dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie Wybór kotła - pomoc

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Jestem w trakcie budowy domu i stanąłem przed decyzją wyboru kotła. Dostępu do gazu niestety nie mam. Przeglądam różne fora i strony internetowe i im więcej przeglądam tym większy mętlik mam w głowie. Otóż dom będzie miał 210 m2 + 33 m2 garaż + ok 60 m2 piwnica, w której będzie znajdowała się m.in. kotłownia. Ściany zewnętrzne to Ytong PP3/0,5 S gr. 30cm. Ocieplenia jeszcze nie ma, ale w planach jest wełna mineralna gr. 18cm. W salonie, hallu, łazienkach dwóch i kuchni będzie ogrzewanie podłogowe. Natomiast w sypialniach i gabinecie grzejniki. Kocioł miałby ogrzewać dom oraz grzać ciepła wodę. Chciałbym kupić kocioł na eko-groszek i na pellet jednocześnie. Ze wstępnych ustaleń mam do wyboru dwa kotły:

    - Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic2 link: http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produk...ogic2_do_100kW
    - Defro KOMFORT EKO DUO UNI R link: http://www.defro.pl/kotly-p-komfort-eko-duo-uni-r.php

    Bardzo bym prosił o rady dotyczące lepszego wyboru. Chodzi mi o ekonomię, sprawność działania, dostęp do serwisu, niezawodność i łatwość obsługi. Może inne kotły tych firm? Otwarty jestem również na propozycje kotłów z innych firm. Proszę tylko bez reklam

    Jeszcze jedno. Biorąc pod uwagę powierzchnię użytkową domu, to jakiej mocy kocioł by był wystarczający. Nie chciałbym przeszacować ani niedoszacować mocy kotła...

    Za wszelkie pomocne wpisy i uwagi bardzo dziękuję.

    Pozdrawiam

    K. D.
    Ostatnio edytowane przez Domcik ; 18-07-2015 o 23:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony