dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 15
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 296
  1. #101

    Domyślnie

    U nas za ten dach dwuspadowy robocizna ok 15 tys. Tzn 75 zł/m. Mamy dachówkę płaską

  2. #102

    Domyślnie

    U nas okna 32 tys z roletami zewnętrznymi. Mamy oknoplast pixel

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    Narazie jest celagier. Blacha dopiero 15.09
    Ile wyszły Was okna? Nas skasowali 25k + 6300 za bramę (5m). Zastanawiam się czy nie przepłaciliśmy...
    Za okna wyszło nam 24000 zł z ciepłym montażem z tym tylko że okna firmy VETREX (polecam lepiej wykonane niż Oknoplast i Veka) i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni bo to była bardzo dobra cena Brama do garażu Wiśniowski z napędem FAAC+ Drzwi Gerda wejściowe z doświetleniem bocznym (z górnego zrezygnowaliśmy) i drzwi do kotłowni Gerda wyszły nas równe 10000 zł. Wszystko kupiliśmy w jednej firmie i mogliśmy się dobrze potargować

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    Sysiaaa weź pod uwagę, że koszt robocizny przy dachówce x2 względem blachodachówki + konieczne deskowanie.
    My mamy cały dach odeskowany i pod papą. Z szalunków zostało nam tyle desek że na cały dach starczyło

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysiaaa Zobacz post
    Ale wam zazdroszcze takiego stanu u nas dopiero strop zalany
    Cieszymy się jak dzieci z lizaka bo na tynkarza czekaliśmy od lutego i dopiero teraz to wszystko ruszyło. W gotowości jest już hydraulik i w poniedziałek staruje z podłogówką a pan od wylewek też czeka na znak Jak dobrze się ogarniemy to w połowie września będziemy chodzić po wylanych podłogach.
    Dziś Panowie zrobili tynki w korytarzu i na klatce i tak to teraz wygląKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0031.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	395336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0032.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	395337Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0033.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	395338Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0034.jpg
Wyświetleń:	629
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	395339Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0036.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	395340da.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    Sysiaaa weź pod uwagę, że koszt robocizny przy dachówce x2 względem blachodachówki + konieczne deskowanie.
    Tomek 575 dzięki za informacje nawet nie wiedziałam o tym bo zielona w tym temacie jestem

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Krzysztof Zobacz post
    Cieszymy się jak dzieci z lizaka bo na tynkarza czekaliśmy od lutego i dopiero teraz to wszystko ruszyło. W gotowości jest już hydraulik i w poniedziałek staruje z podłogówką a pan od wylewek też czeka na znak Jak dobrze się ogarniemy to w połowie września będziemy chodzić po wylanych podłogach.
    Dziś Panowie zrobili tynki w korytarzu i na klatce i tak to teraz wygląKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0031.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	395336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0032.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	395337Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0033.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	395338Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0034.jpg
Wyświetleń:	629
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	395339Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0036.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	395340da.
    Aż miło poparzeć

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysiaaa Zobacz post
    Aż miło poparzeć
    A jaki koszt tynkow?

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysiaaa Zobacz post
    A jaki koszt tynkow?
    Płacimy 28 za metr Knauf 75 Diamant

  10. #110

    Domyślnie Wiatrołap

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    U Nas jeśli chodzi o dach to 10 000 z tym, że kładziemy blachodachówkę Rukki Finnera.

    Z innej beczki, czy ktoś powiększał może wiatrołap? wg mnie ciężko będzie tam wygospodarować miejsce chociażby na szafkę na buty.
    My przesunelismy drzwi wejściowe i bez problemu wejdzie nam szafa

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Tak kosztuje m2, 25-30 zależy czy z piaskiem kwarcomym czy bez.

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mam pytanie,
    Czy ktoś z was ma już zrobione tynki wewnętrzne ???
    Z czystej ciekawości pytam bo chcę wiedzieć jak wam panowie tynkarze przeliczyli metry do wytynkowania.
    Ja dziś policzyłem po swojemu i wyszło mi 590 m2, ciekawe czy macie podobne wyniki ???

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Krzysztof Zobacz post
    Mam pytanie,
    Czy ktoś z was ma już zrobione tynki wewnętrzne ???
    Z czystej ciekawości pytam bo chcę wiedzieć jak wam panowie tynkarze przeliczyli metry do wytynkowania.
    Ja dziś policzyłem po swojemu i wyszło mi 590 m2, ciekawe czy macie podobne wyniki ???

    Nam wstepńie tynkarz szacował ok 600 M. A ile wam faktycznie wyszło ?

  14. #114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budujemy dom Zobacz post
    Nam wstepńie tynkarz szacował ok 600 M. A ile wam faktycznie wyszło ?
    Tak jak pisałem, sami wyliczyliśmy 590 m2 bez tynku sufitu w garażu i kotłowni oraz bez tynku na ścianie pomiędzy garażem i resztą domu (tu dajemy docieplenie na styropianie zgodnie z projektem). Tynkarz ku naszemu zaskoczeniu wyliczył nam 585 m2 . Oczywiście każdy tynkarz ma inną zasadę wyliczania tynków i lepiej z góry ustalić ilość do wytynkowania aby nie było potem zdziwienia.

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki : Jaki system ogrzewania robicie u siebie ??? Grzejnikowy tak jak w projekcie czy może podłogowe ???

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Krzysztof Zobacz post
    Pytanie z innej beczki : Jaki system ogrzewania robicie u siebie ??? Grzejnikowy tak jak w projekcie czy może podłogowe ???
    Podłogowe

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Krzysztof Zobacz post
    Tak jak pisałem, sami wyliczyliśmy 590 m2 bez tynku sufitu w garażu i kotłowni oraz bez tynku na ścianie pomiędzy garażem i resztą domu (tu dajemy docieplenie na styropianie zgodnie z projektem). Tynkarz ku naszemu zaskoczeniu wyliczył nam 585 m2 . Oczywiście każdy tynkarz ma inną zasadę wyliczania tynków i lepiej z góry ustalić ilość do wytynkowania aby nie było potem zdziwienia.

    Wyszło nam samych ścian do tynkowania 730 metrów... nasz dom ma powiększone pomieszczenie gospodarcze i ma sciany podniesione o ok 20 cm tak by było ogrzewanie podłogowe i sufity podwieszane. W tym jest obróbka okien.
    U was obronienie okien jest liczone dodatkowo czy już w tych 585 metrach?

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwia Krzysztof

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budujemy dom Zobacz post
    Wyszło nam samych ścian do tynkowania 730 metrów... nasz dom ma powiększone pomieszczenie gospodarcze i ma sciany podniesione o ok 20 cm tak by było ogrzewanie podłogowe i sufity podwieszane. W tym jest obróbka okien.
    U was obronienie okien jest liczone dodatkowo czy już w tych 585 metrach?
    Obróbka okien, podciągów jest już w tych metrach. Każdy fachowiec inaczej to jednak liczy. Osobiście pytałem kilku i każdy miał inną zasadę. Najważniejsze aby "spotkać się gdzieś w połowie drogi" i nie przepłacić ale ważne też aby było wszystko zrobione dobrze i z dobrych materiałów. Ja od razu mówiłem co i jak chcę mieć zrobione i wprost pytałem ile to będzie kosztować.
    Na szczęście mamy to już za sobą, obecnie "walczymy" z dachem

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    A mi nie daje spokoju Stropodach nad garażem. Zrobiliśmy lukarne i zagospodarowaliśmy go na taras. Na terrive poszedł 2x10cm steropian, folia i wylewka spadkowa w kierunku attyki. Do wylewki dodałem uszlachetniacza żeby była bardziej szczelna ale i tak przecieka a niektóre gary w garażu wciąż są mokre po deszczu. Straszna lipa ale podobno po wyizolowaniu papą ma być szczelnie. Jakie są wasze doświadczenia?

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    A mi nie daje spokoju Stropodach nad garażem. Zrobiliśmy lukarne i zagospodarowaliśmy go na taras. Na terrive poszedł 2x10cm steropian, folia i wylewka spadkowa w kierunku attyki. Do wylewki dodałem uszlachetniacza żeby była bardziej szczelna ale i tak przecieka a niektóre gary w garażu wciąż są mokre po deszczu. Straszna lipa ale podobno po wyizolowaniu papą ma być szczelnie. Jakie są wasze doświadczenia?
    Ciekawa jestem jak wyglada ten projekt z lukarna, czy bylaby szansa zobaczyc foto? Jezeli chodzi o dach plaski, dopiero doszliśmy do tego etapu,narazie szukamy ekipy do wypapowania przed zima, doświadczenia niestety brak na ten moment

Strona 6 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony