dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 74
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1466
  1. #441

    Domyślnie

    Ech, nie będę już ciągnąć tematu opóźnienia, bo nie chcę się denerwować, przynajmniej więźba się dobrze wysuszy, skoro ponad 2 tygodnie dłużej poleży

  2. #442
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Ech, nie będę już ciągnąć tematu opóźnienia, bo nie chcę się denerwować, przynajmniej więźba się dobrze wysuszy, skoro ponad 2 tygodnie dłużej poleży
    Dokładnie, a Wy macie więcej czasu np. na szukanie ekipy od wylewek

  3. #443

    Domyślnie

    Liliputku niby tak, ale w tym roku nie zrobimy raczej wylewek/tynków

    Niespodzianka - ekipa wraca jutro, a nie we środę

    Ale ciągle myślimy o stropie - jest cały popękany, mamy wrażenie, że dużo bardziej niż był miesiąc temu, tydzień po zalaniu Czy to możliwe, żeby pęknięć przybywało?
    Niektóre rysy są bardzo długie, inne szerokie - mają ok 2mm.
    Beton B25, wibrowany, niechrzczony wodą. Wylewanie stropu w gorący dzień (ok 16), deski szalunkowe wcześniej polane wodą. Później pogoda się zepsuła i było pochmurnie, w nocy chłodno. Pierwsze podlanie następnego dnia rano, podlewany 3 razy dziennie przez 8 dni.
    Strop ma 12cm, zbrojenie 10, główna belka zbrojona 20, mniejsza belka 16.



    Zbrojenie wg projektu, zatwierdzone przez kierownika. Kierownik oglądał rysy tydzień po wylaniu i kazał się nie przejmować, ale i tak się przejmujemy Już pomijając kałużę na środku stropu. Jutro rozszalowanie, zobaczymy, czy pęknięcia są na wylot i będzie sączyć się woda.







    Strop nad piwnicą ma 2 niewielkie ryski, ten sam beton, ta sama ekipa, traktowany tak samo.

  4. #444

    Domyślnie

    Niechaj, to chyba nie ma znaczenia czy będzie się woda sączyć. Przynajmniej tak mi się wydaje. Beton nie jest wodoszczelny. Nie ma opcji, żeby przy dużej ulewie nie przeciekało. Także spokojnie, u mnie podobne pęknięcia. Strop nad garażem jest taki, że jak popada, to woda stoi tam do kostek w jednym miejscu. Będziemy robić jeszcze jedną wylewkę przed hydroizolacją, żeby zrobić spadek.
    Nie ma się co martwić, ja przynajmniej już przestałam

  5. #445

    Domyślnie

    Niechaj, poczytuję czasami, to się w końcu odezwę
    strop mnie sprowokował
    beton wiąże około miesiąca, więc w tym okresie mogą pojawiać się zmiany
    nie jestem specjalistą, ale ten strop wygląda średnio, rysy 2mm to dużo, na jednym ze zdjęć wygląda, jakby rysy szły po prętaxh zbrojeniowych, czy warstwa betonu nad zbrojeniem była takiej samej grubości co w stropie nad piwnicą? Chyba generalnie strop nad piwnicą był grubszy?

    edit: doinformowalam się i jeśli to są rysy tylko powierzchniowe, to nie ma problemu, wynikają najprawdopodobniej jednak ze zbyt dużej ilości wody w betonie, może obawiając się upałów dolali do gruszki trochę wody, jesli rysy są głębokie, to możesz się spodziewać ugięcia stropu, bo po rozszalowaniu strop się ugnie zamykając rysy, zapobiec temu można wypełniając rysy (jakieś żywice do tego służą), pytanie, czy warto i czy to konieczne, mozna sprawdzić głębokość rys, jesli sięgają głęboko, to kierownik powinien ocenić, czy nie za głęboko
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 10-07-2016 o 14:56

  6. #446

    Domyślnie

    Tsunami użyłam skrótu myślowego pisząc o przeciekaniu, chodziło mi o to, że dzięki przeciekaniu będzie lepiej widać, czy pęknięcia są na wylot ( ) czy powierzchowne, samo przeciekanie nie przeszkadza, mamy przepusty pod WM, więc i tak są dziury

    mamik witam i zapraszam
    Dzięki za odpowiedź, strop nad piwnicą ma też 12cm, zbrojenie mocniejsze (wszędzie podwójne - nie wiem, jak to się fachowo nazywa), ale pogoda była wtedy lepsza, mniej gorąco (przynajmniej tak mi się wydaje)
    Czekamy więc na rozszalowanie, żeby sprawdzić, jak strop wygląda od spodu. Dzisiaj na stropie wylądowały palety z bloczkami na ściany poddasza, więc szalunku jeszcze nie ruszamy na wszelki wypadek.

    Kominy wreszcie zamówione!

    Teraz szukam dobrych sposobów na zabezpieczenie drewna (wystające krokwie, nadbitka, słupy ganku) na BIAŁO. Polecacie coś? Będziemy malować sami, więc nawet trylion warstw położymy jeśli trzeba

    Musimy niedługo przywieść więźbę na budowę i zacząć malowanie, bo w przyszłym tygodniu powinien zacząć robić się dach


    edit:

    moja stara kuchnia bierze udział w konkursie Ikea Family, jeśli ktoś ma ochotę oddać głos zapraszam -> https://www.ikeafamily.eu/Konkursy/G...spx?konkurs=33
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 11-07-2016 o 13:22

  7. #447
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Chcecie biały transparentny czy kryjący?
    Zerknij do Aśki jak im dechy tarasowe wyszły, donice i reszta konstrukcji, malowali Tikkurilą - olej transparentny na deskach i farba akrylowa kryjąca na skrzynkach http://greencanoe.pl/saga-tarasowa-2...y-i-montujemy/
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A więźba zabezpieczona przeciw robalom?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #449

    Domyślnie

    mother wolałabym kryjący, ale nie chcę twardej warstwy lakieru, więc skłaniam się raczej ku olejom, bejcom itp
    Dzięki, zaraz sprawdzam
    Pestko haha, nie wiem chyba tylko strugana po całości, a wszystkie zabezpieczenia po naszej stronie - byle nie tym zielonym dziadostwem

  10. #450

    Domyślnie

    wreszcie ruszyło!
    Patrząc na wschód ma się wrażenie, że dopiero parter się muruje. Trochę stroma ta nasza górka się zrobiła:



    Okno sypialni



    Nie spotkaliśmy drugi raz naszej zakochanej pary, ale odwiedzają nas sarenki


    Za 3 tygodnie będziemy mieć drugiego sąsiada (fundamenty czekały na ten dom kilka lat), pachnie drewnem



    Jutro wylewają wieniec dachowy, słupy w ściankach kolankowych i stopy pod ganek (nie pamiętam, czy pisałam - ganek miał być drewniany, potem betonowy, a ostatecznie robimy drewniany ), może uda się nadproża okien w ścianach szczytowych.

  11. #451
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zielone to chyba na grzyby? chociaż nie wiem nie pamiętam już... ale zaimpregnujcie czym się da. Najwyżej się zamaluje

    pęknięcia na wylot? oby nie!

  12. #452
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niechaj mamy taki sam kredens na działce! Wywalamy nikt nie chce.... aż żal...

  13. #453

    Domyślnie

    Liliputek, ja chcę!!! Idealnie pasuje mi do domku drewnianego, czegoś takiego szukałam

    Niechaj, macie tam bardzo ładnie w okolicy. My domek impregnowaliśmy czymś białym, jutro będe na działce to sprawdzę - facet mówił, że to jedno z najlepszych rozwiązań. Oczywiście transparentny. Ale cena o ile pamiętam była naprawdę wysoka.

  14. #454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobra ten kredensik ma jeszcze dół tylko trzeba go sobie odnowić...

  15. #455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj, niedobrze, że tylko strugana

    Tartaki, a przynajmniej ten nasz mają możliwość zabezpieczania przez kąpiel różnymi specyfikami. Może być ten zielony, a może być brązowy, który nie jest ciemny.

    Są różne nawet bardzo drogie oleje, ale olej to warstwa zewnętrzna, a Wy potrzebujecie zabezpieczyć drewno więźby, do którego już pewnie nigdy nie zajrzycie. Czyli musi być raz a skutecznie. Nie wystarcy olej czy jakiś impregnat typu lakierobejca. One nie zawierają zadnych bakteriobójczych specyfików.

    W tej sytuacji powinniście nasączyć preparatem przecigrzybicznym co najmniej. Altax ma preparat Boramon, ale dla Was lepszy byłby na pewno ten http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-do-drewna-konstrukcyjnego/

    Mam podłogi olejowane ich preparatem. To dobra firma. Kilka lat temu robili renowację elementów konstrukcyjnych na Wawelu. Wadą ich oleju jest to, że jest tylko bezbarwny i musiałam użyć bejcy, żeby osiągnąć taki kolor jak chciałam.

    Olej OSMO – ma bardzo dobre opinie na forum, 3/4 litra tego oleju kosztuje 140 zł. http://www.osmo.com.pl/pl/produkty.php
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-07-2016 o 21:03
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #456

    Domyślnie

    Liliputku tylko ja nie chcę zamalowywać lakierem/mieć twardej warstwy, a czymś, co wnika w drewno, dlatego impregnat musi być niekoloryzujący albo biały
    uwielbiam mój kredens, ale nie wiem, czy będę przenosić z mieszkania do domu, na pewno bym go jedna nie wyrzuciła
    Tsunami będę wdzięczna za info
    Pestko nasz tartak też ma taką możliwość, ale będziemy impregnować sami, bo możemy wybrać lepszy impregnat. Ooo o Osmo dużo słyszałam, ale nie mogłam sobie przypomnieć, dzięki!
    Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy więźbę zostawiamy odkrytą, czy tylko jętki czy krokwie czy wszystko, więc na razie zakładamy, że całe drewno impregnujemy czymś, co nie jest ciemne i potem można olejować/bejcować na jasno

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie myl olejowania i impregnacji z zabezpieczeniem przeciw bakteriom i grzybom !!!
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #458

    Domyślnie

    pestko dla mnie impregnacja = ochrona (przed grzybami, insektami, wodą, UV), niekoniecznie w jednym produkcie. Impregnat Altaxu, który linkowałaś chroni właśnie przed grzybami i insektami, impregnat Osmo też chroni przed grzybami i insektami, słyszałam i czytałam też dobre opinie o Dekolit KD Extra - na jeden z w/w produktów jakiś biały olej/bejca (ewentualnie podkład/lakier). Jeśli impregnat będzie ciemny to nie pokryję go później białym-transparentnym olejem, a przynajmniej będzie to trudniejsze. W którym miejscu się mylę, bo już się pogubiłam?
    Bardzo lubię ten -> wątek dobre zdjęcia i pan szczegółowo opisuje różne rzeczy, no i biała nadbitka/krokwie, chociaż całość kompletnie nie w moim stylu
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 12-07-2016 o 14:01

  19. #459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Impregnaty zabezpieczające przed grzybami są bezbarwne. To tylko te kąpiele w tartakach są kolorowe.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #460

    Domyślnie

    Strop prawie rozszalowany (na cały nie starczyło dziś czasu) i... nie ma pęknięć na wylot
    Wieniec, słupy w ściankach i stopy pod ganek zalane. Sporo stempli zniknęło, zrobiła się przestrzeń

    Wczoraj nie mieliśmy sąsiada, tylko kupki drewna a dzisiaj już pół chałupy stoi (btw panowie składający ten dom z bali robią straszny chlew - puszki, butelki i inne śmieci na drodze i działce naprzeciwko, która nie jest terenem budowy ).



    Młoda cały czas dopytywała, gdzie będziemy mieć sypialnię - okazało się, że chciała poskakać po naszym łóżku


Strona 23 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony