dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Izolacja pionowa i DYSPERBIT

    Witam,

    Dom niepodpiwniczony, gleba gliniasta. Odkopuje fundamenty i oprócz drenażu mam zamiar wykonać izolację pionową. Naczytałem się nieco na tym forum i gdzie indziej i nie wiem czy warto stosować jako izolację DYSPERBIT, czy jest on konieczny?. Na początku założyłem sobie, że po oczyszczeniu i osuszeniu zagruntuje i zaizoluje fundamenty DYSPERBITEM a na to położę styrodur, ale coś mnie niepokoi. DYSPERBIT zaizoluje fundament od wody gruntowej z zewnątrz, ale jak się domyślam to nie wypuści wilgoci z wewnątrz i zamknie ją w środku. Poza tym, czy po nałożeniu DYSPERBITU da się przykleić do tego XPS na klej do styropianu? czy może lepiej na Insta Stik?

    Teraz tak pomyślałem, że bezpośrednio na oczyszczone fundamenty zamiast nałożenia DYSPERBITU przykleić styrodur i na to folię kubełkową, czy to dobry pomysł? W końcu XPS sam w sobie jest izolacją przeciwwodną i przeciwwilgociową.

  2. #2

    Domyślnie

    Doradzi ktoś?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cieszko

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    160

    Domyślnie

    Wyczyść,zagruntuj np dysperbitem,nałóż szpachlą warstwę np Abizolu S,po wyschnięciu przyklej na tym abizolu xps,na plackach lub grzebień. Folia kubełkowa? nie wiem,ja nie dawałem. Mam 20 cm xps na tym abizolu przyklejone i ok.

  4. #4

    Domyślnie

    Problem w tym, że fundamenty mam niezbyt równe, tzn w niektóry miejscach muszę skuć takie wystające brzuchy. Klejenie na grzebień abizolem odpada, dlatego właśnie chciałem kleić zwykłym klejem do styropianu na placki, ewentualnie klejem poliuretanowym Insta Stik. Jak sądzisz, czy zwykły klej bedzie trzymał się dysperbitu? czy może lepiej użyć kleju poliuretanowego Insta Stik? Podobno nadaje się do klejenia XPS na podłoża bitumiczne i raczej nie wyjdzie drożej od zwykłego kleju.
    Folię kubełkową raczej dam, ze względu, że dom jest na lekkim stoku i mam glinę w koło.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cieszko

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    160

    Domyślnie

    Najlepiej zrób próbę,przyklej kawałek i zobaczysz za 2 dni czy trzyma. Pamiętaj że xps obsypiesz gruntem,więc samo nie odpadnie U ojca na starym domu też fałdy i górki były,więc tylko posmarowaliśmy i styropian położony i dociśnięty żwirem przez folie kubełkową i 5 lat jest ok.Podstawa to pomalować,pomazać,nałożyć szpachlą izolacje,która nie zje styropianu..
    Ostatnio edytowane przez cieszko ; 23-06-2015 o 07:54 Powód: byk

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem. XPS mam zamiar przykleić ok 30cm nad poziomem gruntu by zrobić cokół. Poza tym u mnie nie nie da się nałożyć izolacji szpachlą ze względu na nierówności. Dlatego pomyślałem, że do tego celu wykorzystam pistolet do konserwacji i kompresor. Pod ciśnieniem na pewno lepiej i dokładniej położę dysperbit niż pędzlem czy szczotką, jak sądzisz?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cieszko

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    160

    Domyślnie

    Metoda dowolna,ważne by skuteczna

  8. #8

    Domyślnie

    dysperbitu nie kładż grubo w jednej warstwie bo spęka

  9. #9

    Domyślnie

    Spokojnie, nałożyłem 3 cienkie warstwy za pomocą pistoletu do ropowania i kompresora, musiałem trochę rozcieńczyć dysperbit, ale super się położył na całej powierzchni i wlazł w każdą nierówność i dziurkę. Lekko i bez machania pędzlem.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli użyłem ICOPAL Szybki Grunt czy mogę to teraz posmarować dysperbitem ?? Wiem, że powinienem użyć ICOPAL szybki Fundament. Pytam z ciekawości ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony