dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    To napiszę kilka współczynników:
    Zapotrzebowanie na energię pierwotną (Ep) = 80,4kWh(m2*rok)
    Zapotrzebowanie na energię końcową (EK) = 68,3 kWh(m2*rok)
    Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło budynku (Qh) = 10 kWh/rok
    Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło budynku (Qh,A) na powierzchnie = 35.0 kWh(m2*rok)

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domcik Zobacz post
    To napiszę kilka współczynników:
    Zapotrzebowanie na energię pierwotną (Ep) = 80,4kWh(m2*rok)
    Zapotrzebowanie na energię końcową (EK) = 68,3 kWh(m2*rok)
    Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło budynku (Qh) = 10 kWh/rok
    Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło budynku (Qh,A) na powierzchnie = 35.0 kWh(m2*rok)
    Aby okreslic moc kotła potrzebne jest projektowe obciązenie budynku. Zapotrzebowanie niewiele nam daje.
    "Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło budynku (Qh) = 10 kWh/rok" - to jest niemozliwe, na pewno tak nie jest to podane, moze to byc 10000 kWh/rok lub podobnie.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nie neguję twojej powagi, tylko teksty typu "on chce miec kocioł o mocy ok 17 kW, na forum szuka tylko potwierdzenia własnych przemyslen" są dla mnie niepoważne. Jak wspomniałem nie znam się na tym i podaję dane jakie mi mówią.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Faktycznie mój błąd. 10000 powinno być.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domcik Zobacz post
    Nie neguję twojej powagi, tylko teksty typu "on chce miec kocioł o mocy ok 17 kW, na forum szuka tylko potwierdzenia własnych przemyslen" są dla mnie niepoważne. Jak wspomniałem nie znam się na tym i podaję dane jakie mi mówią.
    Podaj dokładnie wszystkie wyniki które posiadasz, skoro nie wiesz co one znaczą, a nie podpowiedział tego audytor to na forum sa tacy ktorzy to wyjasnią.
    Co mozna sądzic o obciązeniu 16 kW w nowym domu, dlatego tez pojawiają sie kąsliwe uwagi, nie po to aby sie nasmiewac tylko aby pytający sie zastanowił czy bezgraniczna wiara w fachowosc wykonawcy obliczen ma uzasadnienie.
    Najlepiej wkleic na forum wyniki obliczen, przepisywanie ich wiaze sie z przekłamaniami tak jak w tym przypadku.
    Powtornie pytam o projektowe obciązenie budynku.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    A gdzie mogę znaleźć tą wartość? Tylko bez nerwów, naprawdę jestem zielony w tych sprawach... Postaram się wkleić obliczenia.
    Najfajniejsze, że w projekcie (projekt kupny) jest: "Dla pokrycia zapotrzebowania ciepła na c.o. i przygotowania c.w.u. przyjmuje się kocioł gazowy o mocy cieplnej 24 kW".

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domcik Zobacz post
    A gdzie mogę znaleźć tą wartość? Tylko bez nerwów, naprawdę jestem zielony w tych sprawach... Postaram się wkleić obliczenia.
    Najfajniejsze, że w projekcie (projekt kupny) jest: "Dla pokrycia zapotrzebowania ciepła na c.o. i przygotowania c.w.u. przyjmuje się kocioł gazowy o mocy cieplnej 24 kW".
    To co jest w projekcie jest calkowicie niewiarygodne, wpisano tyle aby cokolwiek było wpisane, dla sztuki bo projekt powinien to miec.
    Nie wiem gdzie mozesz znalezc te wartosc, nie wiem jak wygladają te obliczenia, zresztą audytor podał 16 kW gdzies to musi byc,o ile ta wartosc dotyczy obciazenia cieplnego. Bez skanów obliczen mozna gdybac, a trzeba było je wkleic przy pierwszym poscie i od razu było by wszystko wiadomo

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nie mogę wrzucić plików bo za duże. Podam link do google drive. Może będzie można podejrzeć.

    https://drive.google.com/folderview?...jg&usp=sharing

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domcik Zobacz post
    Nie mogę wrzucić plików bo za duże. Podam link do google drive. Może będzie można podejrzeć.

    https://drive.google.com/folderview?...jg&usp=sharing
    Chyba nie mozna podejrzec

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16
    Ostatnio edytowane przez Domcik ; 04-08-2015 o 14:52

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Jest jeszcze gorzej niz myysłałem, jezeli plik4 odnosi sie do tego budynku to projektowe obciązenie cieplne=18876 W i zapotrzebowanie na ciepło=9000 kWh/rok
    jest całkowicie niewiarygodne, jest to po prostu niemozliwe. Nie moze byc takiego zapotrzebowania przy takim obciązeniu cieplnym i vice versa. Poniewaz obliczenia były wykonywane chyba na potrzeby swiadectwa? to taki wyniki nie dziwi. Reasumujac, z tych obliczen zadnego sensownego wniosku nie mozna wysnuc z powodu błedów.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Byłem na stronie cieplowlasciwe i oto wyniki:

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/tc6

    Jest to wielkie uproszczenie, ponieważ nie ma możliwości wyboru dachu wielospadowego, obrys budynku jest razem z garażem (nie wiem czy program to uwzględnia) no i wielkość okien. Dwa mam od podłogi do prawie sufitu. I jeszcze jedno. Powierzchnia grzania jest 260 m2 a nie prawie 600
    Zresztą to jest ten dom: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/waclaw-g2
    Ostatnio edytowane przez Domcik ; 04-08-2015 o 18:21

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domcik Zobacz post
    Byłem na stronie cieplowlasciwe i oto wyniki:

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/tc6

    Jest to wielkie uproszczenie, ponieważ nie ma możliwości wyboru dachu wielospadowego, obrys budynku jest razem z garażem (nie wiem czy program to uwzględnia) no i wielkość okien. Dwa mam od podłogi do prawie sufitu. I jeszcze jedno. Powierzchnia grzania jest 260 m2 a nie prawie 600
    Zresztą to jest ten dom: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/waclaw-g2
    Wg twoich danych mozna sie calkowicie pogubic, na cieple wlasciwym duze straty na podłodze piwnicy, dom z linku nie ma piwnic, dom ze swiadectwa na ok 250 m2 powierzchni, na cieple właciwym ok 600 m2 powierzchni grzanej.
    Pomieszanie z poplątaniem.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dom z l linku został podpiwniczony. No właśnie są to rozbieżności, o których wspominałem. Na cieplewlasciwym wpisałem wymiary zewnętrzne budynku. 21x16. Z tego sądzę, że program wylicza powierzchnię z prostokąta + następną kondygnacja i piwnica nad i pod całością. Nie bierze pod uwagę faktu, że poddasze jest ogrzewane tylko w połowie (nad garażem jest tzw. pierdzielnik). Dom podpiwniczony jest tylko na 65 m2. Dlatego było w świadectwie napisane ok. 260 m2. Co do strat w piwnicy to może dlatego, że wstawiłem tylko 6 cm styropianu.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domcik Zobacz post
    Dom z l linku został podpiwniczony. No właśnie są to rozbieżności, o których wspominałem. Na cieplewlasciwym wpisałem wymiary zewnętrzne budynku. 21x16. Z tego sądzę, że program wylicza powierzchnię z prostokąta + następną kondygnacja i piwnica nad i pod całością. Nie bierze pod uwagę faktu, że poddasze jest ogrzewane tylko w połowie (nad garażem jest tzw. pierdzielnik). Dom podpiwniczony jest tylko na 65 m2. Dlatego było w świadectwie napisane ok. 260 m2. Co do strat w piwnicy to może dlatego, że wstawiłem tylko 6 cm styropianu.
    Wracamy do punktu wyjscia, tylko dokładne i rzetelne ozc rozwieje twoje wątpliwosci.

  16. #36

    Domyślnie

    Nie słuchaj (czytaj) Domcik podpowiedzi sugerujących instalowanie kotła bardzo małej mocy. Jeśli w projekcie jest uwzględniony kocioł gazowy 24 kW, a Ty nastawiasz się na paliwo stałe, to wskazany jest kocioł ca 30 kW i ani 0,5 kW mniej.

    Po 1. Kocioł gazowy, w stosunku do paliw stałych jest niedoścignionym ideałem.

    Po 2. Nie wszystkie zimy bywają tak łagodne, jak ostatnio.

    Jeśli zainstalujesz kocioł małej mocy, to po pierwszej, normalnej zimie będziesz musiał zmieniać go na większy, bo najnormalniej będziesz marzł w większe mrozy.
    Pozdrawiam.

    P.S.
    Nie mam czasu udowadniać swojej tezy, ale mam dość dużą wiedzę w temacie i pozwalam sobie doradzać Ci właściwe rozwiązanie.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis Zobacz post
    Nie słuchaj (czytaj) Domcik podpowiedzi sugerujących instalowanie kotła bardzo małej mocy. Jeśli w projekcie jest uwzględniony kocioł gazowy 24 kW, a Ty nastawiasz się na paliwo stałe, to wskazany jest kocioł ca 30 kW i ani 0,5 kW mniej.

    Po 1. Kocioł gazowy, w stosunku do paliw stałych jest niedoścignionym ideałem.

    Po 2. Nie wszystkie zimy bywają tak łagodne, jak ostatnio.

    Jeśli zainstalujesz kocioł małej mocy, to po pierwszej, normalnej zimie będziesz musiał zmieniać go na większy, bo najnormalniej będziesz marzł w większe mrozy.
    Pozdrawiam.

    P.S.
    Nie mam czasu udowadniać swojej tezy, ale mam dość dużą wiedzę w temacie i pozwalam sobie doradzać Ci właściwe rozwiązanie.
    odgrzany kotlet ale nie da się tych bzdur pozostawić bez komentarza

    dom według obecnie obowiązujących przepisów będzie potrzebował nie więcej niż 12-14KW i to bez liczenia
    proponowanie kotła 30KW to ......... nie napiszę z szacunku ale należałoby.
    kocioł gazowy o mocy 24KW zaproponowano bardziej z punktu widzenia szybkiego grzania CWU niż obsłużenia strat domu.
    dodatkowo jako alternatywa jest pompa ciepła o mocy 17,6KW- gdzie to się ma do proponowanych 30KW to ja nie wiem i nie rozumiem
    dodam że potrzeby domu liczy się dla temperatur granicznych dla danej strefy a nie dla "normalnej" zimy lub takiej jak rok temu była.
    oznacza to że te potrzeby wystąpią przy temperaturach w okolicy -20stC i nie bardzo widzę sens posiadania zapasu i to dwukrotnego
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis Zobacz post

    P.S.
    Nie mam czasu udowadniać swojej tezy, ale mam dość dużą wiedzę w temacie i pozwalam sobie doradzać Ci właściwe rozwiązanie.
    Nie widac po takiej doradzie duzej wiedzy. Projekt nie obejmuje zmian, a zatem to co projekcie jest niewiarygodne. 30 kW za małe nie bedzie, ale ile za duze to bez obliczen nie wiadomo. Dobór mocy kotła to nie zgaduj zgadula.

  19. #39

    Domyślnie

    Hej Mój projekt domu to dom w morelach 2 z powiększonym garażem zbliżony powierzchniowo do Dom w morelach 2 g2. Tj powierzchnia zabudowy 150m2. powierzchnia podłóg 240m2 powierzchnia użytkowa 165 m2 plus garaz 35m2 i kotłownia 10 m2. Kubatura 940m3. Chciałby się dowiedzieć jaką moc pieca należy dobrać. Okna 3 szybowe, ocieplenie gazobetonu styropianem 15 cm, posadzki ocieplone 15 cm styropianem, planuje wszędzie podłogówkę (dodatkowo grzejnik łazienki oraz pralniosuszarnia i garaż tylko grzejnik) CWU, piec HT Daspell z podajnikiem na pelet. Proszę o podpowiedź czy zdecydować się na 15 kw czy tak jak mi podpowiadają 20 KW

    http://archon.pl/projekty-domow/proj...ma461fb4f95e48

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Dokładna odpowiedź na to pytanie wymaga policzenia. I to nie 5-minutowego. Tak dokładnej odpowiedzi nie uzyskasz tutaj, trzeba zlecić obliczenie fachowcowi.
    A jak chcesz orientacyjnie, to tutaj;http://cieplowlasciwie.pl/start

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony