blat, a pod nim zrobiła szuflady, np. jedną głęboką na rzeczy do prania (u nas bardzo sie sprawdza), lub na kosmetyki, ręczniki, itp.
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  3. #1063

    Domyślnie

    Hej Aniu,
    Dzięki za rady. Jutro przyjedzie majster (nowy) więc poradzi nam coś w sprawie umiejscowienia tego otworu rewizyjnego do baterii no i ogólnie do łazienki. Jak się dogadamy co do ceny to jest szansa, że za tydzień zacznie u nas robić. Chcę go wziąść do tego schrzanioge brodzika na dolnej łazience bo do tamtego "fachowca" nie mam już zaufania i nie chcę ryzykować kolejnej porażki. Wracając jednak do tematu tego projektu, czasu mało więc trzeba szybko podjąć kilka decyzję i nanieść zmiany w projekcie.
    Przy okazji mam pytanie, jaką - nie masakrycznie drogą - baterię z wysuwaną wylewką byście mi polecili? Z tego co widziałem, te fajne zaczynają się tak od 1200 nawet 1700 zł wzwyż

    Pisałaś, żeby przedłużyć blat, rozumiem, że proponowałabyś w stronę drzwi? W stronę kibelka mogło by wyglądać tak sobie, bo ten komin na którym jest stelaż z WC jest węższy niż blat. Tam po prawej stronie blatu myśleliśmy albo o półkach albo o jakiejś zabudowanej wysokiej szafce... takiej prawie do samego sufitu??? Co sądzisz?

    Jeżeli chodzi o te wnęki to zastanawiam się czy je nie zlikwidować, niby żona mi marudzi, że się jej podobają i nie przeszkadza jej wizja sprzątania Ale z doświadczenia wiem, że ja też będę sprzątał tą łazienkę, więc myślę też o swojej wygodzie

    Jeżeli chodzi natomiast o tą zabudowę przy wannie, to mam dylemat czy robić ją w ogóle czy tylko częściowo. Chodzi o to, że wanna na tej wizualizacji jest już odsunięta od ścianki kolankowej o jakieś 70cm a ta ścianka co została zabudowana regipsami... mi osobiście się nie podoba, ale znowu żona i projektantka argumentuje to, że taki ostry skos bez zabudowy, za wanną i za szawkami po bokach byłby niewygodny do sprzątania.

    Czekam na wasze opinie.
    Pozdrawiam.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  4. #1064
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Baterie nawannowe mogą być trzy,cztero a nawet pięciootorowe.Trzeba się zdecydować na któryś wariant.Są baterie ,które maja specjaną część montażową pod wanną stabilizując w ten sposób ciężąr baterii.Inne zaś montowane są poprostu na wannie.Bateria zwłaszacza zabudowana częściowo musi służyć długo i bezawaryjnie.Proponuje zastanowić się nad dobrą baterią z dostępnymi częściami zamiennymi,a nie tanią.

  5. #1065
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Przy okazji mam pytanie, jaką - nie masakrycznie drogą - baterię z wysuwaną wylewką byście mi polecili? Z tego co widziałem, te fajne zaczynają się tak od 1200 nawet 1700 zł wzwyż
    Witaj
    Wyślę Ci na priv zdjęcie naszego zestawu wannowego Kludi Zenta, całą ceramikę i baterie kupowaliśmy przez internet, więc cenowo wyszło zupełnie przyzwoicie. Niestety nie znam innych baterii, więc nie mogę Ci w tym temacie za dużo doradzić. Może znajdziesz odpowiedni wątek na FM?

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Pisałaś, żeby przedłużyć blat, rozumiem, że proponowałabyś w stronę drzwi?
    Tak, tak! Blat pociągnęłabym do ściany z drzwiami, a pod nim zrobiłabym szafki/szuflady.
    Jeśli chodzi o drugą stronę i wnękę przy stelażu WC, zostawiłabym tak jak jest teraz. Półki czy zabudowa do sufitu...mnie jakoś nie przekonują. Półki to kurz, a zabudowa do sufitu przy sporej ilości szafek, które już są w projekcie, wydaje mi się niepotrzebna.

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o te wnęki to zastanawiam się czy je nie zlikwidować, niby żona mi marudzi, że się jej podobają i nie przeszkadza jej wizja sprzątania Ale z doświadczenia wiem, że ja też będę sprzątał tą łazienkę, więc myślę też o swojej wygodzie
    Wnęki z projektu ostatecznie by MI nie przeszkadzały, zastanów się tylko nad ich oświetleniem. Czy będą podświetlane na stałe, czyli razem ze światłem głównym? Czy osobno? Jeśli osobno, to jak często będziesz tego oświetlenia używał?
    Oczywiście można zaplanować sporo efektownego oswietlenia, trzeba tylko sobie odpowiedzieć na pytanie czy będzie ono używane dla glości, "jak się przypomni", czy raczej w ogóle (po pierwszych rachunkach za prąd).

    Upierałabym się przy zlikwidowaniu wnęki na baterie wannowe i odsunięciu jej przez to od ściany, nawet tej regipsowej.

    No i ocieplenie całości brązami też mi się podoba
    A czy nie planowaliście dwóch umywalek?
    pozdrawiam!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  6. #1066

    Domyślnie

    Na początek dziękuje Wam za odzew
    Co do baterii to rzeczywiście stwierdziłem, że chyba lepiej zainwestować w coś porządnego. Zastanawiam się nawet nad baterią podtynkową z doprowadzeniem wodę przez przelew, taką jaką masz Aniu, jest to ciekawe rozwiązanie i wygodne, bo nic nie wystaje nad wanną i tym samym nie ogranicza przestrzeni wewnątrz. Muszę tylko skonsultować się ze swoim nowym majstrem aby doradził mi jak rozwiązać sprawę dojścia rewizyjnego. Słyszałem, podobno o mocowaniach płytek na magnes, może to jest wyjście ?

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Tak, tak! Blat pociągnęłabym do ściany z drzwiami, a pod nim zrobiłabym szafki/szuflady.
    Jeśli chodzi o drugą stronę i wnękę przy stelażu WC, zostawiłabym tak jak jest teraz. Półki czy zabudowa do sufitu...mnie jakoś nie przekonują. Półki to kurz, a zabudowa do sufitu przy sporej ilości szafek, które już są w projekcie, wydaje mi się niepotrzebna.
    No w sumie też racja. a co w tedy po prawej stronie? miejsce na wieszaki ręczniki ?

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Wnęki z projektu ostatecznie by MI nie przeszkadzały, zastanów się tylko nad ich oświetleniem. Czy będą podświetlane na stałe, czyli razem ze światłem głównym? Czy osobno? Jeśli osobno, to jak często będziesz tego oświetlenia używał?
    Oczywiście można zaplanować sporo efektownego oswietlenia, trzeba tylko sobie odpowiedzieć na pytanie czy będzie ono używane dla glości, "jak się przypomni", czy raczej w ogóle (po pierwszych rachunkach za prąd).
    Myślę, że w 99% z tej łazienki będziemy korzystać tylko my z żoną i dzieckiem. Łazienka dla gości jest na dole. Reasumując, oświetlenie dekoracyjne chyba podłączę oddzielnie - ustalę to jeszcze z żoną - bo wydaje mi się, że będzie używane przez nas głównie tylko w trakcie nastrojowych wspólnych kąpieli

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Upierałabym się przy zlikwidowaniu wnęki na baterie wannowe i odsunięciu jej przez to od ściany, nawet tej regipsowej.
    Mam pomysł, żeby zrobić to tak, żeby odsunąć tą ściankę od wanny w kierunku ściany kolankowej na taką odległość, żeby można było tam wstawić maksymalnie jedną warstwę płytek.(czyli wysokość od poziomu zabudowy wanny wynosiła by max 33cm a odległość również coś około tyle samo). W tedy nie będzie tam wnęk, a jedynie niewielka pozioma powierzchnia łatwa do czyszczenia - teoretycznie, bo w rzeczywistości, będzie pewnie trzeba wchodzić do wanny, żeby zetrzeć stamtąd kurze .

    Ponadto, korci mnie, żeby jednak wstawić tam jakieś dekory, chociaż jedną góra 2 wąskie listwy albo metalowe albo te co są w kolekcji tych płytek nowe gali?

    Aha odpowiadając już w poście na pytanie Ani, dlaczego zrezygnowałem z 2 umywalek, to po prostu stwierdziłem, że takich sytuacji w których razem z żoną będziemy korzystali z łazienki w tym samym czasie będzie bardzo mało. Dlatego wydaje mi się, że lepiej za tą samą cenę kupić lepszą baterie i zlew niż 2 tanie i słabe...
    Co sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez emjot27 ; 30-06-2011 o 13:03
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  7. #1067
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Mi też dwie umywalki wydawały się nadmiarem, ale przynajmniej zrobiłabym lustro na tyle długie, by móc korzystać z niego jednocześnie. My wbrew pozorom często spotykamy się we dwoje wieczorami w łazience, i to ja muszę się trochę rozpychać łokciami Mycie zębów, zdejmowanie soczewek, i takie tam. Oczywiście można żyć z jedną, ale dwie to miły komfort
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  8. #1068

    Domyślnie

    Hej Ania. Tak sobie myślę,że nie zaszkodzi zrobić większe lustro, aczkolwiek więcej będziemy korzystać z żoną z dolnej łazienki bo tam jest prysznic a w wannie za to codziennie będziemy kąpać brzdąca Na dole mamy lustro o szerokości 2 metrów, więc się pomieścimy nawet jakby przyszło nam przytyć na stare lata
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Pisałaś, żeby przedłużyć blat, rozumiem, że proponowałabyś w stronę drzwi? W stronę kibelka mogło by wyglądać tak sobie, bo ten komin na którym jest stelaż z WC jest węższy niż blat. Tam po prawej stronie blatu myśleliśmy albo o półkach albo o jakiejś zabudowanej wysokiej szafce... takiej prawie do samego sufitu??? Co sądzisz?
    Nie wiem po co zakafelkowujesz całą łazienkę, nawet te ściany, gdzie nic nie pryska? Przecież to ci bardzo zmniejsza łazienkę. Ja bym na ścianie na wprost drzwi dała jakaś fototapetę z bardzo minimalistycznego kompozycyjnie zdjęcia (przykład: http://www.eplakaty.pl/img/towary/duze/5948.jpg), która pogłębiłaby perspektywę.

    Możesz poszerzyć komin i nad kibelkiem zrobić szafkę z drzwiczkami ze szronionego szkła. Jak podobają ci się półeczki pod szafką a nad kibelkiem możesz takowa zrobić.
    Wszelkie wiszące i stojące szafki będą optycznie zmniejszać pomieszczenie. Dlatego lepiej zrobić szuflady podblatowe. I na całej ścianie nad blatem wielkie lustro.

  10. #1070

    Domyślnie

    Hej Elfir Dzięki za propozycję. Pomysł większego lustra i blatu podoba mi się, ale nad kibelkiem już bym nic nie kombinował, tymbardziej, że stelaż już zamocowany. Pomysł fototapety może i ciekawy, nie powiem zawsze mi się podobały takie aranżacje, jednak nie wiem czy u mnie będzie miało to racje bytu, gdyż ściana, na której zaproponowałaś mi abym ją umieścił jest niska (w sumie to będzie jak się ją zabuduję z rigipsów) ma zaledwie 120 cm. Jak widać tutaj na zdjęciu poniżej, to jest poddasze i są nieszczęsne skosy:
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  11. #1071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiedziałam, że tam skos
    W tym przypadku szafkami zamiast obudowywać wannę, obudowałabym właśnie ten skos.

  12. #1072

    Domyślnie

    Wiesz. Taka też była nasze pierwsza koncepcja zanim poszliśmy do projektantki (żeby zabudować szafkami ten skos na przeciwko drzwi). Jednak gdy wybraliśmy tą wannę:

    Koncepcja uległa zmianie z szafkami po bokach wanny
    Kurczę, chyba muszę spróbować zrobić tą wizualizację samemu...
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  13. #1073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślałeś o tym, by nad wanna zabudować płytkami tylko do 1 m a potem zrobić fototapetę?

  14. #1074

    Domyślnie

    Tam też jest skos
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  15. #1075

    Domyślnie

    Witam!

    Z łazienką zaczęłam dość dawno, na str.3,4 Magda 34 wyczarowała mi rozkład tego pomieszczenia. Uległ on jednak niewielkiej modyfikacji, ale najwazniejsze pozostało. Dziś dobrnęłam do finishu- oto moja wizka z układem płytek. Może wszystkiego tam jeszcze nie ma naniesionego{ np. drzwi}, ale najważniejsze jest. Tam gdzie nie ma płytek będzie malowane na biało.
    Taką oto popełniamy sobie łazienkę na górze. Jakieś rady, przemyślenia, veto?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z 1.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	63668   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z 3.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	63669   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z 4.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	63670   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z 5.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	63671   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z 6.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	63672  


  16. #1076

    Domyślnie

    Ciekawa koncepcja, super że wprowadziwszy kolorowe elementy. Łazienka jest dzięki temu nowoczesna i wyrazista, jak dla mnie zamysł ekstra! Mam tylko małe wątpliwości co do tych pionowych pasów po prysznicem. Może lepiej byłoby tam zastosować taką samą idee jak w całej łazience.

  17. #1077

    Domyślnie

    to samo chciałam powiedzieć
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #1078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Super kolory Prysznic zostawiłabym biały i zabudowę geberitu też tylko w białych płytkach. Reszta fajnie akcentuje
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  19. #1079

    Domyślnie

    UFF!

    Ulżyło mi, dzięki za ciepłe przyjęcie mojego pomyślunku. Jeśli chodzi o geberit to ja wolę bez kolorów, ale mąż się uparł. Myslę,że w trakcie roboty podejmiemy ostateczną decyzję. Kabina w prysznicu nieżle pojechana, ale chciałam żeby było nieprzewidywalnie. W prysznicu przewidujemy załonkę dobrej klasy białą oczywiście, więc tego miszmaszu nie będzie tak widać z łazienki.
    Będzie jeszcze wysoka szafka narożna biała i w związku z tym mam pytanie. Jakie uchwyty zastosować? białe, kolorowe, szklane, srebne.?

  20. #1080

    Domyślnie

    Witajcie! Doradźcie proszę jakie oświetlenie nad lustro. Nie mogę nic znaleźć chciałabym żeby oświetlenie było minimalistyczne. Najchętniej nic bym tam nie dała, ale ze względów praktycznych musi być. Z góry Dzieki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	63774  

Strona 54 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony